Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Giorgetta είπε:

Ευτυχώς γιατί λέω μήπως είμαι υπερβολικη. Και όλοι μου λένε μη σηκώνεις βάρη κλπ όχι δουλειές

Ο άντρας μου με έιχει φάει ειδικά τις πρώτες μέρες να μην κάνω τίποτα και να κάτσω ξαπλα!!!Ευτυχώς έχω την μάνα μου αποπανω και μου μαγειρευε!!Από την 5η μέρα όμως μαγειρεύω και κόβω βόλτες πέρα δώθε χαχαχ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Konisn είπε:

Βαρή ούτε εγω σηκώνω. Αλλα δεν είμαι όλη μέρα ξάπλα. Ετοιμάζω φαγητό κλπ κ απο σήμερα άρχισα σιγα σιγά να βγαίνω χωρίς υπερβολές.

Καλά και εγώ δεν είμαι στο κρεβάτι συνέχεια τριγυρναω από το ένα δωμάτιο στο άλλο χαχα. Αλλά δουλειές δεν κάνω καθόλου. Υπερβολικό λες;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Giorgetta said:

Μένω στον δεύτερο όροφο και δεν κατεβαίνω με τίποτα τις σκάλες. Δεν μπορώ να το διακινδυνευσω επειδή δεν έχω αλλά έμβρυα..τι να πω

Εγώ μένω στον 2 χωρίς σκάλες...και αναβοκατεβαίνω κανονικά κορίτσι...και σηκώνω αν δεν γίνεται αλλιώς και την κόρη μου (18 κιλά..)...αλλά σίγουρο είναι καλύτερα να προσέχεις πιο πολύ στην αρχή...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Giorgetta είπε:

Μένω στον δεύτερο όροφο και δεν κατεβαίνω με τίποτα τις σκάλες. Δεν μπορώ να το διακινδυνευσω επειδή δεν έχω αλλά έμβρυα..τι να πω

Κ εγώ ανεβοκατεβαίνω το δεύτερο αλλά σιγά σιγά το κάνω 

Γιατί δεν έχουμε ασανσέρ 

Και περπατάω αρκετά ,απλά δε τρέχω και δε σηκώνω βάρη ούτε καν. Βαριές δουλειές αυτό

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Lena3 είπε:

Εγώ την έκανα πολύ αργά...είμαι στις 22 μέρες από τη σύλληψη (16 μέρες απο ετ βλαστοκύστεων 6 ημερων), και ήταν η πρώτη χοριακή που έκανα και βγηκε 5.000, αλλά δε μου είπαν υπέρηχο, μου είπαν επανάληψη σε 7 μέρες..

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Είσαι έτοιμη για υπέρηχο! 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Didimakia είπε:

Ο άντρας μου με έιχει φάει ειδικά τις πρώτες μέρες να μην κάνω τίποτα και να κάτσω ξαπλα!!!Ευτυχώς έχω την μάνα μου αποπανω και μου μαγειρευε!!Από την 5η μέρα όμως μαγειρεύω και κόβω βόλτες πέρα δώθε χαχαχ!!

Και εμένα  μαμα και πεθερά εδώ δεν με αφήνουν τίποτα τα κανουν όλα εκείνες χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Giorgetta είπε:

Καλά και εγώ δεν είμαι στο κρεβάτι συνέχεια τριγυρναω από το ένα δωμάτιο στο άλλο χαχα. Αλλά δουλειές δεν κάνω καθόλου. Υπερβολικό λες;

Η αποψή μου είναι πως πρέπει να σέβεται η καθεμια τα όριά της κ να κάνει πράγματα μέχρι εκεί που αισθάνεται καλά. Το να βάλεις ηλεκτρική είναι για μένα νωρίς. Το να πλύνεις 2 πιάτα ή να μαγειρέψεις είναι οκ. Είναι προσωπική μου όμως γνώμη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, *Μυρτώ είπε:

Καλημέρα! Ευχομαι να επιβεβαιωθεί το θετικό τεστ και να έχεις μια πολύ μεγάλη χοριακή.

Λοιπόν, εγώ έκανα τεστακια (είχα παραγγείλει αυτά του κιλού) σχεδόν μετά την ετ. Επειδή, κι εγώ πιο παλιά είχα κάνει την 11η μέρα απο ovitrelle τεστακι κι είχε βγει θετικό κι ήμουν σε αμφιβολία, είπα αυτή τη φορά θα το παρακολουθήσω από νωρίς- κλινική περιπτωση, λέμε ( btw όντως τότε ήμουν έγκυος, ασχέτως κατάληξης). Στον δικό μου οργανισμό, από την 8η-9η μέρα από την ένεση το τεστακι την ανίχνευε, την 10η μέρα δεν έδειξε τίποτα και την 11η έδειξε ένα πολύ πολύ αχνό θετικό. Με την πάροδο των ημερών σκούραινε η γραμμή. Τελικά, η πρώτη χοριακή (9η μέρα ετ με 2 Βλαστοκύστες) έδειξε 222 και -μέχρι στιγμής- είμαι έγκυος σε δίδυμα. 

Σου ευχομαι μια πολύ καλή τυχη!!!! Να είσαι αισιόδοξη!!!! 

Θέλω κι εγωωωωωωωωω είσαι πολύ τυχερή!!!!!

