Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια το γράφω και τρέμω ολόκληρη ... το τόλμησα και έκανα τεστ πρόωρης ανίχνευσης ... βγήκε καθαρά θετικό ... είστε οι πρώτες που το λέω !!! Αύριο πάω για χοριακη !!! 

Τέλεια νέα!!! Με το καλό να δείς ένα τριψήφιο νούμερο χοριακής αύριο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια το γράφω και τρέμω ολόκληρη ... το τόλμησα και έκανα τεστ πρόωρης ανίχνευσης ... βγήκε καθαρά θετικό ... είστε οι πρώτες που το λέω !!! Αύριο πάω για χοριακη !!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου ! Μπράβο ! Εύχομαι μια τεράστια χοριακη και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια το γράφω και τρέμω ολόκληρη ... το τόλμησα και έκανα τεστ πρόωρης ανίχνευσης ... βγήκε καθαρά θετικό ... είστε οι πρώτες που το λέω !!! Αύριο πάω για χοριακη !!! 

Συγχαρητηρια ρε κοριτσι μου,τα καλυτερα σου ευχομαι....Περιμενουμε αυριο την τελεια χοριακη που σιγουρα θα εχεις ❣️❣️❣️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 said:

Κορίτσια το γράφω και τρέμω ολόκληρη ... το τόλμησα και έκανα τεστ πρόωρης ανίχνευσης ... βγήκε καθαρά θετικό ... είστε οι πρώτες που το λέω !!! Αύριο πάω για χοριακη !!! 

Μπράβο κοριτσάρα!

Μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου ευχομαι!

  • Μου αρέσει 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια το γράφω και τρέμω ολόκληρη ... το τόλμησα και έκανα τεστ πρόωρης ανίχνευσης ... βγήκε καθαρά θετικό ... είστε οι πρώτες που το λέω !!! Αύριο πάω για χοριακη !!! 

Μπραβο κοριτσι μου, μπράβο, συγχαρητήρια!!! Μια τεραστια χοριακη ευχομαι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, chris79 είπε:

Κορίτσια το γράφω και τρέμω ολόκληρη ... το τόλμησα και έκανα τεστ πρόωρης ανίχνευσης ... βγήκε καθαρά θετικό ... είστε οι πρώτες που το λέω !!! Αύριο πάω για χοριακη !!! 

Τέλεια νέα, αύριο τα ευχάριστα.  1 η 2 έχεις βάλει,  θυμισε μου. Άντε πρωί πρωί αύριο, θα περιμένουμε. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Κορίτσια το γράφω και τρέμω ολόκληρη ... το τόλμησα και έκανα τεστ πρόωρης ανίχνευσης ... βγήκε καθαρά θετικό ... είστε οι πρώτες που το λέω !!! Αύριο πάω για χοριακη !!! 

Συγχαρητήρια! Άντε με το καλό και αύριο


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Κορίτσια το γράφω και τρέμω ολόκληρη ... το τόλμησα και έκανα τεστ πρόωρης ανίχνευσης ... βγήκε καθαρά θετικό ... είστε οι πρώτες που το λέω !!! Αύριο πάω για χοριακη !!! 

συγχαρητήρια κορίτσι μου! πήγες έδωσες αίμα? 

είχες καθόλου συμπτώματα βρε κορίτσι? εγώ είναι να κάνω το Σάββατο και έχω σκάσει από την αγωνία μου!

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, lizard12 said:

Τέλεια νέα, αύριο τα ευχάριστα.  1 η 2 έχεις βάλει,  θυμισε μου. Άντε πρωί πρωί αύριο, θα περιμένουμε. 

2 βλαστοκύστες έβαλα την προηγούμενη Τρίτη. Πήγα πρωί πρωί για χοριακή. Κατά τις 12:30 θα έχω αποτέλεσμα. 

Just now, Papaki@ said:

συγχαρητήρια κορίτσι μου! πήγες έδωσες αίμα? 

είχες καθόλου συμπτώματα βρε κορίτσι? εγώ είναι να κάνω το Σάββατο και έχω σκάσει από την αγωνία μου!

