Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Evi95 είπε:

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις να δεις αν θα συνεχιστεί η καθυστέρηση και αν ναι ξανακάνε χοριακη..Σπάνια ένα θετικό τεστ είναι λάθος αλλά επειδή έχουν γράψει και άλλες κοπέλες για λανθασμένα θετικά, περίμενε λίγες μέρες και ξανακάνε χοριακη..Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή σας ημέρα... 

Και καλώς σας βρήκα!!!

Έχω μια ερώτηση, γιατί κοντεύω να σκάσω και έχω στεναχωρηθεί και κάνω αρνητικά σενάρια...

Να σας πω..... Πριν τρια χρόνια είχα αποβολή από φυσιολογική σύλληψη. Στον δεύτερο μήνα. Μετα δεν 'έμεινα.  Έκανα 3 ετ, εκ των οποίων η μια κατέληξε βιοχημική.

Σταμάτησα για λίγο το άθλημα εξωσωματική και είχα καθυστέρηση τον προηγούμενο μήνα, κάνω τεστ αρνητικά και μου ήρθε περίοδος. Τώρα στον επόμενο μήνα πάλι καθυστέρηση και λεω την τέταρτη μερα , ας ξανακάνω να μου φύγει αυτό το "βρε λες..?" απο το μυαλό μου και βγαίνει θετικό. Δείχνει 2-3. Την επομένη πάω για χοριακή.

Δευτέρα 1η χοριακή: 619 (ναι μεν χαρά αλλά απογοήτευση γιατί περίμενα λίγο παραπάνω)

Τετάρτη 2η χοριακή 948 (στεναχώρια..περίμενα τουλάχιστον 1000 και βάλε) 

Μου είπαν Παρασκευή ξανά. Και εγώ κάνω σενάρια αρνητικά γιατί φοβάμαι.

Σας έχει τύχει να μην ανεβαίνει σωστά και να πετύχει? Εν το μεταξή δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Ελαφρός ευαίσθητο στήθος..

Και δεν ξέρω εαν μπορώ να κάνω κάτι για να το "μπουστάρω"

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , still_have_hope είπε:

Καλή σας ημέρα... 

Και καλώς σας βρήκα!!!

Έχω μια ερώτηση, γιατί κοντεύω να σκάσω και έχω στεναχωρηθεί και κάνω αρνητικά σενάρια...

Να σας πω..... Πριν τρια χρόνια είχα αποβολή από φυσιολογική σύλληψη. Στον δεύτερο μήνα. Μετα δεν 'έμεινα.  Έκανα 3 ετ, εκ των οποίων η μια κατέληξε βιοχημική.

Σταμάτησα για λίγο το άθλημα εξωσωματική και είχα καθυστέρηση τον προηγούμενο μήνα, κάνω τεστ αρνητικά και μου ήρθε περίοδος. Τώρα στον επόμενο μήνα πάλι καθυστέρηση και λεω την τέταρτη μερα , ας ξανακάνω να μου φύγει αυτό το "βρε λες..?" απο το μυαλό μου και βγαίνει θετικό. Δείχνει 2-3. Την επομένη πάω για χοριακή.

Δευτέρα 1η χοριακή: 619 (ναι μεν χαρά αλλά απογοήτευση γιατί περίμενα λίγο παραπάνω)

Τετάρτη 2η χοριακή 948 (στεναχώρια..περίμενα τουλάχιστον 1000 και βάλε) 

Μου είπαν Παρασκευή ξανά. Και εγώ κάνω σενάρια αρνητικά γιατί φοβάμαι.

Σας έχει τύχει να μην ανεβαίνει σωστά και να πετύχει? Εν το μεταξή δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Ελαφρός ευαίσθητο στήθος..

Και δεν ξέρω εαν μπορώ να κάνω κάτι για να το "μπουστάρω"

 

Τόσο νωρίς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για την εξέλιξη του. Φανταζομαι έχεις κάνει εξετασεις γιατί έχει τόσες αποβολές. Αφού μένεις εγκυος ίσως θελει μια πιο ιδιαίτερη έρευνα. 

Εντάξει καποιες φορες η χοριακη μπορεί να κάνει καποιο παιχνίδια . Υπάρχει κ η περίπτωση λάθους απτο μικροβιολογικο κ αυτο εχει συμβεί αρκετές φορές.  Κανε υπομονή κ ελπίζω όντως να είσαι απτις εξαιρέσεις.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

Τόσο νωρίς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για την εξέλιξη του. Φανταζομαι έχεις κάνει εξετασεις γιατί έχει τόσες αποβολές. Αφού μένεις εγκυος ίσως θελει μια πιο ιδιαίτερη έρευνα. 

Εντάξει καποιες φορες η χοριακη μπορεί να κάνει καποιο παιχνίδια . Υπάρχει κ η περίπτωση λάθους απτο μικροβιολογικο κ αυτο εχει συμβεί αρκετές φορές.  Κανε υπομονή κ ελπίζω όντως να είσαι απτις εξαιρέσεις.  

