Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Recommended Posts

On 5/4/2022 at 12:11 ΜΜ, vikib είπε:

καμια ερωτηση δ ειναι βλακεια

ειναι αρνητικη,κ αυτο δειχνει οτι τωρα δ εισαι εγκυος σιγουρα.δ ειναι απαραιτητο να ηταν απολυτο 0.κατω απο 5 ειναι αρνητικη

αλλα δ μπορεις να ξερεις για πριν,μονο αν ειχες κανει κ αλλη χοριακη κ ηταν θετικη

ευχομαι να πανε ολα καλα με την προσπαθεια σου!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση..οχι δεν είχα προηγούμενη χοριακη και έχεις δίκιο δεν είμαι εγκυος.. τώρα μπήκα σε διαδικασία με δωρεά

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 933
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!θα ήθελα τα φώτα σας.λοιπον πήγα την πιο προηγούμενη εβδομάδα π ήμουν 5 και 2ημερες κ ακούσαμε ελάχιστα καρδούλα.μου λέει έλα ξανά την άλλη εβδομάδα,πάω την Παρασκευή φανερά απογοητευμένος Μ λέει δεν με ικανοποιεί κάνε χοριακηκανω χοριακη κ βγαίνει 102940 κ είμαι τώρα στην έβδομη λογικά 

Κ Μ λέει κάτι δεν Μ αρέσει την Παρασκευή Έλα για υπέρηχο.τι μπορεί να πηγαίνει στραβά;ούτε καφέ υγρά ούτε αίμα έχω.σας ευχαριστώ οποία μπορεί ας βοηθήσει γιατί θα τρελαθώ 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mariank9 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!θα ήθελα τα φώτα σας.λοιπον πήγα την πιο προηγούμενη εβδομάδα π ήμουν 5 και 2ημερες κ ακούσαμε ελάχιστα καρδούλα.μου λέει έλα ξανά την άλλη εβδομάδα,πάω την Παρασκευή φανερά απογοητευμένος Μ λέει δεν με ικανοποιεί κάνε χοριακηκανω χοριακη κ βγαίνει 102940 κ είμαι τώρα στην έβδομη λογικά 

Κ Μ λέει κάτι δεν Μ αρέσει την Παρασκευή Έλα για υπέρηχο.τι μπορεί να πηγαίνει στραβά;ούτε καφέ υγρά ούτε αίμα έχω.σας ευχαριστώ οποία μπορεί ας βοηθήσει γιατί θα τρελαθώ 

 

 

 

τον γιατρο σου πρεπει να ρωτησεις

δ νομιζω με μια χοριακη στις 7εβδ μπορει να βγαλει ακρη.την χοριακη την βλεπεις συνδυαστικα κ σε εξελιξη

προσωπικα δ θα μου αρεσε η απαντηση του.τι δ τον ικανοποιει;

μια πιθανοτητα θα ηταν να μην μεγαλωσε αρκετα ο σακος,η να βρηκε χαμηλους τους χτυπους.αλλα αν δ απαντησε ο γιατρος,δ μπορουμε εμεις να εικαζουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mariank9 είπε:

Απλά ρωτάω γιατί μπορεί να συνέβη σε κάποια.ηταν πολύ απογοητευμένος κ με στενοχώρησε κ φυσικά δε θα έπρεπε να Μ απαντήσει έτσι 

απλα αυτο δεν μπορω να καταλαβω

σε πολλες απο εμας ετυχε να ειναι απογοητευμενος ο γιατρος.αλλα τουλαχιστον μας ειπε τον λογο.πχ σε μενα αργησαμε να ακουσουμε καρδια

στη δικη σου περιπτωση δ ξερουμε τι ειδε ο γιατρος κ απογοητευτηκε,για να δουμε αν υπαρχει παρομοια εμπειρια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, mariank9 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!θα ήθελα τα φώτα σας.λοιπον πήγα την πιο προηγούμενη εβδομάδα π ήμουν 5 και 2ημερες κ ακούσαμε ελάχιστα καρδούλα.μου λέει έλα ξανά την άλλη εβδομάδα,πάω την Παρασκευή φανερά απογοητευμένος Μ λέει δεν με ικανοποιεί κάνε χοριακηκανω χοριακη κ βγαίνει 102940 κ είμαι τώρα στην έβδομη λογικά 

