Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 933
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Καλή εβδομάδα!!!Κάνε τη χοριακή σου και θα δεις κορίτσι μου. Είναι καλή όμως.Όχι διπλασιασμένη αλλά μεγάλη.Εύχομαι να πάει σφαίρα σήμερα και αύριο να έχουμε όμορφα νέα από τον γιατρό σου. Μια αγκαλιά από εμένα

Καλημέρα κορίτσι μου. Δυστυχώς και αυτή τη φορά δεν θα παραμείνω έγκυος ως το τέλος... αύριο παω για απόξεση...

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, still_have_hope είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Δυστυχώς και αυτή τη φορά δεν θα παραμείνω έγκυος ως το τέλος... αύριο παω για απόξεση...

Καλημέρα κορίτσι μου. Δεν θα σου πω κάτι .Το μόνο που θα σου πω είναι ότι σε νιώθω και εύχομαι να περάσει γρήγορα όλο αυτό. Μια αγκαλιά μεγαααλη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλες, κορίτσια έχω μπερδευτεί αφάνταστα! Είμαι 32 ετών και εδώ και 6 μήνες προσπαθώ με τον άντρα μου για μωράκι. Δοκιμάζουμε τις γόνιμες μέρες μέρα παρά μέρα και έβρισκα την ωορηξία μου με τεστακια του εμπορίου. Ο κύκλος μου τα τελευταία 2 χρόνια, ενώ ήταν σταθερός 28 μέρες πάντα, τώρα πλέον έχει αλλάξει και έχει απόκλιση +-3 μέρες δηλαδή κυμαίνεται από 22 έως μέγιστο 27 ημέρες.

Αυτή τη φορά είχα περίοδο 11/9 και είχαμε επαφές  30/9, 1/10, 3/10 (υποθέτω ότι κατά πάσα πιθανότητα ήμουν εκτός ωορηξίας). Τώρα το ζήτημα είναι ότι σήμερα είναι 31η ημέρα και δεν έχω περίοδο ακόμα..πήγα έκανα μια χοριακή και μου έβγαλε αποτέλεσμα μηδέν.

Ωστόσο πρώτη φορά έχω καθυστέρηση και ήλπιζα ότι ίσως έγινε το θαύμα. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος και να έκανα νωρίς τη χοριακή; ή καλύτερα να το πάρω απόφαση ότι δεν...; τα φώτα σας παρακαλώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η χοριακη θα το ειχε δειξει..μηπως εχεις καμια κυστουλα;εμενα συνηθως οταν αργει πολυ τυχαινει να ειναι ανωορηκτικος ο κυκλος και καθυστερει η περιοδος.Αν δεις οτι σου αργει κανε παλι σε κανα 3 μερο παλι χοριακη να το σιγουρεψεις και αν δεν το πολυ πολυ κανε ενα υπερηχο στο γυναικολογο μην ανησυχεις :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Jamie είπε:

Νομιζω η χοριακη θα το ειχε δειξει..μηπως εχεις καμια κυστουλα;εμενα συνηθως οταν αργει πολυ τυχαινει να ειναι ανωορηκτικος ο κυκλος και καθυστερει η περιοδος.Αν δεις οτι σου αργει κανε παλι σε κανα 3 μερο παλι χοριακη να το σιγουρεψεις και αν δεν το πολυ πολυ κανε ενα υπερηχο στο γυναικολογο μην ανησυχεις :wub:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είχα κάνει υπέρηχο πριν 1 μήνα περίπου ήμουν καλά ευτυχώς. Θα δοκιμάσω σε λίγες μέρες πάλι..απλά αποθαρρύνομαι γιατί όλοι λένε ότι η χοριακη δεν κάνει ποτέ λάθος. Μακάρι να έχω ένα χαρμόσυνο νέο και εύχομαι το ίδιο σε όλες όσες το θέλουν! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , GiolandaP είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είχα κάνει υπέρηχο πριν 1 μήνα περίπου ήμουν καλά ευτυχώς. Θα δοκιμάσω σε λίγες μέρες πάλι..απλά αποθαρρύνομαι γιατί όλοι λένε ότι η χοριακη δεν κάνει ποτέ λάθος. Μακάρι να έχω ένα χαρμόσυνο νέο και εύχομαι το ίδιο σε όλες όσες το θέλουν! 

Η αληθεια ειναι οτι δεν πεφτει εξω ευκολα αλλα εξαρταται και αν ειναι καθυστερημενη η συλληψη γενικα θελει νομιζω καμια 10 μερες απο την τελευταια επαφη να δειξει κατι

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2022 at 4:05 ΜΜ, GiolandaP είπε:

Γεια χαρά σε όλες, κορίτσια έχω μπερδευτεί αφάνταστα! Είμαι 32 ετών και εδώ και 6 μήνες προσπαθώ με τον άντρα μου για μωράκι. Δοκιμάζουμε τις γόνιμες μέρες μέρα παρά μέρα και έβρισκα την ωορηξία μου με τεστακια του εμπορίου. Ο κύκλος μου τα τελευταία 2 χρόνια, ενώ ήταν σταθερός 28 μέρες πάντα, τώρα πλέον έχει αλλάξει και έχει απόκλιση +-3 μέρες δηλαδή κυμαίνεται από 22 έως μέγιστο 27 ημέρες.

