Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Papaki@ είπε:

κορίτσια... ερωτηση.. καταλάθως πήρα το αδειο κουτι με τα cyclacur μαζι  μου στη δουλεια... πειραζει πολύ να τα παρω 2,5 ωρες πιο μετα?

Καθολου!!!

Just now, Balloo είπε:

Αύριο στις 11:30 και με έχει φάει η αγωνία.. Απαπα.. Την περίοδο της αναμονής ήμουν πιο κουλ σε σχέση με την "χοριακή περίοδο", (ειδικά από τη δεύτερη μέτρηση που είχε πέσει), ούτε οι μέρες περνούσαν, ούτε τα λεπτά και ήμουν συνέχεια μέσα στο άγχος. Να σκεφτείς κάθε βράδυ βλέπω ότι έχω αίμα. Πέρασα μια εβδομάδα εφιαλτική. Χθες πήρα μια μικρή ανάσα κι ελπίζω αύριο να ηρεμήσουμε λιγάκι. Τις μίσησα τις χοριακές, δεν τις θέλω καθόλου. Για μένα ίσως η πιο ψυχοφθόρα φάση μέχρι στιγμής.

Ασε τα αγχη και τις αγωνιες! Απασχολησε το μυαλο σου τωρα με αλλα θεματα! Βαλε αλλου ολη σου την ενεργεια! Δες  ολη μερα σειρες εστιασε εκει να ξεχνιεσαι..εγω αυτο κανω για αυτο στο λεω! δεν εισαι για αγχη τωρα πραγματικα στο λεω να προσεχεις ασε που ολα θα πανε καλά για σενα το ενστικτο μου απο την αρχη το επιασε χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, teta2 said:

Μια χαρά θα τα πας! Και εγώ με τόση χοριακη ξεκίνησα και δεν διπλασιάζοταν ακριβώς κάθε 2 μέρες αλλά επειδή ξεκίνησε από τόσο ψηλα δεν υπήρξε πρόβλημα και πριν 2,5 μήνες γέννησα ένα κοριτσάκι!! Άντε και στα δικά σου!!

Ευχαριστώ πολύ ! 
Να σου ζήσει το μωράκι σου ! Να είναι γερή και τυχερή !! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 είπε:

Κορίτσια εμένα δυστυχώς ανέβηκε πολύ λίγο.... 1 έχω βάλει και από 660 την Τρίτη πήγε σήμερα 870... 

Χωρις να ξερω πολλα...Ξερω οτι λευε τοσο καιρο οτι πρεπει να διπλασιάζεται,αλλα δεν ειναι ενα θετικό οτι τουλαχιστον ανεβηκε,εστω και λιγο;;;;Απλα ρωταω κοριτσι μ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toxotaki είπε:

Χωρις να ξερω πολλα...Ξερω οτι λευε τοσο καιρο οτι πρεπει να διπλασιάζεται,αλλα δεν ειναι ενα θετικό οτι τουλαχιστον ανεβηκε,εστω και λιγο;;;;Απλα ρωταω κοριτσι μ

Ουτε εγω ξερω ,αλλά μια κοπελα δε θυμαμαι πια ..ειχε γραψει οτι σε 2 μερες πρεπει να γινει 60% αυξηση κ οτι τον διπλασιασμό τον θελουμε σε 3 μερες @lizard12

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nephelie είπε:

Καθολου!!!

Ασε τα αγχη και τις αγωνιες! Απασχολησε το μυαλο σου τωρα με αλλα θεματα! Βαλε αλλου ολη σου την ενεργεια! Δες  ολη μερα σειρες εστιασε εκει να ξεχνιεσαι..εγω αυτο κανω για αυτο στο λεω! δεν εισαι για αγχη τωρα πραγματικα στο λεω να προσεχεις ασε που ολα θα πανε καλά για σενα το ενστικτο μου απο την αρχη το επιασε χαχα

❤️❤️❤️:x

Just now, lizard12 είπε:

Κορίτσια εμένα δυστυχώς ανέβηκε πολύ λίγο.... 1 έχω βάλει και από 660 την Τρίτη πήγε σήμερα 870... 

Αχ μην απελπίζεσαι κορίτσι μου..Ξέχασες τα δικά μου, που έπεσε χαμηλότερα από την προηγούμενη? Μη προδικάζεις τη κατάσταση με μια μέτρηση, μπορεί να έγινε και λάθος. Μίλησες με τον γιατρό σου?

Just now, Nephelie είπε:

Ουτε εγω ξερω ,αλλά μια κοπελα δε θυμαμαι πια ..ειχε γραψει οτι σε 2μερες πρεπει να γινει 60%αυξηση κ οτι τον διπλασιασμό τον θελουμε σε 3 μερες @lizard12

Ναι καλά λες! Κι εγώ διάβασα ότι πρέπει να γίνει διπλασιασμός μέσα σε 48 με 72 ώρες! 


