Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι άριστες κ  πολλές βλαστοκυστες κ σύντομα να επανέλθεις! Χρειάζεται ψυχραιμία η αλήθεια και πρώτα θετική σκέψη.. να σκεφτόμαστε τον στόχο γιατί το μυαλό μας κανει παντα τα χειροτερα σενάρια στο καθε σύμπτωμα! Ολα καλα θα πάνε οπως λες! Και εγώ μάλλον για Σάββατο το βλέπω για την ωοληψία... Θα δείξει!!! Με το καλο και η εμβρυομεταφορά σου!!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια... Είμαι στην 7η μέρα της εμβρυομεταφορας και μου έφεραν σπίτι σοκολατόπιτα... :) Να φάω? Επιτρέπεται η σοκολάτα? Έχω μπερδευτεί... Μην αναφέρω τους κουραμπιέδες! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Turtle Liz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Είμαι στην 7η μέρα της εμβρυομεταφορας και μου έφεραν σπίτι σοκολατόπιτα... :) Να φάω? Επιτρέπεται η σοκολάτα? Έχω μπερδευτεί... Μην αναφέρω τους κουραμπιέδες! :)

Εγω είχα ρωτήσει τον διαιτολόγο μου και μου είπε ότι το φαγητό δεν επηρεάζει την εμφύτευση. Ρώτα όμως καλύτερα τον γυναικολόγο σου δεν ξέρω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Turtle Liz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Είμαι στην 7η μέρα της εμβρυομεταφορας και μου έφεραν σπίτι σοκολατόπιτα... :) Να φάω? Επιτρέπεται η σοκολάτα? Έχω μπερδευτεί... Μην αναφέρω τους κουραμπιέδες! :)

Εγώ τρώω τα πάντα με μέτρο 

Από μένα φυσικά να φας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Turtle Liz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Είμαι στην 7η μέρα της εμβρυομεταφορας και μου έφεραν σπίτι σοκολατόπιτα... :) Να φάω? Επιτρέπεται η σοκολάτα? Έχω μπερδευτεί... Μην αναφέρω τους κουραμπιέδες! :)

Και γω σοκολατοπιτα έφαγα σήμερα παρόλο που έχω λίγο ανεβασμενο το ζαχαρο της νηστειας μου:oops:Φάε καλε δεν απαγορευονται τα γλυκα στην αναμονη απλά γενικά όταν με το καλό μεινεις εγκυουλα πρέπει ν προσέχεις για να μην πάρεις πολλά κιλά και για να μην κάνεις ζαχαρο εγκυμοσυνης που ειναι συχνό φαινόμενο!!Όλα με μέτρο!!!:-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Turtle Liz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Είμαι στην 7η μέρα της εμβρυομεταφορας και μου έφεραν σπίτι σοκολατόπιτα... :) Να φάω? Επιτρέπεται η σοκολάτα? Έχω μπερδευτεί... Μην αναφέρω τους κουραμπιέδες! :)

Να φας εννοείται!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Turtle Liz είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση! Μου έστειλαν σοκολατόπιτα Κωνσταντινίδη και δεν κρατιόμουν... :)

Άσχετο αλλά φτιάχνω τη καλύτερη σοκολατόπιτα Ολο το σόι μου ζητάει

Χαχαχαχα 

Να ΧΑ μια τώρα 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Turtle Liz said:

Καλησπέρα κορίτσια... Είμαι στην 7η μέρα της εμβρυομεταφορας και μου έφεραν σπίτι σοκολατόπιτα... :) Να φάω? Επιτρέπεται η σοκολάτα? Έχω μπερδευτεί... Μην αναφέρω τους κουραμπιέδες! :)

Η εμφύτευση μετά από ετ δεν νομίζω να διαφέρει σε κάτι από την κανονική εμφύτευση..οπότε γιατί να υπάρχει περιορισμός στο φαγητό;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, *Μυρτώ είπε:

@νικηαντωνια81Κάναμε δυο στο κέντρο για επιβεβαίωση εγκυμοσύνης, στο πρώτο είδαμε σάκους και στο δευτερο και εμβρυϊκά στοιχεία και τους αποχαιρέτησα (ελπίζω για πάντα). Και άλλους δυο με τον γυναικολόγο μου, έναν που είδαμε σάκους κι έναν που ακούσαμε και καρδιά. Αυτή τη βδομάδα θα ξαναπάω που θα είμαι 9+5. Στον μικρό πηγαινα μια φορά τον μήνα. Τώρα, στα δίδυμα πηγαίνω πιο νωρίς (κάθε 2-3 βδομάδες), μάλλον επειδη θεωρείται η δίδυμη πιο "επικίνδυνη" κύηση από τη μονήρη, τι να πω;

Κάθε 3 εβδ πήγαινα και εγω. Είναι μεγαλύτερο τον άγχος εννοείται. Δεν πειράζει καλά κανείς και πηγαίνεις συχνά ειδικά στην αρχή. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , Konisn είπε:

Καλημέρα!!!!! Κ έλεγα οτι μόνο εγώ ξυπνάω νωρίς ενώ μπορώ να κοιμηθώ

Ρε δε ξέρω τις τελευταίες μέρες κοιμάμαι σαν το βόδι από τις 10 και ξυπνάω αξημερωτα 

Στις 6 ,στις 7 άστα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ellidr είπε:

Ρε δε ξέρω τις τελευταίες μέρες κοιμάμαι σαν το βόδι από τις 10 και ξυπνάω αξημερωτα 

Στις 6 ,στις 7 άστα

Μια απο τα ίδια... Νομίζω η προγεστερόνη φέρνει υπνηλία ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ellidr είπε:

Ρε δε ξέρω τις τελευταίες μέρες κοιμάμαι σαν το βόδι από τις 10 και ξυπνάω αξημερωτα 

Στις 6 ,στις 7 άστα

Είναι από την προγεστερονη. Προκαλεί έντονη υπνηλία.

Καλημερες!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...