Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Έχει καλή αιματολόγο στο διαλυμένο νοσοκομείο μας;;;; Χαχαχαχχα

Στο Βενιζέλειο με είχε στείλει ο Μαρ.... στην Σφυριδ.....

Κι εγώ σε αυτήν πήγα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Ele@n είπε:

Κι εγώ σε αυτήν πήγα.

Καλή την βρήκα . Ρε κορίτσι μου είπε ο γυναικολόγος ότι δεν χρειάζεται να ξανά κάνω εξέταση θρομβοφιλιας. Δεν αλλάζει λέει. Είναι όπως το στίγμα ή εχεις ή όχι. Εμένα μου φάνηκε κουφό πολύ πάντως.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Καλή την βρήκα . Ρε κορίτσι μου είπε ο γυναικολόγος ότι δεν χρειάζεται να ξανά κάνω εξέταση θρομβοφιλιας. Δεν αλλάζει λέει. Είναι όπως το στίγμα ή εχεις ή όχι. Εμένα μου φάνηκε κουφό πολύ πάντως.

Σε σπάνιες περιπτώσεις κάνει κάποιος θρομβοφιλια εγκυμοσύνης. Κι εμένα μου το είπε. Μάλιστα μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω ενεσακια μετά τη γέννα, ενώ κάνονικα τα συνεχίζεις. Τα έκοψα κι εγώ άλλο που δεν ήθελα. Δεν έπαθα κάτι...:D


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Σε σπάνιες περιπτώσεις κάνει κάποιος θρομβοφιλια εγκυμοσύνης. Κι εμένα μου το είπε. Μάλιστα μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω ενεσακια μετά τη γέννα, ενώ κάνονικα τα συνεχίζεις. Τα έκοψα κι εγώ άλλο που δεν ήθελα. Δεν έπαθα κάτι...:D

Έκανες όμως σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Καλή την βρήκα . Ρε κορίτσι μου είπε ο γυναικολόγος ότι δεν χρειάζεται να ξανά κάνω εξέταση θρομβοφιλιας. Δεν αλλάζει λέει. Είναι όπως το στίγμα ή εχεις ή όχι. Εμένα μου φάνηκε κουφό πολύ πάντως.

Ετσι ακριβως.Πολύ σωστά σου είπε.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια ετσι ειναι. Εγω ειχα κ στην πρωτη μου εγκυμοσύνη απλα επεθδη ηταν φυσικη συλληψη, δε μου πολυεδωσαν σημασια σε κατι αιματακια που ετυχαν. Απλα δεν το ξερα. Το μαθα μετα που γεννησα, σε καποιους έλεγχους που εδειξαν καποια ευρήματά κ μετα αρχισα με τον εξωσωματικο να το ψαχνω αναλυτικα κ εκτενεστερα. Μη σου κατσει η στραβη ειναι. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/13/2020 at 2:57 AM, Emilly said:

Ναι κορίτσι μου.σε αιματολογο και μόνο.αν είναι και ειδικός στα θέματα κύησης ακόμα καλύτερα.εμενα με έψαξε κ για πράγματα έξτρα.για να δει συνολικά αν υπάρχει πρόβλημα στον οργανισμό.μς ρώτησε παράδειγμα αν είμαι σε αυτά τα κιλά από πάντα...είμαι πολύ αδύνατη.ειπε θα το δούμε κ αυτό κ μου έβαλε κ εξέταση για κοιλιοκάκη.ελεγξαμε τις βιταμίνες μου.ημουν εντελώς αδεια.και πολλά άλλα.σοβαρη δουλειά η επιστήμονας με ξεψαχνισε και μένα και τον άντρα μου 

Καλησπέρα, έκανα πριν λίγες μέρες εξετάσεις για τη θρομβοφιλία και βγήκαν καλές εντός φυσ. ορίων δηλ. όλες με κάποιες τιμές όμως σχετικά κοντά στα κάτω όρια. Δε τις έχει δει ακόμα γιατρός, τώρα είμαι στην 6η εβδομάδα. Από μια αναζήτηση που έκανα κατάλαβα ότι αυτά μπορεί να αλλάξουν εντός της εγκυμοσύνης, να πέσουν δηλ. κι άλλο και θέλει μια παρακολούθηση ξανά κάπου μετά την 8η εβδομάδα μήπως υπάρχει κάτι ανησυχητικό. Ισχύει γνωρίζεις μήπως?

