Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση ❤️Είμαι στην δέκατη μέρα μετά την εμβρυομεταφορα και βάλαμε δύο έμβρυα 5ης ημέρας. Τι σημαίνει αυτό που είπες σχετικά με τους πολλαπλασιασμούς? 

Καλησπέρα κορτσι μου, σ'ευχαριστώ πολύ ❤️ Τις πρώτες μέρες δεν είχα τπτ από συμπτωματα,όμως τις τρεις τελευταίες είχα κάτι τσιμπήματα χαμηλά,πρησμένο στηθος και εφίδρωση το βραδυ. Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι είμαι έγκυος,φοβάμαι πολύ για την Τετάρτη το τι θα προκύψει από τη δεύτερη χοριακη.. 

Συγχαρητηρια !!!!!! Μπράβο κορίτσι μου η χοριακή σου είναι παρά πολύ καλή!!!!!!!

 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 minutes ago, Blue Velvet said:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση ❤️Είμαι στην δέκατη μέρα μετά την εμβρυομεταφορα και βάλαμε δύο έμβρυα 5ης ημέρας. Τι σημαίνει αυτό που είπες σχετικά με τους πολλαπλασιασμούς? 

Όταν όλα πηγαίνουν καλά σε μία κύηση, η χοριακή πρέπει να διπλασιάζεται ανα 48-72 ώρες. Γι αυτό θα την επαναλάβεις. Να δεις ότι όλα εξελίσσονται νορμάλ 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Blue Velvet said:

Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα έκανα την χοριακη και βγήκε 368. Ο γιατρός μου είπε πως είμαι έγκυος και να ξαναπάω σε δύο μέρες για να ξανακάνω χοριακη,έτσι ώστε να ελέγξει αν ανεβαίνουν οι δείκτες. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό? Στην εμβρυομεταφορα είχε βάλει δύο έμβρυα και ίσως υπάρχει πιθανότητα να επιασαν και τα δύο. Απ' τη μια χάρηκα πολύ,διότι παιδευτηκα αρκετά και απ' την άλλη αγχώνομαι λιγο για την επανεξέταση. 

 

Συγχαρητήρια ! Αυτό σημαίνει οτι είσαι έγκυος. Πρέπει να ξαναπάς για να δεις οτι διπλασιάζεται η χοριακή. Μπορεί να σημαίνει και δίδυμα, μπορεί και όχι. Υπάρχουν πολλές που έχουν υψηλή χωριακή με ένα μονο μωράκι. Και εγώ στην πρώτη μου χωριακή, 290 είχα, και ουσιαστικά ήταν 10 μέρες μετά απο .. 4άρων προς 5ημερών. Οπότε, σχετικά ψηλή. Βέβαια, δευτέρα πρωί πάω για τον πρώτο υπέρηχο να δουμε σακο κτλ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια κι απο μενα. Εκανα εμβρυομεταφορά 2 εμβρύων από κατεψυγμένα ωάρια πριν 5 ημέρες. Τις πρωτες μέρες είχα ζαλάδα, τσιμπήματα στην κοιλια, σήμερα τίποτα. Νιώθω ότι θέλω να σηκωθώ να πάω βόλτα κιόλας. Επίσης ειχα τις νυχτες υπερένταση, άλλοτε εφιδρωση και άλλοτε κρυάδες, καμιά σχέση γενικώς. 

Παίρνω όλο το σετ φαρμάκων (Cycklacur 6/ημερα, prolutex, vasclor, κορτιζόνη και αντιπηκτικες - είμαι 43). Πέρυσι τέτοια εποχή ήμουν έγκυος από φυσική σύλληψη, δυστυχώς το χάσαμε στις 8 εβδομάδες, μεγάλος πονος κ απογοήτευση. Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσυνης έπαιρνα μόνο βιταμίνες, ενώ τώρα με έχουν βομβαρδίσει με φάρμακα. Από τότε κανενα αποτέλεσμα παρολο που οι γιατροί επέμεναν ότι αφου έγινε μια φορά φυσικά θα ξαναγίνει. Απελπιστηκαμε, εχω και χαμηλή αμη κ ετσι είπαμε να ανασύρουμε παλια κατεψυγμένα ωάρια που είχα. 

