Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 hour ago, Depy81 said:

Όντως τι έγινε μόνο εμείς είμαστε σε ολο το σαιτ? Βάλαμε 2 των 5 ημερών στις 22.2 . Τις πρώτες 4 φορές είχα 0 χοριακη. Την πέμπτη ήταν ολα μια χαρά ώσπου σε προγραμματισμένη εξέταση το μωρό ειχε πεθάνει στην 15 εβδομάδα. Εμβρυικος υδρωπας. Δεν προμηνυε τίποτα το αποτέλεσμα. Χοριακες σούπερ, συμπτώματα φουλ, Αυχενική τέλεια. Αλλα μετά τιποτα. Έκανα 2 Χρόνια να το ξεπεράσω κ προχωρήσαμε. Αλλα δεν ξέρω, οχι οτι την προηγ φορα είχα τιποτα το ιδιαίτερο αλλα να, που κ που κατι δέκατα λιγο το στήθος ποτε πρηζοταν ποτε οχι. Ενώ τωρα πολυ νορμαλ. Με τοση προγεστερονη που παιρνω κατι θα πρεπε να νοιωθω. Τεςπα. Θα δειξει την Πέμπτη. Εύχομαι να έχουμε σουπερ χοριακες! Εσυ πότε έκανες? Έβαλες 3 ή 5 ημέρας?

Πω πω κοπέλα μου ποσα εχεις περασει! Πραγματικά χαρά στο κουράγιο σου. Ειλικρινά σε θαυμάζω. Ευχομαι να δικαιωθεί επιτέλους ο κόπος σου. Εμένα είναι η πρώτη μου αλλά προσπαθούμε φυσιολογικά 5 χρόνια. Μου ήταν πολύ δύσκολο να αποδεχτώ την εξωσωματική.  
Ετ έκανα την Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου με 2 5ης μέρας και χοριακή έχω το Σάββατο. 

54 minutes ago, Vk79 said:

Εγώ τη Τρίτη....

Απο συμπτώματα τίποτα απολύτως 

Νιώθω καλύτερα απο ποτέ...σαν να μην έχω κάνει εμβρυομεταφορα 

Την έκανα 18 Φεβρουαρίου...

Έχω ήδη απογοητευτεί 

Καλωσήρθες στην παρέα μας! Είμαστε τρεις τώρα :)  

Μην απογοητεύεσαι, όπως βλέπεις καμία μας δεν έχει συμπτώματα. Τα λεω βέβαια σε σένα να τα ακούω κ γω γιατί με έχει πάρει κ μένα απο κάτω. 
Εσένα η πρώτη σου;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 minutes ago, Vk79 said:

Ναι είναι η 1η μου εμβρυομεταφορα (είμαι 42,5 ετων)

Έβαλα 2 κατεψυγμένα 3 ημερών 

Το ένα 8 διαιρεσεων και το άλλο compacted

Αλλά να μη νιώθουμε τίποτα με τόσα φαρμακα;

Και να νιώσουμε κάτι και να είναι μόνο απο τα φάρμακα δεν έχει και νόημα. Παίρνεις outro και cyclacur? Τα outro δεν σε ζαλίζουν;

9 minutes ago, Alekos said:

Καλησπέρα, χθες έγινε εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων. Σήμερα υπάρχουν πονάκια περιόδου (ελάχιστα) όχι συνεχόμενα . Να απογοητευτώ; 

Είναι πολύ πολύ νωρίς για να απογοητευτείς καλέ. Τα πονάκια τις πρώτες μέρες είναι φυσιολογικά. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Και να νιώσουμε κάτι και να είναι μόνο απο τα φάρμακα δεν έχει και νόημα. Παίρνεις outro και cyclacur? Τα outro δεν σε ζαλίζουν;

 

Τις πρώτες μέρες με έκαναν να νιώθω ζεν τα ουτρο, τώρα δεν καταλαβαίνω τιποτα

Παίρνω και cyclacur και κορτιζονη και σαλοσπιρ και ένεση ηπαρινης...όλο το σετ δηλαδή 

