Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να μην ανησυχώ,διότι το λίγο αίμα δεν δείχνει αποβολή και επίσης δεν έχω πόνους . Είπε πως μάλλον το αίμα ήταν από το σαλοσπιρ η έσπασε κάποιο αγγείο στη μήτρα λόγω των εμβρύων. Ελπίζω τελικά να είναι όλα καλά,πλανταξα στο κλάμα σήμερα και μαύρισαν όλα. Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια και με το καλό να αποκτήσουμε όλες τα μπεμπακια μας,που παλεύουμε τόσο πολύ για να αποκτήσουμε

Καταπληκτικά νέα! Χαίρομαι πολύ κορίτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Πάρε τον χρόνο σου και κλάψε όσο θες να ξεσπάσεις και να συνέλθεις πιο γρήγορα. Δεν το βάζουμε κάτω!! Πιθανότητες είναι. Που θα πάει? θα μας κάτσει. 

Λυπάμαι πολύ και για σένα κοπέλα μου! Αυτός ο μήνας δεν είναι και πολύ τυχερός τελικά. Μας πήρε σβάρνα. Κουράγιο! Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή για όλες μας.

Είναι πολύ νωρίς βρε 'σύ. Μην στεναχωριέσαι από τώρα. Σκέψου ότι είσαι πιθανότατα 2-3 μέρες από την εμφύτευση. Αυτή τη στιγμή η χοριακή σου θα είναι 3 με 6. Κανένα τεστ δεν πιάνει αυτό το νούμερο.

Το predictor early πιάνει υποτίθεται την χοριακή από 15 και πάνω ενώ τα στικ από 25. Μια χαρά αξιόπιστα είναι απλώς λιγότερο ευαίσθητα 

Δεν θα ήθελες να περάσεις από επιτροπή να γλιτώσεις τα χρήματα των φαρμάκων? Επίσης έχετε δει ανδρολόγο, ενδοκρινολόγο, αιματολόγο? Ίσως θα ήταν καλό πριν την επόμενη προσπάθεια

Κατερινακι μου εσυ σε τι φαση εισαι τωρα ;; Τι σκεφτεσαι να κανεις ;; Εγω παρολο που ναι νωρις δεν εκπιζω κιολας ..δε νιωθω καθολου εγκυος

πρίν από 1 λεπτό , Natassou85 είπε:

Κατερινακι μου εσυ σε τι φαση εισαι τωρα ;; Τι σκεφτεσαι να κανεις ;; Εγω παρολο που ναι νωρις δεν εκπιζω κιολας ..δε νιωθω καθολου εγκυος

Ελπιζω *

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Natassou85 said:

Κατερινακι μου εσυ σε τι φαση εισαι τωρα ;; Τι σκεφτεσαι να κανεις ;; Εγω παρολο που ναι νωρις δεν εκπιζω κιολας ..δε νιωθω καθολου εγκυος

Είναι πραγματικά πάρα πολύ νωρίς για να νιώσεις έγκυος. Προσπάθησε να χαλαρώσεις και μην επηρεάζεσαι από τα δικά μας αρνητικά. Στατιστικά πάντως να σου πω ότι όσο αυξάνονται τα αρνητικά τόσο περισσότερες πιθανότητες έχεις να πάρεις εσύ το θετικό ;)

Εμείς εχτές πήγαμε σε ανδρολόγο μετά από χρόνια και βρέθηκε μάλλον προστατίτιδα που μπορεί να είναι και μία πιθανή αιτία της αποτυχίας. Μας έγραψε διάφορες εξετάσεις και θα δούμε... Σε λίγες μέρες έχω κι εγώ ραντεβού με αιματολόγο να τσεκάρω κι εγώ κάποια πράγματα παραπάνω. Αν δεν χρειαστούν πολύμηνες θεραπείες κτλ, στον επόμενο κύκλο ξεκινάω ήπια διέγερση.

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Είναι πραγματικά πάρα πολύ νωρίς για να νιώσεις έγκυος. Προσπάθησε να χαλαρώσεις και μην επηρεάζεσαι από τα δικά μας αρνητικά. Στατιστικά πάντως να σου πω ότι όσο αυξάνονται τα αρνητικά τόσο περισσότερες πιθανότητες έχεις να πάρεις εσύ το θετικό ;)

Εμείς εχτές πήγαμε σε ανδρολόγο μετά από χρόνια και βρέθηκε μάλλον προστατίτιδα που μπορεί να είναι και μία πιθανή αιτία της αποτυχίας. Μας έγραψε διάφορες εξετάσεις και θα δούμε... Σε λίγες μέρες έχω κι εγώ ραντεβού με αιματολόγο να τσεκάρω κι εγώ κάποια πράγματα παραπάνω. Αν δεν χρειαστούν πολύμηνες θεραπείες κτλ, στον επόμενο κύκλο ξεκινάω ήπια διέγερση.