Λόγω της ηλικίας εχω τεράστιο άγχος, δε βοηθάει το ξέρω. Η αναμονή για τη χοριακη σε κάνει να σκέφτεσαι όλη μέρα τι μπορουσες ακόμα να είχες κάνει, τι δεν πηγε καλά τότε, αν τα κάνεις όλα σωστά τώρα κ αλλά τέτοια όμορφα. 

Ευχομαι σε όλες μας θετικές χοριακες κ τελειομηνες ευχαριστες εγκυμοσυνες! Πολυ χαίρομαι που σας βρήκα! 

 

Γεια σου ,να σκέφτεσαι ότι έγιναν τα ανθρώπινος δυνατά και ότι έγινε έγινε.εύχομαι καλή επιτυχία να έχεις χωρίς περαιτέρω ταλαιπωρία ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια❤️

Ήμουν πολύ αρνητική,διότι είχα ήδη μια αποτυχημένη προσπάθεια,έχω χαμηλή ΑΜΗ και ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια..Νόμιζα πως δεν έχω ελπίδες και πίστευα πως θα μπω σε πολυέξοδες εξετάσεις που έχω διαβάσει από άλλες κοπέλες εδώ μέσα. Ο γιατρός μου αποδείχθηκε εξαιρετικος,ελπίζω την Τετάρτη να πάνε όλα καλά και εύχομαι ολόψυχα πολλά πολλά μωράκια για όλες μας❤️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 minutes ago, Blue Velvet said:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια❤️

Ήμουν πολύ αρνητική,διότι είχα ήδη μια αποτυχημένη προσπάθεια,έχω χαμηλή ΑΜΗ και ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια..Νόμιζα πως δεν έχω ελπίδες και πίστευα πως θα μπω σε πολυέξοδες εξετάσεις που έχω διαβάσει από άλλες κοπέλες εδώ μέσα. Ο γιατρός μου αποδείχθηκε εξαιρετικος,ελπίζω την Τετάρτη να πάνε όλα καλά και εύχομαι ολόψυχα πολλά πολλά μωράκια για όλες μας❤️

Όλα καλά θα πάνε! Το δύσκολο βήμα έγινε. Να είσαι αισιόδοξη και με καλή ψυχολογία! 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Blue Velvet said:

Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα έκανα την χοριακη και βγήκε 368. Ο γιατρός μου είπε πως είμαι έγκυος και να ξαναπάω σε δύο μέρες για να ξανακάνω χοριακη,έτσι ώστε να ελέγξει αν ανεβαίνουν οι δείκτες. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό? Στην εμβρυομεταφορα είχε βάλει δύο έμβρυα και ίσως υπάρχει πιθανότητα να επιασαν και τα δύο. Απ' τη μια χάρηκα πολύ,διότι παιδευτηκα αρκετά και απ' την άλλη αγχώνομαι λιγο για την επανεξέταση.

 

Μπράβοοοοο συγχαρητήρια .Τρεις χοριακες στο σύνολο θα κανείς μέχρι να σου κλείσει ραντεβού .Πόσες μέρες μετά έκανες την χοριακη από την ετ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια❤️

Ήμουν πολύ αρνητική,διότι είχα ήδη μια αποτυχημένη προσπάθεια,έχω χαμηλή ΑΜΗ και ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια..Νόμιζα πως δεν έχω ελπίδες και πίστευα πως θα μπω σε πολυέξοδες εξετάσεις που έχω διαβάσει από άλλες κοπέλες εδώ μέσα. Ο γιατρός μου αποδείχθηκε εξαιρετικος,ελπίζω την Τετάρτη να πάνε όλα καλά και εύχομαι ολόψυχα πολλά πολλά μωράκια για όλες μας❤️

Πόσο χρόνων είσαι;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , KONNA28 είπε:

