Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Moana είπε:

ουτε εγω πηρα, το ξερεις ε; οχι απο δίκη μου πρωτοβουλία, δε μου έδωσε. και για το γκάλοπ σου να σου πω επίσης ο πρώτος εξωσω δε μου ειχε δώσει κορτιζόνη, ο δεύτερος εξωσω μου ειχε δώσει κ τις δυο φορες

Οτι ναναι βρε παιδί μου..οτι θελει ο καθενας δινει..αχταρμας το ανοσοποιητικο. εχει πλακα η υποθεση τελικα ασε που με εχει πιασει η μαλακια σημερα λες να ειναι απο την πρωτη  ενεση και  ψυχολογικο επιπλεον; Μακαρι να με επιασε στο να βγαλω κανα ωαριο  κ οχι παλι τις κωλοορμονες στο συστημα τζαμπα..μετραω αντιστροφα..εσυ πως εισαι πρηστηκε τιποτα καμια παρενεργεια συμπτωμα κατι;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Geo Jo said:

Σ ευχαριστω πολυ!!! Τωρα παιρνω ciclacur, prolutex, prezolon,innohep & utrogestan.

Γεια σου ! 
ευχομαι καλή επιτυχία στη προσπάθεια σου ! 
και μόνο από τα φάρμακα που παίρνουμε δημιουργούνται διαφορά συμπτώματα. Και η αλήθεια είναι ότι οι εγκυμοσύνες σπάνια δίνουν τόσο νωρίς συμπτώματα. 
Είναι και η ψυχολογία μας μετά την εμβρυομεταφορα τέτοια που όλο ψάχνουμε κάτι για να πιαστούμε Και να πιστέψουμε ότι τα καταφέραμε. 
Λίγη υπομονή και η χοριακη θα δείξει 

Προσπαθησε να κρατάς το μυαλό σου απασχολημένο όσο μπορείς και να είσαι αισιόδοξη ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie said:

Οτι ναναι βρε παιδί μου..οτι θελει ο καθενας δινει..αχταρμας το ανοσοποιητικο. εχει πλακα η υποθεση τελικα ασε που με εχει πιασει η μαλακια σημερα λες να ειναι απο την πρωτη  ενεση και  ψυχολογικο επιπλεον; Μακαρι να με επιασε στο να βγαλω κανα ωαριο  κ οχι παλι τις κωλοορμονες στο συστημα τζαμπα..μετραω αντιστροφα..εσυ πως εισαι πρηστηκε τιποτα καμια παρενεργεια συμπτωμα κατι;;;

χαχα... μόνο η κοιλιά μου πρηζεται απο το φαΐ! άσε σήμερα πονάει η μεςη κ η κοιλιά όπως όταν περιμένω. αρχίζουν τα προεόρτια. 

δεν ειπαμε μην αγχώνεσαι; δεν παίρνεις πολλές μονάδες μη τρελαίνεσαι 

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...ειναι η πρωτη μου προσπαθεια, μετα απο δυο χρονια προσπαθειων και με μια παλινδρομη κυηση...Αναμονη μεχρι την Δευτερα...

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου!! Καλη μας επιτυχια!!!Οχι, δεν εβαλα βλαστοκυστες...καλη ερωτηση για την Δευτερα...μαλλον πρεπει να ρωτησω, αλλα νομιζω οτι θα ειναι ανοιχτα...

Ανοιχτα ειναι την Δευτερα τα διαγνωστικα!!!οποτε πρωι πρωι για χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου!! Καλη μας επιτυχια!!!Οχι, δεν εβαλα βλαστοκυστες...καλη ερωτηση για την Δευτερα...μαλλον πρεπει να ρωτησω, αλλα νομιζω οτι θα ειναι ανοιχτα...

