Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Αυτό περιμένω να κάνω κ εγώ τις εξετάσεις με την λευκού να δούμε τι γίνεται καθώς τα έμβρυα είναι άριστης ποιότητας και η μήτρα Μ χωρίς συμφησεις...τώρα όσο αφορά τις φλεγμονές έχω κάνει την εξέταση νικά έκανα και την θεραπεία αλλά υπάρχουν πολλές αμφιβολίες γύρω από αυτή την εξέταση όποτε δεν μπορώ να ποντάρω εκεί...καθώς δεν είχα και κάποιο αποτέλεσμα

Το Νικα πια δεν τον προωθουν ουτε κι οι λιγοι φανατικοι υποστηρικτές-συνεργατες.

Προσωπικα απ την αρχη δε μ επεισε.Ορθα δε βασιζεσαι εκει.

Τα ερα και εμα είναι τα μόνα έγκριτα τεστ.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 29/8/2020 at 7:23 ΜΜ, Nephelie είπε:

Και εγω στην ιταλια εστειλα ,endometriome.it 340€  μου ειπε οχι ο γιατρος μου για τον Νικά και οτι θα καλυφθω απο εκει 

 

23 ώρες πρίν, Joka είπε:

Το Νικα πια δεν τον προωθουν ουτε κι οι λιγοι φανατικοι υποστηρικτές-συνεργατες.

Προσωπικα απ την αρχη δε μ επεισε.Ορθα δε βασιζεσαι εκει.

Τα ερα και εμα είναι τα μόνα έγκριτα τεστ.

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για την ενημέρωση....ξέρετε πως θα μιλήσω μαζί τους και πως το στέλνω εκεί?

Link to comment
Share on other sites

@Dimitra93ο γιατρος σου θα σου παρει δειγμα απο ενδομητριο 15η -25η μερα του κυκλου χωρις μεθη αν αντεχεις..ή με μεθη..και θα το στειλει Ιταλια.αλλα θα πρεπει πρωτα να εχει το ειδικο κιτ(ειναι ενα ειδικο κουτι στα χρωματα του σαιτ)εμενα ο γιατρος μου το ειχε ηδη και απλα τους το εστειλε..Αν δε το εχει θα το παραγγειλει απο Ιταλους,εγω μιλαω για το endometriome.it (αποτελεσμα σε 10 μερες στο μαιλ σου)που καλυπτεσαι οπως και με των ισπανων το αντιστοιχο emma και alice ..Και στο λεω γιατί ηθελα να κανω και των ισπανων και μου ειπε δεν εχει νοημα κανενα ,αλλα εκανα το era test για το παραθυρο εμφυτευσης(απαντηση σε 4 βδομαδες)και ακολουθησε την ιδια ακριβως διαδικασια με ειδικο κιτ κ αποστολη Ισπανία.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

@Dimitra93ο γιατρος σου θα σου παρει δειγμα απο ενδομητριο 15η -25η μερα του κυκλου χωρις μεθη αν αντεχεις..ή με μεθη..και θα το στειλει Ιταλια.αλλα θα πρεπει πρωτα να εχει το ειδικο κιτ(ειναι ενα ειδικο κουτι στα χρωματα του σαιτ)εμενα ο γιατρος μου το ειχε ηδη και απλα τους το εστειλε..Αν δε το εχει θα το παραγγειλει απο Ιταλους,εγω μιλαω για το endometriome.it (αποτελεσμα σε 10 μερες στο μαιλ σου)που καλυπτεσαι οπως και με των ισπανων το αντιστοιχο emma και alice ..Και στο λεω γιατί ηθελα να κανω και των ισπανων και μου ειπε δεν εχει νοημα κανενα ,αλλα εκανα το era test για το παραθυρο εμφυτευσης(απαντηση σε 4 βδομαδες)και ακολουθησε την ιδια ακριβως διαδικασια με ειδικο κιτ κ αποστολη Ισπανία.

Σε ευχαριστώ ....να σε ρωτήσω ..εσένα σ βρέθηκε φλεγμονή?και αν ναι λύθηκε το θέμα?η επανεξέταση κοστίζει το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Σε ευχαριστώ ....να σε ρωτήσω ..εσένα σ βρέθηκε φλεγμονή?και αν ναι λύθηκε το θέμα?η επανεξέταση κοστίζει το ίδιο?

