Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ είχα διπλασιασμό στην δεύτερη χοριακή και παραπάνω απο διπλασιασμό, αλλά μου είπε ο γιατρός δεν χρειάζεται και τρίτη χοριάκη -  όπως είχα κάνει την προηγούμενη φορά - και κλείσαμε ραντεβού την Δευτέρα 12/10 για υπέρηχο κατευθείαν. 

Έχω φρικάρει γιατί ενώ είχα έντονα συμπτώματα τις προηγούμενες ημέρες, απο προχθές όχι και τόσο έντονα, νιώθω πραγματάκια αλλά όχι όπως πριν. 

Φοβάμαι πολύ μην έχω ξανά παλίνδρομη, δεν την παλεύω άλλο με την αναμονή. 

Έχει συμβεί σε κάποια να σταμάτησαν τα συμπτώματα νωρίς και να πήγαν όλα καλά όμως στο τέλος ?

12 ώρες πρίν, nadiaki165 είπε:

Ναι βγήκε αρνητική 

Λυπάμαι πολύ ειλικρινά. Δεν υπάρχουν λόγια, αν θες να συνεχίσεις απλά πρέπει να βρεις την δύναμη.. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο για αυτό. 

Απλά να θυμάσαι ότι εσύ είσαι πιο σημαντική και να προσέχεις τον εαυτό σου και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Πήγαινε μια ωραία βόλτα και κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν να μετριαστεί ο πόνος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Simonaki είπε:

Έχω φρικάρει γιατί ενώ είχα έντονα συμπτώματα τις προηγούμενες ημέρες, απο προχθές όχι και τόσο έντονα, νιώθω πραγματάκια αλλά όχι όπως πριν. 

Φοβάμαι πολύ μην έχω ξανά παλίνδρομη, δεν την παλεύω άλλο με την αναμονή. 

Καλημέρα, σε καταλαβαίνω κι εγω είχα παλινδρομη κυηση στο παρελθόν...

Μην πάει ο νους σου στο κακό... Εχε πίστη στα εμβρυακια σου!!

Ότι το περάσαμε μια φορά, δεν σημαίνει ότι θα γίνεται πάντα!!

Συμπτώματα μην ψάχνεις... Με τέτοια αγωγή που παίρνουμε, ότι και να νιώθεις, φυσιολογικό είναι....

Αν δεν την παλεύεις όμως, δεν χάνεται ο κόσμος, πήγαινε κάνε μια εξέταση, να σου φύγει το άγχος... Χειρότερα είναι να κάθεσαι σε αναμμένα κάρβουνα...

Η Παναγία να σε έχει υπό την σκέπη της!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida είπε:

Ότι το περάσαμε μια φορά, δεν σημαίνει ότι θα γίνεται πάντα!!

Αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι! Η λογική αυτό λέει.. 

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Just now, athinaida είπε:

Συμπτώματα μην ψάχνεις... Με τέτοια αγωγή που παίρνουμε, ότι και να νιώθεις, φυσιολογικό είναι....

Ναι ισχύει. 

Κοίτα, προσπαθώ να χαλαρώσω, να μην το πολύ σκέφτομαι, είμαι πιο χαλαρή απο πριν, ειναι στιγμές που είμαι οκ και άλλες που φρικάρω. Εξάλλου ότι ότι ειναι να γίνει θα γίνει, ότι μποrόυσα να κάνω το έκανα και το κάνω ακόμα. Είδωμεν! 

Σε ευχαριστώ πολύ :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, nadiaki165 είπε:

Ναι βγήκε αρνητική 

Σου εχουν γράψει τοσα όλα τα κορίτσια.. Δεν ξερω τι να γράψω.. Εγώ ώρες ώρες  δε θέλω πλέον και να με παρηγορουν.. Έχω γίνει στριμμενη. Όλα μου φταίνε.. Να κάνεις  αυτό που λέει η ψυχή σου. Είσαι μικρή.. Θα τα ξανασκεφτεις και αργότερα..Καλη συνέχεια σε όλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Simonaki είπε:

Αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι! Η λογική αυτό λέει.. 

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Ναι ισχύει. 

