Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Velvet Blossom είπε:

Μετα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα,πήρα σήμερα τα αποτελέσματα και δεν είμαι έγκυος.. Ο γιατρός μου είπε να μην τα παρατήσω και πως έχουμε ελπίδες. Έχουν μείνει αλλά τέσσερα έμβρυα και την επόμενη φορά σκέφτομαι να βάλουμε δύο και όχι ένα όπως έγινε τώρα. Έχω πληγωθεί πάρα πολύ και νιώθω πολύ άσχημα..Ξέρω πως είναι η πρώτη μου προσπάθεια,αλλά νιώθω απαίσια...

Ο Θεός να σου δώσει δύναμη και κουράγιο να μαζέψεις τις δυνάμεις σου και να κάνεις την επόμενη προσπαθεια.Ευτυχως έχεις και άλλα να βάλεις έτοιμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 minutes ago, Velvet Blossom said:

Μετα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα,πήρα σήμερα τα αποτελέσματα και δεν είμαι έγκυος.. Ο γιατρός μου είπε να μην τα παρατήσω και πως έχουμε ελπίδες. Έχουν μείνει αλλά τέσσερα έμβρυα και την επόμενη φορά σκέφτομαι να βάλουμε δύο και όχι ένα όπως έγινε τώρα. Έχω πληγωθεί πάρα πολύ και νιώθω πολύ άσχημα..Ξέρω πως είναι η πρώτη μου προσπάθεια,αλλά νιώθω απαίσια...

Ευχαριστώ πολύ Λένα μου,διαβάζω ιστορίες και από άλλες κοπέλες οι οποίες πέτυχαν με παραπάνω από μια προσπάθεια και παίρνω κουράγιο. Τώρα είμαι σε μια φάση που δεν θέλω να δω άνθρωπο,δεν θέλω να κάνω τίποτα..

Είναι απολύτως λογικό...και εγώ μετά από κάθε αποβολή το ίδιο ένιωθα..και ξέσπαγα όπου έβρισκα..είναι ένα είδος πένθους και αυτό, και θέλει το χρόνο του..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Giorgetta είπε:

Ο Θεός να σου δώσει δύναμη και κουράγιο να μαζέψεις τις δυνάμεις σου και να κάνεις την επόμενη προσπαθεια.Ευτυχως έχεις και άλλα να βάλεις έτοιμα.

Σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Αυτό που με ανησυχεί είναι μήπως έχω κάποιο πρόβλημα με το ενδομήτριο η αν υπάρχει γενικά κάποιο οργανικό θέμα και γι αυτό δεν έμεινα έγκυος. Αν είναι θέμα κακού κύκλου ξεπερνιέται,αν είναι όμως κάτι οργανικό τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Velvet Blossom είπε:

Μετα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα,πήρα σήμερα τα αποτελέσματα και δεν είμαι έγκυος.. Ο γιατρός μου είπε να μην τα παρατήσω και πως έχουμε ελπίδες. Έχουν μείνει αλλά τέσσερα έμβρυα και την επόμενη φορά σκέφτομαι να βάλουμε δύο και όχι ένα όπως έγινε τώρα. Έχω πληγωθεί πάρα πολύ και νιώθω πολύ άσχημα..Ξέρω πως είναι η πρώτη μου προσπάθεια,αλλά νιώθω απαίσια...

Λυπάμαι πολύ!!! Είναι απόλυτα λογικό και ανθρώπινο να νιώθεις έτσι. Πάρε τον χρόνο σου να ηρεμήσεις και όταν θα είσαι έτοιμη να κάνεις την επόμενη προσπάθειά σου. Απο τη στιγμή που έχεις άλλα 4 εμβρυάκια να το ξαναπροσπαθήσεις! Μη χάνεις την ελπίδα σου. Πολλές κοπέλες δε πετυχαίνουν με την πρώτη προσπάθεια και μετά πάμε όλα καλά. Να είσαι δυνατή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Lena3 είπε:

Είναι απολύτως λογικό...και εγώ μετά από κάθε αποβολή το ίδιο ένιωθα..και ξέσπαγα όπου έβρισκα..είναι ένα είδος πένθους και αυτό, και θέλει το χρόνο του..

