Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 hours ago, Balloo said:

Μπράβο Ρενάκι!!!! Καλούς διπλασιασμούς κορίτσι μου!!! Όλα θα πάνε καλά!!

Σουυυυυυπερ!!! Μπράβο!!! ❤️ Εγώ αύριο πάω για την τέταρτη χοριακή και τρέμει το φυλλοκάρδι μου!

Καλώς όρισες κορίτσι!! Πριν λίγες μέρες ήμουν στη θέση σου και η μόνη συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι να μη ψάχνεις για συμπτώματα, όσο δύσκολο κι αν είναι.. Δε θα βγάλεις άκρη, παρά μόνο θα είσαι μέσα στο άγχος και το στρες. Ηρεμία (όσο γίνεται..) και θετική σκέψη. Εύχομαι από καρδιάς όοοολα να πάνε καλά και στις 8 να έχουμε υπέροχα νέα και από τις δύο ( @Moana ) ❤️

Μια μερούλα και κάτι έμεινε!! Ανυπομονούμε! Εύχομαι να πάρεις μια μεγααάλη χοριακή!!

Ευχαριστώ πολύ !! 
Ειμαι τόσο αγχωμένη... τη μια στιγμή κλαίω και την άλλη είμαι χαλαρή ... πιο πολύ αρνητικά σκέφτομαι να πω την αλήθεια για να μην καταρρακωθώ αύριο. Από την άλλη λέω μέσα μου ότι αν δεν πιστέψω εγώ σε μένα και τα εμβρυακός μου ποιος θα το κάνει ; 
Άβυσσος ...  

Νιωθω καλύτερα όμως που τα μοιράζομαι κατά κάποιο τρόπο αυτά εδώ μαζί σας .. σαν να μην το περνάω μόνη μου αυτή τη φορά

8 hours ago, Geo Jo said:

Ευχομαι καλα αποτελεσματα και σε σενα κοριτσι μου!!!!και να χαιρεσαι και το παιδακι σου!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα, ανέβηκε στο 103! Κλαίω από συγκίνηση! Πρώτη φορά σε ένα βήμα παρακάτω! Θετική σκέψη και προσευχή! Σε όλες εσάς που περιμένετε, σας στέλνω την αγάπη μου και την ευχή να πάνε όλα καλά! 

Μπράβο κορίτσι..... είδες που στεναχωριοσουν τζάμπα; Όλα μία χαρά πάνε..... Συγχαρητήρια!!!

5 ώρες πρίν, pocm είπε:

Εμένα που είπαν 3/6 χοριακή. Πήγα  κι έκανα σημερα 2/6 γιατί δεν άντεχα. Και δυστυχώς σήμερα 0.  θα πάω κ αυριο έτσι για το τυπικό. Αλλά οκ δεν περιμένω κάτι. Είμαι προετοιμασμενη 

 

Εμένα που είπαν 3/6 χοριακή. Πήγα  κι έκανα σημερα 2/6 γιατί δεν άντεχα. Και δυστυχώς σήμερα 0.  θα πάω κ αυριο έτσι για το τυπικό. Αλλά οκ δεν περιμένω κάτι. Είμαι προετοιμασμενη 

Λυπάμαι πάρα πολύ για τη χοριακή σου Είναι ένα δύσκολο κομμάτι και πρέπει να το διαχειριστείς όταν το αποτέλεσμα είναι αρνητικό.... Δυστυχώς ή ευτυχώς το έχω βιώσει και εγώ δεν μπορώ να πω ότι δεν στεναχωρήθηκα και δεν έκλαψα αλλά σηκώθηκα την άλλη μέρα πιο δυνατή και πεισμωσα. Έτσι να κάνεις και εσύ να προσπαθήσεις παρακάτω πάλι και να σκέφτεσαι ότι το μωρό σου σε περιμένει..  αρκεί εσύ να είσαι δυνατή και να μην τα παρατήσεις.

