Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Turtle Liz είπε:

Η τελευταία μέτρηση οιστραδιόλης ήταν 1050... Και για το πάχος δεν μου είπε... Το είχα απορία... Ποιο είναι ok? Αν γνωρίζεις... 

Κοίταξε πιστεύω πάνω από 8 είναι οκ όχι βέβαια ότι και με 7 δεν πιανεις αλλά 8 και πάνω είναι το ικανοποιητικό!Εγώ το έφτασα 11 με 12 μου είπε ο γιατρός με 6 cyclacur την ημερα και μετα την εμβρυομεταφορα 9 την ημερα.Αχ κοντοζυγωνω και γω την Παρασκευή τα νέα μου!!!:-)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Ellidr είπε:

Πώς  είστε κορίτσια ;;

Εγώ τούμπανο δε τη παλεύω 

Η προγεστερόνη Μ έχει τουμπανιασει φαίνεται 

Και χοριακη τη Δευτέρα 

Ποιος αντέχει μέχρι τότε;

Νόμιζα αύριο!!!! Πολλές μέρες γαμωτο


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Πρώτη φορά εδώ και θέλω τα φώτα σας. Εκανα την 1η εξωσωματικη τον Σεπτεμβρη ,απο την ωοληψια πηραν 13 ωαρια και γονιμοποιηθικαν τα 10. Εκανα εμβρυομεταφορα τα 2 με βλαστοκυστες και η χοριακη 1.Εκανα την 2η εμβρυομεταφορα πάλι με 2 και η χοριακη σημερα πάλι τζίφος. Εχουμε κανει ολες τις εξετασεις και εγω και ο αντρας μου και δεν εχει βρεθει καποιο πρόβλημα μεχρι στιγμης ευτυχώς με αποτελεσμα να ειχα σιγουρη την θετικη εκβαση της εξωσωματικης αλλα οπως φαινεται δεν ειναι ετσι τα πραγματα. Αυτο που θελω να ρωτησω είναι το εξης.: Εχω αλλα 4 εμβρυα στην καταψυξη σε ιδιωτικο νοσοκομειο αλλα σκεφτομαι μιπως τις επομενς προσπαθειες τι κανω αφου βρω καποιον αλλο γιατρο. Απλα δεν ξερω αν αυτο γίνεται. Θα πρεπει ο γιατρος που θα βρω να είναι στο ιδιο νοσοκομείο; Η να ολοκληρωσω τις προσπαθειες με τον ίδιο και αν ειναι και φτασω να παω σε αλλη ωολοψηια τοτε να αλλαξω; Σας ευχαριστω πολύ και εύχομαι όσες περιμενετε αυτες τις μέρες να έχετε ευχαριστα νέα!!!!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dindindan said:

Κορίτσια Καλησπερα, θα ήθελα ν ρωτήσω πόσες μέρες από την περιοδο σας μετέφεραν κατεψυγμενεσ βλαστοκυστεις πέντε ημερών; 
Σας ευχαριστώ !!!

Εμένα 20...

22 minutes ago, siapap said:

Καλησπέρα κορίτσια! Πρώτη φορά εδώ και θέλω τα φώτα σας. Εκανα την 1η εξωσωματικη τον Σεπτεμβρη ,απο την ωοληψια πηραν 13 ωαρια και γονιμοποιηθικαν τα 10. Εκανα εμβρυομεταφορα τα 2 με βλαστοκυστες και η χοριακη 1.Εκανα την 2η εμβρυομεταφορα πάλι με 2 και η χοριακη σημερα πάλι τζίφος. Εχουμε κανει ολες τις εξετασεις και εγω και ο αντρας μου και δεν εχει βρεθει καποιο πρόβλημα μεχρι στιγμης ευτυχώς με αποτελεσμα να ειχα σιγουρη την θετικη εκβαση της εξωσωματικης αλλα οπως φαινεται δεν ειναι ετσι τα πραγματα. Αυτο που θελω να ρωτησω είναι το εξης.: Εχω αλλα 4 εμβρυα στην καταψυξη σε ιδιωτικο νοσοκομειο αλλα σκεφτομαι μιπως τις επομενς προσπαθειες τι κανω αφου βρω καποιον αλλο γιατρο. Απλα δεν ξερω αν αυτο γίνεται. Θα πρεπει ο γιατρος που θα βρω να είναι στο ιδιο νοσοκομείο; Η να ολοκληρωσω τις προσπαθειες με τον ίδιο και αν ειναι και φτασω να παω σε αλλη ωολοψηια τοτε να αλλαξω; Σας ευχαριστω πολύ και εύχομαι όσες περιμενετε αυτες τις μέρες να έχετε ευχαριστα νέα!!!!