Έχω κάνει....πολλά λεφτά έδωσα... Κάτι σε θρομοβοφιλία που παίρνω αντιπηκτικές τωρα, όπως μου είπε. Κατα τ'άλλα δεν μου βρήκε τίποτα. Θέλω να πιστεύω πως δεν έχει να κάνει με την ηλικία (41), γιατί αυτή την καραμέλα την έχω βαρεθεί. 

Το μικροβιολογικό είναι ένα της γειτονιάς. Θέλω να πιστεύω πως δεν κάνει λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, still_have_hope είπε:

Καλή σας ημέρα... 

Και καλώς σας βρήκα!!!

Έχω μια ερώτηση, γιατί κοντεύω να σκάσω και έχω στεναχωρηθεί και κάνω αρνητικά σενάρια...

Να σας πω..... Πριν τρια χρόνια είχα αποβολή από φυσιολογική σύλληψη. Στον δεύτερο μήνα. Μετα δεν 'έμεινα.  Έκανα 3 ετ, εκ των οποίων η μια κατέληξε βιοχημική.

Σταμάτησα για λίγο το άθλημα εξωσωματική και είχα καθυστέρηση τον προηγούμενο μήνα, κάνω τεστ αρνητικά και μου ήρθε περίοδος. Τώρα στον επόμενο μήνα πάλι καθυστέρηση και λεω την τέταρτη μερα , ας ξανακάνω να μου φύγει αυτό το "βρε λες..?" απο το μυαλό μου και βγαίνει θετικό. Δείχνει 2-3. Την επομένη πάω για χοριακή.

Δευτέρα 1η χοριακή: 619 (ναι μεν χαρά αλλά απογοήτευση γιατί περίμενα λίγο παραπάνω)

Τετάρτη 2η χοριακή 948 (στεναχώρια..περίμενα τουλάχιστον 1000 και βάλε) 

Μου είπαν Παρασκευή ξανά. Και εγώ κάνω σενάρια αρνητικά γιατί φοβάμαι.

Σας έχει τύχει να μην ανεβαίνει σωστά και να πετύχει? Εν το μεταξή δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Ελαφρός ευαίσθητο στήθος..

Και δεν ξέρω εαν μπορώ να κάνω κάτι για να το "μπουστάρω"

 

Καλησπέρα κοριτσι μου. Η χοριακη σου η 1η πολύ καλή πιστεύω. Η 2η δεν ανέβηκε τόσο αλλά ανέβηκε.οποτε όντως θα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή για να πάρει μπρος το μωράκι σου. Εγώ που πέρασα 4 η 5 έχω χάσει το μέτρημα βιοχημικές σε μισό χρόνο δεν έφτασα ποτέ τόσο max 47 κ μέτα στην επανάληψη επεφτε. Κι εγώ μεγαλοκοπελα..43.. αναμένουμε νέα σου κ πιστεύω ότι αυτή τη φορά θα είναι η τυχερή σου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου. Η χοριακη σου η 1η πολύ καλή πιστεύω. Η 2η δεν ανέβηκε τόσο αλλά ανέβηκε.οποτε όντως θα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή για να πάρει μπρος το μωράκι σου. Εγώ που πέρασα 4 η 5 έχω χάσει το μέτρημα βιοχημικές σε μισό χρόνο δεν έφτασα ποτέ τόσο max 47 κ μέτα στην επανάληψη επεφτε. Κι εγώ μεγαλοκοπελα..43.. αναμένουμε νέα σου κ πιστεύω ότι αυτή τη φορά θα είναι η τυχερή σου 

Λιλη μου να σε ρωτήσω μετά από μια βιοχημική δε σου λένε να αφήσεις ένα κύκλο τουλάχιστον κ μετα να προσπαθήσεις? Όταν μένεις έγκυος πάλι τον επόμενο μηνα αυξάνονται οι πιθανότητες για αποβολή. Πάντως μένεις εύκολα έγκυος φτου φτου..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilly28 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου. Η χοριακη σου η 1η πολύ καλή πιστεύω. Η 2η δεν ανέβηκε τόσο αλλά ανέβηκε.οποτε όντως θα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή για να πάρει μπρος το μωράκι σου. Εγώ που πέρασα 4 η 5 έχω χάσει το μέτρημα βιοχημικές σε μισό χρόνο δεν έφτασα ποτέ τόσο max 47 κ μέτα στην επανάληψη επεφτε. Κι εγώ μεγαλοκοπελα..43.. αναμένουμε νέα σου κ πιστεύω ότι αυτή τη φορά θα είναι η τυχερή σου 

Μακάρι Θεέ μου!

Εύχομαι και σε σένα και σε όλες τις κοπέλες να πετύχουμε και να μη στεναχωρηθούμε ξανά και ξανά... 

Απλα όσο και καλή να μου φάνηκε, εγώ στεναχωρήθηκα που δεν διπλασιάστηκε. Μακάρι να πάρει μπρος. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, still_have_hope είπε:

Καλή σας ημέρα... 

