Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Δεν ξερω να σου απαντήσω γιατι στις τρεις πρώτες προσπαθειες που πήρα κορτιζόνη ηταν αρνητικό το αποτέλεσμα , οποτε την σταματούσα σταδιακά μεν αλλα άμεσα.

και εγώ ετσι, τη σταματούσα άμεσα, αλλά πάντα έπαιρνα μερικά κιλά και περνούσαν αρκετοί μήνες για να ξεφουσκώσω.

Ευχαριστω!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, aurorahope είπε:

και εγώ ετσι, τη σταματούσα άμεσα, αλλά πάντα έπαιρνα μερικά κιλά και περνούσαν αρκετοί μήνες για να ξεφουσκώσω.

Ευχαριστω!

 

Εμένα μου είχε πει μετά την ωοληψια κ για 8 μέρες από τρεις φορές αλλά ήταν μικρή δόση, δεν κατάλαβα πρήξιμο κλπ...από κιλά έχω ήδη κάποια παραπάνω που θα ήθελα να τα χάσω, αλλά θα προσπαθήσω μετά τις διακοπές :lol:


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Εμένα μου είχε πει μετά την ωοληψια κ για 8 μέρες από τρεις φορές αλλά ήταν μικρή δόση, δεν κατάλαβα πρήξιμο κλπ...από κιλά έχω ήδη κάποια παραπάνω που θα ήθελα να τα χάσω, αλλά θα προσπαθήσω μετά τις διακοπές :lol:

Μια χαρα θα τα πας, ευχαριστω!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, aurorahope είπε:

ειχες παρει κιλά; εχω σχεδόν κόψει το αλάτι και ζαχαρη για να μην γίνω μπαλόνι

Να σου πω, πήρα κιλά το τελευταίο τρίμηνο καθώς τους πρώτους 4-5 μηνες έκανα συνέχεια εμετούς και έχασα 3-4 κιλά. Πάντως μου είχαν πει να μην τρώω αλάτι και ζάχαρη σε όλη την εγκυμοσύνη όχι μόνο λόγω της κορτιζόνης.

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Να σου πω, πήρα κιλά το τελευταίο τρίμηνο καθώς τους πρώτους 4-5 μηνες έκανα συνέχεια εμετούς και έχασα 3-4 κιλά. Πάντως μου είχαν πει να μην τρώω αλάτι και ζάχαρη σε όλη την εγκυμοσύνη όχι μόνο λόγω της κορτιζόνης.

Δηλαδη μαγειρευες αναλατο φαγητο για σενα ή προσεχες;

Λογικό βεβαια αυτο με τη ζαχαρη και το αλατι, αλλα βλεπω κοπέλες εγκυες που τρωνε ..γλυκα, παγωτα...και λεω μπραβο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, aurorahope είπε:

Γεια σας,

κανονικα πότε σταματαμε την κορτιζόνη? μετά τον πρώτο υπέρηχο;

Καλημέρα!!!Εγω σταμάτησα την κορτιζόνη σταδιακά μετά την πρώτη χοριακή...Σε έξι μέρες την είχα σταματήσει...

Τις ημέρες που έπαιρνα δεν έτρωγα ζάχαρη κ αλάτι.Οταν τη σταμάτησα κ σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έτρωγα κανονικά τα πάντα...Τα έκοψα πάλι όταν έκανα τις ενεσεις κορτιζόνης για την ωρίμανση των πνευμόνων των μωρών, από την ημέρα που τις έκανα μέχρι κ 15 μέρες μετά.Δεν πρήστηκα κ δεν πήρα κιλά λόγω της κορτιζόνης!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλημέρα!!!Εγω σταμάτησα την κορτιζόνη σταδιακά μετά την πρώτη χοριακή...Σε έξι μέρες την είχα σταματήσει...

Τις ημέρες που έπαιρνα δεν έτρωγα ζάχαρη κ αλάτι.Οταν τη σταμάτησα κ σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έτρωγα κανονικά τα πάντα...Τα έκοψα πάλι όταν έκανα τις ενεσεις κορτιζόνης για την ωρίμανση των πνευμόνων των μωρών, από την ημέρα που τις έκανα μέχρι κ 15 μέρες μετά.Δεν πρήστηκα κ δεν πήρα κιλά λόγω της κορτιζόνης!

Ευχαριστω πολυ! Διαφωτιστικη απαντηση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope είπε:

Δηλαδη μαγειρευες αναλατο φαγητο για σενα ή προσεχες;

Λογικό βεβαια αυτο με τη ζαχαρη και το αλατι, αλλα βλεπω κοπέλες εγκυες που τρωνε ..γλυκα, παγωτα...και λεω μπραβο!!

Κοίτα , μου είχε πει ο γυναικολόγος μου  να προσέχω αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το έκανα κιόλας! Η αλήθεια είναι ότι έτρωγα απ' όλα και αλάτι, μόνο στο τέλος έκανα λίγο κράτει για να μην ξεφύγω. Πάντως σε όλη την εγκυμοσύνη πήρα 11,5 κιλά.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, aurorahope είπε:

και εγώ ετσι, τη σταματούσα άμεσα, αλλά πάντα έπαιρνα μερικά κιλά και περνούσαν αρκετοί μήνες για να ξεφουσκώσω.

Ευχαριστω!

 

Κορίτσια μου όταν λέτε σταδιακά τι εννοείται?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου όταν λέτε σταδιακά τι εννοείται?

Εγώ θυμάμαι ότι έπαιρνα ένα χαπακι κάθε πρωί. Μετά μου το έκαναν μισό για λιγες μέρες και μετά κάθε δεύτερη μέρα μέχρι που το έκοψα τελείως. Αν θυμάμαι καλά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου όταν λέτε σταδιακά τι εννοείται?