Μπράβοοοοο συγχαρητήρια .Τρεις χοριακες στο σύνολο θα κανείς μέχρι να σου κλείσει ραντεβού .Πόσες μέρες μετά έκανες την χοριακη από την ετ 

Ευχαριστώ πολύ ❤️ Δέκα μέρες μετά έκανα χοριακη και είχα αυτο το αποτέλεσμα. Στο ενδιάμεσο δεν έκανα τεστ που πουλάνε στα φαρμακεία, τίποτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα έκανα την χοριακη και βγήκε 368. Ο γιατρός μου είπε πως είμαι έγκυος και να ξαναπάω σε δύο μέρες για να ξανακάνω χοριακη,έτσι ώστε να ελέγξει αν ανεβαίνουν οι δείκτες. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό? Στην εμβρυομεταφορα είχε βάλει δύο έμβρυα και ίσως υπάρχει πιθανότητα να επιασαν και τα δύο. Απ' τη μια χάρηκα πολύ,διότι παιδευτηκα αρκετά και απ' την άλλη αγχώνομαι λιγο για την επανεξέταση.

 

Συγχαρητήριαααααααααααα

Όλα να σου πάνε καλά 

Είχες συμπτώματα πριν την χοριακη;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Πόσο χρόνων είσαι;

37 είμαι 

Just now, Vk79 είπε:

Συγχαρητήριαααααααααααα

Όλα να σου πάνε καλά 

Είχες συμπτώματα πριν την χοριακη;

Να σαι καλά κορίτσι μου,εύχομαι και για σένα τα καλύτερα ❤️❤️❤️

Είχα τρεις μέρες πριν τη χοριακη κάτι τσιμπήματα,λίγο πρήξιμο στο στήθος και νυχτερινή εφίδρωση. Πίστευα πως ήταν απ' τα φάρμακα και μόνο,αλλά τελικά έκανα λάθος. 

πρίν από 14 λεπτά , KONNA28 είπε:

Μπράβοοοοο συγχαρητήρια .Τρεις χοριακες στο σύνολο θα κανείς μέχρι να σου κλείσει ραντεβού .Πόσες μέρες μετά έκανες την χοριακη από την ετ 

Ευχαριστώ πολύ ❤️ Μετά από δέκα μέρες έκανα χοριακη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, KONNA28 said:

Μπράβοοοοο συγχαρητήρια .Τρεις χοριακες στο σύνολο θα κανείς μέχρι να σου κλείσει ραντεβού .Πόσες μέρες μετά έκανες την χοριακη από την ετ 

Eμένα μετά την 2η μου είπαν οτι δεν χρειάζεται άλλη ! Ισως γιατί ήταν αρκετά ψηλό το νούμερο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Blue Velvet said:

Ευχαριστώ πολύ ❤️ Δέκα μέρες μετά έκανα χοριακη και είχα αυτο το αποτέλεσμα. Στο ενδιάμεσο δεν έκανα τεστ που πουλάνε στα φαρμακεία, τίποτα

Είναι πολύ καλό νούμερο .Εγώ στις 12 ημέρες με 3ημερων είχα 476

25 minutes ago, zouko said:

Eμένα μετά την 2η μου είπαν οτι δεν χρειάζεται άλλη ! Ισως γιατί ήταν αρκετά ψηλό το νούμερο.

Εμένα μου είπαν ότι νούμερο και να έχεις πρέπει να γίνει και Τρίτη γιατί και εμένα ήταν πολλή υψηλή η δεύτερη .Βέβαια διαφέρει από εξωσωματικό σε εξωσωματικό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , KONNA28 είπε:

Είναι πολύ καλό νούμερο .Εγώ στις 12 ημέρες με 3ημερων είχα 476

Εμένα μου είπαν ότι νούμερο και να έχεις πρέπει να γίνει και Τρίτη γιατί και εμένα ήταν πολλή υψηλή η δεύτερη .Βέβαια διαφέρει από εξωσωματικό σε εξωσωματικό 

εκανες την 3η κοννα μου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...