Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, pocm said:

Αχ μπράβο υπέροχα νέα. Πόσο θάρρος παίρνω. Νοιώθω τρομερή απογοήτευση. Έχω συμπτώματα περιόδου και έχω φοβηθεί. Σε 2 μέρες έχω χοριακή

Συνάδελφος εδώ τα ίδια ... εγώ σε 3 μέρες και κοντεύω να τρελαθώ 

απο τη μια τρώγομαι να πάρω τεστακι να κάνω σε 2 μερες από την άλλη λέω μπααααα θα έχω αδιαθετησει μέχρι τότε 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, pocm said:

Αχ μπράβο υπέροχα νέα. Πόσο θάρρος παίρνω. Νοιώθω τρομερή απογοήτευση. Έχω συμπτώματα περιόδου και έχω φοβηθεί. Σε 2 μέρες έχω χοριακή

Κοριτσακι μου καλη επιτυχια και μην κοιτας συμπτωματα! Καποιες ειχαμε αγχος που δεν ειχαμε συμπτωματα περιοδου, οι αλλες που το βυζι δεν πρηστηκε, αλλ ειδε αιμα (Εγω ειμαι αυτη)! Ο Θεος ειναι μεγαλος και δε θα ξεχασει καμια μας στο τελος!!!

Just now, chris79 said:

Συνάδελφος εδώ τα ίδια ... εγώ σε 3 μέρες και κοντεύω να τρελαθώ 

απο τη μια τρώγομαι να πάρω τεστακι να κάνω σε 2 μερες από την άλλη λέω μπααααα θα έχω αδιαθετησει μέχρι τότε 

 

Κοριτσακι μου καλυτερα οχι τεστακι, δεν ειναι παντα αξιοπιστα. Αν αντεχεις φυσικα! Μεγαλη η αγωνια το ξερω, εκει ημουν, αλλα σε περιμενουμε και εσενα και ολα τα κοριτσια στην απεναντι μερια!!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Οι ευχές σας έπιασαν τόπο..

709,6 μονάδες

Μοραβοοοοοοοο κοριτσι μου,πολλα συγχαρητηρια...ευχομαι μεσα απο την καρδθα μου να ηταν το τελευταιο σου αγχος....απο το καλο στο καλυτερο...να πετνουμε και εμεις σειρα.,,

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Τέλεια!!!!!!! Μια χαρά διπλασιασμός!!!!! Τώρα ηρέμησε και απόλαυσε το !!! Ο γιατρός τι σου είπε?

Σ'ευχαριστώωω!! Λείπει εκτός ο γιατρός μου. Η συνάδελφός του φάνηκε ικανοποιημένη και μου ζήτησε μια τελευταία χοριακή την Τετάρτη και να συνεχίσω τα φάρμακα κανονικά. Νομίζω ότι δε θα μάθω ποτέ τι συνέβη με τη χοριακή του Σαββάτου..

Just now, Faihb είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου ειδες πίστη και προσευχή και ολα γίνονται!!!απο δω και περα μπορεις να το χαρείς!!!!μπραβο μπράβο μπραβο!!!!!

Σ'ευχαριστώ καλή μου!! Θα προσπαθήσω γιατί ακόμη δε σου κρύβω ότι δε μου έφυγε η κρυάδα..!  Ακούω χοριακή και μου σηκώνεται η τρίχα!

Just now, Nephelie είπε:

Ημουνα σιγουρη !!για αυτο δε μιλαγα καθολου χαχα

Αχ τη σιγουριά σου να'χα! ❤️❤️❤️

Just now, pocm είπε:

Αχ μπράβο υπέροχα νέα. Πόσο θάρρος παίρνω. Νοιώθω τρομερή απογοήτευση. Έχω συμπτώματα περιόδου και έχω φοβηθεί. Σε 2 μέρες έχω χοριακή

Just now, chris79 είπε:

Συνάδελφος εδώ τα ίδια ... εγώ σε 3 μέρες και κοντεύω να τρελαθώ 

απο τη μια τρώγομαι να πάρω τεστακι να κάνω σε 2 μερες από την άλλη λέω μπααααα θα έχω αδιαθετησει μέχρι τότε 

 

Κορίτσια μου οχι, μη προδικάζετε τίποτα!! Είπαμε, και τα συμπτώματα περιόδου δίνουν θετική χοριακή και τα ανύπαρκτα συμπτώματα επίσης δίνουν θετική χοριακή! Εύχομαι από καρδιάς να ακούσουμε τα ευχάριστα και από τις δύο!!! Άντε με το καλό ❤️

Just now, Toxotaki είπε:

Μοραβοοοοοοοο κοριτσι μου,πολλα συγχαρητηρια...ευχομαι μεσα απο την καρδθα μου να ηταν το τελευταιο σου αγχος....απο το καλο στο καλυτερο...να πετνουμε και εμεις σειρα.,,

Αχ σ'ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου γλυκό ❤️

Just now, lizard12 είπε:

μπράβο σου υπέροχα νέα.  Τώρα μόνο θα ανεβαίνει.  Μεγάλη χαρά, συγχαρητήρια

Μακάρι!! Σ'ευχαριστώ!! Εσύ πως πας καλή μου?