Σε εμενα ηταν ολα τελεια και με 100% γαλακτοβακιλους δηλαδη δε γινεται καλυτερα.δε ξερω αλλα λογικα η ιδια τιμη θα ειναι,ετσι πιστευω..την εκανα μετα απο τις 2 αποτυχιες ετ που ειχα.θεωρω οτι ειχα θεμα ή στη μερα που βαζαμε τα εμβρυα ή στα ιδια τα εμβρυα ή απλα ετυχε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitra93 είπε:

Σε ευχαριστώ ....να σε ρωτήσω ..εσένα σ βρέθηκε φλεγμονή?και αν ναι λύθηκε το θέμα?η επανεξέταση κοστίζει το ίδιο?

Σε εμένα βρέθηκε φλεγμονη. Και μάλιστα  επειδή τα αποτελέσματα τα γράφουν εδώ στην Αθήνα τους έστειλα email και τους παρακάλεσα και μου εξειδικευσαν το μικρόβιο. Γιατί γράφουν την οικογένεια..Και πολύ σημαντικό το ποσοστό γαλακτοβακιλλων που ούτε καν το φανταζομουν και δεν εκανα τίποτα!! 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, anoulious said:

Σε εμένα βρέθηκε φλεγμονη. Και μάλιστα  επειδή τα αποτελέσματα τα γράφουν εδώ στην Αθήνα τους έστειλα email και τους παρακάλεσα και μου εξειδικευσαν το μικρόβιο. Γιατί γράφουν την οικογένεια..Και πολύ σημαντικό το ποσοστό γαλακτοβακιλλων που ούτε καν το φανταζομουν και δεν εκανα τίποτα!! 

Ανουλι τι ποσοστό γαλακτοβακιλων σου ειχε βγάλει; Κάθε βραδυ λεω να αρχίσω να βάζω ecovag κ με παιρνει ο ύπνος κ ολο το ξεχνάω, δηλ ειμαι τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ανουλι τι ποσοστό γαλακτοβακιλων σου ειχε βγάλει; Κάθε βραδυ λεω να αρχίσω να βάζω ecovag κ με παιρνει ο ύπνος κ ολο το ξεχνάω, δηλ ειμαι τι να πω!

Κάθησε να μην πέσεις. 0!!!!!!!Αποτελεσμα της ανοσολογικης ενδομητριτιδας.Τσαμπα τόσες εμβρυομεταφορες. Και δανεικά να επαιρνα δε θα προχωρούσαν.Θέλουν τουλάχιστον 60%.90%ειναι το προβλεπόμενο. Τίποτα δεν είναι τυχαίο. Να και ένα θέμα που διαφωνώ με το Σφακ. Την εξέταση την εκανα μονη μου κρυφά από το Σφακ. Τη θεώρησε περιττή. Καθολου περιττή. Έπρεπε να μου λέει δε θα κοιμηθείς αν δεν πάρεις κολπικά προβιοτικα. Άλλωστε στο πρόγραμμα αντιβιωσεων τώρα τελευταία το πρόσθεσε.. Έπρεπε σε περιπτωσεις όπως εμείς να μας τα δίνει άσχετα από το εάν παίρνουμε αντιβιωση. Δεν την επανέλαβα. Ελπίζω να μην χρειαστεί μετά την  πρωτη προσπαθεια δανείκων.. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Κάθησε να μην πέσεις. 0!!!!!!!Αποτελεσμα της ανοσολογικης ενδομητριτιδας.Τσαμπα τόσες εμβρυομεταφορες. Και δανεικά να επαιρνα δε θα προχωρούσαν.Θέλουν τουλάχιστον 60%.90%ειναι το προβλεπόμενο. Τίποτα δεν είναι τυχαίο. Να και ένα θέμα που διαφωνώ με το Σφακ. Την εξέταση την εκανα μονη μου κρυφά από το Σφακ. Τη θεώρησε περιττή. Καθολου περιττή. Έπρεπε να μου λέει δε θα κοιμηθείς αν δεν πάρεις κολπικά προβιοτικα. Άλλωστε στο πρόγραμμα αντιβιωσεων τώρα τελευταία το πρόσθεσε.. Έπρεπε σε περιπτωσεις όπως εμείς να μας τα δίνει άσχετα από το εάν παίρνουμε αντιβιωση. Δεν την επανέλαβα. Ελπίζω να μην χρειαστεί μετά την  πρωτη προσπαθεια δανείκων.. 

