Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

48 minutes ago, silvy22 said:

σοκ! εκλεισες υπερυχο? double double!!!

Μου λέει η μαία άμα θέλετε ελάτε και από τώρα μέσα στην βδομάδα για υπέρηχο χαχαχ και λέω νταξει όχι κάτσε να μπω 6 εβδομάδα και έκλεισα την άλλη Τετάρτη .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , KONNA28 είπε:

Μου λέει η μαία άμα θέλετε ελάτε και από τώρα μέσα στην βδομάδα για υπέρηχο χαχαχ και λέω νταξει όχι κάτσε να μπω 6 εβδομάδα και έκλεισα την άλλη Τετάρτη .

Ωραία με το καλό !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Blue Velvet said:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια❤️

Ήμουν πολύ αρνητική,διότι είχα ήδη μια αποτυχημένη προσπάθεια,έχω χαμηλή ΑΜΗ και ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια..Νόμιζα πως δεν έχω ελπίδες και πίστευα πως θα μπω σε πολυέξοδες εξετάσεις που έχω διαβάσει από άλλες κοπέλες εδώ μέσα. Ο γιατρός μου αποδείχθηκε εξαιρετικος,ελπίζω την Τετάρτη να πάνε όλα καλά και εύχομαι ολόψυχα πολλά πολλά μωράκια για όλες μας❤️

Συγχαρητήρια εισαι εγκυούλα! Όλα καλά θα πάνε, να το απολαύσεις όσο περισσότερο μπορείς! Καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Powerzen είπε:

Συγχαρητήρια εισαι εγκυούλα! Όλα καλά θα πάνε, να το απολαύσεις όσο περισσότερο μπορείς! Καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις.

Ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 hours ago, kateriiina25 said:

Ψάχνω από κάπου να πιαστώ κι εγώ. Μία είμαι αισιόδοξη και μία νιώθω ότι δεν γίνεται τίποτα. 

Καλημέρα σου! Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου. Εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου. Καταλαβαίνω φουλ το άγχος σου. Έβαλες 3ης ή 5ης μέρας?

Μην νιώθεις άσχημα. Έκανες αυτό που θεώρησες καλύτερο για σένα και για την διαδικασία. Μακάρι να πάνε όλα καλά και μετά να τους ανακοινώσεις με χαρά την εγκυμοσύνη σου :) 

Έβαλα 3ης μέρας. Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα ιδέα τι σημαίνει 3ης κ τι 5ης κ τι βλαστοκυστες. Καθόμουν 5 μερες τώρα κ διάβαζα όλες τις αναλυσεις κ τα σχόλια των κοριτσιών εδώ στο φόρουμ για να καταλάβω τις διαφορές. Στην αρχή τρελάθηκα λίγο, μήπως έπρεπε να είχα ψάξει κ διαβάσει πιο πολλα νωρίτερα, πριν τη διαδικασία, μετά κάπως εκλογικευτηκα κ σκέφτηκα: στοπ, ότι έγινε έγινε, δεν αλλάζει τίποτα τώρα, μένει μόνο να απολαύσουμε αυτές τις μέρες μαζί την "ελπίδα" ότι έχει γίνει το μικρό "θαύμα".

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mommy39 said:

Δε  χρειαζεται να αναφερεις το 43 αφου τα ωάρια σου ειναι νεωτέρα :))  .. εγω οςες φορές ήμουν εγκυος τις πρώτες ημερες ειχα τσιμπηματα τραβήγματα πονάκια και ενοχλήσεις στην μητρα όπου μετα απο 3-4 ημερες εξαφανίζονταν.. πότε είναι η χοριακη σου; Καλή επιτυχία !!! 

Σε ευχαριστώ πολυ για το θαρρος που μου δίνεις! Το άγχος μου προκυπτει από το ότι αν δεν παει καλα τώρα, ποιος ξέρει τι ωάρια θα μπορέσω να έχω μετά. Και μόνο που σκέφτομαι τι ήταν καλυτερο να κάνω, τόσο αγχώνομαι. 

