Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 hour ago, Vk79 said:

Με ρώτησε το μικροβιολογικο με πιο τρόπο θέλω να μάθω τα αποτελέσματα αλλά δεν ήθελα να δηλώσω κανένα τρόπο 

Δεν έχω κανένα απολύτως συμπτωμα και ο φόβος με εχει κυριεύσει ...

Θα τους τηλεφωνήσω μόλις βρω τη δύναμη 

Σας ευχαριστώ κορίτσια 

Tα συμπτώματα δεν είναι απαραίτητα. Εγώ πέρα απο το στήθος, που βασικά είχα θέμα κατα όλη την διάρκεια της εξωσωματικής (φαντάζομαι λόγω ορμονών), είχα μόνο πονάκια τύπου περιόδου και ήμουν σίγουρη οτι δεν πέτυχε!

Ακόμα και τώρα, που είμαι 5εβ+3 , μόνο το στήθος παραμένει. Ούτε κούραση, ούτε ναυτία, ούτε συχνή ούρηση .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε κορίτσια σήμερα σταμάτησε να πονάει το στήθος μου. 8 μέρες από την μεταφορά. Εμένα σταματάει κανονικά την μέρα που μου έρχεται περίοδος. Πφφφ ούτε πόνους, ούτε τίποτα έχω. Δεν παλεύεται αυτή η αναμονή

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ρε κορίτσια σήμερα σταμάτησε να πονάει το στήθος μου. 8 μέρες από την μεταφορά. Εμένα σταματάει κανονικά την μέρα που μου έρχεται περίοδος. Πφφφ ούτε πόνους, ούτε τίποτα έχω. Δεν παλεύεται αυτή η αναμονή

Δεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό,το δικό μου στήθος πρηζοταν και ξεπρηζοταν όλη την ώρα,τόσο πριν την εμβρυομεταφορα,όσο και στο διάστημα της ωοληψιας.

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ρε κορίτσια σήμερα σταμάτησε να πονάει το στήθος μου. 8 μέρες από την μεταφορά. Εμένα σταματάει κανονικά την μέρα που μου έρχεται περίοδος. Πφφφ ούτε πόνους, ούτε τίποτα έχω. Δεν παλεύεται αυτή η αναμονή

Νομιζω οτι σε τοσα που υποβαλλουμε τον οργανισμο μας κατα την εξωσωματικη.. εχεις ή οχι συμπτωματα δεν πρεπει να παιζει ρολο. Γι αυτο μην τρελαινεσαι κ γι αυτο..! Λιγο ακομα υπομονηηη..!!❤❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Αύριο πάω για δεύτερη εξέταση χοριακης και είμαι αγχωμενη. Η πρώτη βγήκε 370. Μου είπε ο γιατρός να μην κουράζομαι,όπως και οι δικοί μου. Δεν μπορώ να είμαι ξαπλωμένη στο κρεβάτι όλη την ώρα,σηκώνομαι,μαγειρεύω και κάνω λίγο συμμάζεμα. Δεν σηκώνω βάρη,παρά μόνο την άδεια κατσαρόλα. Μου είπε η μαμά μου να μην σκύβω,αλλά αυτό δεν είναι εφικτό,πως γίνεται να μην σκύβω καθόλου? Κάτι να πέσει πρέπει να το μαζέψω,δε γίνεται αλλιώς. Φοβάμαι,δεν ξέρω τι επιτρέπεται και τι όχι. Εσείς τι δουλειές κάνατε μετά την εμβρυομεταφορα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Αύριο πάω για δεύτερη εξέταση χοριακης και είμαι αγχωμενη. Η πρώτη βγήκε 370. Μου είπε ο γιατρός να μην κουράζομαι,όπως και οι δικοί μου. Δεν μπορώ να είμαι ξαπλωμένη στο κρεβάτι όλη την ώρα,σηκώνομαι,μαγειρεύω και κάνω λίγο συμμάζεμα. Δεν σηκώνω βάρη,παρά μόνο την άδεια κατσαρόλα. Μου είπε η μαμά μου να μην σκύβω,αλλά αυτό δεν είναι εφικτό,πως γίνεται να μην σκύβω καθόλου? Κάτι να πέσει πρέπει να το μαζέψω,δε γίνεται αλλιώς. Φοβάμαι,δεν ξέρω τι επιτρέπεται και τι όχι. Εσείς τι δουλειές κάνατε μετά την εμβρυομεταφορα? 