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 είπε:

Κορίτσια εμένα δυστυχώς ανέβηκε πολύ λίγο.... 1 έχω βάλει και από 660 την Τρίτη πήγε σήμερα 870... 

Μην απελπίζεσαι, ούτε εμένα διπλασιάζοταν ακριβώς στις 2 μέρες, άσε που όσο αυξάνεται η χοριακη ανεβαίνει και πιο αργά..

Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 said:

Κορίτσια εμένα δυστυχώς ανέβηκε πολύ λίγο.... 1 έχω βάλει και από 660 την Τρίτη πήγε σήμερα 870... 

Θυμήσου τι έγινε με την Balloo ...

Λίγο κουράγιο για την επόμενη. 
ποτέ δεν ξέρεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 είπε:

Κορίτσια εμένα δυστυχώς ανέβηκε πολύ λίγο.... 1 έχω βάλει και από 660 την Τρίτη πήγε σήμερα 870... 

Κορίτσι μου μην προδικαζεις καταστάσεις. Μίλα με τον γιατρό σου και επανέλαβε την χοριακη. Μπορεί να έγινε κάποιο λαθος. Εύχομαι όλα να εξελιχθούν θετικά ..τίποτα δεν τελείωσε ακόμη. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Moana είπε:

12η αλλα με έμβρυα 3ης ημέρας. Θα δείξει όμως, σίγουρα. Εγω εχω πάθει οτι είχα κ σε όλες τις προηγούμενες! κανένα απολύτως σύμπτωμα! γι αυτο ειμαι σιγουρη για το αποτελεσμα παλι :cry:... εχω πάθει κ ανοσία στα φάρμακα κ ουτε αυτα δε με ενοχλούν πια!!! 

Ειναι κακο οταν δεν έχουμε συμπτώματα;;;; έχουμε ελπιδα;;; ειχα πόνους την 4 ημερα αλλά σημερα που είναι μια εβδομάδα απο την ετ τίποτα...ποτε να παω για χοριακη....δευτερα τριτη;; 3ης μέρας εβαλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, geozak είπε:

Ειναι κακο οταν δεν έχουμε συμπτώματα;;;; έχουμε ελπιδα;;; ειχα πόνους την 4 ημερα αλλά σημερα που είναι μια εβδομάδα απο την ετ τίποτα...ποτε να παω για χοριακη....δευτερα τριτη;; 3ης μέρας εβαλα

Τιποτα δεν ειναι απολυτο!!Η συναδελφος μου δεν ειχε συμπτωματα κ επιασε! Η φαρμακοποιος μου ειχε φουλ συμπτωματα περιοδου και επιασε επισης!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, geozak said:

Ειναι κακο οταν δεν έχουμε συμπτώματα;;;; έχουμε ελπιδα;;; ειχα πόνους την 4 ημερα αλλά σημερα που είναι μια εβδομάδα απο την ετ τίποτα...ποτε να παω για χοριακη....δευτερα τριτη;; 3ης μέρας εβαλα

οχι, μην επηρεάζεσαι απο μενα, εγω εχω ξανακάνει εμβρυομεταφορες κ επειδή είχα πάρει αρνητικά, για αυτο το λεω. εγω θα παω το σαββατο για χοριακη που θα ειναι 12η μερα... πηγαινε κ εσυ 12η, θα δείξει. ο γιατρός σου ποτε σου ειπε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

οχι, μην επηρεάζεσαι απο μενα, εγω εχω ξανακάνει εμβρυομεταφορες κ επειδή είχα πάρει αρνητικά, για αυτο το λεω. εγω θα παω το σαββατο για χοριακη που θα ειναι 12η μερα... πηγαινε κ εσυ 12η, θα δείξει. ο γιατρός σου ποτε σου ειπε;

Σε 2 εβδομάδες..κ μενα είναι η 4η....σε ποιο γιατρό είσαι;;;δανεικα;;;εσυ @chris79 σε ποιο γιατρό Επίσης 

@chris79 συγχαρητήρια κοπέλα μου......μακάρι κ σε μας!!!!!!!!! Γρήγορα να παρεις σειρα @Moana  @Papaki@κ μετά ολες μας 

Link to comment
Share on other sites

Just now, geozak said:

Σε 2 εβδομάδες..κ μενα είναι η 4η....σε ποιο γιατρό είσαι;;;δανεικα;;;

@chris79 συγχαρητήρια κοπέλα μου......μακάρι κ σε μας!!!!!!!!! Γρήγορα να παρεις σειρα @Moana  κ μετά ολες μας 

Στον σφακιαν... ειμαι, στο γενεσις. Με δικα μου ωαρια η 4! Πως κ έβαλες 3ης ημέρας κ οχι βλαστοκυστες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...