Και καλώς σας βρήκα!!!

Έχω μια ερώτηση, γιατί κοντεύω να σκάσω και έχω στεναχωρηθεί και κάνω αρνητικά σενάρια...

Να σας πω..... Πριν τρια χρόνια είχα αποβολή από φυσιολογική σύλληψη. Στον δεύτερο μήνα. Μετα δεν 'έμεινα.  Έκανα 3 ετ, εκ των οποίων η μια κατέληξε βιοχημική.

Σταμάτησα για λίγο το άθλημα εξωσωματική και είχα καθυστέρηση τον προηγούμενο μήνα, κάνω τεστ αρνητικά και μου ήρθε περίοδος. Τώρα στον επόμενο μήνα πάλι καθυστέρηση και λεω την τέταρτη μερα , ας ξανακάνω να μου φύγει αυτό το "βρε λες..?" απο το μυαλό μου και βγαίνει θετικό. Δείχνει 2-3. Την επομένη πάω για χοριακή.

Δευτέρα 1η χοριακή: 619 (ναι μεν χαρά αλλά απογοήτευση γιατί περίμενα λίγο παραπάνω)

Τετάρτη 2η χοριακή 948 (στεναχώρια..περίμενα τουλάχιστον 1000 και βάλε) 

Μου είπαν Παρασκευή ξανά. Και εγώ κάνω σενάρια αρνητικά γιατί φοβάμαι.

Σας έχει τύχει να μην ανεβαίνει σωστά και να πετύχει? Εν το μεταξή δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Ελαφρός ευαίσθητο στήθος..

Και δεν ξέρω εαν μπορώ να κάνω κάτι για να το "μπουστάρω"

 

δ νομιζω οτι τοσο νωρις μπορεις να κανεις κτ να το βοηθησεις

τις αντιπηκτικες λογικα κ φυλικο

δ χρειαζεται να εχεις συμπτωματα

κ η αυξηση σου δ ηταν τοσο κακη.σε δυο μερες χρεαζεται τουλ 60%,σε 3ημ διπλασιαζεται.η πρωτη χοριακη ηταν πολυ καλη

λογικο να φοβασαι.αλλα υπομονη κ θετικες σκεψεις

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vikib είπε:

δ νομιζω οτι τοσο νωρις μπορεις να κανεις κτ να το βοηθησεις

τις αντιπηκτικες λογικα κ φυλικο

δ χρειαζεται να εχεις συμπτωματα

κ η αυξηση σου δ ηταν τοσο κακη.σε δυο μερες χρεαζεται τουλ 60%,σε 3ημ διπλασιαζεται.η πρωτη χοριακη ηταν πολυ καλη

λογικο να φοβασαι.αλλα υπομονη κ θετικες σκεψεις

αυτές οι θετικές σκέψεις είναι το δύσκολο...  όπως και να'χει θα δείξει. Προσπαθώ να παραμείνω αισιόδοξη. Κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ και προσεύχομαι και περιμένω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Zenia82 είπε:

Λιλη μου να σε ρωτήσω μετά από μια βιοχημική δε σου λένε να αφήσεις ένα κύκλο τουλάχιστον κ μετα να προσπαθήσεις? Όταν μένεις έγκυος πάλι τον επόμενο μηνα αυξάνονται οι πιθανότητες για αποβολή. Πάντως μένεις εύκολα έγκυος φτου φτου..

Εμένα δεν μου είπαν κάτι τέτοιο τώρα τι να σου πω?? Έχει να κάνει κ με τον γιατρό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/10/2022 at 12:59 ΜΜ, Lilly28 είπε:

@still_have_hope καλημέρα! Τι έγινε κορίτσι μ έκανες τη χοριακη σου?

Είμαι να σκάσω και έχω στεναχωρεθεί.... δεν διπλασιάστηκε πάλι... Παρασκευή ήταν 1342,22.

Μου είπαν δευτέρα ξανά χοριακή και Τρίτη ραντεβού με γιατρό. 

Έχω ακούσει πως και με περίεργες χοριακές πήγαν όλα κατ'ευχήν, αλλά δεν ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, still_have_hope είπε:

Είμαι να σκάσω και έχω στεναχωρεθεί.... δεν διπλασιάστηκε πάλι... Παρασκευή ήταν 1342,22.

Μου είπαν δευτέρα ξανά χοριακή και Τρίτη ραντεβού με γιατρό. 

Έχω ακούσει πως και με περίεργες χοριακές πήγαν όλα κατ'ευχήν, αλλά δεν ξέρω....

Καλή εβδομάδα!!!Κάνε τη χοριακή σου και θα δεις κορίτσι μου. Είναι καλή όμως.Όχι διπλασιασμένη αλλά μεγάλη.Εύχομαι να πάει σφαίρα σήμερα και αύριο να έχουμε όμορφα νέα από τον γιατρό σου. Μια αγκαλιά από εμένα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...