Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 20/8/2020 at 1:08 ΠΜ, nadiaki165 είπε:

Για ποτέ λες να πας;;ακόμα δεν έχουν ανακοινώσει κάτι και δεν νομίζω κιόλας.μονο αν ξαναγίνει lockdown και ανάλογα και το κέντρο.

Τον Σεπτέμβρη με το καλό προς τα μέσα 

Να δούμε πάλι αν θα έχουμε λιγουλάκι τύχη με το μέρος μας...


4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 16/8/2020 at 2:14 ΜΜ, aurorahope είπε:

Δηλαδη μαγειρευες αναλατο φαγητο για σενα ή προσεχες;

Λογικό βεβαια αυτο με τη ζαχαρη και το αλατι, αλλα βλεπω κοπέλες εγκυες που τρωνε ..γλυκα, παγωτα...και λεω μπραβο!!

Εγώ ήμουν από αυτές που έτρωγα τα πάντα. Πήρα 9 κιλά χωρίς καμία στέρηση.Τημ κορτιζόνη τη σταμάτησα 8 βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, phal είπε:

Τον Σεπτέμβρη με το καλό προς τα μέσα 

Να δούμε πάλι αν θα έχουμε λιγουλάκι τύχη με το μέρος μας...

Μαζί θα είμαστε αν όλα πάνε καλά με την διέγερση που θα ξεκινήσω. Καλη μας επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, island1 είπε:

Εγώ ήμουν από αυτές που έτρωγα τα πάντα. Πήρα 9 κιλά χωρίς καμία στέρηση.Τημ κορτιζόνη τη σταμάτησα 8 βδομάδα.

Τι ωραία...θα κάνω το πείραμα για μερικές εβδομάδες, αν δεν παίρνω κιλά, τότε  θα βάζω τουλάχιστον λίγο αλάτι και θα τρώω που και που γλυκακι..

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, aurorahope είπε:

Τι ωραία...θα κάνω το πείραμα για μερικές εβδομάδες, αν δεν παίρνω κιλά, τότε  θα βάζω τουλάχιστον λίγο αλάτι και θα τρώω που και που γλυκακι..

Γενικά εγώ τρώω μέτριο αλάτι προς το ανάλατο αλλά στη ζάχαρη του δίνω κ καταλαβαίνει.Ημουν ξάπλα ως τη 14 λόγω αιμορραγιών κ μεσολάβησαν Χριστούγεννα.ετρωγα με πιατέλες τα γλυκά όπως καταλαβαίνεις.προσπαθησε να έχεις ένα μέτρο.Η κορτιζόνη θα συνεχιστεί σε όλη την κύηση σου;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, island1 είπε:

Γενικά εγώ τρώω μέτριο αλάτι προς το ανάλατο αλλά στη ζάχαρη του δίνω κ καταλαβαίνει.Ημουν ξάπλα ως τη 14 λόγω αιμορραγιών κ μεσολάβησαν Χριστούγεννα.ετρωγα με πιατέλες τα γλυκά όπως καταλαβαίνεις.προσπαθησε να έχεις ένα μέτρο.Η κορτιζόνη θα συνεχιστεί σε όλη την κύηση σου;

 

Το αλάτι δεν με νοιάζει, αλλά... τα γλυκά...τα λιγουρεύομαι πάντα.. Δεν μου έχουν πει ακομα για την κορτιζόνη, αλλά θα ρωτήσω στον υπέρηχο.

Να είσαι καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι κορίτσια ...είμαι σε αναμονή για αυτοάνοσα και ανοσολογικά μετά το εξωμήτριο που έτυχε στην τέταρτη Μ προσπάθεια ....τλκ έκλεισα τηλεφωνικό ραντεβού με την λευκού....θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κοπέλα που να είχε αδυναμία εμφυτεύσης εμβρύου και τλκ να έβγαλε άκρη από αιματολο η κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια ...είμαι σε αναμονή για αυτοάνοσα και ανοσολογικά μετά το εξωμήτριο που έτυχε στην τέταρτη Μ προσπάθεια ....τλκ έκλεισα τηλεφωνικό ραντεβού με την λευκού....θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κοπέλα που να είχε αδυναμία εμφυτεύσης εμβρύου και τλκ να έβγαλε άκρη από αιματολο η κάτι άλλο?

