Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλους! :)

Τα τελευταία χρόνια σας διαβάζω λύνοντας μου πολλές απορίες, θα ήθελα να εκφράσω το δικό μου προβληματισμό μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε απ' την εμπειρία σας.

Στην 5η εβδομάδα κύησης είδα ελάχιστο κόκκινο αίμα, επικοινώνησα με τον γιατρό μου και αφού ζήτησε να με δει επιβεβαίωσε την κύηση και ότι ο σάκος βρίσκεται εντός του ενδομητριου.

Μου είπε να κάνω μία ένεση προγεστερόνης και να χρησιμοποιώ εξίσου ενδοκολπικές κρέμες προγεστερόνης, και ανανεώσαμε το ραντεβού μετά από 10 ημέρες για να ακούσαμε την καρδούλα. 

Από κείνη την ημέρα λοιπόν δεν έχω ξαναδεί αίμα, ωστόσο προχθές το βράδυ ξύπνησα από πόνους περιόδου, ήρθα σε επικοινωνία μαζί του και μου πρότεινε να πάω για χοριακή.

Τα αποτελέσματα της χοριακής (6η εβδομάδα) ήταν 8890,50. Δυστυχώς δεν τον είδα ιδιαίτερα ικανοποιημένο απ' την τιμή και μου είπε να ξαναεπαναλάβω σε δύο μέρες.

Είναι όντως χαμηλή η τιμή αυτή για τις 6 εβδομάδες, θα πρέπει να με ανησυχεί; 

Ευχαριστώ πολύ από καρδιάς! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,τι κάνετε;

Εγώ συνεχίζω με σαλοσπιρ και ουτροτζεσταν προληπτικά ..

Ωστόσο ,σήμερα είδα καφέ υγρά.

Χθες κουράστηκα πολύ βέβαια.

Δεν ξέρω.αγχωθηκα.Αν πάει κ αυτή στραβά..τότε δεν ξέρω τι θα πρέπει να γίνει..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Moonchild. είπε:

Καλησπέρα σε όλους! :)

Τα τελευταία χρόνια σας διαβάζω λύνοντας μου πολλές απορίες, θα ήθελα να εκφράσω το δικό μου προβληματισμό μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε απ' την εμπειρία σας.

Στην 5η εβδομάδα κύησης είδα ελάχιστο κόκκινο αίμα, επικοινώνησα με τον γιατρό μου και αφού ζήτησε να με δει επιβεβαίωσε την κύηση και ότι ο σάκος βρίσκεται εντός του ενδομητριου.

Μου είπε να κάνω μία ένεση προγεστερόνης και να χρησιμοποιώ εξίσου ενδοκολπικές κρέμες προγεστερόνης, και ανανεώσαμε το ραντεβού μετά από 10 ημέρες για να ακούσαμε την καρδούλα. 

Από κείνη την ημέρα λοιπόν δεν έχω ξαναδεί αίμα, ωστόσο προχθές το βράδυ ξύπνησα από πόνους περιόδου, ήρθα σε επικοινωνία μαζί του και μου πρότεινε να πάω για χοριακή.

Τα αποτελέσματα της χοριακής (6η εβδομάδα) ήταν 8890,50. Δυστυχώς δεν τον είδα ιδιαίτερα ικανοποιημένο απ' την τιμή και μου είπε να ξαναεπαναλάβω σε δύο μέρες.

Είναι όντως χαμηλή η τιμή αυτή για τις 6 εβδομάδες, θα πρέπει να με ανησυχεί; 

Ευχαριστώ πολύ από καρδιάς! 

Χοριακή στην 6η εβδομαδα δεν εχω ξανακουσει.δεν εχω ιδεα απο τιμες κοπελα μου, λενε οτι απο ενα σημειο κ μετα δεν λεει κατι η χοριακη.θεωρω υπερηχος πρεπει να γινει.ωστοσο βρηκα αυτά..ευχομαι να πάνε ολα καλα!
Φ.Τ. σε κύηση 
Ηλικίες κυήσεως Tιμές αναφοράς(IU/L)   
3-4 Εβδομάδες 5-225   
4-5 Εβδομάδες 30-8.500 
5-6 Εβδομάδες 250-31.500 
6-7 Εβδομάδες 2.700-64.000   
7-8 Εβδομάδες 7.400-80.000

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , mariank9 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Έκανες τελικά εσύ ;

Έκανα ενα χθες γιατί δεν κρατήθηκα και έδειξε αρνητικο οπότε την περιμένω αύριο... Εμπιστεύομαι τα τεστακια αυτά γιατί και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες είχαν δείξει 2 μερες πριν την περίοδο θετικα! Απο συμπτώματα έχω λίγο ευαίσθητο στήθος όταν το ακουμπάω από πάνω αυτό μόνο! Και προχθές το βράδυ είχα έτσι σαν συμπτώματα περιοδου... Θα δείξει αύριο αν και δεν περιμένω κάτι! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nephele78 said:

