Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, nadiaki165 είπε:
Just now, Thia1985 είπε:

 

Ασε

Τα ουτροτζεσταν δράμα Κ για εμένα. Εγώ τελευταία τα βάζω μόνο Κολπικα αλλά πάντα φορούσα σερβιετακι. 

Όποτε δε μπορούσα άλλαζα κάθε τρεις Κ λίγο βρακί, δε συμφέρει. 

Εγώ προσπαθώ να μην φοράω σερβιετακι όσο είμαι σπίτι...

Αλλά δράμα η κατάσταση... Κάθε τρεις και λίγο μπάνιο κάνω...

Τέλος πάντων..

 Είναι και για μένα  η τελευταία προσπάθεια... 

Ότι είχαμε, τα βάλαμε...

Thia κι εσύ περιμένεις χοριακή??

 

2 ώρες πρίν, nadiaki165 είπε:

.ναι ξέρω να μην κοιτάω συμπτώματα αλλά υπάρχει αυτό το διαβολάκι που έρχεται κ σου λέει να βλέπεις πάλι δεν πετυχε!

Μην το ακούς το διαβολακι!!

Αυτό κάνει την δουλειά του, κι εσύ την δική σου!!

Πίστη στο όνειρο, πίστη στα εμβρυακια σου!! Η Παναγία μαζί σου!!

Θα περιμένουμε αύριο να μας πεις τα αποτελέσματα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, athinaida είπε:

 

Μην το ακούς το διαβολακι!!

Αυτό κάνει την δουλειά του, κι εσύ την δική σου!!

Πίστη στο όνειρο, πίστη στα εμβρυακια σου!! Η Παναγία μαζί σου!!

Θα περιμένουμε αύριο να μας πεις τα αποτελέσματα!!

Όχι κοπέλα μου

Έχω κλείσει τον τρίτο όμως καταλαβαίνω την αγωνία όλων των κοριτσιών γιατί τα πέρασα! 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, εύχομαι σε όλες σας καλά αποτέλεσμα... Εγώ είδη έχω 1 αποτυχία από εξωσωματικη και την τρίτη ετοιμάζομαι για δεύτερη προσπάθεια εμβρυομεταφορα απο κατάψυξη. Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά. Μόνο θετικές σκέψεις κορίτσια, καλή συνέχεια! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary mar είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, εύχομαι σε όλες σας καλά αποτέλεσμα... Εγώ είδη έχω 1 αποτυχία από εξωσωματικη και την τρίτη ετοιμάζομαι για δεύτερη προσπάθεια εμβρυομεταφορα απο κατάψυξη. Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά. Μόνο θετικές σκέψεις κορίτσια, καλή συνέχεια! 

Καλησπέρα! Καλή αποτυχία!!!! Ποσα εμβρυάκια θα μεταφέρετε με το καλό; Σε ποιο κέντρο είσαι;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

@νικηαντωνια81 2 θα μεταφέρουμε τα παγωσαμε μοριδια και θα τα κάνουμε βλαστοκυστες.. Είμαι στο ε λενα. Είμαι ευχαριστημένη προς το παρόν. Θα δείξει στο άμεσο μέλλον όμως. Εσύ έχεις κάποια αντίστοιχη εμπειρία; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, athinaida είπε:

 

Μην το ακούς το διαβολακι!!

Αυτό κάνει την δουλειά του, κι εσύ την δική σου!!

Πίστη στο όνειρο, πίστη στα εμβρυακια σου!! Η Παναγία μαζί σου!!

Θα περιμένουμε αύριο να μας πεις τα αποτελέσματα!!

Θα προσπαθήσω να μιλάω με το αγγελάκι από την άλλη μεριά!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary mar είπε:

@νικηαντωνια81 2 θα μεταφέρουμε τα παγωσαμε μοριδια και θα τα κάνουμε βλαστοκυστες.. Είμαι στο ε λενα. Είμαι ευχαριστημένη προς το παρόν. Θα δείξει στο άμεσο μέλλον όμως. Εσύ έχεις κάποια αντίστοιχη εμπειρία; 

Δεν είμαι Αθήνα όποτε δεν γνωρίζω. 