Just now, chris79 είπε:

Ευχαριστώ πολύ !! 
Ειμαι τόσο αγχωμένη... τη μια στιγμή κλαίω και την άλλη είμαι χαλαρή ... πιο πολύ αρνητικά σκέφτομαι να πω την αλήθεια για να μην καταρρακωθώ αύριο. Από την άλλη λέω μέσα μου ότι αν δεν πιστέψω εγώ σε μένα και τα εμβρυακός μου ποιος θα το κάνει ; 
Άβυσσος ...  

Νιωθω καλύτερα όμως που τα μοιράζομαι κατά κάποιο τρόπο αυτά εδώ μαζί σας .. σαν να μην το περνάω μόνη μου αυτή τη φορά

Σε ευχαριστώ πολύ ! 

Όλες οι σκέψεις που κάνεις είναι λογικές...το μυαλό δυστυχώς όσο πλησιάζει η χοριακή τρελαίνεται...εγώ επειδή δεν άντεχα βέβαια έκανα τεστ πολύ νωρίτερα για να είμαι προετοιμασμένη και ψυχολογικά και να το παίρνω απόφαση... Τώρα πια μετά από τέσσερις φορές νομίζω ότι είμαι πιο χαλαρή.... Όχι βέβαια τι δεν κάνω τεστ νωρίτερα απλά δεν τρελαίνομαι κιόλας ότι είναι να γίνει θα γίνει... Εύχομαι να πάρεις ένα ωραιότατο τριψήφιο νούμερο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 said:

Μπράβο κορίτσι..... είδες που στεναχωριοσουν τζάμπα; Όλα μία χαρά πάνε..... Συγχαρητήρια!!!

Λυπάμαι πάρα πολύ για τη χοριακή σου Είναι ένα δύσκολο κομμάτι και πρέπει να το διαχειριστείς όταν το αποτέλεσμα είναι αρνητικό.... Δυστυχώς ή ευτυχώς το έχω βιώσει και εγώ δεν μπορώ να πω ότι δεν στεναχωρήθηκα και δεν έκλαψα αλλά σηκώθηκα την άλλη μέρα πιο δυνατή και πεισμωσα. Έτσι να κάνεις και εσύ να προσπαθήσεις παρακάτω πάλι και να σκέφτεσαι ότι το μωρό σου σε περιμένει..  αρκεί εσύ να είσαι δυνατή και να μην τα παρατήσεις.

Όλες οι σκέψεις που κάνεις είναι λογικές...το μυαλό δυστυχώς όσο πλησιάζει η χοριακή τρελαίνεται...εγώ επειδή δεν άντεχα βέβαια έκανα τεστ πολύ νωρίτερα για να είμαι προετοιμασμένη και ψυχολογικά και να το παίρνω απόφαση... Τώρα πια μετά από τέσσερις φορές νομίζω ότι είμαι πιο χαλαρή.... Όχι βέβαια τι δεν κάνω τεστ νωρίτερα απλά δεν τρελαίνομαι κιόλας ότι είναι να γίνει θα γίνει... Εύχομαι να πάρεις ένα ωραιότατο τριψήφιο νούμερο...

Σε ευχαριστώ και το εύχομαι κι εγώ ... αυτή είναι η 5η φορά μου στο σύνολο ... δε συζητάμε πως ήμουν στην πρώτη ... υποτίθεται αυτό είναι το πιο χαλαρό μου :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Σε ευχαριστώ και το εύχομαι κι εγώ ... αυτή είναι η 5η φορά μου στο σύνολο ... δε συζητάμε πως ήμουν στην πρώτη ... υποτίθεται αυτό είναι το πιο χαλαρό μου :) 

Και έτσι χαλαρά θα συνεχίσεις γιατί τώρα θα είναι η τυχερή σου φορά....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 said:

Καλημέρα, ανέβηκε στο 103! Κλαίω από συγκίνηση! Πρώτη φορά σε ένα βήμα παρακάτω! Θετική σκέψη και προσευχή! Σε όλες εσάς που περιμένετε, σας στέλνω την αγάπη μου και την ευχή να πάνε όλα καλά! 

Μπράβο κορίτσι!