Κοπέλα μου γλυκιά,εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να μην ξαναπεράσεις κάτι τέτοιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Velvet Blossom είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Αυτό που με ανησυχεί είναι μήπως έχω κάποιο πρόβλημα με το ενδομήτριο η αν υπάρχει γενικά κάποιο οργανικό θέμα και γι αυτό δεν έμεινα έγκυος. Αν είναι θέμα κακού κύκλου ξεπερνιέται,αν είναι όμως κάτι οργανικό τι κάνω?

Να συζητήσεις με τον γιατρό σου τι μπορείς να κάνεις για να αυξήσεις τις πιθανότητες. Έχεις κάνει υστεροσκόπηση;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ellidr είπε:

Ναι αλλά δεν είναι νωρίς ;; 6 μέρα από την εμβρυομεταφορα;

Κ αν μια στο εκατομμύριο είναι η οβιτρελ;;; 

Έχει κάνει καμία 11 μέρα από την οβιτρελ και να είναι θετικό από εγκυμοσύνη 

Οποία μπορεί ας παραθέσει τα γεγονότα 

Α μόνο στην 6η μέρα είσαι; Νόμιζα 10η όποτε ναι είναι πολύ νωρίς εννοείται. Είχα μπερδευτεί σορυ.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Konisn είπε:

Να συζητήσεις με τον γιατρό σου τι μπορείς να κάνεις για να αυξήσεις τις πιθανότητες. Έχεις κάνει υστεροσκόπηση;

Υστεροσαλπιγγογραφια έχω κάνει. Αυτό που λες είναι κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Velvet Blossom είπε:

Υστεροσαλπιγγογραφια έχω κάνει. Αυτό που λες είναι κάτι άλλο?

Δε ξέρω αν η υστεροσαλπιγγογραφία είναι ίδια με την υστεροσκόπηση για να είμαι ειλικρινής. Εγω είχα κάνει σαλπιγγογραφία και σε άλλη φάση υστεροσκόπηση. Θα σου πω αυτό που μου είχε πει ο γιατρός μου με απλά λόγια. Στην υστεροσκόπηση κοιτάνε το ενδομήτριο και κάνουν ενα εσωτερικό πίλινγκ, ώστε να είναι πιο δεκτικό για την εμφύτευση. Παράλληλα αν δουν κάποια βλάβη την διορθώνουν. Ίσως κάποια άλλη κοπέλα να ξέρει περισσότερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ellidr είπε:

Ναι αλλά δεν είναι νωρίς ;; 6 μέρα από την εμβρυομεταφορα;

Κ αν μια στο εκατομμύριο είναι η οβιτρελ;;; 

Έχει κάνει καμία 11 μέρα από την οβιτρελ και να είναι θετικό από εγκυμοσύνη 

Οποία μπορεί ας παραθέσει τα γεγονότα 

Καλημέρα! Ευχομαι να επιβεβαιωθεί το θετικό τεστ και να έχεις μια πολύ μεγάλη χοριακή.

Λοιπόν, εγώ έκανα τεστακια (είχα παραγγείλει αυτά του κιλού) σχεδόν μετά την ετ. Επειδή, κι εγώ πιο παλιά είχα κάνει την 11η μέρα απο ovitrelle τεστακι κι είχε βγει θετικό κι ήμουν σε αμφιβολία, είπα αυτή τη φορά θα το παρακολουθήσω από νωρίς- κλινική περιπτωση, λέμε ( btw όντως τότε ήμουν έγκυος, ασχέτως κατάληξης). Στον δικό μου οργανισμό, από την 8η-9η μέρα από την ένεση το τεστακι την ανίχνευε, την 10η μέρα δεν έδειξε τίποτα και την 11η έδειξε ένα πολύ πολύ αχνό θετικό. Με την πάροδο των ημερών σκούραινε η γραμμή. Τελικά, η πρώτη χοριακή (9η μέρα ετ με 2 Βλαστοκύστες) έδειξε 222 και -μέχρι στιγμής- είμαι έγκυος σε δίδυμα. 