Κ Μ λέει κάτι δεν Μ αρέσει την Παρασκευή Έλα για υπέρηχο.τι μπορεί να πηγαίνει στραβά;ούτε καφέ υγρά ούτε αίμα έχω.σας ευχαριστώ οποία μπορεί ας βοηθήσει γιατί θα τρελαθώ 

 

 

 

Εγώ λέω να πας σε κάποιον άλλον γιατρό. Αν ήσουν 5 εβδομάδων κ 2 ημερών αν δεν κάνω λάθος δεν μπορεί ο γιατρός να ακούσει ακόμα την καρδούλα. Πάντως μην απογοητευεσαι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας! Έκανα την πρώτη χοριακη 5 ημερες πριν την αναμενομενη περίοδο (την 7η μέρα πριν έδειξε θετικό το clearblue) και η χοριακη ήταν 85. Μια εβδομάδα μετα, την 3η μέρα καθυστέρησης δλδ έκανα πάλι μια που μου ζήτησε ο γιατρός και ήταν 3.285. Σε ένα άλλο ποστ μου είπαν ότι παίζει και για δίδυμα. Ξέρετε κάτι? Υπάρχει τέτοια περίπτωση? Έχω ραντεβού για υπέρηχο στις 6 Μαΐου και θα σκάσω μέχρι τότε!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα σας! Έκανα την πρώτη χοριακη 5 ημερες πριν την αναμενομενη περίοδο (την 7η μέρα πριν έδειξε θετικό το clearblue) και η χοριακη ήταν 85. Μια εβδομάδα μετα, την 3η μέρα καθυστέρησης δλδ έκανα πάλι μια που μου ζήτησε ο γιατρός και ήταν 3.285. Σε ένα άλλο ποστ μου είπαν ότι παίζει και για δίδυμα. Ξέρετε κάτι? Υπάρχει τέτοια περίπτωση? Έχω ραντεβού για υπέρηχο στις 6 Μαΐου και θα σκάσω μέχρι τότε!!!

Καλησπέρα, να έχεις μια καλή κ τελειομηνη κύηση. Ότι κ να σου πούμε εδώ δεν έχει σημασία, μπορεί να είναι δίδυμα, μπορεί κ όχι. Αλλά αν υποθέσουμε ότι ανά 2 μέρες πρέπει να διπλασιάζεται η χοριακη, εσένα 3η μέρα από την καθυστέρηση θα έπρεπε να ήταν περίπου στο 2720 αν υπολόγισα κ θυμάμαι καλά. Οπότε απ' τη δικιά σου χοριακη δεν απέχει κ τραγικά πολύ. Οπότε εγώ θα έλεγα ότι μπορεί να είναι κ μόνο ένα εμβρυακι. 

Όπως κ να έχει βέβαια, με το καλό!!

Α λάθος, εγώ είχα υπολογίσει ότι την έκανες 7 μέρες πριν την καθυστέρηση. Αν την έκανες την Πέμπτη τότε όντως είναι αρκετή.. Αλλά θα δείξει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Καλησπέρα, να έχεις μια καλή κ τελειομηνη κύηση. Ότι κ να σου πούμε εδώ δεν έχει σημασία, μπορεί να είναι δίδυμα, μπορεί κ όχι. Αλλά αν υποθέσουμε ότι ανά 2 μέρες πρέπει να διπλασιάζεται η χοριακη, εσένα 3η μέρα από την καθυστέρηση θα έπρεπε να ήταν περίπου στο 2720 αν υπολόγισα κ θυμάμαι καλά. Οπότε απ' τη δικιά σου χοριακη δεν απέχει κ τραγικά πολύ. Οπότε εγώ θα έλεγα ότι μπορεί να είναι κ μόνο ένα εμβρυακι. 