Πηγα τώρα πρωί πρωί. Σήμερα είναι η 9η μέρα. 
Απο την Κυριακή και μετά το σώμα μου μου έλεγε ότι δεν είμαι  έγκυος ... πονούσα  παρά πολύ στην κοιλιά και στις ωοθήκες και το στήθος χαλαρό όσο ποτέ... η θερμοκρασία χθες που μέτρησα ήταν χαμηλή για τα δικά μου δεδομένα και το τεστ το έκανα πιο πολύ για να είμαι λίγο προετοιμασμένη για σήμερα. 
Το έχουν πει πολλά κορίτσια εδώ και το έχω πει κι εγώ. Μην ψάχνεις για συμπτώματα γιατί δεν υπάρχουν... ακόμη και οι ενδείξεις που νομίζουμε ότι βλέπουμε είναι λανθασμένες. 
Περιμένω φυσικά και το επίσημο αποτέλεσμα σήμερα ... αλλά είμαι πιο αισιόδοξη από χθες 

Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια θετική χοριακη το Σάββατο 

Λιγη ακόμη υπομονή ... 2 μερούλες είναι :) 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

2 βλαστοκύστες έβαλα την προηγούμενη Τρίτη. Πήγα πρωί πρωί για χοριακή. Κατά τις 12:30 θα έχω αποτέλεσμα. 

Πηγα τώρα πρωί πρωί. Σήμερα είναι η 9η μέρα. 
Απο την Κυριακή και μετά το σώμα μου μου έλεγε ότι δεν είμαι  έγκυος ... πονούσα  παρά πολύ στην κοιλιά και στις ωοθήκες και το στήθος χαλαρό όσο ποτέ... η θερμοκρασία χθες που μέτρησα ήταν χαμηλή για τα δικά μου δεδομένα και το τεστ το έκανα πιο πολύ για να είμαι λίγο προετοιμασμένη για σήμερα. 
Το έχουν πει πολλά κορίτσια εδώ και το έχω πει κι εγώ. Μην ψάχνεις για συμπτώματα γιατί δεν υπάρχουν... ακόμη και οι ενδείξεις που νομίζουμε ότι βλέπουμε είναι λανθασμένες. 
Περιμένω φυσικά και το επίσημο αποτέλεσμα σήμερα ... αλλά είμαι πιο αισιόδοξη από χθες 

Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια θετική χοριακη το Σάββατο 

Λιγη ακόμη υπομονή ... 2 μερούλες είναι :) 

περιμένουμε με αγωνία το νουμεράκι της χοριακής σου! αν και λογικά θα ειναι πολύ καλό αφού το έπιασε το τεστ! σορρυ για την ανάκριση ειχες δει καθόλου αιμα εμφύτευσης? 

και εγώ έχω έναν πόνο στην ωοθήκη όπως πριν την περίοδο αλλά ενόχληση όχι παρα πολύ όπως λες.. εχεις δικιο για τις ενδείξεις.. και την εχω πατήσει ξανα πίστεψε με! αλλα παλι προσπαθώ να μαντέψω.. έγινε κατι άραγε? δεν έγινε?


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 said:

2 βλαστοκύστες έβαλα την προηγούμενη Τρίτη. Πήγα πρωί πρωί για χοριακή. Κατά τις 12:30 θα έχω αποτέλεσμα. 

Πηγα τώρα πρωί πρωί. Σήμερα είναι η 9η μέρα. 
Απο την Κυριακή και μετά το σώμα μου μου έλεγε ότι δεν είμαι  έγκυος ... πονούσα  παρά πολύ στην κοιλιά και στις ωοθήκες και το στήθος χαλαρό όσο ποτέ... η θερμοκρασία χθες που μέτρησα ήταν χαμηλή για τα δικά μου δεδομένα και το τεστ το έκανα πιο πολύ για να είμαι λίγο προετοιμασμένη για σήμερα. 
Το έχουν πει πολλά κορίτσια εδώ και το έχω πει κι εγώ. Μην ψάχνεις για συμπτώματα γιατί δεν υπάρχουν... ακόμη και οι ενδείξεις που νομίζουμε ότι βλέπουμε είναι λανθασμένες. 
Περιμένω φυσικά και το επίσημο αποτέλεσμα σήμερα ... αλλά είμαι πιο αισιόδοξη από χθες 

Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια θετική χοριακη το Σάββατο 

Λιγη ακόμη υπομονή ... 2 μερούλες είναι :) 

Σου εύχομαι μια τριψήφια χοριακη! Καλα αποτελέσματα.

