Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

3 minutes ago, kateriiina25 said:

 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Πραγματικά. Μην το βάζεις κάτω. Μίλησες με τον γιατρό; Θα προχωρήσετε άμεσα σε επόμενη; Αν ναι, σκέφτεστε να κάνετε κάτι διαφορετικά ή να τσεκάρετε κάτι παραπάνω; Με συγχωρείς που σε ρωταω τωρα όλα αυτά αλλά νομίζω εμένα θα με βοηθούσε ψυχολογικά να οργανώνομαι για τα επόμενα βήματα. 

Σε ευχαριστώ πολυ! Ειναι η αλήθεια ότι στενοχωριέμαι πολύ αν και είχα το χρονο τις προηγούμενες μερες να το δουλέψω στο μυαλό μου.. μιλήσαμε με τον γιατρό  θα με δει μόλις ξεκινήσει η περίοδος με την προοπτική να προχωρήσουμε πάλι σε διέγερση σε αυτό το κύκλο. Πιστεύω θα πάμε πάλι με το ίδιο πρωτόκολλο. Κάναμε το μακρύ και μου ταίριαξε με την έννοια ότι ανταποκρίθηκα καλά στα φάρμακα, δημιουργήθηκαν 6 βλαστοκύστες και αποκτήσαμε το πολυαγαπημένο μας κοριτσάκι. Βέβαια εχουν περάσει και 2 χρ. απο τότε. Αλλά δεν θα ψαξω κάτι άλλο απο εξετάσεις τώρα, η παλλίνδρομη στην προηγούμενη ετ ήταν τρισωμία και τώρα έτυχε η βιοχημική με τις τελευταίες βλαστοκύστες. Και εμένα με βοηθάει να έχω πρόγραμμα πιστεύω μόλις έρθει η περίοδος θα αλλάξει η διάθεση και θα αρχίσω παλι να ελπίζω. Πώς τα ακούς όλα αυτά; Εσύ σε τί στάδιο είσαι; συγγνώμη τα μπερδεύω καμιά φορά, είναι αρκετά κορίτσια σε διαφορα στάδια ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 minutes ago, Powerzen said:

Σε ευχαριστώ πολυ! Ειναι η αλήθεια ότι στενοχωριέμαι πολύ αν και είχα το χρονο τις προηγούμενες μερες να το δουλέψω στο μυαλό μου.. μιλήσαμε με τον γιατρό  θα με δει μόλις ξεκινήσει η περίοδος με την προοπτική να προχωρήσουμε πάλι σε διέγερση σε αυτό το κύκλο. Πιστεύω θα πάμε πάλι με το ίδιο πρωτόκολλο. Κάναμε το μακρύ και μου ταίριαξε με την έννοια ότι ανταποκρίθηκα καλά στα φάρμακα, δημιουργήθηκαν 6 βλαστοκύστες και αποκτήσαμε το πολυαγαπημένο μας κοριτσάκι. Βέβαια εχουν περάσει και 2 χρ. απο τότε. Αλλά δεν θα ψαξω κάτι άλλο απο εξετάσεις τώρα, η παλλίνδρομη στην προηγούμενη ετ ήταν τρισωμία και τώρα έτυχε η βιοχημική με τις τελευταίες βλαστοκύστες. Και εμένα με βοηθάει να έχω πρόγραμμα πιστεύω μόλις έρθει η περίοδος θα αλλάξει η διάθεση και θα αρχίσω παλι να ελπίζω. Πώς τα ακούς όλα αυτά; Εσύ σε τί στάδιο είσαι; συγγνώμη τα μπερδεύω καμιά φορά, είναι αρκετά κορίτσια σε διαφορα στάδια ❤

Εγώ έκανα την πρώτη μου ετ την Δευτέρα και αναμένω τα αποτελέσματα το επόμενο Σάββατο. Αφου σου ταίριαξε έτσι το πρωτόκολλο τότε ακούγεται σαν καλή κίνηση. 6 βλαστοκύστες είναι ενα πολύ καλό αποτέλεσμα. Μακάρι να έχεις ανάλογο και τώρα. Ευτυχώς πάντως εχεις το παιδακι σου και παίρνεις κουράγιο. Σου είπε ο γιατρός γιατί μπορει να εμφυτεύονται και να μην προχωράνε; Είναι θέμα εμβρύων; Η τρισωμία πως φαίνεται; Δεν γνωρίζω καθόλου. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, kateriiina25 said:

Εγώ έκανα την πρώτη μου ετ την Δευτέρα και αναμένω τα αποτελέσματα το επόμενο Σάββατο. Αφου σου ταίριαξε έτσι το πρωτόκολλο τότε ακούγεται σαν καλή κίνηση. 6 βλαστοκύστες είναι ενα πολύ καλό αποτέλεσμα. Μακάρι να έχεις ανάλογο και τώρα. Ευτυχώς πάντως εχεις το παιδακι σου και παίρνεις κουράγιο. Σου είπε ο γιατρός γιατί μπορει να εμφυτεύονται και να μην προχωράνε; Είναι θέμα εμβρύων; Η τρισωμία πως φαίνεται; Δεν γνωρίζω καθόλου. 

Με το καλό εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να σου πάνε όλα καλά με μια θετικότατη χοριακή και μια όμορφη εγκυμοσύνη. Τα τελευταία εμβρυάκια που μεταφέραμε είχαν γύρω στο 25- 30% πιθανότητα να προχωρήσουν σύμφωνα με τον εμβρυολόγο αξιολογώντας τα μορφολογικά τους χαρακτηριστικά. Δεν ήταν και τα καλύτερα αλλά αυτά μας ειχαν μείνει.. από τις γενικές μου γνώσεις και αυτό που έκανα, η τρισωμία στην παλλίνδρομη κύηση αποδεικνύεται μετά από την ιστολογική ανάλυση/βιοψία του εμβρύου σε περίπτωση που γίνει απόξεση και υπάρχει αρκετο υλικό για να γίνει ανάλυση. Εμείς εκείνη τη φορά τη μια εβδομάδα ακούσαμε μία καρδούλα να χτυπά και την άλλη τίποτα..