Ολα καλά να πάνε!❤️


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,εγώ πάλι είναι να κάνω χοριακή την Παρασκευή αλλά δεν άντεξα και έκανα σήμερα ένα τεστ,φυσικά βγήκε αρνητικό όπως και το περίμενα για να πω την αλήθεια,καθώς δεν έχω κανένα σύμπτωμα εκτός απο το στήθος που είναι ελάχιστα πρησμένο..Εύχομαι όλα τα κορίτσια που πήραν θετική χοριακή να έχουν μόνο καλά αποτελέσματα  και καλούς διπλασιασμούς❣️Μέσα από εσάς πέρνουμε και εμείς δύναμη..!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Toxotaki said:

Καλημέρα κορίτσια,εγώ πάλι είναι να κάνω χοριακή την Παρασκευή αλλά δεν άντεξα και έκανα σήμερα ένα τεστ,φυσικά βγήκε αρνητικό όπως και το περίμενα για να πω την αλήθεια,καθώς δεν έχω κανένα σύμπτωμα εκτός απο το στήθος που είναι ελάχιστα πρησμένο..Εύχομαι όλα τα κορίτσια που πήραν θετική χοριακή να έχουν μόνο καλά αποτελέσματα  και καλούς διπλασιασμούς❣️Μέσα από εσάς πέρνουμε και εμείς δύναμη..!!!

Μήπως ήταν λίγο νωρίς για το τεστακι βρε κορίτσι ;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toxotaki είπε:

Δυο μέρες πριν;;;;Αν ήταν θετικό δεν επρεπε να το δείξει;;;

καλημέρα νομιζω τα τεστ πιανουν απο 50 μοναδες και πανω.. 

κανε ενα κουραγιο πες πως δεν το έκανες και πηγαινε την παρασκευη για την χοριακη σου!, σου ευχομαι θετικα αποτελέσματα!

επισης κορίτσια και εγω όσο πλησιάζουν οι μέρες για την χοριακή μου αγχώνομαι ακόμη παραπάνω ξύπνησα στις 3 το πρωί είδα στον ύπνο μου ότι είχα περίοδο 

εγώ έκανα ΕΤ την πέμπτη 28/05 2 βλαστοκυστες με δανεικα ωάρια εχω κανει αλλες 3 φορες ΕΤ με δικά μου η πρώτη ειχα 72 χοριακη μετα απο 2 μερες 145 και από την επόμενη ημέρα αιμορραγιά ηταν βιοχημική  οι άλλες 2 πήρα από ένα ωραιότατο 0

τώρα ενώ είναι με δανεικά και θα έπρεπε να είμαι πιο αισιόδοξη δεν σας κρύβω οτι τρέμω μη δεν τα καταφέρω παλι.. η χοριακη μου ειναι για το Σαββατο 06/06

  • Μου αρέσει 2

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papaki@ είπε:

καλημέρα νομιζω τα τεστ πιανουν απο 50 μοναδες και πανω.. 

κανε ενα κουραγιο πες πως δεν το έκανες και πηγαινε την παρασκευη για την χοριακη σου!, σου ευχομαι θετικα αποτελέσματα!

Με μιση καρδια θα παω αλλα δεν εχω και αλλη επιλογη..Μακαρι...Σ´ευχαριστω παρα πολυ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, pocm είπε:

Εμένα που είπαν 3/6 χοριακή. Πήγα  κι έκανα σημερα 2/6 γιατί δεν άντεχα. Και δυστυχώς σήμερα 0.  θα πάω κ αυριο έτσι για το τυπικό. Αλλά οκ δεν περιμένω κάτι. Είμαι προετοιμασμενη 

Λυπάμαι κορίτσι μου..ΜΑΚΑΡΙ να έγινε κάποιο λάθος.. Μίλησες με τον γιατρό σου;

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα, ανέβηκε στο 103! Κλαίω από συγκίνηση! Πρώτη φορά σε ένα βήμα παρακάτω! Θετική σκέψη και προσευχή! Σε όλες εσάς που περιμένετε, σας στέλνω την αγάπη μου και την ευχή να πάνε όλα καλά! 

Μπράβο Ρενάκι!!!! Αυτά είναι υπέροχα νέα!!!