Καλημερα κοριτσι μου. Δεν εχω κανει ακομα την εμβρυομεταφορα, αλλα συζητωντας με τον γιατρο μου, μου ειπε να κανω τα παντα οπως πριν (εκτος να σηκωνω μεγαλα βαρη). Οτι ουτε ξαπλα χρειαζεται ουτε τιποτα. Να λειτουργω φυσιολογικα! Καλους πολλαπλασιασμους!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Makelen είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Δεν εχω κανει ακομα την εμβρυομεταφορα, αλλα συζητωντας με τον γιατρο μου, μου ειπε να κανω τα παντα οπως πριν (εκτος να σηκωνω μεγαλα βαρη). Οτι ουτε ξαπλα χρειαζεται ουτε τιποτα. Να λειτουργω φυσιολογικα! Καλους πολλαπλασιασμους!!

Ευχαριστω πολύ κορίτσι μου,εύχομαι καλή επιτυχία και σε σένα ❤️

Αυτό το " μεγάλα βάρη" τι εννοούν ρε συ? Και μένα μου είπε όχι μεγάλα βάρη,αλλα για πόσα κιλά μιλάμε? Οκ δεν σηκώνω το στρώμα η το τραπέζι,αλλά πχ την κατσαρόλα μπορώ άφοβα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ευχαριστω πολύ κορίτσι μου,εύχομαι καλή επιτυχία και σε σένα ❤️

Αυτό το " μεγάλα βάρη" τι εννοούν ρε συ? Και μένα μου είπε όχι μεγάλα βάρη,αλλα για πόσα κιλά μιλάμε? Οκ δεν σηκώνω το στρώμα η το τραπέζι,αλλά πχ την κατσαρόλα μπορώ άφοβα?

Ναι καλε την κατσαρόλα μπορείς! Μην σηκώνεις πχ σακούλες με

πολλα ψώνια από το σούπερ κλπ


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Blue Velvet said:

Δεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό,το δικό μου στήθος πρηζοταν και ξεπρηζοταν όλη την ώρα,τόσο πριν την εμβρυομεταφορα,όσο και στο διάστημα της ωοληψιας.

 

 

29 minutes ago, Makelen said:

Νομιζω οτι σε τοσα που υποβαλλουμε τον οργανισμο μας κατα την εξωσωματικη.. εχεις ή οχι συμπτωματα δεν πρεπει να παιζει ρολο. Γι αυτο μην τρελαινεσαι κ γι αυτο..! Λιγο ακομα υπομονηηη..!!❤❤

Ευχαριστώ βρε κορίτσια. Δίκιο έχετε όμως είναι τρομερά δύσκολο να μην αγχώνεσαι. Εγώ αδυνατώ να σκεφτώ το οτιδήποτε άλλο μέρες τώρα. Υπομονή όμως, δεν μπορώ να κάνω κ αλλιώς. Τουλάχιστον η αναμονή έχει και ελπίδα μαζί. 

25 minutes ago, Blue Velvet said:

Καλημέρα κορίτσια,

Αύριο πάω για δεύτερη εξέταση χοριακης και είμαι αγχωμενη. Η πρώτη βγήκε 370. Μου είπε ο γιατρός να μην κουράζομαι,όπως και οι δικοί μου. Δεν μπορώ να είμαι ξαπλωμένη στο κρεβάτι όλη την ώρα,σηκώνομαι,μαγειρεύω και κάνω λίγο συμμάζεμα. Δεν σηκώνω βάρη,παρά μόνο την άδεια κατσαρόλα. Μου είπε η μαμά μου να μην σκύβω,αλλά αυτό δεν είναι εφικτό,πως γίνεται να μην σκύβω καθόλου? Κάτι να πέσει πρέπει να το μαζέψω,δε γίνεται αλλιώς. Φοβάμαι,δεν ξέρω τι επιτρέπεται και τι όχι. Εσείς τι δουλειές κάνατε μετά την εμβρυομεταφορα? 