Χοριακή στην 6η εβδομαδα δεν εχω ξανακουσει.δεν εχω ιδεα απο τιμες κοπελα μου, λενε οτι απο ενα σημειο κ μετα δεν λεει κατι η χοριακη.θεωρω υπερηχος πρεπει να γινει.ωστοσο βρηκα αυτά..ευχομαι να πάνε ολα καλα!
Φ.Τ. σε κύηση 
Ηλικίες κυήσεως Tιμές αναφοράς(IU/L)   
3-4 Εβδομάδες 5-225   
4-5 Εβδομάδες 30-8.500 
5-6 Εβδομάδες 250-31.500 
6-7 Εβδομάδες 2.700-64.000   
7-8 Εβδομάδες 7.400-80.000

Nephele σ ' ευχαριστώ πολύ! 

Δεν τελείωσα εδώ θα ξαναπάω πάλι για χοριακή για να δούμε αν διπλασιαζέται! Δεν ξέρω αν όντως ειναι χαμηλή η τιμή για να υποβάλλομαι συνεχόμενα σ αυτές τις διαδικασίες, και να αγχώνομαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , mariank9 είπε:

Καλησπέρα,κορίτσια !!

Λοιπόν 21/03 117

23/03 312 

Κ σήμερα 3869

Πολύ καλή έτσι δεν είναι;υψηλή θα έλεγα !!

Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί έχω φοβερό άγχος !

σουπερ τελεια!μηπως παιζει διδυμακια;ποτε με το καλο ο υπερηχος;ολα να πανε τελεια κ να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mariank9 είπε:

Καλησπέρα,κορίτσια !!

Λοιπόν 21/03 117

23/03 312 

Κ σήμερα 3869

Πολύ καλή έτσι δεν είναι;υψηλή θα έλεγα !!

Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί έχω φοβερό άγχος !

μπράβο!!!,όλα να πάνε τέλεια!!με το καλό και στον υπέρηχο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, mariank9 είπε:

Καλησπέρα,κορίτσια !!

Λοιπόν 21/03 117

23/03 312 

Κ σήμερα 3869

Πολύ καλή έτσι δεν είναι;υψηλή θα έλεγα !!

Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί έχω φοβερό άγχος !

Καλησπέρα καλή επιτυχία να έχεις... τις ίδιες μέρες καναμε χοριακές :)

21/3  - 159

23/3  - 320

26/3  - 968

σήμερα  - 2441

:)

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κ εσύ κορίτσι μου!!σε όλες εύχομαι τα καλύτερα κορίτσια μου..

Βλέπω τι γίνεται με την υπόθεση της Πάτρας κ με πιάνει τρέλα.επιθυμουμε οι περισσότερες τόσο πολύ παιδάκια κ άλλες..

Τέλος πάντων ,καλά να είμαστε και να τα βιώνουμε όσο το δυνατόν καλύτερα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vikib είπε:

σουπερ τελεια!μηπως παιζει διδυμακια;ποτε με το καλο ο υπερηχος;ολα να πανε τελεια κ να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!

Αχ δεν ξέρω μακάρι !

Από βδομάδα μου είπε ο γιατρός να πάω ..

Και ανυπομονώ.

Έχω κ πρόταση για δουλειά κ είμαι πολύ μπερδεμένη.απο την μια δε το θεωρώ σωστό να πάω κ σε λίγους μήνες να φύγω λόγω εγκυμοσύνης.απο την άλλη χρειάζομαι τη δουλειά..θα δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να ρωτήσω είχα καθυστέρηση δέκα μέρες Κ πρίν ξεκινήσω για εξωσωματική έκανα χοριακη η οποία έδειξε 1.50 ... αυτό είναι αρνητικό με την μια η θεωρείτε βιοχημική;;;αν ρωτάω βλακεία συγχωρέστε με

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, eleni 21 είπε:

Κορίτσια μου να ρωτήσω είχα καθυστέρηση δέκα μέρες Κ πρίν ξεκινήσω για εξωσωματική έκανα χοριακη η οποία έδειξε 1.50 ... αυτό είναι αρνητικό με την μια η θεωρείτε βιοχημική;;;αν ρωτάω βλακεία συγχωρέστε με

καμια ερωτηση δ ειναι βλακεια

ειναι αρνητικη,κ αυτο δειχνει οτι τωρα δ εισαι εγκυος σιγουρα.δ ειναι απαραιτητο να ηταν απολυτο 0.κατω απο 5 ειναι αρνητικη

αλλα δ μπορεις να ξερεις για πριν,μονο αν ειχες κανει κ αλλη χοριακη κ ηταν θετικη

ευχομαι να πανε ολα καλα με την προσπαθεια σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...