Αυτή τη φορά είχα περίοδο 11/9 και είχαμε επαφές  30/9, 1/10, 3/10 (υποθέτω ότι κατά πάσα πιθανότητα ήμουν εκτός ωορηξίας). Τώρα το ζήτημα είναι ότι σήμερα είναι 31η ημέρα και δεν έχω περίοδο ακόμα..πήγα έκανα μια χοριακή και μου έβγαλε αποτέλεσμα μηδέν.

Ωστόσο πρώτη φορά έχω καθυστέρηση και ήλπιζα ότι ίσως έγινε το θαύμα. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος και να έκανα νωρίς τη χοριακή; ή καλύτερα να το πάρω απόφαση ότι δεν...; τα φώτα σας παρακαλώ πολύ 

νωρις με βαση τις επαφες ναι,γτ η εμφυτευση γινεται 5-12μερες μετα την συλληψη

αλλα οι επαφες σου ειναι 20η με 23η μερα,ακομη κ σε 28αρη κυκλο ειναι πολυ αργα για ωορρηξια

δ νομιζω οτι εχεις πολλες πιθανοτητες για εγκυμοσυνη.σορρυ που σε στεναχωρω.αλλα με κυκλο 22-27 ημ οι επαφες για πιθανοτητες ειναι πολυ νωριτερα

γενικα μικρες αποκλισεις ως κ 5ημ νομιζω δ ειναι κτ ανησυχητικο.αλλα εχεις συζητησει με τον γυναικολογο σου για τον λογο που μικρυνε τοσο πολυ απο 28αρη;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikib είπε:

νωρις με βαση τις επαφες ναι,γτ η εμφυτευση γινεται 5-12μερες μετα την συλληψη

αλλα οι επαφες σου ειναι 20η με 23η μερα,ακομη κ σε 28αρη κυκλο ειναι πολυ αργα για ωορρηξια

δ νομιζω οτι εχεις πολλες πιθανοτητες για εγκυμοσυνη.σορρυ που σε στεναχωρω.αλλα με κυκλο 22-27 ημ οι επαφες για πιθανοτητες ειναι πολυ νωριτερα

γενικα μικρες αποκλισεις ως κ 5ημ νομιζω δ ειναι κτ ανησυχητικο.αλλα εχεις συζητησει με τον γυναικολογο σου για τον λογο που μικρυνε τοσο πολυ απο 28αρη;

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχουμε συζητήσει το γιατί μειώθηκε τόσο, ίσως γιατί σε όλες τις εξετάσεις μου είμαι καλά και θεώρησε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικο; τι να πω δεν ξέρω.. προσπαθούμε καιρό τώρα για μωράκι και δεν έχουμε καταφέρει ακόμα τίποτα και είναι η πρώτη φορά που έχω καθυστέρηση και για αυτό κράτησα μια ελπίδα. Η γιατρός μου είπε από Δευτέρα να ξανά κάνω μια χοριακή αν δεν έχει έρθει έως τότε η περίοδος.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, GiolandaP είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχουμε συζητήσει το γιατί μειώθηκε τόσο, ίσως γιατί σε όλες τις εξετάσεις μου είμαι καλά και θεώρησε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικο; τι να πω δεν ξέρω.. προσπαθούμε καιρό τώρα για μωράκι και δεν έχουμε καταφέρει ακόμα τίποτα και είναι η πρώτη φορά που έχω καθυστέρηση και για αυτό κράτησα μια ελπίδα. Η γιατρός μου είπε από Δευτέρα να ξανά κάνω μια χοριακή αν δεν έχει έρθει έως τότε η περίοδος.

δεν πιστευω οτι ειναι κτ ανησυχητικο.αλλα ισως να αλλαξε κτ στις ορμονες σου

οταν λες ολες τις εξετασεις εχεις κανει ορμονικο ελεγχο;εχεις δει πχ προγεστερονη;

με βαση τα τεστακια που εκανες συνηθως σε ποια μερα ειχες ωορρηξια κ ποσες μερες εχεις ωχρινικη;

6μηνες δ ειναι πολυ ομως.μπορει απο την λαχταρα μας να φαινεται πολυ οταν το ζουμε,αλλα καθε μηνα κ ολα τελεια να πανε κ χωρις θεματα,οι πιθανοτητες ειναι μονο 25%

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
On 29/9/2022 at 6:20 ΜΜ, Fraoula<3 είπε:

Σε ευχαριστώ για το μνμ σου ! Και εγώ έτσι ακριβώς ! Πάντα σταθερό κύκλο 29 ημερών και με 8 μέρες  καθυστέρηση είχα 112 χοριακή η οποία αισίως διπλασιάστηκε ! Ο γιατρός μου ήταν πολύ χαλαρός και μου είπε αν δε δω αίμα ή έντονο πόνο δεν χρειάζεται να ξανακάνω … Ηρέμησα και εγώ και ειμαι πιο αισιόδοξη .. την Τρίτη έχω ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο … ελπίζω να δούμε κάτι … Άρα μπορεί να είναι θέμα καθυστερημένης σύλληψης λες ; 