@Moana ειναι ανοικτα & η βιοιατρικη σιγουραα ειδικα κηφισιά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chris79 είπε:

Γεια σου ! 
ευχομαι καλή επιτυχία στη προσπάθεια σου ! 
και μόνο από τα φάρμακα που παίρνουμε δημιουργούνται διαφορά συμπτώματα. Και η αλήθεια είναι ότι οι εγκυμοσύνες σπάνια δίνουν τόσο νωρίς συμπτώματα. 
Είναι και η ψυχολογία μας μετά την εμβρυομεταφορα τέτοια που όλο ψάχνουμε κάτι για να πιαστούμε Και να πιστέψουμε ότι τα καταφέραμε. 
Λίγη υπομονή και η χοριακη θα δείξει 

Προσπαθησε να κρατάς το μυαλό σου απασχολημένο όσο μπορείς και να είσαι αισιόδοξη ! 

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...ειναι η πρωτη μου προσπαθεια, μετα απο δυο χρονια προσπαθειων και με μια παλινδρομη κυηση...Αναμονη μεχρι την Δευτερα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo said:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...ειναι η πρωτη μου προσπαθεια, μετα απο δυο χρονια προσπαθειων και με μια παλινδρομη κυηση...Αναμονη μεχρι την Δευτερα...

Ανοιχτα ειναι την Δευτερα τα διαγνωστικα!!!οποτε πρωι πρωι για χοριακη!!!

εγω νομιζω θα κανω ενα τεστ στο σπιτι πριν να παω προετοιμασμένη. Δε ξέρω αν θα αντέξω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

εγω νομιζω θα κανω ενα τεστ στο σπιτι πριν να παω προετοιμασμένη. Δε ξέρω αν θα αντέξω 

Και γω εχω ενα τεστ που με περιμενει αλλα δεν ξερω αν θα το κανω...δεν θελω να μου χαλασει το σ-κ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo said:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...ειναι η πρωτη μου προσπαθεια, μετα απο δυο χρονια προσπαθειων και με μια παλινδρομη κυηση...Αναμονη μεχρι την Δευτερα...

Εύχομαι να είναι πρώτη και τυχερή σου!! 
Εγώ έχω χοριακη μεθαύριο και το σκέφτομαι κι εγώ το τεστακι για αύριο αλλά φοβάμαι κιόλας το αποτέλεσμα .. 

Εχω περάσει κι εγώ μια αποβολή στις 6 εβδομαδες και μια παλίνδρομη στις 10 εβδομάδες και ξέρω πως είναι ... ακόμη το σκέφτομαι και έχουν περάσει 2 χρόνια από την παλινδρομη  (και εχω ήδη ένα παιδάκι). Είναι δύσκολο και δε νομίζω ότι το ξεχνάς ποτέ 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Εύχομαι να είναι πρώτη και τυχερή σου!! 
Εγώ έχω χοριακη μεθαύριο και το σκέφτομαι κι εγώ το τεστακι για αύριο αλλά φοβάμαι κιόλας το αποτέλεσμα .. 

Εχω περάσει κι εγώ μια αποβολή στις 6 εβδομαδες και μια παλίνδρομη στις 10 εβδομάδες και ξέρω πως είναι ... ακόμη το σκέφτομαι και έχουν περάσει 2 χρόνια από την παλινδρομη  (και εχω ήδη ένα παιδάκι). Είναι δύσκολο και δε νομίζω ότι το ξεχνάς ποτέ 

 

Ευχομαι καλα αποτελεσματα και σε σενα κοριτσι μου!!!!και να χαιρεσαι και το παιδακι σου!!!

Just now, chris79 είπε:

Εύχομαι να είναι πρώτη και τυχερή σου!! 
Εγώ έχω χοριακη μεθαύριο και το σκέφτομαι κι εγώ το τεστακι για αύριο αλλά φοβάμαι κιόλας το αποτέλεσμα .. 

