Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 17/5/2024 at 10:23 ΠΜ, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Κορίτσι μου, σήμερα ενημερώθηκα ότι κρατάει 20 μέρες αφού ανοιχτεί.

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Κορίτσια όρο μου έβαλαν κατά την ωοληψια,όχι στην εμβρυομεταφορα. Άλλες γυναίκες κάνουν ωοληψια με τοπική αναισθησία,αλλά εγώ φοβήθηκα και προτίμησα τη μέθη. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας,με πολλά πολλά μωράκια ❤️

2 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Ααα δε το ξερα .. σου βαζουν κ ορο στην εμβρυομεταφορα ;; Πως πηγε η επαναληπτικη χοριακη κοριτσι μου ;; Ευχομαι να πηρες ενα τεραστιο νουμερο

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου,700εχω στη δεύτερη χοριακη! 

Όρο μου έβαλαν στον ωοληψια,απλά δεν το διευκρίνισα στο σχόλιο μου και τώρα το διόρθωσα. Σου εύχομαι θετικά αποτελέσματα και μια ανώδυνη,γλυκιά εγκυμοσύνη ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

44 minutes ago, Iraki2022 said:

Έχεις όλη τη θετική μας ενέργεια! Κι εγώ έχω φοβερά καλό προαίσθημα ότι θα εχεις μια φοβερή θετική χοριακη! ✌✌✌

Eυχαριστώ πολύ κοπέλα μου!

15 minutes ago, Blue Velvet said:

 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου,700εχω στη δεύτερη χοριακη! 

 

Πολύ καλή η χοριακή σου! Διπλασιάστηκε!! Μπράβο!!! Σου είπαν να πας και για 3η?

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Eυχαριστώ πολύ κοπέλα μου!

Πολύ καλή η χοριακή σου! Διπλασιάστηκε!! Μπράβο!!! Σου είπαν να πας και για 3η?

Όχι,γιατί μου είπαν πως είμαι σίγουρα έγκυος και υπάρχει πιθανότητα για δίδυμα,αλλά ακόμα δεν ξέρουμε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Blue Velvet said:

Όχι,γιατί μου είπαν πως είμαι σίγουρα έγκυος και υπάρχει πιθανότητα για δίδυμα,αλλά ακόμα δεν ξέρουμε

Μακάρι! Στο εύχομαι να είναι δύο τα σποράκια!!!

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Vk79 είπε:

Blue Velvet πόση ήταν η 1η χοριακη σου;

Είχες βάλει βλαστοκυστες;

Εμένα η 2η ειναι αύριο 

Η πρώτη χοριακη ήταν 368 αν θυμάμαι καλά,και η σημερινή 700

Στην  εμβρυομεταφορα είχαμε βάλει δύο βλαστοκύστες πέντε ημερών. Την Παρασκευή θα κάνω υπέρηχο,ελπίζω να πάνε όλα καλά. Κοπέλα μου,σου εύχομαι ολόψυχα μια γλυκιά εγκυμοσύνη ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Όχι,γιατί μου είπαν πως είμαι σίγουρα έγκυος και υπάρχει πιθανότητα για δίδυμα,αλλά ακόμα δεν ξέρουμε

Πολυ πιθανο!  800 χοριακη την 12η μερα ετ κ ειχα διδυμα ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ακούω τις χοριακές σας και χαίρομαι αφάνταστα που πάνε υπέροχα! Με έχει φάει η αγωνία να πάω να τη μετρήσω κι εγώ.  Πείτε μου πάλι, αν έχω βάλει 3 ημερών και σήμερα είναι η 8η μέρα, ποιά μέρα λέτε να κάνω τη χοριακη? 

Επίσης, μετά από πόσες διαιρέσεις λέγονται "βλαστοκυστες"? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ακούω τις χοριακές σας και χαίρομαι αφάνταστα που πάνε υπέροχα! Με έχει φάει η αγωνία να πάω να τη μετρήσω κι εγώ.  Πείτε μου πάλι, αν έχω βάλει 3 ημερών και σήμερα είναι η 8η μέρα, ποιά μέρα λέτε να κάνω τη χοριακη? 

Επίσης, μετά από πόσες διαιρέσεις λέγονται "βλαστοκυστες"? 

Καλημερα ..με 3 ημερων νομιζω στις 14 μερες γινεται η χοριακη …βλαστοκυστες λεγονται τα εμβρυα που αναπτυσονται στο εργαστηριο μεχρι 5 ημερα και εχουν κοντα στα 200 κυτταρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ακούω τις χοριακές σας και χαίρομαι αφάνταστα που πάνε υπέροχα! Με έχει φάει η αγωνία να πάω να τη μετρήσω κι εγώ.  Πείτε μου πάλι, αν έχω βάλει 3 ημερών και σήμερα είναι η 8η μέρα, ποιά μέρα λέτε να κάνω τη χοριακη? 

Επίσης, μετά από πόσες διαιρέσεις λέγονται "βλαστοκυστες"? 

Είναι πολύ νωρίς η 8η μέρα κορίτσι μου!

Καλημερα!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Iraki2022 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ακούω τις χοριακές σας και χαίρομαι αφάνταστα που πάνε υπέροχα! Με έχει φάει η αγωνία να πάω να τη μετρήσω κι εγώ.  Πείτε μου πάλι, αν έχω βάλει 3 ημερών και σήμερα είναι η 8η μέρα, ποιά μέρα λέτε να κάνω τη χοριακη? 

Επίσης, μετά από πόσες διαιρέσεις λέγονται "βλαστοκυστες"? 

Καλημερα κοριτσι! Χοριακη κανουμε το λιγοτερο 14η μερα απο την ωορηξια-ωοληψια. Οταν εχεις εμβρυα 3ων ημερων, το πιο νωρις που μπορεις να κανεις χοριακη μετα την εμβρυομεταφορα, ειναι η 11η μερα (11+3=14). Με εμβρυα 5ης μερας, μπορεις να κανεις την 9η απο την εμβρυομεταφορα (9+5=14). Την 14η μερα η χοριακη για ενα εμφυτευμενο εμβρυο, πρεπει να ειναι 50 εως 100. Με πανω απο 100 χοριακη συνηθως ειναι διδυμα-τριδυμα. Οι διαιρεσεις για βλαστοκυστες που ρωτησες ειναι απο 80 και πανω. Στα 3ων ημερων ειναι συνηθως γυρω στις 8. Καλη σου επιτυχια.. με το καλο να ερθουν τα μωρακια σου!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...