Όπως κ να έχει βέβαια, με το καλό!!

Α λάθος, εγώ είχα υπολογίσει ότι την έκανες 7 μέρες πριν την καθυστέρηση. Αν την έκανες την Πέμπτη τότε όντως είναι αρκετή.. Αλλά θα δείξει

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Προφανώς, δεν αναζητώ βέβαιη απάντηση! Απλά αν έχετε ακούσει για δίδυμα με τετοια χοριακη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , marpi91 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Προφανώς, δεν αναζητώ βέβαιη απάντηση! Απλά αν έχετε ακούσει για δίδυμα με τετοια χοριακη! 

Δεν έχω ακούσει καθόλου όσες γέννησαν δίδυμα τι χοριακες είχαν... Μακάρι να σου πάνε όλα ακριβώς όπως τα θες, είτε με μονή είτε με διπλή κύηση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να σας πω το πρόβλημα μου έχω κυκλο 25 ημερών και τελευταία περίοδος 29/3 εκανα τεστ 20 του μήνα 3 μέρες πριν την περίοδο βγηκε αχνό θετικό μετα εκανα την μέρα που περίμενα περίοδο βγήκε θετικό και ξανά εκανα χθες το ψηφιακό της clear blue (όλα τα τεστ που εκανα ηταν clear blue) το ψηφιακό ελεγε οτι η σύλληψη έγινε 2-3 ευδομαδες πριν εκανα σήμερα χοριακή και ηταν 226,6 έχω χάσει ιδή 3 μωρακια παλι καλά έχω το ενα μωρακι μου που είναι ενα χρόνον κορίτσια πως σας φαίνεται εμένα μου φαίνεται πολύ χαμηλή και οτι και αυτό θα το χάσω δεν είμαι καλαα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να σας πω το πρόβλημα μου έχω κυκλο 25 ημερών και τελευταία περίοδος 29/3 εκανα τεστ 20 του μήνα 3 μέρες πριν την περίοδο βγηκε αχνό θετικό μετα εκανα την μέρα που περίμενα περίοδο βγήκε θετικό και ξανά εκανα χθες το ψηφιακό της clear blue (όλα τα τεστ που εκανα ηταν clear blue) το ψηφιακό ελεγε οτι η σύλληψη έγινε 2-3 ευδομαδες πριν εκανα σήμερα χοριακή και ηταν 226,6 έχω χάσει ιδή 3 μωρακια παλι καλά έχω το ενα μωρακι μου που είναι ενα χρόνον κορίτσια πως σας φαίνεται εμένα μου φαίνεται πολύ χαμηλή και οτι και αυτό θα το χάσω δεν είμαι καλαα

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά. Η χοριακη μια χαρά μου φαίνεται. Αλλά στην ουσία σημασία έχει αν διπλασιαστεί σε 2 ημέρες. Κάνε υπομονή κ όλα καλά θα πάνε :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , mama16 είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά. Η χοριακη μια χαρά μου φαίνεται. Αλλά στην ουσία σημασία έχει αν διπλασιαστεί σε 2 ημέρες. Κάνε υπομονή κ όλα καλά θα πάνε :)

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι τώρα θα κάνω πέμπτη μακάρι να διπλασιαστεί μακάρι απλώς για 3η μέρα καθυστέρησης δεν ξέρω αν είναι καλη ο γιατρός μου με είπε ξανά σε 2 μέρες που θα πάω και σε αυτόν να με δει αλλά το άγχος είναι στο φουλλ σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Queen είπε:

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι τώρα θα κάνω πέμπτη μακάρι να διπλασιαστεί μακάρι απλώς για 3η μέρα καθυστέρησης δεν ξέρω αν είναι καλη ο γιατρός μου με είπε ξανά σε 2 μέρες που θα πάω και σε αυτόν να με δει αλλά το άγχος είναι στο φουλλ σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου 

Όλα καλά θα πάνε :)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...