Αν παίρνεις ένα, σου κόβει για κάποιες μέρες το μισό, μετά για κάποιες μέρες τέταρτο και μετά τελείως.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου όταν λέτε σταδιακά τι εννοείται?

Τουτουνακι μου έπαιρνα ένα χάπι των 16 αν θυμάμαι καλά.Για τρεις μέρες πήρα το μισό κ για άλλες τρεις το ένα τεταρτο κ μετά τέλος...

Στην εγκυμοσύνη έτρωγα τα πάντα,γλυκά μου είχε πει ο γιατρός μια φορά την εβδομάδα.Ειχα πολλούς εμετούς μέχρι τον 5ο μήνα κ πήρα συνολικά 14,5 κιλά (με διδυμάκια).Μια εβδομάδα αφού γέννησα μου είχαν μείνει περίπου 3 κιλά...
Πως είναι τα μωράκια σου;;;Προσπαθώ να σας παρακολουθώ όσο μπορώ για να μαθαίνω τα ευχάριστα νεα σας αλλά με μωρά δε μένει χρόνος...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Τουτουνακι μου έπαιρνα ένα χάπι των 16 αν θυμάμαι καλά.Για τρεις μέρες πήρα το μισό κ για άλλες τρεις το ένα τεταρτο κ μετά τέλος...

Στην εγκυμοσύνη έτρωγα τα πάντα,γλυκά μου είχε πει ο γιατρός μια φορά την εβδομάδα.Ειχα πολλούς εμετούς μέχρι τον 5ο μήνα κ πήρα συνολικά 14,5 κιλά (με διδυμάκια).Μια εβδομάδα αφού γέννησα μου είχαν μείνει περίπου 3 κιλά...
Πως είναι τα μωράκια σου;;;Προσπαθώ να σας παρακολουθώ όσο μπορώ για να μαθαίνω τα ευχάριστα νεα σας αλλά με μωρά δε μένει χρόνος...

Μέχρι τον 5ο????? Ποπό....αύριο έχω την αυχενική για να δούμε τα τουτουνακια. Εγώ. Ως τώρα έχω χάσει 6 κιλά...και αν συνεχιστούν και οι δικοί μου ως τον 5ο...με βλέπω να μένω 40 κιλά...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Μέχρι τον 5ο????? Ποπό....αύριο έχω την αυχενική για να δούμε τα τουτουνακια. Εγώ. Ως τώρα έχω χάσει 6 κιλά...και αν συνεχιστούν και οι δικοί μου ως τον 5ο...με βλέπω να μένω 40 κιλά...

Χα χα χα!!!Ναι είχα δύσκολη εγκυμοσύνη.Κ εγώ είχα χάσει τους πρώτους μήνες κ είχα θέμα με τον αιματοκρίτη σε όλη την εγκυμοσύνη.Αν θέλεις δοκίμασε ένα φυτικό χάπι το navatac.Εμενα με βοήθησε πολύ κ στους εμετούς κ στις καούρες.Αν δεν είχα αυτό θα έκανα εμετούς μέχρι τον 7ο...Μικρά κ συχνά γεύματα προσπάθησε να τρως θα σε βοηθήσει πολύ για να μην έχεις θέμα με το ζάχαρο.

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2020 at 3:58 ΜΜ, Nephelie είπε:

Γιατί θελει προσοχη και αναλογα τη περιπτωση φερνει αντιθετα αποτελεσματα εγω ηθελα πολυ να παρω για αυτο το εψαξα..διοτι fsh 17 και αμη 0,3 και ολοι μου ειπανε οχι! Και μαλιστα ο ομοιοπαθητικος μου προτεινε ΜΟΝΟ lamberts νυχτολουλουδο primrose oil ..και ενας αλλος ηλιθιος φαρμακοτριφτης που το παιζει γενετιστης που μου λεγε οτι εχω προβλημα κ δε δημιουργώ πλακουντα κ άλλα διαφορα τρελα μου ειχε πει να παρω ΣυνένζυμοQ10100mg της solgar. Μια κάψουλα ημερησίως κατά τη διάρκεια ενός γεύματος για τουλάχιστον 2 μήνες πριν από την επόμενη προσπάθεια αναπαραγωγής Αλλα πηρα μονο 10 καψουλες ,τις αλλες τις εδωσα στη μανα μου.θεωρω ομως οτι αυτες ειναι ΟΚ δεν κανουν καθολου κακό ισα ισα.

 

On 9/7/2020 at 3:58 ΜΜ, Nephelie είπε:

Γιατί θελει προσοχη και αναλογα τη περιπτωση φερνει αντιθετα αποτελεσματα εγω ηθελα πολυ να παρω για αυτο το εψαξα..διοτι fsh 17 και αμη 0,3 και ολοι μου ειπανε οχι! Και μαλιστα ο ομοιοπαθητικος μου προτεινε ΜΟΝΟ lamberts νυχτολουλουδο primrose oil ..και ενας αλλος ηλιθιος φαρμακοτριφτης που το παιζει γενετιστης που μου λεγε οτι εχω προβλημα κ δε δημιουργώ πλακουντα κ άλλα διαφορα τρελα μου ειχε πει να παρω ΣυνένζυμοQ10100mg της solgar. Μια κάψουλα ημερησίως κατά τη διάρκεια ενός γεύματος για τουλάχιστον 2 μήνες πριν από την επόμενη προσπάθεια αναπαραγωγής Αλλα πηρα μονο 10 καψουλες ,τις αλλες τις εδωσα στη μανα μου.θεωρω ομως οτι αυτες ειναι ΟΚ δεν κανουν καθολου κακό ισα ισα.

Καλησπερα.Εχει παει καποια κοπελα στον κ. Οικονομου Εμμανουηλ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...