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Powerzen said:

Με το καλό εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να σου πάνε όλα καλά με μια θετικότατη χοριακή και μια όμορφη εγκυμοσύνη. Τα τελευταία εμβρυάκια που μεταφέραμε είχαν γύρω στο 25- 30% πιθανότητα να προχωρήσουν σύμφωνα με τον εμβρυολόγο αξιολογώντας τα μορφολογικά τους χαρακτηριστικά. Δεν ήταν και τα καλύτερα αλλά αυτά μας ειχαν μείνει.. από τις γενικές μου γνώσεις και αυτό που έκανα, η τρισωμία στην παλλίνδρομη κύηση αποδεικνύεται μετά από την ιστολογική ανάλυση/βιοψία του εμβρύου σε περίπτωση που γίνει απόξεση και υπάρχει αρκετο υλικό για να γίνει ανάλυση. Εμείς εκείνη τη φορά τη μια εβδομάδα ακούσαμε μία καρδούλα να χτυπά και την άλλη τίποτα..

Πολύ άσχημη εμπειρία φαντάζομαι. Λυπάμαι πολύ. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην χρειαστεί να ξανά περάσεις κάτι τέτοιο. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Makelen said:

Αφου μας ακυρωνουν τις εμβρυομεταφορες.. πως να περιμενουμε χοριακες! Χαχ Αστα να πανε! Κι εγω υπολογιζα οτι θα την ειχα ηδη κανει.. και τελικα.. παμε για τον αλλο μηνα! Κι αν εχω ξεφουσκωσει απο την υπερδιεγερση!

Κι εγώ λίγες μέρες πριν πάω κόλλησα COVID και αναβλήθηκε 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Dindindan είπε:

Ναι είναι η πρώτη. Την προηγούμενη την διέκοψα στην μέση, επαιρνα μόνο σικλακουρ. Να έχω βλαστοκυστες πέντε και έξι ημερών. Εσυ;

Εκανα ωοληψια την Τριτη στις 22/2. Αυριο θα μαθω ποσες βλαστοκυστες! Εσυ πόσες εχεις; και απο ποσα γονιμοποιημενα;? 2 θα βαλεις;?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Από 8 που γονιμοποιήθηκαν έχουμε 5. Δεν ξέρω ακόμη ποσά θα βάλουμε! Εσείς; 

2 minutes ago, Dindindan said:

Από 8 που γονιμοποιήθηκαν έχουμε 5. Δεν ξέρω ακόμη ποσά θα βάλουμε! Εσείς; 

 

9 minutes ago, Makelen said:

Εκανα ωοληψια την Τριτη στις 22/2. Αυριο θα μαθω ποσες βλαστοκυστες! Εσυ πόσες εχεις; και απο ποσα γονιμοποιημενα;? 2 θα βαλεις;?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Dindindan είπε:

Από 8 που γονιμοποιήθηκαν έχουμε 5. Δεν ξέρω ακόμη ποσά θα βάλουμε! Εσείς; 

 

 

Μπραβο, πολυ καλα ποσοστα! Εμενα μου ειπε οτι θα βαλουμε 2, πρωτα ο Θεος, γιατι ειμαι 39 σχεδον. Εβγαλα 20. Τα 18 ηταν ωριμα, και γονιμοποιηθηκαν τα 15. Αυριο θα μαθω για βλαστοκυστες! Ελπιζω να παει καλα κι αυτο..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Makelen said:

Μπραβο, πολυ καλα ποσοστα! Εμενα μου ειπε οτι θα βαλουμε 2, πρωτα ο Θεος, γιατι ειμαι 39 σχεδον. Εβγαλα 20. Τα 18 ηταν ωριμα, και γονιμοποιηθηκαν τα 15. Αυριο θα μαθω για βλαστοκυστες! Ελπιζω να παει καλα κι αυτο..!

Super! Και θα κανείς απευθείας ετ;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dindindan said:

Αλλά τώρα είμαι στον επόμενο μήνα!

 

1 hour ago, Makelen said:

Κι εγω τον αλλο μηνα εχω εμβρυομεταφορα! Εσενα ειναι η πρωτη σου;? εχεις βλαστοκυστες;?

Καλή επιτυχία κορίτσια! Τι ημερομηνίες θα κάνετε την ετ; Ξέρετε ή όχι ακόμα;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Dindindan είπε:

Super! Και θα κανείς απευθείας ετ;

 

πρίν από 7 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

Καλή επιτυχία κορίτσια! Τι ημερομηνίες θα κάνετε την ετ; Ξέρετε ή όχι ακόμα;

Ηταν να κανω στον ιδιο κυκλο ωοληψια και εμβρυομεταφορα, αλλα επαθα υπερδιεγερση ωοθηκων. Ακομα ειμαι πρησμενη! Κι ετσι ειπαμε να την κανουνουμε την ετ τον επομενο μηνα. Υπολογιζω προς τα τελη Μαρτη, γτ ειναι να αδιαθετησω γυρω στις 8/3. Δεν θελει κ καμια 20 μερες μετα;?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 said:

 

Καλή επιτυχία κορίτσια! Τι ημερομηνίες θα κάνετε την ετ; Ξέρετε ή όχι ακόμα;

Με βάση αυτή που δεν κάναμε υπολογίζω γύρω στις 10 Μαρτίου  αλλά δεν έχω επίσημη ανακοίνωση!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...