Εγώ έμεινα ξάπλα 5-6 μέρες από την ετ. Μεταφερόμουν μόνο από δωμάτιο σε δωμάτιο και σήκωνα μέχρι 2 πιάτα. Μετά ήμουν πιο χαλαρή, πήγα και τον σκύλο μου βόλτα στην βδομάδα πάνω, χαλαρό περπάτημα. Το σκύψιμο κι εγώ δυσκολεύομαι να το σταματήσω, δεν γίνεται. Απλώς το κάνω όσο πιο προσεκτικά μπορώ. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet said:

Καλημέρα κορίτσια,

Αύριο πάω για δεύτερη εξέταση χοριακης και είμαι αγχωμενη. Η πρώτη βγήκε 370. Μου είπε ο γιατρός να μην κουράζομαι,όπως και οι δικοί μου. Δεν μπορώ να είμαι ξαπλωμένη στο κρεβάτι όλη την ώρα,σηκώνομαι,μαγειρεύω και κάνω λίγο συμμάζεμα. Δεν σηκώνω βάρη,παρά μόνο την άδεια κατσαρόλα. Μου είπε η μαμά μου να μην σκύβω,αλλά αυτό δεν είναι εφικτό,πως γίνεται να μην σκύβω καθόλου? Κάτι να πέσει πρέπει να το μαζέψω,δε γίνεται αλλιώς. Φοβάμαι,δεν ξέρω τι επιτρέπεται και τι όχι. Εσείς τι δουλειές κάνατε μετά την εμβρυομεταφορα? 

Δεν σηκώνω βαριά πράγματα ,όταν σκύβω σκύβω λυγίζοντας τα πόδια με όρθιο κορμό ,δεν κάνω βαριές δουλειές και δεν ανεβοκατεβαίνω συνέχεια σκάλες (όταν το κάνω πάω σιγά σιγά ).Αν και μου είπαν να μην κάθομαι στο κρεβάτι και να είμαι όπως πριν με προσοχή ειναι τέτοια η ζαλάδα και η κούραση που ξαπλώνω αρκετές φορες την ημέρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Vk79 είπε:

Κορίτσια μην ψάχνετε για συμπτωματα....

1η χοριακη 151,3

Σας το λέει μια που την έφαγε το άγχος όλο το πρωί γιατί δεν είχα καθόλου συμπτωματα

Ας πάνε για όλες μας καλά τα πράγματα και τελειομηνα

μπραβοοοοο συγχαρητηρια!!!!! ειχα ενα προαισθημα για σενα!!!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vk79 said:

Κορίτσια μην ψάχνετε για συμπτωματα....

1η χοριακη 151,3

Σας το λέει μια που την έφαγε το άγχος όλο το πρωί γιατί δεν είχα καθόλου συμπτωματα

Ας πάνε για όλες μας καλά τα πράγματα και τελειομηνα 

Συγχαρητήριααααααα!!!!!!!!! ♥ Σούπερ !!!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vk79 said:

Κορίτσια μην ψάχνετε για συμπτωματα....

1η χοριακη 151,3

Σας το λέει μια που την έφαγε το άγχος όλο το πρωί γιατί δεν είχα καθόλου συμπτωματα

Ας πάνε για όλες μας καλά τα πράγματα και τελειομηνα

Αχ μπράβο ρε κοπέλα μου!! Δώσε και σε μας κουράγιο χαχα 

Συγχαρητήριααα είσαι έγκυος!!!

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...