Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.. είμαι μανούλα εξωσωματικής με έναν γιο 3ετων..μετά από  εμβρυεταφορά μιας βλαστοκυστης (όχι τέλειας) στις 13-8 σήμερα η χοριακη είναι 3,72..θεωρητικά την τρίτη 25-8 είναι να αδιαθετησω κανονικά άρα είμαι 4 μέρες πριν την "καθυστέρηση". Ξέρω ότι δεν δείχνει εγκυμοσύνη αλλά υπάρχει περίπτωση να είναι και νωρίς??έχει συμβεί σε κάποια μετά από τόσο χαμηλή χοριακη να γίνει κανένα θαύμα ή τζάμπα ελπίζω???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vals είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. είμαι μανούλα εξωσωματικής με έναν γιο 3ετων..μετά από  εμβρυεταφορά μιας βλαστοκυστης (όχι τέλειας) στις 13-8 σήμερα η χοριακη είναι 3,72..θεωρητικά την τρίτη 25-8 είναι να αδιαθετησω κανονικά άρα είμαι 4 μέρες πριν την "καθυστέρηση". Ξέρω ότι δεν δείχνει εγκυμοσύνη αλλά υπάρχει περίπτωση να είναι και νωρίς??έχει συμβεί σε κάποια μετά από τόσο χαμηλή χοριακη να γίνει κανένα θαύμα ή τζάμπα ελπίζω???

Κορίτσι εμβρυομεταφορά βλαστοκύστης στις 13 σημαίνει αύριο θα ήταν σα να είχες πρώτη μέρα καθυστέρηση έχουν περάσει 13/14 μέρες (από την 'ωορρηξία') και θεωρητικά 25 του μηνός είσαι σε 2-3 μέρες 'καθυστερηση' και τώρα είναι (σα) να αδιαθετούσες. 5 ημερών ήταν το εμβρυακι η 6; Μετράς μέρες από το 13-5 ή 6 ημέρες δλδ 8 η 9 Αυγούστου. Επανέλαβε φυσικά αλλά έχε στο μυαλό σου ότι ένα εμφυτευμένο έμβρυο τόσων ημερών 99'9% δίνει μεγαλύτερη χοριακή αν η εγκυμοσύνη εξελίσσεται ικανοποιητικά. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Κορίτσι εμβρυομεταφορά βλαστοκύστης στις 13 σημαίνει αύριο θα ήταν σα να είχες πρώτη μέρα καθυστέρηση έχουν περάσει 13/14 μέρες (από την 'ωορρηξία') και θεωρητικά 25 του μηνός είσαι σε 2-3 μέρες 'καθυστερηση' και τώρα είναι (σα) να αδιαθετούσες. 5 ημερών ήταν το εμβρυακι η 6; Μετράς μέρες από το 13-5 ή 6 ημέρες δλδ 8 η 9 Αυγούστου. Επανέλαβε φυσικά αλλά έχε στο μυαλό σου ότι ένα εμφυτευμένο έμβρυο τόσων ημερών 99'9% δίνει μεγαλύτερη χοριακή αν η εγκυμοσύνη εξελίσσεται ικανοποιητικά. 

Ήταν 5ης μέρας...έχω ξανακάνει με 5ης  2αριστες βλαστοκυστες αλλά πήρα κουλούρα!!

Αυτή τη φορά ήταν η τελευταία μου κ ήταν BB. Και λεω μήπως άργησε να εμφυτευτει κ έχει αργή εξέλιξη?βλακείες λέω ε???