Εχω περάσει κι εγώ μια αποβολή στις 6 εβδομαδες και μια παλίνδρομη στις 10 εβδομάδες και ξέρω πως είναι ... ακόμη το σκέφτομαι και έχουν περάσει 2 χρόνια από την παλινδρομη  (και εχω ήδη ένα παιδάκι). Είναι δύσκολο και δε νομίζω ότι το ξεχνάς ποτέ 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και από εμένα! Χθες είχα θετική χοριακή αλλά χαμηλή! Περιμένουμε το αύριο να δούμε πως θα εξελιχθεί! Παρακαλάω και ευελπιστώ για την καλή εξέλιξη! Είμαι επιφυλακτική γιατί το έχω ξαναπεράσει! Έχω πονάκια και σαν κράμπες (μπορεί και από το άγχος) Απορία: αυτό το στήθος πότε θα πονέσει καλέ; :-P  Υρ.: Οι ημέρες αναμονής μετά την εμβρυομεταφορά τελικά δεν είναι τίποτα μπροστά στις ημέρες, από την μία χοριακή, στην άλλη!!! Keep calm & hope 

Μπράβο Ρενάκι!!!! Καλούς διπλασιασμούς κορίτσι μου!!! Όλα θα πάνε καλά!!

6 ώρες πρίν, lizard12 είπε:

Λοιπόν τα νέα μου.  8η μέρα μετά, από μεταφορά βλαστοκυστης 5ης μέρας ή χοριακη ήταν 43. Την 10η μέρα ήταν 173. Σήμερα,  14η μερα, 659. Πώς σας φαίνεται? 

Σουυυυυυπερ!!! Μπράβο!!! ❤️ Εγώ αύριο πάω για την τέταρτη χοριακή και τρέμει το φυλλοκάρδι μου!

1 ώρα πρίν, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Ειμαι καινουργια στο φορουμ, γι αυρο συγχωρηστε με για τυχον λαθη! Ειμαι 37 ετων και την Πεμπτη εκανα την πρωτη εμβρυομεταφορα δυο εμβρυακια ποιοτητας 1,5 με αριστα το 1. Εχω ακομη δυο στην καταψυξη. Την Δευτερα 8-6 θα κανω χοριακη. Απο την ημερα της εμβρυομεταφορας εχω πονους περιοδου, στηθος και κοιλια πρησμενα, νευρα και απιστευτη ορεξη για φαγητο. Εχω τρομερη αγωνια μεχρι την χοριακη και πολυ φοβαμαι οτι θα μου ερθει περιοδος...Καποια κοπελα με αναλογα συμπτωματα και θετικη χοριακη;;;;

Καλώς όρισες κορίτσι!! Πριν λίγες μέρες ήμουν στη θέση σου και η μόνη συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι να μη ψάχνεις για συμπτώματα, όσο δύσκολο κι αν είναι.. Δε θα βγάλεις άκρη, παρά μόνο θα είσαι μέσα στο άγχος και το στρες. Ηρεμία (όσο γίνεται..) και θετική σκέψη. Εύχομαι από καρδιάς όοοολα να πάνε καλά και στις 8 να έχουμε υπέροχα νέα και από τις δύο ( @Moana ) ❤️

Just now, chris79 είπε:

Εύχομαι να είναι πρώτη και τυχερή σου!! 

Εγώ έχω χοριακη μεθαύριο και το σκέφτομαι κι εγώ το τεστακι για αύριο αλλά φοβάμαι κιόλας το αποτέλεσμα .. 

Μια μερούλα και κάτι έμεινε!! Ανυπομονούμε! Εύχομαι να πάρεις μια μεγααάλη χοριακή!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Μπράβο Ρενάκι!!!! Καλούς διπλασιασμούς κορίτσι μου!!! Όλα θα πάνε καλά!!

Σουυυυυυπερ!!! Μπράβο!!! ❤️ Εγώ αύριο πάω για την τέταρτη χοριακή και τρέμει το φυλλοκάρδι μου!

