Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 6/1/2020 at 9:09 PM, Angel2019 said:

Κοριταια μου εκανα σημερα χοριακη 9η ημερα μετα απο εμβρυομεταφορα βλαστοκυστων 5ης ημερας και ηταν 28.... πολυ χαμηλο! 
φοβαμαι!!!!!

εχει συμβει σε καμια να προχωρήσει με αυτη την τιμη;

Κορίτσι καλημέρα ! 
Πηγες πάλι σήμερα για χοριακη ; 
Σημερα δεν είναι ..; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Toxotaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια,εγώ πάλι είναι να κάνω χοριακή την Παρασκευή αλλά δεν άντεξα και έκανα σήμερα ένα τεστ,φυσικά βγήκε αρνητικό όπως και το περίμενα για να πω την αλήθεια,καθώς δεν έχω κανένα σύμπτωμα εκτός απο το στήθος που είναι ελάχιστα πρησμένο..Εύχομαι όλα τα κορίτσια που πήραν θετική χοριακή να έχουν μόνο καλά αποτελέσματα  και καλούς διπλασιασμούς❣️Μέσα από εσάς πέρνουμε και εμείς δύναμη..!!!

Πόσες μέρες μετά την εμβρυομεταφορα  και τι μεταφέρετε? Εγώ με 1 βλαστοκυστη έκανα τεστ 1 μερα νωρίτερα, στις 8 μέρες, χοριακη, κ έδειξε 43. Άρα εσύ 2 μέρες νωρίτερα Κ με τεστ Σπίτι λογικό να μην έδειξε.αρα μη χάνεις τις ελπίδες σου.  Περίμενε τη χοριακη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακι μου πανε ολα υπεροχα!!!!!! Ασε καλε τα μαθηματικα και τη μεθοδο των τριων, μια χαρα μεγαλωνει η χοριακη σου!!! Τώρα το επομενο βημα ειναι χοριακη ή θα κλεισετε ραντεβου να σε δει;

 

Just now, teta2 είπε:

Μια χαρά είναι και το 75% , εμένα έτσι ήταν οι χοριακες μου από την αρχή και γέννησα πριν 2,5 μήνες. Σημασία έχει πλέον τι θα δείξει ο υπέρηχος, φαντάζομαι  με αυτό το νούμερο θα στείλει ο γιατρός σου. Όλα να πάνε καλά!

4%+5/9⅔√2×584° :mrgreen: Τέρμα οι παλιοχοριακές! Τέλος εβδομάδας πάω για υπέρηχο! Ευχαριστώ κορτσούδια μου ❤️✌️

  • Μου αρέσει 14

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Balloo τέλεια χοριακη, λογικά θα σου πει να πας για υπερηχο.  Κ εγώ έτσι ένιωσα, ας ήταν λίγο μεγαλύτερη αλλά οκ, ας μην είμαστε υπερβολικές.  Μια χαρά μεγαλώνει.  Αύριο ελπίζω να περάσω κ εγώ τα 1000. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

 

4%+5/9⅔√2×584° :mrgreen: Τέρμα οι παλιοχοριακές! Τέλος εβδομάδας πάω για υπέρηχο! Ευχαριστώ κορτσούδια μου ❤️✌️

Χαχαχαχα γελαω με τη φορμουλα!!!!!! Με το καλο να δουμε σακο/ους!! Περιμενουμε νεα!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, lizard12 είπε:

Πόσες μέρες μετά την εμβρυομεταφορα  και τι μεταφέρετε? Εγώ με 1 βλαστοκυστη έκανα τεστ 1 μερα νωρίτερα, στις 8 μέρες, χοριακη, κ έδειξε 43. Άρα εσύ 2 μέρες νωρίτερα Κ με τεστ Σπίτι λογικό να μην έδειξε.αρα μη χάνεις τις ελπίδες σου.  Περίμενε τη χοριακη

Καναμε ωοληψια στις 20/5 και εμβρυομεταφορα στις 25/5 τα ειχαμε αφησει για βλαστοκυστες,μια μερα μετα την ωοληψια με ενημέρωσε η εμβρυολογος οτι εξελίσσονται αργα αλλλα παρ´ολα αυτα τα αφήσανε..Την ημερα της ετ μου ειπανε οτι ηταν ενα στάδιο πριν την βλαστοκύστη αρα υποθετω μοριδια...Μεταφαρεμα απο τα 4 τα 2 τα αλλα την έκτη μερα μετα την ωοληψια με ενημερώσαμε πως δεν αντεξαν

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσακι μας. Τί τεστ εκανες; Αυτο που ειναι για νωρις ανιχνευση ή το κλασσικο; Γιατι εισαι λιγο νωρις η αληθεια ειναι για τεστακι. Το τεστ ανιχνευει πανω απο 50 και η θετικη χοριακη ειναι πανω απο 25 νομιζω. Οποτε αν πχ εχεις σημερα 45 δε θα εχει δειξει...Να πας για τη χοριακη Παρασκευη οπωσδηποτε. Φιλη μου με αρνητικο τεστ και δακρυα στα ματια και ειχε διδυμα!!!!