Καλησπέρα! Λυπάμαι πολύ για την έκβαση...εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις βιοψια στα εμβρυάκια για έλεγχο χρωμοσωμάτων...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Lena3 είπε:

Εμένα 20...

Καλησπέρα! Λυπάμαι πολύ για την έκβαση...εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις βιοψια στα εμβρυάκια για έλεγχο χρωμοσωμάτων...

Καλησπέρα! Ευχαριστώ πολύ. Μετά την πρωτη προσπαθεια μας εβαλε και καναμε καρυοτυπο και μας ειπε οτι αν βλεπαμε κατι εκει θα εκανε και βιοψια αλλιως δεν υπηρχε λογος. Θα ρωτησω ομως παλι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ellidr είπε:

Πώς  είστε κορίτσια ;;

Εγώ τούμπανο δε τη παλεύω 

Η προγεστερόνη Μ έχει τουμπανιασει φαίνεται 

Και χοριακη τη Δευτέρα 

Ποιος αντέχει μέχρι τότε;

Καλησπέρα...Εγώ την Παρασκευή χοριακη και από χθες ποναει πάλι πολύ το στήθος έχω πονακια πολλά κάτω και τούμπανο στο φουλ.Εντωμεταξυ είχα απογοητευτεί γιατί για 2 μέρες περίπου είχαν σταματήσει αυτά αλλά τελικά έρχονται και φεύγουν τα συμπτωματα έτσι για να μας σπάνε τα νευρα..Κάνε υπομονή κοριτσι μου περνάνε οι μέρες αντε να ακούσουμε τα ευχάριστα :)

8 ώρες πρίν, Dindindan είπε:

Κορίτσια Καλησπερα, θα ήθελα ν ρωτήσω πόσες μέρες από την περιοδο σας μετέφεραν κατεψυγμενεσ βλαστοκυστεις πέντε ημερών; 
Σας ευχαριστώ !!!

Καλησπέρα  σε μένα περίπου 25 μέρες....

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Didimakia said:

Κοίταξε πιστεύω πάνω από 8 είναι οκ όχι βέβαια ότι και με 7 δεν πιανεις αλλά 8 και πάνω είναι το ικανοποιητικό!Εγώ το έφτασα 11 με 12 μου είπε ο γιατρός με 6 cyclacur την ημερα και μετα την εμβρυομεταφορα 9 την ημερα.Αχ κοντοζυγωνω και γω την Παρασκευή τα νέα μου!!!:-)

Κοντά πάμε.... :) Κι εγώ το Σάββατο θα κάνω το τεστ... Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι...!!!! Από συμπτώματα πως πας? Εγώ σήμερα έχω και ημικρανίες και κάτι ενοχλήσεις στη κοιλιά... Μια πιο χαμηλά μια πιο ψηλά... Σαν να είναι ενδείξεις για περίοδο... Τι να πω δε ξέρω... Πρώτη φορά το βιώνω... Και πρήξιμο στη κοιλιά full ! Αχ μακάρι να μας πάνε όλα καλά... Τεράστια η αγωνία....

7 hours ago, Didimakia said:

Κοίταξε πιστεύω πάνω από 8 είναι οκ όχι βέβαια ότι και με 7 δεν πιανεις αλλά 8 και πάνω είναι το ικανοποιητικό!Εγώ το έφτασα 11 με 12 μου είπε ο γιατρός με 6 cyclacur την ημερα και μετα την εμβρυομεταφορα 9 την ημερα.Αχ κοντοζυγωνω και γω την Παρασκευή τα νέα μου!!!:-)

Το ενδομήτριο πότε στο εξέτασε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Konisn είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ξύπνησα με άγχος σήμερα. Αύριο είναι η χοριακή μου.... 

Καλή επιτυχία 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα 

Ηρεμία κ ότι θέλει ο Θεός θα γίνει για όλες μας 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια την θερμοκρασία εσείς την μετράτε ;; Η με τα ουτρο δεν έχει νόημα;

1 ώρα πρίν, Konisn είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ξύπνησα με άγχος σήμερα. Αύριο είναι η χοριακή μου.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Ellidr είπε:

Βρε κορίτσια την θερμοκρασία εσείς την μετράτε ;; Η με τα ουτρο δεν έχει νόημα;

Εγω την μετράω αλλά δε νομίζω πως ειναι αξιόπιστο με τόση προγεστερόνη που παίρνουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...