Καλώς όρισες κορίτσι!! Πριν λίγες μέρες ήμουν στη θέση σου και η μόνη συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι να μη ψάχνεις για συμπτώματα, όσο δύσκολο κι αν είναι.. Δε θα βγάλεις άκρη, παρά μόνο θα είσαι μέσα στο άγχος και το στρες. Ηρεμία (όσο γίνεται..) και θετική σκέψη. Εύχομαι από καρδιάς όοοολα να πάνε καλά και στις 8 να έχουμε υπέροχα νέα και από τις δύο ( @Moana ) ❤️

Μια μερούλα και κάτι έμεινε!! Ανυπομονούμε! Εύχομαι να πάρεις μια μεγααάλη χοριακή!!

Εμένα που είπαν 3/6 χοριακή. Πήγα  κι έκανα σημερα 2/6 γιατί δεν άντεχα. Και δυστυχώς σήμερα 0.  θα πάω κ αυριο έτσι για το τυπικό. Αλλά οκ δεν περιμένω κάτι. Είμαι προετοιμασμενη 

On 1/6/2020 at 4:47 ΜΜ, natassaki2006 είπε:

Μη φοβάσαι κορίτσι μου.δεν βλέπεις τι γινεται εδώ μέσα.. οι πιο πολλές με πονάκιακ η περίοδος δεν ήρθε ποτέ.. μην αγχώνεσαι κ κανε λιγο ακόμα υπομονή!! 

 

Εμένα που είπαν 3/6 χοριακή. Πήγα  κι έκανα σημερα 2/6 γιατί δεν άντεχα. Και δυστυχώς σήμερα 0.  θα πάω κ αυριο έτσι για το τυπικό. Αλλά οκ δεν περιμένω κάτι. Είμαι προετοιμασμενη 

  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ανέβηκε στο 103! Κλαίω από συγκίνηση! Πρώτη φορά σε ένα βήμα παρακάτω! Θετική σκέψη και προσευχή! Σε όλες εσάς που περιμένετε, σας στέλνω την αγάπη μου και την ευχή να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 10

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, pocm είπε:

Εμένα που είπαν 3/6 χοριακή. Πήγα  κι έκανα σημερα 2/6 γιατί δεν άντεχα. Και δυστυχώς σήμερα 0.  θα πάω κ αυριο έτσι για το τυπικό. Αλλά οκ δεν περιμένω κάτι. Είμαι προετοιμασμενη 

 

Εμένα που είπαν 3/6 χοριακή. Πήγα  κι έκανα σημερα 2/6 γιατί δεν άντεχα. Και δυστυχώς σήμερα 0.  θα πάω κ αυριο έτσι για το τυπικό. Αλλά οκ δεν περιμένω κάτι. Είμαι προετοιμασμενη 

Λυπάμαι πολύ για το αρνητικό σου! Εύχομαι να έγινε λάθος κ σήμερα να δεις θετικό.  Αν Όχι,  ελπίζω να το αφήσεις γρήγορα πισω κ να συνεχίσεις προς το στόχο σου!

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα, ανέβηκε στο 103! Κλαίω από συγκίνηση! Πρώτη φορά σε ένα βήμα παρακάτω! Θετική σκέψη και προσευχή! Σε όλες εσάς που περιμένετε, σας στέλνω την αγάπη μου και την ευχή να πάνε όλα καλά! 

 Καλημέρα και συγχαρητήρια!!! Τέλειο νούμερο! Συνέχισε τους διπλασιασμους! Μπράβο σου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 said:

Καλημέρα, ανέβηκε στο 103! Κλαίω από συγκίνηση! Πρώτη φορά σε ένα βήμα παρακάτω! Θετική σκέψη και προσευχή! Σε όλες εσάς που περιμένετε, σας στέλνω την αγάπη μου και την ευχή να πάνε όλα καλά! 

Τέλεια !!! Μπράβο !! 
Όλα να συνεχίσουν έτσι! 
Ποσο πολύ χαίρομαι όταν διαβάζω τέτοια ευχάριστα για όλες σας !! 
Συγχαρητήρια !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...