Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Papaki@ said:

Πω πω μου δίνεις πολύ κουράγιο... εγω ειχα μια φυσιολογική σύλληψη 2015 και ειχα αιματακι νομιζα μου ήρθε περίοδος αλλα δεν ηρθε μετα απο μερικες μερες εκανα τεστ και βγηκε θετικό αλλα παλληνδρόμησε την 7η εβδομάδα

και στην πρωτη μου εμβρυομεταφορά με 2 εμβρυακια 3ης μερας παλι ειχα αιμα πριν την χοριακη ηταν θετικη και μετα βιοχημική μετά αλλες 2 εμβρυομεταφορες με βλαστοκύστες αλλα χοριακή 0 (χωρις αιμα)  αυτά με δικά μου ωάρια τωρα εκανα με δανεικα... ας ελπίζω ότι ειναι καλό που δεν εχω δει αιματακι.... 

οριακά εισαι κανονικά επρεπε κυριακή αλλα ειναι κλειστα αρα μια μερα νωρίτερα θα την κανεις.. ευχομαι θετικό αποτέλεμα και για τις 2 μας!!

μακάρι κοριτσι μου!! βλεπω κ εσυ εχεις ουκ ολίγες προσπαθειες! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Papaki@ said:

Πω πω μου δίνεις πολύ κουράγιο... εγω ειχα μια φυσιολογική σύλληψη 2015 και ειχα αιματακι νομιζα μου ήρθε περίοδος αλλα δεν ηρθε μετα απο μερικες μερες εκανα τεστ και βγηκε θετικό αλλα παλληνδρόμησε την 7η εβδομάδα

και στην πρωτη μου εμβρυομεταφορά με 2 εμβρυακια 3ης μερας παλι ειχα αιμα πριν την χοριακη ηταν θετικη και μετα βιοχημική μετά αλλες 2 εμβρυομεταφορες με βλαστοκύστες αλλα χοριακή 0 (χωρις αιμα)  αυτά με δικά μου ωάρια τωρα εκανα με δανεικα... ας ελπίζω ότι ειναι καλό που δεν εχω δει αιματακι.... 

οριακά εισαι κανονικά επρεπε κυριακή αλλα ειναι κλειστα αρα μια μερα νωρίτερα θα την κανεις.. ευχομαι θετικό αποτέλεμα και για τις 2 μας!!

Πραγματικά στο ευχομαι να είναι η τυχερή αυτή η φορά!! 
ειχα κι εγώ μια αποβολή και μια παλινδρομη στη 10η εβδομάδα και φοβάμαι πολύ αλλά κάθε φορά είναι διαφορετική και ελπίζω να πάνε όλα καλά. !! 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ❤️ 

@chris79 περιμένουμε με ανυπομονησία τα αποτελέσματα!

Κορίτσια μου που είστε στην αναμονή, υπομονή, ξέρω ότι είναι ζόρικη φάση. Κι εγώ, ενώ ήξερα ότι δεν έχει νόημα να ψάχνω για συμπτώματα, πόσο μάλλον λόγω των φαρμάκων που οι περισσότερες παίρνουμε, είχε τρελαθεί το μυαλό μου. Εύχομαι να δούμε θετικά από όλες! @Moana 11η μέρα θα είναι το Σάββατο?

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

Καλημέρα ❤️ 

@chris79 περιμένουμε με ανυπομονησία τα αποτελέσματα!

Κορίτσια μου που είστε στην αναμονή, υπομονή, ξέρω ότι είναι ζόρικη φάση. Κι εγώ, ενώ ήξερα ότι δεν έχει νόημα να ψάχνω για συμπτώματα, πόσο μάλλον λόγω των φαρμάκων που οι περισσότερες παίρνουμε, είχε τρελαθεί το μυαλό μου. Εύχομαι να δούμε θετικά από όλες! @Moana 11η μέρα θα είναι το Σάββατο?

12η αλλα με έμβρυα 3ης ημέρας. Θα δείξει όμως, σίγουρα. Εγω εχω πάθει οτι είχα κ σε όλες τις προηγούμενες! κανένα απολύτως σύμπτωμα! γι αυτο ειμαι σιγουρη για το αποτελεσμα παλι :cry:... εχω πάθει κ ανοσία στα φάρμακα κ ουτε αυτα δε με ενοχλούν πια!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

12η αλλα με έμβρυα 3ης ημέρας. Θα δείξει όμως, σίγουρα. Εγω εχω πάθει οτι είχα κ σε όλες τις προηγούμενες! κανένα απολύτως σύμπτωμα! γι αυτο ειμαι σιγουρη για το αποτελεσμα παλι :cry:... εχω πάθει κ ανοσία στα φάρμακα κ ουτε αυτα δε με ενοχλούν πια!!! 