Σκεφτόμουν να κάνω και ένα τεστ φαρμακείου αλλά άφησα στην άκρη τη σκέψη..μια και καλή την Τρίτη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 minutes ago, Vk79 said:

Τις πρώτες μέρες με έκαναν να νιώθω ζεν τα ουτρο, τώρα δεν καταλαβαίνω τιποτα

Παίρνω και cyclacur και κορτιζονη και σαλοσπιρ και ένεση ηπαρινης...όλο το σετ δηλαδή 

Σκεφτόμουν να κάνω και ένα τεστ φαρμακείου αλλά άφησα στην άκρη τη σκέψη..μια και καλή την Τρίτη 

Κι εγώ σκεφτόμουν να κάνω την Πέμπτη αλλά ο άντρας μου δεν με αφήνει. Και επειδή φοβάμαι πολύ είπα να μην το κάνω. Εγώ παίρνω cyclacur, outro και αντιπηκτικές. Τα outro με πιάνουν ακόμα αλλά λιγότερο. Εσένα κοντοζυγώνει πάντως. 2 μερούλες έμειναν. Κάνε υπομονή. Ο γιατρός σου ζήτησε 11 μέρες μετά, ε; Εμένα 12 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Alekos είπε:

Δεν ξέρω τι να πω, καμία που να είχε πονάκια από τόσο μα τόσο νωρίς;

Cyclacur παίρνετε μετά την εμβρυομεταφορα;

Εγώ δεν είχα κορίτσι μου

Τα cyclacur τα ξεκίνησα 3 μέρες πριν την εμβρυομεταφορα ανά 12ωρο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Alekos said:

Δεν ξέρω τι να πω, καμία που να είχε πονάκια από τόσο μα τόσο νωρίς;

Cyclacur παίρνετε μετά την εμβρυομεταφορα;

Εγώ είχα από την δεύτερη μέρα ,ακόμα έχω και έχουν περάσει 2 βδομαδες και κάτι !

Παντως είναι τα χάπια και το είτε έχεις φουλ συμπτώματα είτε όχι δεν καθορίζουν το αποτέλεσμα και τα δυο σε αγχώνουν μόνο .

Ciclacur ξεκίνησα Δευτέρα και ετ έκανα Πέμπτη και παίρνω ακόμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 minutes ago, Alekos said:

Αγχώθηκα παρά πολύ...καμία κοπέλα με θετική έκβαση και να είχε τέτοια μικρό πονάκια;

Όταν έκανα την ετ μου είπαν οτι αν δω αίμα ή εχω ενοχλήσεις τις επόμενες μέρες να μην ανησυχήσω. Μπορεί να είναι και απο την εμφύτευση ή απο τις ορμόνες. Εγώ το cyclacur το ξεκίνησα μία μερα μετά την ωοληψια. Στην ετ μου τα αύξησαν σε 6 την ημέρα γιατί είχα χαμηλή Ε2


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alekos said:

Για ποιο λόγο γίνεται η χρήση cyclacur?

Είναι οιστρογόνα για την πάχυνση του ενδομητρίου. Δεν ξερω αν χρησιμεύει και κάπου αλλού

Μιας και το συζητάμε, ήθελα να το ψάξω κι εγώ λίγο παραπάνω και βρήκα αυτό:

Η αυξημένη ποσότητα οιστρογόνων στον οργανισμό ενισχύει τη ροή του αίματος στα όργανα του σώματος και συντελεί στην εντυπωσιακή ανάπτυξη και αύξηση της μήτρας και του πλακούντα, ενώ το ενδομήτριο γίνεται παχύτερο και εμπλουτίζεται με θρεπτικά συστατικά. Έτσι, το γονιμοποιημένο ωάριο έχει όλη την υποστήριξη που χρειάζεται για να αναπτυχθεί.


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Alekos said:

Α μάλιστα το ενδομήτριο την ημέρα της ωοληψιας ήταν 11 τριζωνικο, λογικά για αυτό δεν παίρνω cyclacur

Ναι ισως δεν το χρειαζόσουν. Εμένα ήταν 5,5 2 μέρες πριν την ωοληψία οπότε έπρεπε να το πάρω οπωσδήποτε  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...