Κοίτα, προσπαθώ να χαλαρώσω, να μην το πολύ σκέφτομαι, είμαι πιο χαλαρή απο πριν, ειναι στιγμές που είμαι οκ και άλλες που φρικάρω. Εξάλλου ότι ότι ειναι να γίνει θα γίνει, ότι μποrόυσα να κάνω το έκανα και το κάνω ακόμα. Είδωμεν! 

Σε ευχαριστώ πολύ :)

Τα ίδια ακριβώς σκέφτομαι κ εγώ, είμαι στην ίδια φάση. Κ επειδή δεν εχω εμπειρία σε παλινδρομη αλλά μόνο βιοχημικές, τώρα Επειδή δεν εχω δει αιμα λέω παλινδρομη... Είχα κ χθες κάτι πονακια περιόδου κ λέω αυτό ήταν σταμάτησε κ δεν εχω αίμα λόγω της αγωγής... 

Δεν περνάνε οι μέρες.... πφφφφ

  • Μου αρέσει 2

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, phal είπε:

Τα ίδια ακριβώς σκέφτομαι κ εγώ, είμαι στην ίδια φάση. Κ επειδή δεν εχω εμπειρία σε παλινδρομη αλλά μόνο βιοχημικές, τώρα Επειδή δεν εχω δει αιμα λέω παλινδρομη... Είχα κ χθες κάτι πονακια περιόδου κ λέω αυτό ήταν σταμάτησε κ δεν εχω αίμα λόγω της αγωγής... 

Δεν περνάνε οι μέρες.... πφφφφ

Καλημέρα! Εγώ με 2 παλινδρομες σκέφτομαι ακριβώς τα ίδια... Απλά στην πρώτη μου παλινδρομη δεν είχα ούτε αίμα. Μετά τις 2 παλινδρομες κατάφερα και ειχα τελειομηνη εγκυμοσυνη. Παρόλα αυτά αυτό που έχω να πω είναι ότι απλά είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα από θέμα άγχους γτ σκέφτομαι ότι μπορεί να πάει και καλά. Εμείς θα κατέβουμε Αθήνα μάλλον την ερχόμενη Τετάρτη 

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , phal είπε:

Δεν περνάνε οι μέρες.... πφφφφ

 

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα! Εγώ με 2 παλινδρομες σκέφτομαι ακριβώς τα ίδια... Απλά στην πρώτη μου παλινδρομη δεν είχα ούτε αίμα.

Καλημέρα κορίτσια! Ούτε εγώ είχα αίμα στην παλίνδρομη, ούτε πόνο, ούτε τίποτα.  Ο άντρας μου λέει ότι θυμάται να του είχα πει ότι 3 μέρες πριν, είχαν σταματήσει τα συμπτώματα. Εγώ δεν θυμάμαι βασικά.. έχουν περάσει και 2 χρόνια από τότε. 

Στον υπέρηχο το διαπίστωσε ο γιατρός απευθείας. Για αυτό και τώρα η αναμονή μέχρι την Δευτέρα τσακίζει.. αλλά τι να κάνουμε.. 

Το μόνο σίγουρο για εμένα είναι, ότι αν και αυτή την φορά δεν πάνε καλά τα πράγματα, δεν θα περιμένω 2 χρόνια για να ξαναπροσπαθήσω. Το έχω πάρει απόφαση και ο χρόνος δεν είναι φίλος μου, είμαι 41 πλέον. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Την Τετάρτη 30/9 είδαμε σάκο και ήμουν 6 εβδομάδων.Ραντεβου πάλι έχω 14/10 για να ακούσουμε καρδούλα. Είναι όμως πολλές μερες καί με έχει φάει η αγωνία.Δεν έχω συμπτώματα τίποτα.Διαβαζω και διάφορα και έχω τρέλαθει. Υπάρχει περίπτωση παλλινδρομης; Αν έχετε εμπειρία τι συμπτώματα έχει;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλέ τι μας έχει πιάσει; ελάτε να ανέβουμε λίγο. Επειδή πέρασα από όλα τα στάδια η λογική μου όσο και να μην το θέλω λέει ότι δεν κοιτάμε συμπτώματα. Κάθε κύηση είναι διαφορετικη και μην απελπιζομαστε, γτ και καρδιά να ακούσουμε μετά θα αγωνιουμε για τον επόμενο υπέρηχο, μετά για την αυχενική κτλ. Κι όταν τα πάρουμε στα χέρια μας γτ δεν έφαγε ή έφαγε αρκετά; και άλλα πολλά πολλά. 