Βλαστοκυστες δεν έχω βάλει ποτέ. Πάντα 3ης μέρας. Ευχομαι να είναι τυχερά και να μείνεις έγκυος.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/30/2020 at 11:02 PM, phal said:

Κορίτσια είχα κ εγώ διπλασιασμό 968 το αποτέλεσμα. Να σας ρωτήσω αν ξέρει κάποια: μου είπε ο γιατρός χοριακη πάλι την άλλη Τετάρτη κ την παρ-αλλη Τετάρτη υπέρηχο. Λίγο αργά δεν είναι...;; Δεν έχω ξαναφτασει μέχρι τον υπέρηχο κ βιάζομαι;;

Συγχαρητηρια κοριτσι!!Τελειομηνη να ειναι!!Ερωτηση:θυμαμαι ειχες αυξημενα ΑΝΑ η κανω λαθος;Αν ναι, πως το διαχειριστηκατε αυτ τη φορα;;

Σε φιλω!!

On 10/2/2020 at 1:04 PM, Ευαγγελιαα said:

Έχω μείνει 2 φορές έγκυος φυσιολογικά.. Η πρώτη ήταν πέρυσι στο γάμο μου δίδυμη κύηση, δεν ξέρουμε πως ήρθε..ξαφνικά απροσδόκητα..6w παλινδρομησε..πονεσαμε πολύ.. κλαψαμε..καταφέραμε στο γαμήλιο ταξίδι και το αφήσαμε λίγο πίσω μας..τον Ιανουάριο πάλι φυσιολογικά 7w το ίδιο σκηνικό...ένα σορό εξετάσεις και αποτέλεσμα μηδέν.. όλα μια χαρά..είπαμε ότι δεν μπορούσαμε να περιμένουμε για φυσιολογική σύλληψη γιατί δεν ξέραμε πότε θα έρθει. Εγώ 36 και ο άντρας μου 37..οπότε δοκιμάσαμε εξωσωματική.. και;το αποτέλεσμα το ίδιο δυστυχώς...

Λυπαμαι πολυ κοριτσι ελπιζω ολα να πανε καλα την επομενη φορα...Καρυοτυπους εχετε ψαξει; Θυρεοειδη θρομβοφιλιες κλπ;

4 hours ago, Καντι said:

Ναι ειναι, εκανα τις τρεις απο τις τεσσερις φορές. Και την τελευταια τωρα που έπιασε. Το ξερω οτι ο Π. το κανει απο χρόνια αυτο.

Κι ομως εγω ξερω απο φιλη μου οτι της το έκανε απο το 2016 ο Π. Μπορει τωρα τελευταια να το περιόρισε, τότε παντως το έκανε σε ολες.

εννοεις σου εβαλε και ενδομητρια;; η μονο μετα τη μεταφορα;;οπως στη @Nephelie;

Λετε κοριτσια να το ζητησω;το σκεφτομαι πολυ και διαβασα αρκετες ερευνες, ειδικα σε φυσικο κυκλο με ωοληψια λενε αυξανει την ικανοτητα του οργανισμου να παραγει οιστραδιολη και προγεστερονη .

  • Ευχαριστώ 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thia1985 είπε:

Όχι κοπέλα μου

Έχω κλείσει τον τρίτο όμως καταλαβαίνω την αγωνία όλων των κοριτσιών γιατί τα πέρασα! 

Αχου τι ωραία!!

Με το καλό Thia!!

Μια τελειομανή και όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι!!

Έτσι βρε κορίτσια, να ακούμε ευχάριστα, να παίρνουμε κουράγιο!!

Φιλιά πολλά!!

Just now, Mary mar είπε:

@νικηαντωνια81 2 θα μεταφέρουμε τα παγωσαμε μοριδια και θα τα κάνουμε βλαστοκυστες.. Είμαι στο ε λενα. Είμαι ευχαριστημένη προς το παρόν. Θα δείξει στο άμεσο μέλλον όμως. Εσύ έχεις κάποια αντίστοιχη εμπειρία; 

Άντε με το καλό να τα δεκτείς τα μωράκια σου!! 

Τυχερά να είναι!!

Με την βοήθεια της Παναγίας πάντα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , mominthemaking είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι!!Τελειομηνη να ειναι!!Ερωτηση:θυμαμαι ειχες αυξημενα ΑΝΑ η κανω λαθος;Αν ναι, πως το διαχειριστηκατε αυτ τη φορα;;

Σε φιλω!!