Αυτό με τα φάρμακα το έπαθα κι εγώ αυτή τη φορά .. την έκανα βέβαια σε φυσικό κύκλο που είναι λιγότερα τα φάρμακα αλλά και πάλι παίρνω κάμποσα ... δε με ενοχλούν καθόλου ! Όπως το είπες ... ανοσία ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

12η αλλα με έμβρυα 3ης ημέρας. Θα δείξει όμως, σίγουρα. Εγω εχω πάθει οτι είχα κ σε όλες τις προηγούμενες! κανένα απολύτως σύμπτωμα! γι αυτο ειμαι σιγουρη για το αποτελεσμα παλι :cry:... εχω πάθει κ ανοσία στα φάρμακα κ ουτε αυτα δε με ενοχλούν πια!!! 

Ναι, λογικά θα δείξει αν είναι η 12η. Άσε την αναζήτηση συμπτωμάτων στην άκρη. Δε βλέπεις και την chris? Εμένα ξεκίνησαν 3 μέρες μετά τη χοριακή. Είναι νωρίς ακόμα. Άντε, δύο μερουλες υπομονή..


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

12η αλλα με έμβρυα 3ης ημέρας. Θα δείξει όμως, σίγουρα. Εγω εχω πάθει οτι είχα κ σε όλες τις προηγούμενες! κανένα απολύτως σύμπτωμα! γι αυτο ειμαι σιγουρη για το αποτελεσμα παλι :cry:... εχω πάθει κ ανοσία στα φάρμακα κ ουτε αυτα δε με ενοχλούν πια!!! 

Εγώ δεν μπορούσα να περιμένω καθόλου και πήγαινα στη δέκατη μέρα και έδειχνε... Ήταν βέβαια αρκετά χαμηλή τιμή....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 said:

Αυτό με τα φάρμακα το έπαθα κι εγώ αυτή τη φορά .. την έκανα βέβαια σε φυσικό κύκλο που είναι λιγότερα τα φάρμακα αλλά και πάλι παίρνω κάμποσα ... δε με ενοχλούν καθόλου ! Όπως το είπες ... ανοσία ! 

κ εγω σε φυσικο την έκανα αλλα παίρνω ενα σωρό cyclacour k utrogestan, 6 + 6 συν αντιπηκτικές, σαλοσπίρ κ αλλα παρελκόμενα ... τέλος πάντων, θα το πιω κ αυτο το ποτήρι. Άντε περιμένουμε τα νέα σου με το νούμερο! 

Just now, Ydroxoos76 said:

Εγώ δεν μπορούσα να περιμένω καθόλου και πήγαινα στη δέκατη μέρα και έδειχνε... Ήταν βέβαια αρκετά χαμηλή τιμή....

10η με έμβρυα 3ης μερασ; εμενα το περίσσοτερο που εχει δείξει ποτε ειναι 3! οποτε πίστεψε με κ χαμηλό να δω, αν ειναι πάνω απο τη βάση του θετικού, χαρα θα παρω

Just now, Balloo said:

Ναι, λογικά θα δείξει αν είναι η 12η. Άσε την αναζήτηση συμπτωμάτων στην άκρη. Δε βλέπεις και την chris? Εμένα ξεκίνησαν 3 μέρες μετά τη χοριακή. Είναι νωρίς ακόμα. Άντε, δύο μερουλες υπομονή..

άντε να τελειώνει αυτο το μαρτύριο. ειναι το χειρότερο μου. πρέπει να κανουν κατι να επισπεύσουν αυτη τη διαδικασία. κάθε φορα που την περνάω ειναι χειρότερη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

@chris79ευχομαι μια τεραστια χοριακη κοριτσακι μου!!!!

@Moanaμου βαστα λιγο ακομη κοριτσι μου...Εγω εκανα προσευχη για σενα και μακαρι να ειναι ολα τελεια! Συμπτωματα μην κοιτας! Το ξερω τωρα δεν με πιστευεις, κι εγω πριν κατι μηνες οταν μου εγραφαν εδω τα κοριτσια δεν τις πιστευα, αλλα ειναι παρα πολυ νωρις ακομη. Δεν ξερω αν το τεστ σπιτι ειναι καλο ή κακο. Αν ειναι χαμηλα η χοριακη και δεν την πιασει, ισως ξενερωσεις αδικα. Λιγο εμεινε παντως! Ολη μου τη θετικη σκεψη κοριτσι μου!!!! Βαστα γερα και μη χανεις το κουραγιο σου! Θυμαμαι ακριβως αυτη την αναμονη και εχεις δικιο στο οτι ειναι μαρτυριο, αλλα ευχομαι συντομα να σε δικαιωσει το αποτελεσμα!