 

Όταν του έδειξες το αποτελεσμα τι ειπε; Συγνώμη αλλα ειναι δυνατόν να μην ειχε προβλέψει αυτο το πράγμα; Ρε γμτ θα του ζητησω να το κανω κ εγω αυτο το endometriome η το Emma η οποίο ειναι τελοσπαντων κ ξέρω θα μου πει οτι δε χρειάζεται γιατί έκανα την ύστερο κ βγήκε μια χαρα! Εσυ στου Νικα αναφέρεσαι η είχες κανει κ τα αλλα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Όταν του έδειξες το αποτελεσμα τι ειπε; Συγνώμη αλλα ειναι δυνατόν να μην ειχε προβλέψει αυτο το πράγμα; Ρε γμτ θα του ζητησω να το κανω κ εγω αυτο το endometriome η το Emma η οποίο ειναι τελοσπαντων κ ξέρω θα μου πει οτι δε χρειάζεται γιατί έκανα την ύστερο κ βγήκε μια χαρα! Εσυ στου Νικα αναφέρεσαι η είχες κανει κ τα αλλα;

Βρε έχω κάνει 5 φορές Νικα αλλά και endometriome. Ο Σφακ δεν αλλάζει γνώμη σε ορισμένα πράγματα. Αρνητικό για τόσο μεγάλο επιστήμονα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious said:

Βρε έχω κάνει 5 φορές Νικα αλλά και endometriome. Ο Σφακ δεν αλλάζει γνώμη σε ορισμένα πράγματα. Αρνητικό για τόσο μεγάλο επιστήμονα. 

Χαχα σε ρωτάμε συνεχεια τα ιδια κ τα ίδια.... Ναι μωρε, για το Νικα τα ξέρω, απο τα αλλα δεν ημουν σιγουρη ποιο εχεις κανει. Δηλ τι; Πιστεύει οτι το 0% των γαλακτοβακικων δεν επηρρεαζει αρνητικά το αποτελεσμα ; Η δε δέχεται ότι το 0 ειναι 0; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Χαχα σε ρωτάμε συνεχεια τα ιδια κ τα ίδια.... Ναι μωρε, για το Νικα τα ξέρω, απο τα αλλα δεν ημουν σιγουρη ποιο εχεις κανει. Δηλ τι; Πιστεύει οτι το 0% των γαλακτοβακικων δεν επηρρεαζει αρνητικά το αποτελεσμα ; Η δε δέχεται ότι το 0 ειναι 0; 

Ο Σφακ θεωρεί ότι κάποιος που είχε- έχει ενδομητρητιδα θα έχει και χαμηλό ποσοστό γαλοκτοβακιλλων.Και ως προς το μικρόβιο και τι έγινε που το μαθαμε.. Έπαιρνες αντιβιωση για το σύνολο των πιο πιθανών μικροβίων.. Δεν ειναι όμως έτσι. Είχαν και άλλες ενδομητριτιδα.. Ελάχιστες είχαν μηδέν.. Κάτι δείχνει αυτό!Και ως προς το μικρόβιο γιατί να μην παίρνω πιο στοχευμενη αντιβιωση.. Δεν το παραδέχτηκε ποτέ. Πχ για το μικρόβιο μου κυριως πρέπει να παιρνω Flagyl. Συνέχισε να μου προτείνει τα γενικά σχήματα. Τελείως διαφορετική αντίμετωπιση από τον λοιμοξιολογο.Ως προς τους γαλακτιβακιλλους μάλλον δεν εστερνιζεται απόλυτα τη χρησιμότητα τους. Αυτό ειναι δική μου εκτίμηση. Γιατί δεν έχει επιμείνει καθόλου. Εσένα πχ επέμενε να πάρεις? Τελείως διαφορετική γνώμη έχει ο Παντος και πλέον είναι ευρέως διατυπωμένο στα περισσότερα συνέδρια. 