Σου ευχομαι μια πολύ καλή τυχη!!!! Να είσαι αισιόδοξη!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , Velvet Blossom είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Αυτό που με ανησυχεί είναι μήπως έχω κάποιο πρόβλημα με το ενδομήτριο η αν υπάρχει γενικά κάποιο οργανικό θέμα και γι αυτό δεν έμεινα έγκυος. Αν είναι θέμα κακού κύκλου ξεπερνιέται,αν είναι όμως κάτι οργανικό τι κάνω?

Πιστεύω η σαλπιγγογραφια δεν θα το έδειχνε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , *Μυρτώ είπε:

Καλημέρα! Ευχομαι να επιβεβαιωθεί το θετικό τεστ και να έχεις μια πολύ μεγάλη χοριακή.

Λοιπόν, εγώ έκανα τεστακια (είχα παραγγείλει αυτά του κιλού) σχεδόν μετά την ετ. Επειδή, κι εγώ πιο παλιά είχα κάνει την 11η μέρα απο ovitrelle τεστακι κι είχε βγει θετικό κι ήμουν σε αμφιβολία, είπα αυτή τη φορά θα το παρακολουθήσω από νωρίς- κλινική περιπτωση, λέμε ( btw όντως τότε ήμουν έγκυος, ασχέτως κατάληξης). Στον δικό μου οργανισμό, από την 8η-9η μέρα από την ένεση το τεστακι την ανίχνευε, την 10η μέρα δεν έδειξε τίποτα και την 11η έδειξε ένα πολύ πολύ αχνό θετικό. Με την πάροδο των ημερών σκούραινε η γραμμή. Τελικά, η πρώτη χοριακή (9η μέρα ετ με 2 Βλαστοκύστες) έδειξε 222 και -μέχρι στιγμής- είμαι έγκυος σε δίδυμα. 

Σου ευχομαι μια πολύ καλή τυχη!!!! Να είσαι αισιόδοξη!!!! 

Κ εγώ τα ίδια είμαι μη νομίζεις και εγώ έκανα από την αρχή για να δω πορεία αλλά δε τα αξιολογούσα την 7 με 8 μέρα σχεδόν δεν φαινόντουσαν και εχθές μπαμ πάλι θετικά πιο σκούρα και σήμερα το ίδιο σκούρα 

Αχ μακάρι Παναγία μου 

Να είμαι τυχερή και να πάνε όλα καλά 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους και μακάρι και εμένα να πιαστούν και τα δύο πολύ θα χαρώ 

Αλλά να μην είμαι αχάριστη ας έρθει ένα στη ζωή μου και θα είμαι τρισευτυχισμενη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Ellidr είπε:

Κ εγώ τα ίδια είμαι μη νομίζεις και εγώ έκανα από την αρχή για να δω πορεία αλλά δε τα αξιολογούσα την 7 με 8 μέρα σχεδόν δεν φαινόντουσαν και εχθές μπαμ πάλι θετικά πιο σκούρα και σήμερα το ίδιο σκούρα 

Αχ μακάρι Παναγία μου 

Να είμαι τυχερή και να πάνε όλα καλά 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους και μακάρι και εμένα να πιαστούν και τα δύο πολύ θα χαρώ 

Αλλά να μην είμαι αχάριστη ας έρθει ένα στη ζωή μου και θα είμαι τρισευτυχισμενη

Μπράβο μπράβο, να δεις θα είναι και τα δύο νινακια!!

Εγώ έχω λίγα καφετιά από χθες και ψιλοαγχωθηκα. Έκανα πάλι χοριακη σήμερα πήγε 295 από 130 που ήταν το Σάββατο και πήγε πάλι η καρδιά μου στη θέση της.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Ellidr είπε:

Κ εγώ τα ίδια είμαι μη νομίζεις και εγώ έκανα από την αρχή για να δω πορεία αλλά δε τα αξιολογούσα την 7 με 8 μέρα σχεδόν δεν φαινόντουσαν και εχθές μπαμ πάλι θετικά πιο σκούρα και σήμερα το ίδιο σκούρα 

Αχ μακάρι Παναγία μου 

Να είμαι τυχερή και να πάνε όλα καλά 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους και μακάρι και εμένα να πιαστούν και τα δύο πολύ θα χαρώ 

Αλλά να μην είμαι αχάριστη ας έρθει ένα στη ζωή μου και θα είμαι τρισευτυχισμενη

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...