Just now, lizard12 είπε:

@Ballooπεριμένουμε κ το δικό σου μεγάλο τεράστιο νούμερο σήμερα!! Άντε να δω τι θα δώσεις να πάω κι εγώ αύριο να σε αντιγράψω... Χαχαχα

1347 μονάδες σήμερα από 710. Αν ισχύει το 75% αύξηση, είμαστε οκ. Θα προτιμούσα να είναι λιγαααααακι παραπάνω,γιατί παντού ακούω για διπλασιασμό. Τώρα περιμένω τηλ από τον γιατρό.

Just now, Toxotaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια,εγώ πάλι είναι να κάνω χοριακή την Παρασκευή αλλά δεν άντεξα και έκανα σήμερα ένα τεστ,φυσικά βγήκε αρνητικό όπως και το περίμενα για να πω την αλήθεια,καθώς δεν έχω κανένα σύμπτωμα εκτός απο το στήθος που είναι ελάχιστα πρησμένο..Εύχομαι όλα τα κορίτσια που πήραν θετική χοριακή να έχουν μόνο καλά αποτελέσματα  και καλούς διπλασιασμούς❣️Μέσα από εσάς πέρνουμε και εμείς δύναμη..!!!

Κοριτσάκι μου ήταν λιγάκι νωρίς για τεστ, δε νομίζεις..; Εύχομαι η χοριακή να το διαψεύσει!! 

Just now, Papaki@ είπε:

καλημέρα νομιζω τα τεστ πιανουν απο 50 μοναδες και πανω.. 

κανε ενα κουραγιο πες πως δεν το έκανες και πηγαινε την παρασκευη για την χοριακη σου!, σου ευχομαι θετικα αποτελέσματα!

επισης κορίτσια και εγω όσο πλησιάζουν οι μέρες για την χοριακή μου αγχώνομαι ακόμη παραπάνω ξύπνησα στις 3 το πρωί είδα στον ύπνο μου ότι είχα περίοδο 

εγώ έκανα ΕΤ την πέμπτη 28/05 2 βλαστοκυστες με δανεικα ωάρια εχω κανει αλλες 3 φορες ΕΤ με δικά μου η πρώτη ειχα 72 χοριακη μετα απο 2 μερες 145 και από την επόμενη ημέρα αιμορραγιά ηταν βιοχημική  οι άλλες 2 πήρα από ένα ωραιότατο 0

τώρα ενώ είναι με δανεικά και θα έπρεπε να είμαι πιο αισιόδοξη δεν σας κρύβω οτι τρέμω μη δεν τα καταφέρω παλι.. η χοριακη μου ειναι για το Σαββατο 06/06

Αχ κι εγώ χθες από το άγχος μου με τις παλιοχοριακες που κάνω μέρα παρά μέρα και τη λαχτάρα που πήρα το Σάββατο, είδα χθες στον ύπνο μου ότι είχα αίμα. Ευτυχώς βγήκε σε καλό. Υπομονή, κοντεύουν οι μέρες!! Σου εύχομαι από καρδιάς αυτή να είναι η τυχερή σου φορά και να πάρεις μια τεράστια χοριακή!!! Άντε με το καλό! 

  • Μου αρέσει 4

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toxotaki said:

Καλημέρα κορίτσια,εγώ πάλι είναι να κάνω χοριακή την Παρασκευή αλλά δεν άντεξα και έκανα σήμερα ένα τεστ,φυσικά βγήκε αρνητικό όπως και το περίμενα για να πω την αλήθεια,καθώς δεν έχω κανένα σύμπτωμα εκτός απο το στήθος που είναι ελάχιστα πρησμένο..Εύχομαι όλα τα κορίτσια που πήραν θετική χοριακή να έχουν μόνο καλά αποτελέσματα  και καλούς διπλασιασμούς❣️Μέσα από εσάς πέρνουμε και εμείς δύναμη..!!!

Καλημερα κοριτσακι μας. Τί τεστ εκανες; Αυτο που ειναι για νωρις ανιχνευση ή το κλασσικο; Γιατι εισαι λιγο νωρις η αληθεια ειναι για τεστακι. Το τεστ ανιχνευει πανω απο 50 και η θετικη χοριακη ειναι πανω απο 25 νομιζω. Οποτε αν πχ εχεις σημερα 45 δε θα εχει δειξει...Να πας για τη χοριακη Παρασκευη οπωσδηποτε. Φιλη μου με αρνητικο τεστ και δακρυα στα ματια και ειχε διδυμα!!!!