 

Link to comment
Share on other sites

@Moana @anouliousκοριτσια μου ηταν το μονο που ηθελε να κανω κ τιποτα αλλο αν και εγώ επεμενα και συνεχεια ζηταγα να κανω εξετασεις.μετα του λεω να μη κανω και ενα Νικά;; Οχι μου ειπε,λεω δεν τον δεχεστε; Μου λεει πως ναι ,αλλα εσυ θα κανεις αυτο και θα εισαι καλυμμενη.μετα του λεω να κανω και εμα και αλις δεν εχω θεμα χρηματων θελω να τα εξαντησω ολα, και μου ειπε μα δεν εχει κανενα, ειναι τα ιδια! Κ μετα του ειπα ε δε πειραζει ας κανω αφου ουτως ή αλλως θα στειλουμε ερα στους ισπανους κ μου λεει οχι ακουσε με δεν χρειαζεται!!Μετα του λεω αν δεν ειναι απαραιτητο το ερα οκ ας μη το κανω τοτε ουτε αυτο,επειδη εγω απλα επιμενω..& μου ειπε το era test ειναι σημαντικο ακομα κ βιοχημικες εχουμε αν δε μεταφερουμε σωστη μερα( ειχα βιοχημικη στη 2η ετ με μοριδια 4ης-εγω νομιζα ηταν απο οβιτρελ)& σου λεει αφου θελει να κανει και με πρηζει ας αποκλεισουμε και αυτο για να τα μεταφερουμε τουλαχιστον τη σωστη μερα!ειμαι σιγουρη για αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie said:

@Moana @anouliousκοριτσια μου ηταν το μονο που ηθελε να κανω κ τιποτα αλλο αν και εγώ επεμενα και συνεχεια ζηταγα να κανω εξετασεις.μετα του λεω να μη κανω και ενα Νικά;; Οχι μου ειπε,λεω δεν τον δεχεστε; Μου λεει πως ναι ,αλλα εσυ θα κανεις αυτο και θα εισαι καλυμμενη.μετα του λεω να κανω και εμα και αλις δεν εχω θεμα χρηματων θελω να τα εξαντησω ολα, και μου ειπε μα δεν εχει κανενα, ειναι τα ιδια! Κ μετα του ειπα ε δε πειραζει ας κανω αφου ουτως ή αλλως θα στειλουμε ερα στους ισπανους κ μου λεει οχι ακουσε με δεν χρειαζεται!!Μετα του λεω αν δεν ειναι απαραιτητο το ερα οκ ας μη το κανω τοτε ουτε αυτο,επειδη εγω απλα επιμενω..& μου ειπε το era test ειναι σημαντικο ακομα κ βιοχημικες ευθυνονται για αυτο(διοτι ειχα βιοχημικη στη 2η ετ με μοριδια 4ης-εγω νομιζα ηταν απο οβιτρελ)& σου λεει αφου θελει να κανει και με πρηζει ας αποκλεισουμε και αυτο για να τα μεταφερουμε τη σωστη μερα!

Ναι ναι το ξέρω, μας τα εχεις πει επανειλημμένα. Αν καταφέρω κ μαζέψω έμβρυα το ερα θα το κανω οπωσδήποτε, νομιζω ειναι το πιο σημαντικό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ναι ναι το ξέρω, μας τα εχεις πει επανειλημμένα. Αν καταφέρω κ μαζέψω έμβρυα το ερα θα το κανω οπωσδήποτε, νομιζω ειναι το πιο σημαντικό 

Ναι αλλα εγω αλλο θελω να σου πω τωρα! Για το ngs 340€ και μενεις σιγουρη ,αποτελεσμα σε 10 μερες ! Οσο αναφορα το ερα παρα πολυ σπανια να εχεις μετατοπιση!!Δηλ ουτε εμα θες ουτε κατι αλλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...