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη said:

Καλημερα κοριτσια μου!

@chris79ευχομαι μια τεραστια χοριακη κοριτσακι μου!!!!

@Moanaμου βαστα λιγο ακομη κοριτσι μου...Εγω εκανα προσευχη για σενα και μακαρι να ειναι ολα τελεια! Συμπτωματα μην κοιτας! Το ξερω τωρα δεν με πιστευεις, κι εγω πριν κατι μηνες οταν μου εγραφαν εδω τα κοριτσια δεν τις πιστευα, αλλα ειναι παρα πολυ νωρις ακομη. Δεν ξερω αν το τεστ σπιτι ειναι καλο ή κακο. Αν ειναι χαμηλα η χοριακη και δεν την πιασει, ισως ξενερωσεις αδικα. Λιγο εμεινε παντως! Ολη μου τη θετικη σκεψη κοριτσι μου!!!! Βαστα γερα και μη χανεις το κουραγιο σου! Θυμαμαι ακριβως αυτη την αναμονη και εχεις δικιο στο οτι ειναι μαρτυριο, αλλα ευχομαι συντομα να σε δικαιωσει το αποτελεσμα!

καλημέρα! για χοριακη θα παω νωρίτερα, δε θα κανω τεστ στο σπιτι, οποτε το αποτελεσμα θα ειναι σιγουρο. Την περνάω 4η φορα αυτη την αναμονή κ λιγόστευει η υπομονή μου. Ευχαριστω για την υποστήριξη κ για τα καλα σου λόγια, αλλα με εχει παρει τοσο απο κατω πια, μετα απο τόσες προσπαθειες. Αντί να πλησιάζει ο στόχος απομακρύνεται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Moana said:

καλημέρα! για χοριακη θα παω νωρίτερα, δε θα κανω τεστ στο σπιτι, οποτε το αποτελεσμα θα ειναι σιγουρο. Την περνάω 4η φορα αυτη την αναμονή κ λιγόστευει η υπομονή μου. Ευχαριστω για την υποστήριξη κ για τα καλα σου λόγια, αλλα με εχει παρει τοσο απο κατω πια, μετα απο τόσες προσπαθειες. Αντί να πλησιάζει ο στόχος απομακρύνεται

Κοριτσι μου εχεις καλο γιατρο διπλα σου και ειμαι σιγουρη θα εχεις συντομα φουσκωμενη κοιλιτσα. Μακαρι να ειναι τωρα να ηρεμησεις κι εσυ! Ας εχουμε πιστη σε αυτη την προσπαθεια οτι ολα θα ειναι καλα και αν εσυ δεν εχεις δυναμη θα πιστευουμε εμεις για σενα!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Κορίτσια το γράφω και τρέμω ολόκληρη ... το τόλμησα και έκανα τεστ πρόωρης ανίχνευσης ... βγήκε καθαρά θετικό ... είστε οι πρώτες που το λέω !!! Αύριο πάω για χοριακη !!! 

Αυτό είναι υπέροχο!!!! Βάζω στοίχημα ότι θέλετε ότι είναι σίγουρα τριψήφιο νούμερο!!!!!

Just now, chris79 είπε:

382 η χοριακή !!! 
Πήρα τη χαρά και τώρα ξεκινάει η αγωνία των διπλασιασμών :) !! 

Πάμε βουρ για διδυμακια!!!!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

382 η χοριακή !!! 
Πήρα τη χαρά και τώρα ξεκινάει η αγωνία των διπλασιασμών :) !! 

Καλεεεεε πωωωωωω δίδυμα... χαχαχαχα πολλά συγχαρητήρια!! Καλούς διπλασιασμους και να το απολαύσεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

382 η χοριακή !!! 
Πήρα τη χαρά και τώρα ξεκινάει η αγωνία των διπλασιασμών :) !! 

ρεεε κοριτσι μου πολλα συγχαρητηριαααα..!!!!Ποσοο χαρηκααα αληθεια...Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και οι διολασιασμοι να εισαι σιγουρη οτι θα ερθουν..!!!Ηταν να μην γινει η αρχηη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...