Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ypatia88 είπε:

Όλες οι εξετάσεις μια χαρά.. μεγάλη απογοήτευση ρε κορίτσια.. πάμε για την επόμενη με τη νέα χρονιά.

Έχετε εμβρυακια στη κατάψυξη; Δες μήπως μπορείτε να κάνετε καμία εξέταση πριν προχωρήσεις πάλι, για να είσαι πιο σίγουρη. 


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Έχετε εμβρυακια στη κατάψυξη; Δες μήπως μπορείτε να κάνετε καμία εξέταση πριν προχωρήσεις πάλι, για να είσαι πιο σίγουρη. 

Έχουμε ακόμα 2. Τι μου προτείνεις?

Θέμα στατιστικής και τύχης μας είπε ο γιατρός.. δε μπορείς ποτέ να είσαι βέβαιος όσο καλά δεδομένα κ αν έχεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ypatia88 είπε:

Έχουμε ακόμα 2. Τι μου προτείνεις?

Θέμα στατιστικής και τύχης μας είπε ο γιατρός.. δε μπορείς ποτέ να είσαι βέβαιος όσο καλά δεδομένα κ αν έχεις. 

Είχες δώσει λίγα ωάρια;

Μπορείς να κάνεις μια υστεροσκοπηση που δε σημαίνει ότι θα βρεθεί κάτι σίγουρα αλλά θα ξέρεις ότι η μήτρα είναι εντάξει. Κ αιματολογικες πχ σε ενδοκρινολογο να τσεκαρετε θυροειδή ή σε αιματολογο για ανοσολογικες εξετάσεις. Για να μην αγχώνεσαι, συζητα το με τον γιατρό σου να σε καθοδηγήσει εκείνος. 

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Είχες δώσει λίγα ωάρια;

Μπορείς να κάνεις μια υστεροσκοπηση που δε σημαίνει ότι θα βρεθεί κάτι σίγουρα αλλά θα ξέρεις ότι η μήτρα είναι εντάξει. Κ αιματολογικες πχ σε ενδοκρινολογο να τσεκαρετε θυροειδή ή σε αιματολογο για ανοσολογικες εξετάσεις. Για να μην αγχώνεσαι, συζητα το με τον γιατρό σου να σε καθοδηγήσει εκείνος. 

Θυρεοειδή και ανοσολογικές κάναμε. Μου πήρε 8 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 6 και από αυτά προχώρησαν τα 3..

Έτσι μας είπαν..κανείς δεν ξέρει τι πραγματικά γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ypatia88 είπε:

Έχουμε ακόμα 2. Τι μου προτείνεις?

Θέμα στατιστικής και τύχης μας είπε ο γιατρός.. δε μπορείς ποτέ να είσαι βέβαιος όσο καλά δεδομένα κ αν έχεις. 

Καρυωτυπο έχεις κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εύχομαι όσες είναι έχουν κάνει κάνουν τις επόμενες μέρες ετ όπως εγω να δούμε τεράστιες χορ7ακες εκεί γύρω στη Πρωτοχρονιά!!!

Όσες έχετε ήδη κάνει, τη πρωινή προγεστερονη που παίρνουμε κολπικά την κάνουμε και την ημέρα της ετ ή όχι??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , ypatia88 είπε:

Όλες οι εξετάσεις μια χαρά.. μεγάλη απογοήτευση ρε κορίτσια.. πάμε για την επόμενη με τη νέα χρονιά.

λυπαμαι πολυ....εχεις ομως στην καταψυξη αυτο να σκεφτεσαι οτι η επομενη μπορει να ειναι η τυχερη....

Link to comment
Share on other sites

Just now, ypatia88 είπε:

Θυρεοειδή και ανοσολογικές κάναμε. Μου πήρε 8 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 6 και από αυτά προχώρησαν τα 3..

Έτσι μας είπαν..κανείς δεν ξέρει τι πραγματικά γίνεται. 

Α κατάλαβα....κ έχεις κάνει κ ανοσολογικές. Αν θες μπορείς να συζητήσεις για υστεροσκοπηση. Αλλιώς το ρισκάρεις κ βάζεις τα δύο που έχεις για μεγαλύτερα ποσοστά. Αν δεν πιάσει το ένα να πιάσει το άλλο.