Just now, anoulious είπε:

Αντε σούπερ! Τώρα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου γλυκό ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Αχ μπράβο υπέροχα νέα. Πόσο θάρρος παίρνω. Νοιώθω τρομερή απογοήτευση. Έχω συμπτώματα περιόδου και έχω φοβηθεί. Σε 2 μέρες έχω χοριακή

Όλα θα πάνε καλά... παιχνίδια του μυαλού είναι όλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Τελειαααααααα μπραβοοοο!!!! Χάρηκα πραγματικά!!!! Όλα να πάνε τέλεια από δω κ πέρα!!!

❤️❤️❤️ σ'ευχαριστώωω!!

Τα καλύτερα και σε σένα κορίτσι μου! Εύχομαι να έρθουν πολύ πολύ σύντομα!

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριταια μου εκανα σημερα χοριακη 9η ημερα μετα απο εμβρυομεταφορα βλαστοκυστων 5ης ημερας και ηταν 28.... πολυ χαμηλο! 
φοβαμαι!!!!!

εχει συμβει σε καμια να προχωρήσει με αυτη την τιμη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Angel2019 είπε:

Κοριταια μου εκανα σημερα χοριακη 9η ημερα μετα απο εμβρυομεταφορα βλαστοκυστων 5ης ημερας και ηταν 28.... πολυ χαμηλο! 
φοβαμαι!!!!!

εχει συμβει σε καμια να προχωρήσει με αυτη την τιμη;

σημασια δεv εχει η τιμη αλλα το αv θα διπλασιαστει σε 48 ωρες. Γεvικα ακομα κ για βλαστοκυστες τηv εκαvες πολυ vωρις τηv χοριακη σου συvηθως τηv καvουv 11 μερα το πιο vωρις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Οι ευχές σας έπιασαν τόπο..

709,6 μονάδες

Τ Ε Λ Ε Ι Α!!!!!!!!!! Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!! Είδες???? Είχαμε όλες ένστικτο... Κ οι ευχές όταν είναι από την καρδιά αληθινές... Βγαίνουν ;-).. 

Τώρα μάζεψε δύναμη κ θέλω τεράστιο χαμόγελο!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

σημασια δεv εχει η τιμη αλλα το αv θα διπλασιαστει σε 48 ωρες. Γεvικα ακομα κ για βλαστοκυστες τηv εκαvες πολυ vωρις τηv χοριακη σου συvηθως τηv καvουv 11 μερα το πιο vωρις. 

Ο γιατρος μου ειπε. Και την εκανα και περιμενε γυρω στο 100! Αλλα μου ηρθε το 28 και τρελαθηκα! Ας ελπισουμε να διπλασιαστει;; Εχει ξεκινησει καμια κοπελα  απο τοσο χαμηλα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 said:

Ο γιατρος μου ειπε. Και την εκανα και περιμενε γυρω στο 100! Αλλα μου ηρθε το 28 και τρελαθηκα! Ας ελπισουμε να διπλασιαστει;; Εχει ξεκινησει καμια κοπελα  απο τοσο χαμηλα;

Εμενα βλαστοκυστη 13 μερα ηταν η χοριακη 148. Αρα 9 μερα θα ηταν γυρω στο 35. Αν τα λεω καλα με τους διπλασιασμους.


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 είπε:

Ο γιατρος μου ειπε. Και την εκανα και περιμενε γυρω στο 100! Αλλα μου ηρθε το 28 και τρελαθηκα! Ας ελπισουμε να διπλασιαστει;; Εχει ξεκινησει καμια κοπελα  απο τοσο χαμηλα;

Εγω κοριτσι μου ειχα διαβασει για μια κοπελα που ειχε την 14η μερα 19 κ ειχε και διδυμα κ μια αλλη τη 14η  27 κ ολα πηγαν μια χαρα οποτε;; Ποτέ δε ξερεις...καταννοουμε ολες πως νοιωθεις αλλα τιποτα δεν εχει τελειωσει υπομονη!να πανε ολα καλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...