Ακουσατε καρδούλες; Πως ήταν το συναίσθημα; Θα Τρελαθήκατε ε;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ellidr είπε:

Κ εγώ ανεβοκατεβαίνω το δεύτερο αλλά σιγά σιγά το κάνω 

Γιατί δεν έχουμε ασανσέρ 

Και περπατάω αρκετά ,απλά δε τρέχω και δε σηκώνω βάρη ούτε καν. Βαριές δουλειές αυτό

Και εμείς δεν έχουμε ασανσέρ και με προβληματίζει τώρα.

πρίν από 16 λεπτά , Konisn είπε:

Η αποψή μου είναι πως πρέπει να σέβεται η καθεμια τα όριά της κ να κάνει πράγματα μέχρι εκεί που αισθάνεται καλά. Το να βάλεις ηλεκτρική είναι για μένα νωρίς. Το να πλύνεις 2 πιάτα ή να μαγειρέψεις είναι οκ. Είναι προσωπική μου όμως γνώμη.

Ναι έχεις δίκιο! Απλά είχα απορία τι κάνετε εσείς στην ίδια θέση γι'αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Didimakia said:

Και γω δεν έχω πλέον και σήμερα με πιάσανε τα ζουμιά...Μου αρέσει που έλεγα προχθές να επικρατεί ηρεμία...:sad:Την Παρασκευή τα δικά μου νέα!!

Με το καλό....εμένα τώρα μου έχει κολλήσει ότι ήταν λάθος το νούμερο που μου είπαν...θα ξαναπάρω τηλ το ιατρικό..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Giorgetta είπε:

Και εμένα  μαμα και πεθερά εδώ δεν με αφήνουν τίποτα τα κανουν όλα εκείνες χαχα

Τελεια αυτά είναι!!Η αλήθεια είναι πάντως ότι ξεκουραστηκα πάρα πολύ γιατί η δουλειά μου είναι πολύ ψυχοφθορα σε γραφείο δε,πολύ κούραση πνευματικά δε!!!Την Τετάρτη επιστρέφω δριμυτερη...

πρίν από 21 λεπτά , Lena3 είπε:

Με το καλό....εμένα τώρα μου έχει κολλήσει ότι ήταν λάθος το νούμερο που μου είπαν...θα ξαναπάρω τηλ το ιατρικό..

Χαχα αλήθεια το λες αυτό?Βρε μετά από τόσες μέρες είναι πάρα πολύ καλή  η χοριακη σου και το νούμερο είναι τέλειο!!!Μην έχεις αμφιβολίες για λάθος τόσο θα πρεπε να είναι είναι τέλειο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Didimakia said:

Τελεια αυτά είναι!!Η αλήθεια είναι πάντως ότι ξεκουραστηκα πάρα πολύ γιατί η δουλειά μου είναι πολύ ψυχοφθορα σε γραφείο δε,πολύ κούραση πνευματικά δε!!!Την Τετάρτη επιστρέφω δριμυτερη...

Χαχα αλήθεια το λες αυτό?Βρε μετά από τόσες μέρες είναι πάρα πολύ καλή  η χοριακη σου και το νούμερο είναι τέλειο!!!Μην έχεις αμφιβολίες για λάθος τόσο θα πρεπε να είναι είναι τέλειο!!

Εσύ πόσο είχες όταν την μέτρησες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Lena3 είπε:

Με το καλό....εμένα τώρα μου έχει κολλήσει ότι ήταν λάθος το νούμερο που μου είπαν...θα ξαναπάρω τηλ το ιατρικό..

Μήπως είναι 500 και όχι 5000

Γιατί το 500 μου φαίνεται πιο φυσιολογικό για την μέρα που είσαι 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Ellidr said:

Μήπως είναι 500 και όχι 5000

Γιατί το 500 μου φαίνεται πιο φυσιολογικό για την μέρα που είσαι 

Δεν ξέρω....το 500 από την άλλη δεν είναι λίγο; Σε ένα πινακάκι βλέπω ότι 500 έχεις την 17η μέρα μετά τη σύλληψη..

16 minutes ago, Lena3 said:

Δεν ξέρω....το 500 από την άλλη δεν είναι λίγο; Σε ένα πινακάκι βλέπω ότι 500 έχεις την 17η μέρα μετά τη σύλληψη..

Επίσης, πώς βλέπουμε τις φωτογραφίες που ανεβάζει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Lena3 είπε:

Δεν ξέρω....το 500 από την άλλη δεν είναι λίγο; Σε ένα πινακάκι βλέπω ότι 500 έχεις την 17η μέρα μετά τη σύλληψη..

Επίσης, πώς βλέπουμε τις φωτογραφίες που ανεβάζει κάποιος;

Εσύ πόσες μέρες είσαι μετά τη σύλληψη ; 

πρίν από 48 λεπτά , Lena3 είπε:

Δεν ξέρω....το 500 από την άλλη δεν είναι λίγο; Σε ένα πινακάκι βλέπω ότι 500 έχεις την 17η μέρα μετά τη σύλληψη..

Επίσης, πώς βλέπουμε τις φωτογραφίες που ανεβάζει κάποιος;

Μπαίνεις στο προφίλ κάποιου και κοιτάς το εξώφυλλο του 

Συνήθως εκεί τις ανεβάζουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...