Το γιο μου το έπιασα με την 1η με 3ης μέρας κ η χοριακη μ τότε ήταν 64.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..θελω να σας ρωτησω κατι εασχετο με το θεμα,αν καποια εχει χρησημοποιηση την  λεγομενη λιγαρια (agnus castus) για να ρυθμηση τον κυκλο; Εχω διαβασει οτι βοηθαει πολυ και στην συλληψη


 

 
Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2020 at 12:14 ΠΜ, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια..θελω να σας ρωτησω κατι εασχετο με το θεμα,αν καποια εχει χρησημοποιηση την  λεγομενη λιγαρια (agnus castus) για να ρυθμηση τον κυκλο; Εχω διαβασει οτι βοηθαει πολυ και στην συλληψη


 

 
  •  

ναι εγώ την έπαιρνα, βοηθάει λιγο και στον κύκλο 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 23/8/2020 at 12:09 ΠΜ, vals είπε:

Ήταν 5ης μέρας...έχω ξανακάνει με 5ης  2αριστες βλαστοκυστες αλλά πήρα κουλούρα!!

Αυτή τη φορά ήταν η τελευταία μου κ ήταν BB. Και λεω μήπως άργησε να εμφυτευτει κ έχει αργή εξέλιξη?βλακείες λέω ε???

Το γιο μου το έπιασα με την 1η με 3ης μέρας κ η χοριακη μ τότε ήταν 64.

Εκανες επαναληψη; Και γιατί δεν ξαναβαλατε 3ης και αλλαξατε σε 5ης..νομιζω συνηθες ειναι να βαζουμε με οτι εχουμε πετυχει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Εκανες επαναληψη; Και γιατί δεν ξαναβαλατε 3ης και αλλαξατε σε 5ης..νομιζω συνηθες ειναι να βαζουμε με οτι εχουμε πετυχει..

Δεν είχα αλλα 3ης...ναι έκανα...έπεσε 1,90 σημερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

Δεν είχα αλλα 3ης...ναι έκανα...έπεσε 1,90 σημερα

Πολυ λυπαμαι  κοριτσι μου & στο λεω για το παραθυρο που λενε.(γιατί βιοχημικες συμβαινουν αν δεν ειναι σωστη η μερα μεταφορας.Και πως γινεται να εχεις βλαστοκυστη και οχι τριτης..δε το καταλαβα..Αλλα νταξει θα τα πειτε τωρα με το γιατρο μη σε κουραζω τετοιες ωρες, κουραγιο και ειμαι σιγουρη οτι την επομενη με 3ης θα πιασεις κατευθειαν οπως και με την πρωτη σου!! 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα μπω σε διαδικασία διέγερσης πάλι..η αλήθεια είναι αυτή...

είχα 2εμβρυα 3ης μέρας αλλά δεν έπιασα ούτε με εκείνα.....η βλαστοκυστη ήταν η τελευταία που είχα... πρεπει να κάνω κ υστεροσκοπηση λογικά μήπως απ' την καισαρική έχω συμφυσεις κ φταίει αυτό...θα δείξει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Ποτε την αρχισες; Πριν ή μετα την περιοδο; Παιζει καποιο ρολο;

δεν την παιρνω τωρα αλλα την έπαιρνα αν θυμάμαι καλά σε ολο τον κυκλο.παρτην απο την αρχή του κυκλου σου.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Just now, Rania90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,σήμερα είμαι στην 29 ημέρα του κύκλου και έκανα χοριακη και βγήκε 39 μονάδες,τι λέτε είναι καλή?

συνχαρητηρια εισαι εγκυος. τι κυκλους κανεις ειναι σταθερος ο κυκλος σου?γενικα πρεπει να διπλασιαζετε σε 48 ωρες με μια τιμη δεν βγαζεις συμπερασμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rania90 είπε:

Όχι δεν είναι σταθερός ο τελευταίος κύκλος μου ήταν 40 ημερών και ο προτελευταίος 35 ημερών.Ο γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη την άλλη Τετάρτη 

πολυ μακρια στην εβαλε θα σε φαει η αγωνια θα την υπολογισει ετσι αν διπλασιαζετε καθε 48 ωρες ολα πανε καλα. μπορεις αν δεν κρατιεσαι να κανεις κ μονη σου κ να δεις τι γινετε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...