Λυπαμαι πολυ κοριτσι ελπιζω ολα να πανε καλα την επομενη φορα...Καρυοτυπους εχετε ψαξει; Θυρεοειδη θρομβοφιλιες κλπ;

εννοεις σου εβαλε και ενδομητρια;; η μονο μετα τη μεταφορα;;οπως στη @Nephelie;

Λετε κοριτσια να το ζητησω;το σκεφτομαι πολυ και διαβασα αρκετες ερευνες, ειδικα σε φυσικο κυκλο με ωοληψια λενε αυξανει την ικανοτητα του οργανισμου να παραγει οιστραδιολη και προγεστερονη .

Ενδομητρια μονο μου έβαλε , 10 λεπτά πριν την μεταφορά. Ζητά το γιατι όχι;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια Καλημέρα, καλή επιτυχία σε όσες έχουν χοριακη σήμερα!

Εγώ περιμένω την Τετάρτη για μια επαναληπτική χοριακη κ την άλλη Τετάρτη τον υπέρηχο... Αλλά τι να σας πω.... τρέμω, φοβάμαι, έχω κ κάτι μικρά πονακια περιόδου (Είμαι κ στις μέρες που θα αδιαθετουσα κανονικα) έχω χεστει επάνω μου κοινως. Κοπελες που δεν έχουν δει ποτέ αποτέλεσμα θετικό τις χαροποιεί απλά κ μόνο να το δουν κ φυσικα πλεουν σε πελαγη ευτυχιας μόλις έρθει, αλλα  για τις κοπέλες με ιστορικο αποβολων είναι λίγο διαφορετικά... δεν παλευεται...

  • Μου αρέσει 5

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, phal είπε:

Κορίτσια Καλημέρα, καλή επιτυχία σε όσες έχουν χοριακη σήμερα!

Εγώ περιμένω την Τετάρτη για μια επαναληπτική χοριακη κ την άλλη Τετάρτη τον υπέρηχο... Αλλά τι να σας πω.... τρέμω, φοβάμαι, έχω κ κάτι μικρά πονακια περιόδου (Είμαι κ στις μέρες που θα αδιαθετουσα κανονικα) έχω χεστει επάνω μου κοινως. Κοπελες που δεν έχουν δει ποτέ αποτέλεσμα θετικό τις χαροποιεί απλά κ μόνο να το δουν κ φυσικα πλεουν σε πελαγη ευτυχιας μόλις έρθει, αλλα  για τις κοπέλες με ιστορικο αποβολων είναι λίγο διαφορετικά... δεν παλευεται...

Καλημέρα! Σε νιώθω απόλυτα... Εμένα αυτό το άγχος υπήρχε μέχρι να τον πάρω αγκαλιά τον μικρό μου. Τα πονακια περιόδου είναι συνηθισμένα. Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι αν και είναι ζόρι. Οι χοριακες σου ήταν μεγάλες όλα μια χαρά πανε

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, phal είπε:

 Κοπελες που δεν έχουν δει ποτέ αποτέλεσμα θετικό τις χαροποιεί απλά κ μόνο να το δουν κ φυσικα πλεουν σε πελαγη ευτυχιας μόλις έρθει, αλλα  για τις κοπέλες με ιστορικο αποβολων είναι λίγο διαφορετικά... δεν παλευεται...

Να ήξερες πόσο σε νιώθω...

Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι... Και θετική β χοριακή να πάρω... Θα τρέμω... Το έχω ξαναδεί το όνειρο...

Θετική σκέψη όμως!! 

Η κάθε φορά είναι διαφορετική!!

Μην μας παίρνει από κάτω!!! 

Άσχετο, Nadiaki, βγήκε η χοριακή??

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , athinaida είπε:

Να ήξερες πόσο σε νιώθω...

Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι... Και θετική β χοριακή να πάρω... Θα τρέμω... Το έχω ξαναδεί το όνειρο...

Θετική σκέψη όμως!! 

Η κάθε φορά είναι διαφορετική!!

Μην μας παίρνει από κάτω!!! 

Άσχετο, Nadiaki, βγήκε η χοριακή??

Ναι βγήκε αρνητική 

  • Λυπημένη/-ος 6

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κούκλα μου, λυπάμαι πολύ... Ξέρω πως είναι αυτός ο πόνος...

Πάρε τον χρόνο σου, ξέσπασε οπως νομίζεις, και μετα πάρε αγκαλιά τον άντρα σου και αποφασίστε μαζί τι θα κάνετε παρακάτω...

Να σας έχει η Παναγία υπό την σκέπη της....

Φιλιά πολλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...