Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση..αν κανείς Β χοριακη πριν την καθυστέρηση δν σ δείχνει κάτι;;είναι η δεύτερη προσπάθεια σπερματέγχυσης που έκανα και δυστυχώς μόλις μ είπαν ότι είναι αρνητική και λέω μήπως την έκανα νωρις την εξέταση....στις 29 του μηνός είχε γίνει η 2η προσπάθεια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 40 λεπτά , Stellouni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση..αν κανείς Β χοριακη πριν την καθυστέρηση δν σ δείχνει κάτι;;είναι η δεύτερη προσπάθεια σπερματέγχυσης που έκανα και δυστυχώς μόλις μ είπαν ότι είναι αρνητική και λέω μήπως την έκανα νωρις την εξέταση....στις 29 του μηνός είχε γίνει η 2η προσπάθεια....

Λογικά την έκανες σε ημερομηνία που θα έπρεπε να δειξει

Σκέψου ότι η εμφύτευση γίνεται 6-12μερες μετά την σύλληψη, οποτε καλό είναι χοριακη να κάνουμε 12-16μερες μετά την επαφη/ωορρηξια/γονιμες

Ευχομαι να έγινε λάθος, ή τουλ η επομενη να είναι θετική! 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δν ξέρω σήμερα πάντως είναι η 14 μέρα..έκανα το πρωί την χοριακη και βγήκε αρνητική 0,1..μακαρι να έχει γίνει λάθος.μιλησα και με τν γιατρό και μ είπε και αυτός να περιμένουμε λίγο να δούμε αν θα υπάρξει καθυστέρηση στην περίοδο και θα κάνω και άλλη χοριακη...έχω πάντως έντονους πόνους περιόδου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Just now, Doritaki είπε:

Καλησπέρα ! Ημέρα ωορηξιας 10 Οκτωβρίου , 

1η χοριακη 22/10  89

2η χοριακη 26/10  332

 

Θα έπρεπε να είναι πάνω από 360; 
δεν έχω καταλάβει 

Η επιθυμητή αύξηση είναι ο διπλασιασμός χωρίς να σημαίνει ότι πάμε αυστηρά αριθμητικά. Πολλές φορές και με αύξηση 60% και πάνω πάνε καλά τα πράγματα 

Θεωρώ ότι θα πρέπει να την επαναλάβεις και θα δεις. Ο γιατρος σου τι είπε; 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία1430 είπε:

Η επιθυμητή αύξηση είναι ο διπλασιασμός χωρίς να σημαίνει ότι πάμε αυστηρά αριθμητικά. Πολλές φορές και με αύξηση 60% και πάνω πάνε καλά τα πράγματα 

Θεωρώ ότι θα πρέπει να την επαναλάβεις και θα δεις. Ο γιατρος σου τι είπε; 

Τώρα καταφερα να μιλήσω μαζί του .Ο γιατρος τηλεφωνικά μου είπε να ξανακάνω την Πέμπτη και να μιλήσουμε. Θα μπορούσε να ήταν παραπάνω λέει , είναι λίγο πιο χαμηλή από όσο θα ήθελε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Doritaki είπε:

Τώρα καταφερα να μιλήσω μαζί του .Ο γιατρος τηλεφωνικά μου είπε να ξανακάνω την Πέμπτη και να μιλήσουμε. Θα μπορούσε να ήταν παραπάνω λέει , είναι λίγο πιο χαμηλή από όσο θα ήθελε 

Κ εγω ξερω για 70% αυξηση το λιγοτερο..

Δεν ειναι κακη η τιμη σου...

Ψυχραιμια ωσ την επομενη..

Κ προσοχη.

Μην αλλαξεισ μικροβιολογικο..στο ιδιο πρεπει..

Με το καλο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Κ εγω ξερω για 70% αυξηση το λιγοτερο..

Δεν ειναι κακη η τιμη σου...

Ψυχραιμια ωσ την επομενη..

Κ προσοχη.

Μην αλλαξεισ μικροβιολογικο..στο ιδιο πρεπει..

Με το καλο...

Ναι το γνωρίζω :) ευχαριστώ πολύ , την Πέμπτη θα επανέλθω . Σας ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Tina90 είπε:

Κορίτσια help !! ΤΠ 4/10 και κύκλο 27-28 . Δεν περιμένω 31/10 ... Αν κάνω σήμερα χοριακη πιστεύετε θα δείξει 2 μέρες πριν,,???

τωρα δεν προλαβαινεις να κανεις θα στα βγαλουν αργα τα αποτελεσματα κ θα παει αυριο . κανε ενα τεστ αφου εχεις φαγωθει παρε ενα τεστακι κ κανε γιατι θα σκασεις μεχρι το σαββατο

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

τωρα δεν προλαβαινεις να κανεις θα στα βγαλουν αργα τα αποτελεσματα κ θα παει αυριο . κανε ενα τεστ αφου εχεις φαγωθει παρε ενα τεστακι κ κανε γιατι θα σκασεις μεχρι το σαββατο

Όχι βγαίνουν και σήμερα εκεί που πάω,  σε 1.30 ώρα βγαίνουν.. απλά επειδή οικονομικά δεν μπορώ να κάνω και τα 2 ... ειμαι άνεργη ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Κορίτσια help !! ΤΠ 4/10 και κύκλο 27-28 . Δεν περιμένω 31/10 ... Αν κάνω σήμερα χοριακη πιστεύετε θα δείξει 2 μέρες πριν,,???

Κοριτσι να κανεισ την 1η μερα καθυστερησησ..

Θα μπεισ σε μια διαδιακασια ππυ θα σου φερει μεγαλυτερο αγχοσ...κ θετικη να βγει επειδη θα ειναι χαμηλη οταν μιλησεισ με το γιατρό θα σε βαλει να κανεισ αλλεσ 2 επαναληπτικές χοριακεσ σιγουρα γξα να δει αν διπλασιαζεται σωστα..

Κανε λιγο υπομονη..

Just now, Doritaki είπε:

1296 η σημερινή χοριακη

Α τι ωραια τιμουλα....

Σε λθγςσ μερεσ φανταζομαι θα πασ κ για υπερηχο...

Με το καλο σου ευχομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Όχι βγαίνουν και σήμερα εκεί που πάω,  σε 1.30 ώρα βγαίνουν.. απλά επειδή οικονομικά δεν μπορώ να κάνω και τα 2 ... ειμαι άνεργη ..

αμα οικονομικα δεν μπορεις κρατα τα λεφτα σου κ περιμενε μεχρι την Τριτη που θα εισαι σιγουρη οτι υπαρχει καθηστερηση. μην σου πω κ Πεμπτη. ολα τα υπολοιπα ειναι πεταμενα λεφτα για να περναει η ωρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...