Κοριτσακι μου πανε ολα υπεροχα!!!!!! Ασε καλε τα μαθηματικα και τη μεθοδο των τριων, μια χαρα μεγαλωνει η χοριακη σου!!! Τώρα το επομενο βημα ειναι χοριακη ή θα κλεισετε ραντεβου να σε δει;

Κοριτσι μου εκανα πρόωρης ανίχνευσης αλλα νομιζα οτι αν ηταν θετικό θα εδειχνε κατι εστω αχνό θετικό...Τωρα θα περιμενω μεχρι την Παρασκευη για την χοριακη..!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toxotaki said:

Καναμε ωοληψια στις 20/5 και εμβρυομεταφορα στις 25/5 τα ειχαμε αφησει για βλαστοκυστες,μια μερα μετα την ωοληψια με ενημέρωσε η εμβρυολογος οτι εξελίσσονται αργα αλλλα παρ´ολα αυτα τα αφήσανε..Την ημερα της ετ μου ειπανε οτι ηταν ενα στάδιο πριν την βλαστοκύστη αρα υποθετω μοριδια...Μεταφαρεμα απο τα 4 τα 2 τα αλλα την έκτη μερα μετα την ωοληψια με ενημερώσαμε πως δεν αντεξαν

Κοριτσι μου εκανα πρόωρης ανίχνευσης αλλα νομιζα οτι αν ηταν θετικό θα εδειχνε κατι εστω αχνό θετικό...Τωρα θα περιμενω μεχρι την Παρασκευη για την χοριακη..!!!

Κοριτσακι μου δνε ξερεις ποτε. Δεν τα εμπιστευομαι τα τεστ παντα κα ουτε η γιατρος μου...Οκ να εισαι υποψιασμενη λιγο αλλα ακομη μην βιαστεις να χασεις την ελπιδα σου. Σου στελνω θετικη ενεργεια για μια υπεροχη χοριακη!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

@lizard12 καλέ εννοείται ότι θα είσαι πάνω από 1000! Αντε να πάμε για υπέρηχο, να πάρουμε μια ανάσα βρε παιδάκι μου..

@Υβόννη άντε να δούμε τι θα δούμε! Πωπω δύσκολη η αρχή της εγκυμοσύνης Μια παρατεταμένη αγωνία. Κάθε μέρα πετάω και μια ρυτίδα :tongue: 

@Toxotaki κανένα εργαστήριο δε συγκρίνεται με τη μήτρα. Εύχομαι να φώλιασαν κι όλα να πάνε κατ'ευχην! Σου στέλνω θετική ενέργεια ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου..ΜΑΚΑΡΙ να έγινε κάποιο λάθος.. Μίλησες με τον γιατρό σου;

Μπράβο Ρενάκι!!!! Αυτά είναι υπέροχα νέα!!!

1347 μονάδες σήμερα από 710. Αν ισχύει το 75% αύξηση, είμαστε οκ. Θα προτιμούσα να είναι λιγαααααακι παραπάνω,γιατί παντού ακούω για διπλασιασμό. Τώρα περιμένω τηλ από τον γιατρό.

Κοριτσάκι μου ήταν λιγάκι νωρίς για τεστ, δε νομίζεις..; Εύχομαι η χοριακή να το διαψεύσει!! 

Αχ κι εγώ χθες από το άγχος μου με τις παλιοχοριακες που κάνω μέρα παρά μέρα και τη λαχτάρα που πήρα το Σάββατο, είδα χθες στον ύπνο μου ότι είχα αίμα. Ευτυχώς βγήκε σε καλό. Υπομονή, κοντεύουν οι μέρες!! Σου εύχομαι από καρδιάς αυτή να είναι η τυχερή σου φορά και να πάρεις μια τεράστια χοριακή!!! Άντε με το καλό! 

Στο 710 μπορει να υπήρχαν υπολληματα και απο το αλλο έμβρυο, υποχωρεί μεν σιγά σιγά δε. Δηλαδη αν ηταν ενα και υποχωρούσε δεν θα ηταν την μια μερα 300 και μετα απο δυο μερες 0, θα υπήρχε κάποιος αριθμος πάλι. Πιστεύω οτι γι αυτο δεν ειναι ακριβής ο διπλασιασμός σου. Δηλαδη το ενα που υπάρχει διπλασιάζεται τελεια , αλλα μάλλον υπήρχε κι αλλο που σου τραβάει τις τιμές προς τα κάτω. Δεν ξερω αν κατάλαβες.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου..ΜΑΚΑΡΙ να έγινε κάποιο λάθος.. Μίλησες με τον γιατρό σου;

Μπράβο Ρενάκι!!!! Αυτά είναι υπέροχα νέα!!!