Just now, Austrian είπε:

Κορίτσια εύχομαι όσες είναι έχουν κάνει κάνουν τις επόμενες μέρες ετ όπως εγω να δούμε τεράστιες χορ7ακες εκεί γύρω στη Πρωτοχρονιά!!!

Όσες έχετε ήδη κάνει, τη πρωινή προγεστερονη που παίρνουμε κολπικά την κάνουμε και την ημέρα της ετ ή όχι??

Εύχομαι τα καλύτερα! Όσων ημερών είναι τα έμβρυα σου, τόσες μέρες θα ξεκινήσεις να  παιρνεις προγεστερονη μέχρι κ τη β χοριακη. Ο,τι σου πει ο γιατρός βέβαια αλλά συνήθως έτσι πάει. Δεν ξέρω τί δοσολογία θα σου δώσει...


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Austrian said:

Κορίτσια εύχομαι όσες είναι έχουν κάνει κάνουν τις επόμενες μέρες ετ όπως εγω να δούμε τεράστιες χορ7ακες εκεί γύρω στη Πρωτοχρονιά!!!

Όσες έχετε ήδη κάνει, τη πρωινή προγεστερονη που παίρνουμε κολπικά την κάνουμε και την ημέρα της ετ ή όχι??

Εγώ έπαιρνα utragestan κολπικά αλλά την ημέρα της ετ μου έλεγαν το πρωινό utragestan να το πάρω από το στόμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ypatia88 είπε:

Όχι δεν έχω κάνει.. δε μας σύστησε καμία παραπάνω εξέταση ο γιατρός. 

Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις.Κι εμείς είμαστε ανεξήγητα υπογονιμοι στις τότε προσπάθειες να;.Ήμουν 32 στην α προσπάθεια και ο άντρας μου 43 όλα άψογα..έδινα 10 ωάρια με μικρή δόση φαρμάκων κι από τα 8 έφταναν τα 5-6 άριστες βλαστοκυστες.Την πρώτη πήρα κουλούρι..μου είπαν τυχαίο.Μετα έκανα ηρη έλεγχο βρέθηκε θρομβοφιλια χάσιμο το κτλ στη δεύτερη παλλινδρομη χρωμοσωμια στην τρίτη παλλινδρομη δίδυμα χρωμοσωμια το ένα υγιές το άλλο αλλά παρασύρθηκε κατά την αποβολή.Στην 4 ήρθε η κόρη μας κι ακολούθησαν κι άλλες παλλινδρομες με κατεψυγμένα.Επειδη γενικά το είχα ψάξει γενετικά το πρώτο που ρωτούσαν ήταν καρυωτυπος...Θα σου έλεγα να κάνεις ένα τηλ στο κέντρο υγείας παιδιού( είναι τμήμα μέσα στο χωραιμειο δηλαδή εκεί που είναι το Αγίας Σοφίας παίδων) θα πεις τι έχεις κάνει ως τώρα και θα ζητήσεις να σου πουν πώς θα γράψει ο γυναικολόγο; Σου τον καρυωτυπο σαν εξέταση σε σένα κι τον άντρα σου.Θα στον γράψουν και θα πάτε να τον κάνετε...θα εξασφαλίσεις ότι γενετικά όλα είναι οκ.στην ανεξήγητη αυτό πρέπει να το αποκλείσεις γιατί εκεί μπορεί να είναι το θέμα. Αν δεν είναι που είναι και το πιθανότερο, θα ξέρεις ότι απςκλεισες κι αυτο.

Στην περίπτωση του να μην είσαι Αθήνα ρώτα τα κορίτσια που γίνεται δωρεάν για την περιοχή σου

 

Ανεξαρτήτως προσπάθειας να δεις κ το στίγμα αν δεν το είδες και την κυστική ίνωση( δωρεάν στο λαϊκό γίνονται) θα σου χρειαστούν και για μετά.

Επίσης να ζητήσεις υστεροσκοπηση.

Χωρίς όλα τα παραπάνω δεν υπάρχει το τυχαίο.Μονο όταν αποκλείσεις όλα αυτά θα μιλάς για ανεξήγητη υπογονιμότητα και για τυχαίο γεγονός.