Αν μπορείς στείλε μου σε πμ την αιματολόγο που πήγες..Αν πάνε όλα καλά την επόμενη εβδομάδα και ακούσουμε καρδιά θέλω να το ψάξω λίγο παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, olpapa είπε:

Καλησπέρα, έκανα πριν λίγες μέρες εξετάσεις για τη θρομβοφιλία και βγήκαν καλές εντός φυσ. ορίων δηλ. όλες με κάποιες τιμές όμως σχετικά κοντά στα κάτω όρια. Δε τις έχει δει ακόμα γιατρός, τώρα είμαι στην 6η εβδομάδα. Από μια αναζήτηση που έκανα κατάλαβα ότι αυτά μπορεί να αλλάξουν εντός της εγκυμοσύνης, να πέσουν δηλ. κι άλλο και θέλει μια παρακολούθηση ξανά κάπου μετά την 8η εβδομάδα μήπως υπάρχει κάτι ανησυχητικό. Ισχύει γνωρίζεις μήπως?

Αν μπορείς στείλε μου σε πμ την αιματολόγο που πήγες..Αν πάνε όλα καλά την επόμενη εβδομάδα και ακούσουμε καρδιά θέλω να το ψάξω λίγο παραπάνω...

Να σου πω παίρνεις προληπτική αγωγή;;;;αν ναι μην αγχώνεσαι είσαι καλλυμενη απλά καλύτερα να σε παρακολουθεί κ αιματολογος.δηλαδη εγώ παίρνω ήδη σαλοσπιρ μέχρι να επιβεβαιώσω κύηση κ μετά ξεκινάω ενέσεις κ κορτιζόνη κ 8 εβδομάδων ξαναπάω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Να σου πω παίρνεις προληπτική αγωγή;;;;αν ναι μην αγχώνεσαι είσαι καλλυμενη απλά καλύτερα να σε παρακολουθεί κ αιματολογος.

Ένα σαλοσπιρ των 80 τη μέρα ναι, σου έστειλα και pm. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!

Link to comment
Share on other sites

Εγω η "τυχερη" με ελλειψη g6pd κ θρομβοφιλια δε μπορω να παρω σαλοσπιρ. Κανω μονο ινοχεπ ενεσεις. Η θρομβοφιλια δεν ειναι τοσο σπανια, εμεις δλδ εχουμε στο περιβαλλον μας ενα σωρο εγκυες, σοι κ μη που κανουν ενεσεις. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Εγω η "τυχερη" με ελλειψη g6pd κ θρομβοφιλια δε μπορω να παρω σαλοσπιρ. Κανω μονο ινοχεπ ενεσεις. Η θρομβοφιλια δεν ειναι τοσο σπανια, εμεις δλδ εχουμε στο περιβαλλον μας ενα σωρο εγκυες, σοι κ μη που κανουν ενεσεις. 

Απλά εγώ φοβάμαι πολύ γιατί έχω αιμοπετάλια πάντα οριακά κάτω.δηλαδη 150000 το πολύ.τωρα που παίρνω σαλοσπιρ είμαι μες στην μελάνια.ηθελα να σας ρωτήσω κορίτσια δηλαδή αν μου φέξει εγκυμοσύνη κ ξεκινήσω ενέσεις,λόγω κιλών μου είπε clexane 2000 υπάρχει φόβος να πάθω αιμορραγία από κατω;;βέβαια αν έρθει εκείνη η στιγμή θα μιλήσω κ με την γιατρό αλλά το έχω πολύ στο μυαλό μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιατρός μου εδωσε για μια εβδομαδα μετα την ωοληψια κορτιζόνη κ σαλοσπιρ μέχρι τη χοριακη κ μόλις επιβεβαιωσαμε μου πει να το κόψω αν κ έπεσε η χοριακη τελικά κ ειχα κανονικό αίμα....δεν ξέρω... 


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...