Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Nephelie είπε:

@Moana @anouliousκοριτσια μου ηταν το μονο που ηθελε να κανω κ τιποτα αλλο αν και εγώ επεμενα και συνεχεια ζηταγα να κανω εξετασεις.μετα του λεω να μη κανω και ενα Νικά;; Οχι μου ειπε,λεω δεν τον δεχεστε; Μου λεει πως ναι ,αλλα εσυ θα κανεις αυτο και θα εισαι καλυμμενη.μετα του λεω να κανω και εμα και αλις δεν εχω θεμα χρηματων θελω να τα εξαντησω ολα, και μου ειπε μα δεν εχει κανενα, ειναι τα ιδια! Κ μετα του ειπα ε δε πειραζει ας κανω αφου ουτως ή αλλως θα στειλουμε ερα στους ισπανους κ μου λεει οχι ακουσε με δεν χρειαζεται!!Μετα του λεω αν δεν ειναι απαραιτητο το ερα οκ ας μη το κανω τοτε ουτε αυτο,επειδη εγω απλα επιμενω..& μου ειπε το era test ειναι σημαντικο ακομα κ βιοχημικες εχουμε αν δε μεταφερουμε σωστη μερα( ειχα βιοχημικη στη 2η ετ με μοριδια 4ης-εγω νομιζα ηταν απο οβιτρελ)& σου λεει αφου θελει να κανει και με πρηζει ας αποκλεισουμε και αυτο για να τα μεταφερουμε τουλαχιστον τη σωστη μερα!ειμαι σιγουρη για αυτο!!

Εννοείς το endometriome? Ναι και εγώ μετάνιωσα που δεν το έκανα νωρίτερα. Και εσύ Μοαna μην προχωρήσεις στο μέλλον σε εμβρυομεταφορα αν δεν κάνεις κάτι από αυτά για το ενδομητριο.Δεν είναι τυχαίο πχ που η Νεφέλη πέρα από καλά εμβρυα είχε και τέλειο ποσοστό γαλακτοβακιλλων. 

Just now, Nephelie είπε:

Ναι αλλα εγω αλλο θελω να σου πω τωρα! Για το ngs 340€ και μενεις σιγουρη ,αποτελεσμα σε 10 μερες ! Οσο αναφορα το ερα παρα πολυ σπανια να εχεις μετατοπιση!!Δηλ ουτε εμα θες ουτε κατι αλλο!

Πόσο δικιο έχεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nephelie said:

Ναι αλλα εγω αλλο θελω να σου πω τωρα! Για το ngs 340€ και μενεις σιγουρη ,αποτελεσμα σε 10 μερες ! Οσο αναφορα το ερα παρα πολυ σπανια να εχεις μετατοπιση!!

Ναι, αλλα θα μου πει οτι δε χρειάζεται γιατί έκανα την ύστερο... κ όντως  ρε παιδι μου μηπως ειναι υπερβολή! τελοσπαντων εδω που έφτασα κ επειδή θα ειναι κ τελευταία προσπάθεια για μενα θα το κανω κ αυτο. Πρέπει  να τα εξαντλήσω ολα. Στα 20 χιλιάρικα που έχουμε δώσει ως τωρα κ σε αυτα που αναμένεται να δωσουμε στο μέλλον  θα προστεθεί αλλο ενα! Εδω  που φτάσαμε φαίνεται μικρό μπροστά στο βουνό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ναι, αλλα θα μου πει οτι δε χρειάζεται γιατί έκανα την ύστερο... κ όντως  ρε παιδι μου μηπως ειναι υπερβολή! τελοσπαντων εδω που έφτασα κ επειδή θα ειναι κ τελευταία προσπάθεια για μενα θα το κανω κ αυτο. Πρέπει  να τα εξαντλήσω ολα. Στα 20 χιλιάρικα που έχουμε δώσει ως τωρα κ σε αυτα που αναμένεται να δωσουμε στο μέλλον  θα προστεθεί αλλο ενα! Εδω  που φτάσαμε φαίνεται μικρό μπροστά στο βουνό 

Και εγω ειχα κανει υστεροσκοπηση αλλα περυσι.δε ξερω αν δειχνουν τα ιδια πραγματα,δεν εχω ιδεα..ναι, πολλα λεφτα ασε ,λες αντε λιγα ακομα και λιγα ακομα να αποκλεισω..