1347 μονάδες σήμερα από 710. Αν ισχύει το 75% αύξηση, είμαστε οκ. Θα προτιμούσα να είναι λιγαααααακι παραπάνω,γιατί παντού ακούω για διπλασιασμό. Τώρα περιμένω τηλ από τον γιατρό.

Κοριτσάκι μου ήταν λιγάκι νωρίς για τεστ, δε νομίζεις..; Εύχομαι η χοριακή να το διαψεύσει!! 

Αχ κι εγώ χθες από το άγχος μου με τις παλιοχοριακες που κάνω μέρα παρά μέρα και τη λαχτάρα που πήρα το Σάββατο, είδα χθες στον ύπνο μου ότι είχα αίμα. Ευτυχώς βγήκε σε καλό. Υπομονή, κοντεύουν οι μέρες!! Σου εύχομαι από καρδιάς αυτή να είναι η τυχερή σου φορά και να πάρεις μια τεράστια χοριακή!!! Άντε με το καλό! 

Πω πω αυτο με τις επαναληπτικες χοριακες δε θα το αντεχα!Πόσες χοριακές ζητάνε?Τι βασανιστηριο πάλι αυτό??

Ολα καλα κοριτσι,να πανε ολα υπεροχα απο δω και πέρα!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka είπε:

Πω πω αυτο με τις επαναληπτικες χοριακες δε θα το αντεχα!Πόσες χοριακές ζητάνε?Τι βασανιστηριο πάλι αυτό??

Ολα καλα κοριτσι,να πανε ολα υπεροχα απο δω και πέρα!!

Άσ'τα μαρτύριο, λογικά 2 ζητάνε, σαμπως ξέρω..?  Εγώ είχα την ψυχρολουσία του Σαββάτου γι'αυτό με τάραξαν. Να σου πω, δεν τα αφήνεις αυτά τώρα να πας καμία βόλτα σε κανένα μικροβιολογικό? Γράφω εδώ γράφω κι εκεί! Χαχαχαχα

Just now, Καντι είπε:

Στο 710 μπορει να υπήρχαν υπολληματα και απο το αλλο έμβρυο, υποχωρεί μεν σιγά σιγά δε. Δηλαδη αν ηταν ενα και υποχωρούσε δεν θα ηταν την μια μερα 300 και μετα απο δυο μερες 0, θα υπήρχε κάποιος αριθμος πάλι. Πιστεύω οτι γι αυτο δεν ειναι ακριβής ο διπλασιασμός σου. Δηλαδη το ενα που υπάρχει διπλασιάζεται τελεια , αλλα μάλλον υπήρχε κι αλλο που σου τραβάει τις τιμές προς τα κάτω. Δεν ξερω αν κατάλαβες.

Κατάλαβα ακριβώς τι λες και σ'ευχαριστώ που μπήκες στη διαδικασία να μου εξηγήσεις ❤️ Ελπίζω να μου λυθεί αυτή η απορία με την χοριακή του Σαββάτου, που από 330 πήγε 307, στον υπέρηχο..

  • Χαχα 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Papaki@ είπε:

καλημέρα νομιζω τα τεστ πιανουν απο 50 μοναδες και πανω.. 

κανε ενα κουραγιο πες πως δεν το έκανες και πηγαινε την παρασκευη για την χοριακη σου!, σου ευχομαι θετικα αποτελέσματα!

επισης κορίτσια και εγω όσο πλησιάζουν οι μέρες για την χοριακή μου αγχώνομαι ακόμη παραπάνω ξύπνησα στις 3 το πρωί είδα στον ύπνο μου ότι είχα περίοδο 

εγώ έκανα ΕΤ την πέμπτη 28/05 2 βλαστοκυστες με δανεικα ωάρια εχω κανει αλλες 3 φορες ΕΤ με δικά μου η πρώτη ειχα 72 χοριακη μετα απο 2 μερες 145 και από την επόμενη ημέρα αιμορραγιά ηταν βιοχημική  οι άλλες 2 πήρα από ένα ωραιότατο 0

τώρα ενώ είναι με δανεικά και θα έπρεπε να είμαι πιο αισιόδοξη δεν σας κρύβω οτι τρέμω μη δεν τα καταφέρω παλι.. η χοριακη μου ειναι για το Σαββατο 06/06

Θα είναι μια  χαρά να είσαι αισιόδοξη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια το γράφω και τρέμω ολόκληρη ... το τόλμησα και έκανα τεστ πρόωρης ανίχνευσης ... βγήκε καθαρά θετικό ... είστε οι πρώτες που το λέω !!! Αύριο πάω για χοριακη !!! 

Ααααα πλάκα κάνεις!!!! Γιούπι!!!

Μπράβο μπράβο!!! Τέλεια νέα κορίτσι μου!!!! 

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...