@Papaki@ εγω εχω δευτέρα χοριακη αλλα λεω να παω σαββατο. δεν αντέχω να περιμένω. δεν εχω κανένα σύμπτωμα κ νιώθω οχι εγκυος, αλλα πέρασε κ δεν ακούμπησε 

Καλα επιτυχία να εχεις, ας ειναι η τυχερή σου αυτη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Σου εύχομαι μια τριψήφια χοριακη! Καλα αποτελέσματα.

@Papaki@ εγω εχω δευτέρα χοριακη αλλα λεω να παω σαββατο. δεν αντέχω να περιμένω. δεν εχω κανένα σύμπτωμα κ νιώθω οχι εγκυος, αλλα πέρασε κ δεν ακούμπησε 

Καλα επιτυχία να εχεις, ας ειναι η τυχερή σου αυτη!

Σε ευχαριστώ πολύ! και σε εσένα το ίδιο εύχομαι κορίτσι μου.. 

βλαστοκύστες έβαλες? δεν είναι νωρίς βρε κορίτσι? μην απογοητευτείς...


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ said:

περιμένουμε με αγωνία το νουμεράκι της χοριακής σου! αν και λογικά θα ειναι πολύ καλό αφού το έπιασε το τεστ! σορρυ για την ανάκριση ειχες δει καθόλου αιμα εμφύτευσης? 

και εγώ έχω έναν πόνο στην ωοθήκη όπως πριν την περίοδο αλλά ενόχληση όχι παρα πολύ όπως λες.. εχεις δικιο για τις ενδείξεις.. και την εχω πατήσει ξανα πίστεψε με! αλλα παλι προσπαθώ να μαντέψω.. έγινε κατι άραγε? δεν έγινε?

Όχι αίμα δεν είδα καθόλου 

Στην προηγούμενη εμβρυομεταφορα είχα δει λίγο αίμα 3 μέρες πριν τη χοριακη και είχα πάρει έντρομη το γιατρό ο οποίος μου είχε πει ότι δεν ήταν απαραίτητα κακό αυτό και να περιμένω τη χοριακή. Χάρηκα κι εγώ και λέω αίμα εμφύτευσης θα είναι ... αλλά 0 τότε η χοριακή ... 

Γι αυτό σου λέω μην ψάχνεις σημάδια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ said:

Σε ευχαριστώ πολύ! και σε εσένα το ίδιο εύχομαι κορίτσι μου.. 

βλαστοκύστες έβαλες? δεν είναι νωρίς βρε κορίτσι? μην απογοητευτείς...

ευχαριστω! δεν έβαλα βλαστοκυστες, 3ης μέρας έβαλα αυτη τη φορα (4η!) κ εμβρυομεταφορα 26/6. θα δείξει πιστεύω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Όχι αίμα δεν είδα καθόλου 

Στην προηγούμενη εμβρυομεταφορα είχα δει λίγο αίμα 3 μέρες πριν τη χοριακη και είχα πάρει έντρομη το γιατρό ο οποίος μου είχε πει ότι δεν ήταν απαραίτητα κακό αυτό και να περιμένω τη χοριακή. Χάρηκα κι εγώ και λέω αίμα εμφύτευσης θα είναι ... αλλά 0 τότε η χοριακή ... 

Γι αυτό σου λέω μην ψάχνεις σημάδια.

Πω πω μου δίνεις πολύ κουράγιο... εγω ειχα μια φυσιολογική σύλληψη 2015 και ειχα αιματακι νομιζα μου ήρθε περίοδος αλλα δεν ηρθε μετα απο μερικες μερες εκανα τεστ και βγηκε θετικό αλλα παλληνδρόμησε την 7η εβδομάδα

και στην πρωτη μου εμβρυομεταφορά με 2 εμβρυακια 3ης μερας παλι ειχα αιμα πριν την χοριακη ηταν θετικη και μετα βιοχημική μετά αλλες 2 εμβρυομεταφορες με βλαστοκύστες αλλα χοριακή 0 (χωρις αιμα)  αυτά με δικά μου ωάρια τωρα εκανα με δανεικα... ας ελπίζω ότι ειναι καλό που δεν εχω δει αιματακι.... 

Just now, Moana είπε:

ευχαριστω! δεν έβαλα βλαστοκυστες, 3ης μέρας έβαλα αυτη τη φορα (4η!) κ εμβρυομεταφορα 26/6. θα δείξει πιστεύω 

οριακά εισαι κανονικά επρεπε κυριακή αλλα ειναι κλειστα αρα μια μερα νωρίτερα θα την κανεις.. ευχομαι θετικό αποτέλεμα και για τις 2 μας!!


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...