Αυτό που λες για τα τσιμπήματα, όντως, μάλλον σήμερα 5η μέρα δε νιώθω τόσα, όμως έχω πιθανοτατα από την προγεστερονη ατονιες, ζαλάδες που πανε κι έρχονται... Ίσως από όλο το κοκτέιλ ορμονών κ κορτιζόνης που παιρνω. Θα παω για χοριακη την Τριτη. 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ νωρίς το πρωί έκανα τη χοριακη μου γιατί σήμερα επέστρεψα στη δουλειά 

Αρνούμαι να τηλεφωνήσω στο μικροβιολογικο γιατί φοβάμαι πολύ το άκουσμα του αρνητικού αποτελέσματος 

Ήθελα να  μοιραστώ μαζί σας το φόβο μου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Να μη φοβάσαι κορίτσι μου. Βρες τη δύναμη κ πάρε. Εμείς οι γυναίκες που μπαίνουμε στην διαδικασία αυτή έχουμε τόση δύναμη μέσα μας. Κ που ξέρεις .... Μπορεί να τρεναρεις άδικα την αναμονή σου. Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Vk79 είπε:

Πολύ νωρίς το πρωί έκανα τη χοριακη μου γιατί σήμερα επέστρεψα στη δουλειά 

Αρνούμαι να τηλεφωνήσω στο μικροβιολογικο γιατί φοβάμαι πολύ το άκουσμα του αρνητικού αποτελέσματος 

Ήθελα να  μοιραστώ μαζί σας το φόβο μου

Καλά αποτελέσματα ποτέ θα είναι έτοιμη ; Μακαρι να δεις ένα τριψήφιο νούμερο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Vk79 είπε:

Πολύ νωρίς το πρωί έκανα τη χοριακη μου γιατί σήμερα επέστρεψα στη δουλειά 

Αρνούμαι να τηλεφωνήσω στο μικροβιολογικο γιατί φοβάμαι πολύ το άκουσμα του αρνητικού αποτελέσματος 

Ήθελα να  μοιραστώ μαζί σας το φόβο μου

Καλημερα και καλη επιτυχια!! Τωρα ειδα το προφιλ σου κ θυμήθηκα. 2 3ων ημερων ετσι; κι αφου την εκανες 18/2.. αρα εισαι οριακα 14η μετα. Οποτε για διψηφια χοριακη εισαι.. μην αγχωθεις καθολου! Ευχομαι να ειναι θετικο.. και να εχεις πολλαπλασιασμους απο εδω κ περα!

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Vk79 said:

Πολύ νωρίς το πρωί έκανα τη χοριακη μου γιατί σήμερα επέστρεψα στη δουλειά 

Αρνούμαι να τηλεφωνήσω στο μικροβιολογικο γιατί φοβάμαι πολύ το άκουσμα του αρνητικού αποτελέσματος 

Ήθελα να  μοιραστώ μαζί σας το φόβο μου

Κοπέλα μου πόσο σε καταλαβαίνω! Μάζεψε όμως δύναμη και πάρε τηλέφωνο. Εύχομαι να ακούσεις ένα τέλειο νούμερο. Καλή επιτυχία!!


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Vk79 said:

Πολύ νωρίς το πρωί έκανα τη χοριακη μου γιατί σήμερα επέστρεψα στη δουλειά 

Αρνούμαι να τηλεφωνήσω στο μικροβιολογικο γιατί φοβάμαι πολύ το άκουσμα του αρνητικού αποτελέσματος 

Ήθελα να  μοιραστώ μαζί σας το φόβο μου

Σου στέλνουμε όλη τη θετική μας ενέργεια για ένα θετικό αποτέλεσμα, μαζί με όλη μας την αγάπη! Σε κάθε περίπτωση, είμαστε εδώ, περιμένουμε τα νέα σου κ ότι κ αν προκύψει θα είμαστε εδώ να το συζητήσουμε ! Καμιά μας δεν θα είναι μόνη είτε στις χαρές είτε στις λύπες. Κοιτάμε μόνο μπροστά! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Vk79 said:

Πολύ νωρίς το πρωί έκανα τη χοριακη μου γιατί σήμερα επέστρεψα στη δουλειά 

Αρνούμαι να τηλεφωνήσω στο μικροβιολογικο γιατί φοβάμαι πολύ το άκουσμα του αρνητικού αποτελέσματος 

Ήθελα να  μοιραστώ μαζί σας το φόβο μου

Εμένα με βοηθάει που το μικροβιολογικό την στέλνει με mail. Έτσι μπορώ να δω το αποτέλεσμα «με τους δικούς μου όρους»!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με ρώτησε το μικροβιολογικο με πιο τρόπο θέλω να μάθω τα αποτελέσματα αλλά δεν ήθελα να δηλώσω κανένα τρόπο 

Δεν έχω κανένα απολύτως συμπτωμα και ο φόβος με εχει κυριεύσει ...

Θα τους τηλεφωνήσω μόλις βρω τη δύναμη 

Σας ευχαριστώ κορίτσια 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...