Δηλαδή το άγχος πλέον θα είναι μόνιμο. Τα λέω με βάση την κοινή λογική όσο και να παραλογιζομαι κι εγω

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις ,αλλά αυτές οι ρημαδες οι μέρες δε περνάνε με τίποτα.Εφαγα τα σεντόνια μια βδομάδα τώρα.Μου μένει άλλη μια.Το μυαλό έχει ξεπεράσει τον Φώσκολο κατά εκατοντάδες με τα σενάρια που φτιάχνω στο κεφάλι μου.Εχω πόνο δεν εχω,έχω αίμα δεν έχω,πρηστηκα ξεπρηστηκα κλπ. Προσπαθώ να κοιμάμαι όσο περισσότερο μπορώ για να περνάνε οι μέρες. Ξέρω ότι το άγχος δεν φεύγει ποτέ ,αλλά μετά από τόσες αποτυχίες το μυαλό δεν καταλαβαίνει από λογική.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια. Σήμερα το απόγευμα περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακης. Είναι η δεύτερη προσπάθεια μας. Στην πρώτη κάναμε απόξεση στις 7 εβδομάδες λόγω ανεμβρυικου σάκου και έχω αγχωθει. Για να δούμε 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλλια35 είπε:

Δίκιο έχεις ,αλλά αυτές οι ρημαδες οι μέρες δε περνάνε με τίποτα.Εφαγα τα σεντόνια μια βδομάδα τώρα.Μου μένει άλλη μια.Το μυαλό έχει ξεπεράσει τον Φώσκολο κατά εκατοντάδες με τα σενάρια που φτιάχνω στο κεφάλι μου.Εχω πόνο δεν εχω,έχω αίμα δεν έχω,πρηστηκα ξεπρηστηκα κλπ. Προσπαθώ να κοιμάμαι όσο περισσότερο μπορώ για να περνάνε οι μέρες. Ξέρω ότι το άγχος δεν φεύγει ποτέ ,αλλά μετά από τόσες αποτυχίες το μυαλό δεν καταλαβαίνει από λογική.

Τι τυχερή που είσαι που μπορείς να κοιμηθείς. Εγώ με δουλειά και τέρατακι δεν μπορώ. Άσε που σκέφτομαι μήπως ζορίζομαι παραπάνω από ότι πρέπει με τον μικρό και κάνω κακό στο σπορακι. 

Just now, Αυρα87 είπε:

Καλημερα κορίτσια. Σήμερα το απόγευμα περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακης. Είναι η δεύτερη προσπάθεια μας. Στην πρώτη κάναμε απόξεση στις 7 εβδομάδες λόγω ανεμβρυικου σάκου και έχω αγχωθει. Για να δούμε 

Καλημέρα κορίτσι μου και εύχομαι μια τεράστια χοριακη! Τι ώρα θα έχουμε αποτέλεσμα; 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Τι τυχερή που είσαι που μπορείς να κοιμηθείς. Εγώ με δουλειά και τέρατακι δεν μπορώ. Άσε που σκέφτομαι μήπως ζορίζομαι παραπάνω από ότι πρέπει με τον μικρό και κάνω κακό στο σπορακι. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Απλά μου έρχεται κιόλας δεν είναι ότι το προσπαθώ. εγώ πάντα κοιμόμουνα τέσσερις ώρες και ήμουνα μία χαρά τώρα χτυπάω ένα δεκάωρο στο χαλαρό μπορεί να φταίνε και τα φάρμακα. Είναι η τρίτη μου εξωσωματική. Αυτή είναι η πρώτη μου επιτυχημένη γι'αυτό μου είναι όλα πρωτόγνωρα. Φοβάμαι μην κάνω κάτι λάθος και το χάσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...