Και ναι οντως όλα αυτά το πιθανότερο είναι να βγουν καθαρά αλλά δεν θα ήθελες όταν ξαναξαπλωσεις για εμβριομεταφορα να έχεις κάνει ο,τονπερναει από το έχει σου για να αποκλείσεις παράγοντες αποτυχίας; Συζήτησε τα όλα με το γιατρό σου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις.Κι εμείς είμαστε ανεξήγητα υπογονιμοι στις τότε προσπάθειες να;.Ήμουν 32 στην α προσπάθεια και ο άντρας μου 43 όλα άψογα..έδινα 10 ωάρια με μικρή δόση φαρμάκων κι από τα 8 έφταναν τα 5-6 άριστες βλαστοκυστες.Την πρώτη πήρα κουλούρι..μου είπαν τυχαίο.Μετα έκανα ηρη έλεγχο βρέθηκε θρομβοφιλια χάσιμο το κτλ στη δεύτερη παλλινδρομη χρωμοσωμια στην τρίτη παλλινδρομη δίδυμα χρωμοσωμια το ένα υγιές το άλλο αλλά παρασύρθηκε κατά την αποβολή.Στην 4 ήρθε η κόρη μας κι ακολούθησαν κι άλλες παλλινδρομες με κατεψυγμένα.Επειδη γενικά το είχα ψάξει γενετικά το πρώτο που ρωτούσαν ήταν καρυωτυπος...Θα σου έλεγα να κάνεις ένα τηλ στο κέντρο υγείας παιδιού( είναι τμήμα μέσα στο χωραιμειο δηλαδή εκεί που είναι το Αγίας Σοφίας παίδων) θα πεις τι έχεις κάνει ως τώρα και θα ζητήσεις να σου πουν πώς θα γράψει ο γυναικολόγο; Σου τον καρυωτυπο σαν εξέταση σε σένα κι τον άντρα σου.Θα στον γράψουν και θα πάτε να τον κάνετε...θα εξασφαλίσεις ότι γενετικά όλα είναι οκ.στην ανεξήγητη αυτό πρέπει να το αποκλείσεις γιατί εκεί μπορεί να είναι το θέμα. Αν δεν είναι που είναι και το πιθανότερο, θα ξέρεις ότι απςκλεισες κι αυτο.

Στην περίπτωση του να μην είσαι Αθήνα ρώτα τα κορίτσια που γίνεται δωρεάν για την περιοχή σου

 

Ανεξαρτήτως προσπάθειας να δεις κ το στίγμα αν δεν το είδες και την κυστική ίνωση( δωρεάν στο λαϊκό γίνονται) θα σου χρειαστούν και για μετά.

Επίσης να ζητήσεις υστεροσκοπηση.

Χωρίς όλα τα παραπάνω δεν υπάρχει το τυχαίο.Μονο όταν αποκλείσεις όλα αυτά θα μιλάς για ανεξήγητη υπογονιμότητα και για τυχαίο γεγονός.

Και ναι οντως όλα αυτά το πιθανότερο είναι να βγουν καθαρά αλλά δεν θα ήθελες όταν ξαναξαπλωσεις για εμβριομεταφορα να έχεις κάνει ο,τονπερναει από το έχει σου για να αποκλείσεις παράγοντες αποτυχίας; Συζήτησε τα όλα με το γιατρό σου.

Κορίτσι μήπως το έχεις πάθει με την ηπαρίνη;;;;έγινε το στόμα η γεύση φαρμάκι..είναι κάποια αντίδραση;;;πήρα λευκ κ η γραμματέας είπε αν είναι κάτι κακό θα με πάρουν πίσω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Moomin είπε:

Α κατάλαβα....κ έχεις κάνει κ ανοσολογικές. Αν θες μπορείς να συζητήσεις για υστεροσκοπηση. Αλλιώς το ρισκάρεις κ βάζεις τα δύο που έχεις για μεγαλύτερα ποσοστά. Αν δεν πιάσει το ένα να πιάσει το άλλο.

Εύχομαι τα καλύτερα! Όσων ημερών είναι τα έμβρυα σου, τόσες μέρες θα ξεκινήσεις να  παιρνεις προγεστερονη μέχρι κ τη β χοριακη. Ο,τι σου πει ο γιατρός βέβαια αλλά συνήθως έτσι πάει. Δεν ξέρω τί δοσολογία θα σου δώσει...

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Λυπάμαι για το αρνητικό πολύ, μέσα μου πάντα λέω οτι όλα για κάποιο λόγο γίνονται...εύχομαι το 21 να δώσει σε όλες γερά παιδάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...