@anouliousναι αυτο ειναι σημαντικο απο την αρχη να γινεται και το πιστευω. οπως το ειπες, η μητρα και τα εμβρυα !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ναι, αλλα θα μου πει οτι δε χρειάζεται γιατί έκανα την ύστερο... κ όντως  ρε παιδι μου μηπως ειναι υπερβολή! τελοσπαντων εδω που έφτασα κ επειδή θα ειναι κ τελευταία προσπάθεια για μενα θα το κανω κ αυτο. Πρέπει  να τα εξαντλήσω ολα. Στα 20 χιλιάρικα που έχουμε δώσει ως τωρα κ σε αυτα που αναμένεται να δωσουμε στο μέλλον  θα προστεθεί αλλο ενα! Εδω  που φτάσαμε φαίνεται μικρό μπροστά στο βουνό 

Εχω κάνει εγώ υστεροσκοπησεις.. Καμμία εξέταση δεν ήτανε τόσο διαφωτιστική.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Εχω κάνει εγώ υστεροσκοπησεις.. Καμμία εξέταση δεν ήτανε τόσο διαφωτιστική.. 

Η υστεροσκοπηση ειναι οτι βλεπει ο γιατρός σε μεγεθυνση βεβαια αλλα το άλλο του Νικα ή το προμοιο ειναι εργαστηριακή ανάλυση. Μπορεί κατι να μη φαινεται στο μάτι αλλά να βγει στην αναλυση. Τουλαχιστον αυτό νομίζω οτι καταλαβα εγώ. Στην υστεροσκοπηση π γιατρος ειπε ολα οκ κ το τεστ έδειξε ήπια λοιμωξη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Roda said:

Η υστεροσκοπηση ειναι οτι βλεπει ο γιατρός σε μεγεθυνση βεβαια αλλα το άλλο του Νικα ή το προμοιο ειναι εργαστηριακή ανάλυση. Μπορεί κατι να μη φαινεται στο μάτι αλλά να βγει στην αναλυση. Τουλαχιστον αυτό νομίζω οτι καταλαβα εγώ. Στην υστεροσκοπηση π γιατρος ειπε ολα οκ κ το τεστ έδειξε ήπια λοιμωξη

Με πείσατε! Θα το κανω! Βασικα δε ξέρω τι να πρωτοκάνω παλι! Σνιφ... δε θέλω να κανω τπτ

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Εννοείς το endometriome? Ναι και εγώ μετάνιωσα που δεν το έκανα νωρίτερα. Και εσύ Μοαna μην προχωρήσεις στο μέλλον σε εμβρυομεταφορα αν δεν κάνεις κάτι από αυτά για το ενδομητριο.Δεν είναι τυχαίο πχ που η Νεφέλη πέρα από καλά εμβρυα είχε και τέλειο ποσοστό γαλακτοβακιλλων. 

Πόσο δικιο έχεις. 

μήπως θυμάσαι στο endometriome σε πόσες μέρες παραλαμβάνεις το κιτ? το στελνουν απο ιταλία ή το εκανες μεσω του geneis genoma?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Εγώ που θα δω αυτό με τα γαλακτοβακιλλοι?ποια είναι τα υπόθετα που λέτε?

δυο υποθετα εχω βρει εγω τα frezyderm ecovag και τα Intermed Eva Biolact. Οπως γραφουν και τα κοριτσια παραπάνω ειναι μια ngs αναλυση που παίρνουν δειγμα απο το ενδομητριο για να εντοπισουν τα κοινα παθογονα βακτηρια αλλα και τους καλους γαλακτοβακιλλους. Εμπορικα η ιταλικη εταιρεια το λεει endometriome και υπαρχει και ισπανικο αντιστοιχο νομιζω. Η ισπανικη εταιρεια λέγεται igenomix και το τεστ το δικο της ειναι το emma, αλλα δεν εχω διαβασει εδω κάποια κοπέλα να το εχει κάνει. Αυτη η igenomix κανει και το era test για το παραθυρο εμφυτευσης, αυτο το έχουμε κανει κάποιες εδω. Εγω το εχω κανει αλλα ακομα δεν εχω κανει ετ απο τοτε που το εκανα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, maroullaki είπε:

δυο υποθετα εχω βρει εγω τα frezyderm ecovag και τα Intermed Eva Biolact. Οπως γραφουν και τα κοριτσια παραπάνω ειναι μια ngs αναλυση που παίρνουν δειγμα απο το ενδομητριο για να εντοπισουν τα κοινα παθογονα βακτηρια αλλα και τους καλους γαλακτοβακιλλους. Εμπορικα η ιταλικη εταιρεια το λεει endometriome και υπαρχει και ισπανικο αντιστοιχο νομιζω. Η ισπανικη εταιρεια λέγεται igenomix και το τεστ το δικο της ειναι το emma, αλλα δεν εχω διαβασει εδω κάποια κοπέλα να το εχει κάνει. Αυτη η igenomix κανει και το era test για το παραθυρο εμφυτευσης, αυτο το έχουμε κανει κάποιες εδω. Εγω το εχω κανει αλλα ακομα δεν εχω κανει ετ απο τοτε που το εκανα.

Ρωτάω γτ η εξέταση νικά που έκανα δεν λέει κάτι για τους γαλακτοβακιλλοι....και πόσο καιρό βάζατε αυτά τα υπόθετα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki said:

δυο υποθετα εχω βρει εγω τα frezyderm ecovag και τα Intermed Eva Biolact. Οπως γραφουν και τα κοριτσια παραπάνω ειναι μια ngs αναλυση που παίρνουν δειγμα απο το ενδομητριο για να εντοπισουν τα κοινα παθογονα βακτηρια αλλα και τους καλους γαλακτοβακιλλους. Εμπορικα η ιταλικη εταιρεια το λεει endometriome και υπαρχει και ισπανικο αντιστοιχο νομιζω. Η ισπανικη εταιρεια λέγεται igenomix και το τεστ το δικο της ειναι το emma, αλλα δεν εχω διαβασει εδω κάποια κοπέλα να το εχει κάνει. Αυτη η igenomix κανει και το era test για το παραθυρο εμφυτευσης, αυτο το έχουμε κανει κάποιες εδω. Εγω το εχω κανει αλλα ακομα δεν εχω κανει ετ απο τοτε που το εκανα.

Τι αποτελεσμα σου έβγαλε αν επιτρέπεται; Ο σφακ συμφώνησε να το κανεις η τον πιέσεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

μήπως θυμάσαι στο endometriome σε πόσες μέρες παραλαμβάνεις το κιτ? το στελνουν απο ιταλία ή το εκανες μεσω του geneis genoma?

Εγω δεν παρέλαβα κιτ. Τα ανέλαβε όλα ο γιατρός μου μέσω του Gennesis Genoma

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, ας μου πει κάποια κοπέλα που να χρησιμοποίησε vasklor κολπικά τι είναι αυτά τα καφέ που βγαίνουν ; Μήπως είναι αίμα και πληγώνω με το απλικατερ τον κόλπο ; Την πρώτη εβδομάδα χρήσης (στην προετοιμασία ενδομητρίου) έβγαιναν πάντα λευκά. Επίσης σήμερα με δυσκόλεψε απίστευτα η εφαρμογή της βασκλορ σαν έβρισκε εμπόδιο  και δεν προχωρούσε παραμέσα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna Boo89 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, ας μου πει κάποια κοπέλα που να χρησιμοποίησε vasklor κολπικά τι είναι αυτά τα καφέ που βγαίνουν ; Μήπως είναι αίμα και πληγώνω με το απλικατερ τον κόλπο ; Την πρώτη εβδομάδα χρήσης (στην προετοιμασία ενδομητρίου) έβγαιναν πάντα λευκά. Επίσης σήμερα με δυσκόλεψε απίστευτα η εφαρμογή της βασκλορ σαν έβρισκε εμπόδιο  και δεν προχωρούσε παραμέσα. 

Ναι μωρε τραυματίστηκες.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...