Just now, Balloo said:

Λυπάμαι κορίτσι μου..ΜΑΚΑΡΙ να έγινε κάποιο λάθος.. Μίλησες με τον γιατρό σου;

Μπράβο Ρενάκι!!!! Αυτά είναι υπέροχα νέα!!!

1347 μονάδες σήμερα από 710. Αν ισχύει το 75% αύξηση, είμαστε οκ. Θα προτιμούσα να είναι λιγαααααακι παραπάνω,γιατί παντού ακούω για διπλασιασμό. Τώρα περιμένω τηλ από τον γιατρό.

Κοριτσάκι μου ήταν λιγάκι νωρίς για τεστ, δε νομίζεις..; Εύχομαι η χοριακή να το διαψεύσει!! 

Αχ κι εγώ χθες από το άγχος μου με τις παλιοχοριακες που κάνω μέρα παρά μέρα και τη λαχτάρα που πήρα το Σάββατο, είδα χθες στον ύπνο μου ότι είχα αίμα. Ευτυχώς βγήκε σε καλό. Υπομονή, κοντεύουν οι μέρες!! Σου εύχομαι από καρδιάς αυτή να είναι η τυχερή σου φορά και να πάρεις μια τεράστια χοριακή!!! Άντε με το καλό! 

Κοριτσακι μου πανε ολα υπεροχα!!!!!! Ασε καλε τα μαθηματικα και τη μεθοδο των τριων, μια χαρα μεγαλωνει η χοριακη σου!!! Τώρα το επομενο βημα ειναι χοριακη ή θα κλεισετε ραντεβου να σε δει;


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Γεια σου ! 
ευχομαι καλή επιτυχία στη προσπάθεια σου ! 
και μόνο από τα φάρμακα που παίρνουμε δημιουργούνται διαφορά συμπτώματα. Και η αλήθεια είναι ότι οι εγκυμοσύνες σπάνια δίνουν τόσο νωρίς συμπτώματα. 
Είναι και η ψυχολογία μας μετά την εμβρυομεταφορα τέτοια που όλο ψάχνουμε κάτι για να πιαστούμε Και να πιστέψουμε ότι τα καταφέραμε. 
Λίγη υπομονή και η χοριακη θα δείξει 

Προσπαθησε να κρατάς το μυαλό σου απασχολημένο όσο μπορείς και να είσαι αισιόδοξη ! 

Καλησπέρα @chris79...Σ'ευχαριστώ πολύ καλή μου!!! Εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου..ΜΑΚΑΡΙ να έγινε κάποιο λάθος.. Μίλησες με τον γιατρό σου;

Μπράβο Ρενάκι!!!! Αυτά είναι υπέροχα νέα!!!

1347 μονάδες σήμερα από 710. Αν ισχύει το 75% αύξηση, είμαστε οκ. Θα προτιμούσα να είναι λιγαααααακι παραπάνω,γιατί παντού ακούω για διπλασιασμό. Τώρα περιμένω τηλ από τον γιατρό.

Κοριτσάκι μου ήταν λιγάκι νωρίς για τεστ, δε νομίζεις..; Εύχομαι η χοριακή να το διαψεύσει!! 

Αχ κι εγώ χθες από το άγχος μου με τις παλιοχοριακες που κάνω μέρα παρά μέρα και τη λαχτάρα που πήρα το Σάββατο, είδα χθες στον ύπνο μου ότι είχα αίμα. Ευτυχώς βγήκε σε καλό. Υπομονή, κοντεύουν οι μέρες!! Σου εύχομαι από καρδιάς αυτή να είναι η τυχερή σου φορά και να πάρεις μια τεράστια χοριακή!!! Άντε με το καλό! 

Μια χαρά είναι και το 75% , εμένα έτσι ήταν οι χοριακες μου από την αρχή και γέννησα πριν 2,5 μήνες. Σημασία έχει πλέον τι θα δείξει ο υπέρηχος, φαντάζομαι  με αυτό το νούμερο θα στείλει ο γιατρός σου. Όλα να πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...