Με αιματολόγο όχι, η άκρη βρίσκεται στην ποιότητα των εμβρύων που κάνετε και στην κατάσταση της μήτρας σου αν εχει συμφησεις και φλεγμονές. Οσον αφορα την εμφυτευση αποκλειστικά. Απο την στιγμή που ορμονολογικα και ανοσολογικα δεν υπάρχει κατι που να εμποδίζει 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Με αιματολόγο όχι, η άκρη βρίσκεται στην ποιότητα των εμβρύων που κάνετε και στην κατάσταση της μήτρας σου αν εχει συμφησεις και φλεγμονές. Οσον αφορα την εμφυτευση αποκλειστικά. Απο την στιγμή που ορμονολογικα και ανοσολογικα δεν υπάρχει κατι που να εμποδίζει 

Αυτό περιμένω να κάνω κ εγώ τις εξετάσεις με την λευκού να δούμε τι γίνεται καθώς τα έμβρυα είναι άριστης ποιότητας και η μήτρα Μ χωρίς συμφησεις...τώρα όσο αφορά τις φλεγμονές έχω κάνει την εξέταση νικά έκανα και την θεραπεία αλλά υπάρχουν πολλές αμφιβολίες γύρω από αυτή την εξέταση όποτε δεν μπορώ να ποντάρω εκεί...καθώς δεν είχα και κάποιο αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Αυτό περιμένω να κάνω κ εγώ τις εξετάσεις με την λευκού να δούμε τι γίνεται καθώς τα έμβρυα είναι άριστης ποιότητας και η μήτρα Μ χωρίς συμφησεις...τώρα όσο αφορά τις φλεγμονές έχω κάνει την εξέταση νικά έκανα και την θεραπεία αλλά υπάρχουν πολλές αμφιβολίες γύρω από αυτή την εξέταση όποτε δεν μπορώ να ποντάρω εκεί...καθώς δεν είχα και κάποιο αποτέλεσμα

Α οκ! Εγω στον Νικα εςτειλα πέντε δείγματα να φανταστείς. Εισαι σε καλο δρόμο κι ολα καλα θα πανε!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Α οκ! Εγω στον Νικα εςτειλα πέντε δείγματα να φανταστείς. Εισαι σε καλο δρόμο κι ολα καλα θα πανε

Και ποιο ήταν το αποτέλεσμα και των πέντε δειγμάτων?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Οτι υπάρχει φλεγμονή. Σε ποιον γιατρο εισαι;

Δλδ μετά από πέντε επαναλήψεις έχεις ακόμα την φλεγμονή?εγώ μπορεί να στείλω δείγμα στην Ιταλία...μια γνωστή Μ έστελνε στον νικά και πάντα είχε και στην Ιταλία βγήκε καθαρή....τον Γιακουμάκη στα χανια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Δλδ μετά από πέντε επαναλήψεις έχεις ακόμα την φλεγμονή?εγώ μπορεί να στείλω δείγμα στην Ιταλία...μια γνωστή Μ έστελνε στον νικά και πάντα είχε και στην Ιταλία βγήκε καθαρή....τον Γιακουμάκη στα χανια

Ναινα στείλεις και στην Ιταλία. Την τελευταια φορα με καθάρισε και με υστεροσκοπηση ο γιατρος μου, πέρα απο τις αντιβιωσεις φυσικα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitra93 είπε:

Δλδ μετά από πέντε επαναλήψεις έχεις ακόμα την φλεγμονή?εγώ μπορεί να στείλω δείγμα στην Ιταλία...μια γνωστή Μ έστελνε στον νικά και πάντα είχε και στην Ιταλία βγήκε καθαρή....τον Γιακουμάκη στα χανια

Και εγω στην ιταλια εστειλα ,endometriome.it 340€  μου ειπε οχι ο γιατρος μου για τον Νικά και οτι θα καλυφθω απο εκει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...