Με συγχωρείς για την καθυστερημένη απάντηση! Έχω καιρό να μπω... Ελπίζω να είναι όλα καλά και να μεγαλώνει η κοιλίτσα σου...έχει περάσει σχεδόν ένας μήνας από την απάντηση σου...οπότε λογικά θα έχετε κλείσει και την αυχενική :-)

Link to comment
Share on other sites

@WomensPower Έτσι ακριβώς ! Δόξα το θεό όλα πάνε κατ’ευχήν ! Αργήσαμε λίγο αλλά τα είδαμε όλα και σάκο και μωράκι και καρδούλα … ήταν καθυστερημένη σύλληψη για αυτό και ήταν χαμηλή η χοριακή μου για αυτό και στον πρώτο υπέρηχο είδαμε μόνο ένα σάκο άδειο ενώ έπρεπε να είμαι 6+5 ήμουν τελικά 5 εβδομάδων ! Μετά από δέκα μέρες ξανακαναμε υπέρηχο και  μας εμφανίστηκε ! Σήμερα 8+3ήμ και μας κουνιόταν κιόλας μέσα στο σάκο !το μέγεθος του ταιριαζει ακριβώς για την ημέρα της ‘’καθυστερημένης’’ επαφής μας  ..Κλείσαμε χοριακή για 23/11 και ανυπομονώ  <3 Σε ευχαριστώ για το μνμ ! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Fraoula<3 είπε:

@WomensPower Έτσι ακριβώς ! Δόξα το θεό όλα πάνε κατ’ευχήν ! Αργήσαμε λίγο αλλά τα είδαμε όλα και σάκο και μωράκι και καρδούλα … ήταν καθυστερημένη σύλληψη για αυτό και ήταν χαμηλή η χοριακή μου για αυτό και στον πρώτο υπέρηχο είδαμε μόνο ένα σάκο άδειο ενώ έπρεπε να είμαι 6+5 ήμουν τελικά 5 εβδομάδων ! Μετά από δέκα μέρες ξανακαναμε υπέρηχο και  μας εμφανίστηκε ! Σήμερα 8+3ήμ και μας κουνιόταν κιόλας μέσα στο σάκο !το μέγεθος του ταιριαζει ακριβώς για την ημέρα της ‘’καθυστερημένης’’ επαφής μας  ..Κλείσαμε χοριακή για 23/11 και ανυπομονώ  <3 Σε ευχαριστώ για το μνμ ! 

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!! Κ μένα στην αρχή ήταν δέκα μέρες πίσω....αλλά από υπέρηχο σε υπέρηχο ήταν σωστή η εξέλιξη και αυτό μετράει! Παρόλα αυτά πλέον συμβαδίζει με την ΤΕΠ μου!!!! Και γω 21/11 έχω την β'επιπεδου...οπότε η αγωνία μας ως τότε και των δύο μας είναι μεγάλη!!! Καλή μας τύχη :-)  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, WomensPower είπε:

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!! Κ μένα στην αρχή ήταν δέκα μέρες πίσω....αλλά από υπέρηχο σε υπέρηχο ήταν σωστή η εξέλιξη και αυτό μετράει! Παρόλα αυτά πλέον συμβαδίζει με την ΤΕΠ μου!!!! Και γω 21/11 έχω την β'επιπεδου...οπότε η αγωνία μας ως τότε και των δύο μας είναι μεγάλη!!! Καλή μας τύχη :-) 

Έτσι είναι η αγωνία δε σταματάει .. καλή επιτυχία εύχομαι ! Εμένα δε συμβαδίζει με την ΤΈΡ και μου άλλαξε την ημερομηνία ο γιατρός ώστε οι εξετάσεις που θα κάνω εκτός του ιατρείου να υπολογίζονται με βάση εκείνη τη νέα ημνια ..όλα αυτά επειδή η ωορρηξία μου καθυστέρησε και  έγινε 14 μετά την αναμενόμενη  ημέρα .. η εξέλιξη από υπέρηχο σε υπέρηχο είναι σωστή ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Fraoula<3 είπε:

Έτσι είναι η αγωνία δε σταματάει .. καλή επιτυχία εύχομαι ! Εμένα δε συμβαδίζει με την ΤΈΡ και μου άλλαξε την ημερομηνία ο γιατρός ώστε οι εξετάσεις που θα κάνω εκτός του ιατρείου να υπολογίζονται με βάση εκείνη τη νέα ημνια ..όλα αυτά επειδή η ωορρηξία μου καθυστέρησε και  έγινε 14 μετά την αναμενόμενη  ημέρα .. η εξέλιξη από υπέρηχο σε υπέρηχο είναι σωστή ! 

Αυτο έχει σημασία!!! Η εξέλιξη :-) αναμένουμε νέα σου από την αυχενική...μήπως μάθεις και φύλο !!! Φιλιά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...