Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Καλημέρα. Σίγουρα θα πάνε όλα καλά! Τώρα μόνο χαρούμενες σκέψεις κ μετά μεγαλη γιορτή!!! 

Κάνε μου μια χάρη: μηπως θα μπορουσες να μετρήσεις τη θερμοκρασία σου κ να μας πεις πως είναι?

Μόλις γυρίσω από τη δουλειά να την μετρήσω 

Λοιπόν θερμόμετρο μετώπου έδειξε 36,3

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ έχω συνήθως 37 με 37,3 αλλά εχτές νωρίς το μεσημέρι κάποια στιγμή είχα 36,6 και απογοητεύτηκα. Κρύωνα εκείνη την στιγμή, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Ξανα ανέβηκε ομως μετά. Δεν μετράω μολις ξυπνήσω. Απο μεσημέρι και μετά και πάντα απο το στόμα. Εσείς κορίτσια;

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Nikipa είπε:

Και εγώ θεσσαλονικη είμαι.για κρυοσυντηρημενα εννοώ μόνο εμβρυομεταφορα.

Ακριβώς μόνο για εμβρυομεταφορα..

Εμενα μου ειπαν 800 ευρω για εμβρυομεταφορα. 400 ευρω η κλινικη κ 400 ο γιατρος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ έχω συνήθως 37 με 37,3 αλλά εχτές νωρίς το μεσημέρι κάποια στιγμή είχα 36,6 και απογοητεύτηκα. Κρύωνα εκείνη την στιγμή, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Ξανα ανέβηκε ομως μετά. Δεν μετράω μολις ξυπνήσω. Απο μεσημέρι και μετά και πάντα απο το στόμα. Εσείς κορίτσια;

Ποτε στη ζωή μου δεν είχα μετρηθεί για δεκατα

Δεν ξέρω αν ισχύει ότι οι εγκυες έχουν δέκατα 

Εγώ δεν έχω και ούτε πιστεύω ότι ειχα....Μην απογοητευεσαι....Σου μιλάει μια ασυμπτωματικια εγκυμονουσα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet said:

Καλημέρα κορίτσια. Επειδή δεν έχω καταλάβει,αν είμαστε έγκυες πρέπει να έχουμε δέκατα? Χθες έβαλα θερμόμετρο επειδή κρύωνα και είχα 36,4 ,να ανησυχήσω?

Εντάξει, αφού είχες εσύ 36,4 που είσαι έγκυος, καλά είμαστε. Δεν ειναι στάνταρ οτι πρεπει να έχει δέκατα αλλά σίγουρα είναι λίγο πιο αυξημένη απ οτι πριν. Όπως πριν να ερθει η περίοδος που ανεβαίνει η θερμοκρασία μας και πέφτει ξανα μόλις έρθει, στην εγκυμοσυνη δεν ξανα πέφτει. Αλλά αν πχ ήσουν υποθερμική και είχες φυσιολογικά 35,8 δεν σημαίνει οτι θα πας μετα 37

1 hour ago, Depy81 said:

36.9 . αλλα με σκαμπανεβάσματα. Αυτη ηταν η μεγαλυτερη που ειχα κ η μικρότερη 36.4. Αύριο η μεγάλη μέρα....

Αχ καλή επιτυχία! Παρασκευή δεν είχες χοριακη ή σε μπερδεύω με άλλη κοπέλα;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για τις θερμοκρασίες! Συμπερασμα: κανένα συμπέρασμα! Κι εγώ έβαζα θερμόμετρο τις τελευταίες 2 μέρες κ είχα 36,9 προς 37 κ ανησυχησα. Χτες το απόγευμα έπεσε στο 36,8, σήμερα το πρωι 36,7 όπου κρυωνα πολυ, κ τωρα 37,1 το πιο πολυ που έχω δει. Να μην κανω shelf test,  ε? Πλάκα κάνω. Σίγουρα δεν είναι ένδειξη για το "θέμα" μας παντως. 

Εγώ έδωσα συνολο 800 για την εμβρυομεταφορά ήδη κατεψυγμένων ωαρίων. Η τιμή αυτή είναι μάλλον νορμαλ. Όμως σε περιπτωση που ξεκινήσω από την αρχή: ωοληψια κ εμβρυομεταφορά, η τιμή εκτοξεύεται... ασύμφορα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Natassou85 said:

Κοριτσια μ καλημερα ;; Ποσο ποναει η εμβρυομεταφορα;; Τι νιωθουμε;

Κοπέλα μου εγώ ούτε που κατάλαβα την διαδικασία. Μου είπε τα βάλαμε και 'γώ νόμιζα ότι δεν έχουμε αρχίσει καν. Σπάνια ακούω από κοπέλες ότι έχουν πονέσει. Συνήθως είναι περιπτώσεις που πονάνε ακόμα και σε έναν απλό υπέρηχο.


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Makelen είπε:

Εμενα μου ειπαν 800 ευρω για εμβρυομεταφορα. 400 ευρω η κλινικη κ 400 ο γιατρος..

Ε κάπου εκεί θέλω να πιστεύω ότι θα μου πούνε και εμένα.πάντως στην πρωτη που εκανα με την ωοληψια τη μικρογονιμοποιηση την εμβρυομεταφορα και τη καταψυξη στο κέντρο έδωσα 3500.στις αποδείξεις που μου έδωσαν την εμβρυομεταφορα την είχαν 500 άρα υπολογίζω και παραπάνω για τον γιατρό μάλλον..α και χωριά οι υπέρηχοι στον γιατρό ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κοπέλα μου εγώ ούτε που κατάλαβα την διαδικασία. Μου είπε τα βάλαμε και 'γώ νόμιζα ότι δεν έχουμε αρχίσει καν. Σπάνια ακούω από κοπέλες ότι έχουν πονέσει. Συνήθως είναι περιπτώσεις που πονάνε ακόμα και σε έναν απλό υπέρηχο.

Μακαρι Παναγια μου γτ φοβαμαι πολυ .. αρα σαν τον υπερηχο νιωθεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ναι βρε μη φοβάσαι. Δεν είναι τίποτα!

Τα χω πανει πανω μ βασικα .. ευχαριστω κοριτσια μου γιατι φοβαμαι

πρίν από 1 λεπτό , kateriiina25 είπε:

 

Ας πούμε σαν υπέρηχο, ναι. Ίσως και ακόμα λιγότερο. Μην σε αγχώνει καθόλου 

Εσυ πως πας κοριτσι μ ;; Εχεις καθολου συμπτωματα ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...