Ποσο χρονων εισαι κατερινακι 35 ;; Καλα θυμαμαι ;; Εχεις ολο το χρονο μπροστα σου ..παντως εχω πολυ καιρο να κλαψω ετσι …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

32 minutes ago, Natassou85 said:

Ποσο χρονων εισαι κατερινακι 35 ;; Καλα θυμαμαι ;; Εχεις ολο το χρονο μπροστα σου ..παντως εχω πολυ καιρο να κλαψω ετσι …

Ναι 35 είμαι. Έχω πράγματι χρόνο μπροστά μου, λεφτά δεν έχω χαχαχα 

Μα γιατί να κλαις από τώρα? Απόλαυσε αυτό το διάστημα της ελπίδας. Εγώ όταν έμαθα το αρνητικό ήθελα να κλείσω τα μάτια και να γυρίσω μία μέρα πριν που ήταν όλα χαρούμενα και ήλπιζα σε μία εγκυμοσύνη. Αφού είχα μετανιώσει που το έκανα νωρίτερα και δεν πέρασα άλλες 2 όμορφες μέρες. Προσπάθησε να χαλαρώσεις. Μην κάνεις σήμερα τεστ. Κάνε ξανά την 8η μέρα, όχι νωρίτερα.

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Είναι πραγματικά πάρα πολύ νωρίς για να νιώσεις έγκυος. Προσπάθησε να χαλαρώσεις και μην επηρεάζεσαι από τα δικά μας αρνητικά. Στατιστικά πάντως να σου πω ότι όσο αυξάνονται τα αρνητικά τόσο περισσότερες πιθανότητες έχεις να πάρεις εσύ το θετικό ;)

Εμείς εχτές πήγαμε σε ανδρολόγο μετά από χρόνια και βρέθηκε μάλλον προστατίτιδα που μπορεί να είναι και μία πιθανή αιτία της αποτυχίας. Μας έγραψε διάφορες εξετάσεις και θα δούμε... Σε λίγες μέρες έχω κι εγώ ραντεβού με αιματολόγο να τσεκάρω κι εγώ κάποια πράγματα παραπάνω. Αν δεν χρειαστούν πολύμηνες θεραπείες κτλ, στον επόμενο κύκλο ξεκινάω ήπια διέγερση.

Καλά κάνατε και πηγατε. Και δεν χρειάζεται να αναλωθείτε σε πολύμηνες θεραπείες. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ναι 35 είμαι. Έχω πράγματι χρόνο μπροστά μου, λεφτά δεν έχω χαχαχα 

Μα γιατί να κλαις από τώρα? Απόλαυσε αυτό το διάστημα της ελπίδας. Εγώ όταν έμαθα το αρνητικό ήθελα να κλείσω τα μάτια και να γυρίσω μία μέρα πριν που ήταν όλα χαρούμενα και ήλπιζα σε μία εγκυμοσύνη. Αφού είχα μετανιώσει που το έκανα νωρίτερα και δεν πέρασα άλλες 2 όμορφες μέρες. Προσπάθησε να χαλαρώσεις. Μην κάνεις σήμερα τεστ. Κάνε ξανά την 8η μέρα, όχι νωρίτερα.

Δε ξερω Κατερινακι μου περα απο το τεστ σ ειπα κιολας οτι δε νιωθω να εχει αλλαξει κατι .. επισης εβγαλα σπυρακια ξεπρηστηκε το στηθος μ κ εχω ολα τα συμπτωματα οπως οταν μου κατεβαινει περιοδος.. δε θελω να δινω ψευτικες ελπιδες στον εαυτο μου .. οσο για τα λεφτα ποιος εχει ;; Δουλευουμε κ ολα πανε εκει οσο αντεχουμε βεβαια .. δεν ειμαστε κ πλουσιοι να εχουμε στην ακρη ενα τσουβαλι.. εχω ραντεβου στο Ελενα στις 24 .. ισως βοηθηθω καπως κ απο κει .. φαντασου το χα κλεισει για παν ενδεχομενο και να που τελικα εκανα καλα❤️

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Natassou85 said:

Δε ξερω Κατερινακι μου περα απο το τεστ σ ειπα κιολας οτι δε νιωθω να εχει αλλαξει κατι .. επισης εβγαλα σπυρακια ξεπρηστηκε το στηθος μ κ εχω ολα τα συμπτωματα οπως οταν μου κατεβαινει περιοδος.. δε θελω να δινω ψευτικες ελπιδες στον εαυτο μου .. οσο για τα λεφτα ποιος εχει ;; Δουλευουμε κ ολα πανε εκει οσο αντεχουμε βεβαια .. δεν ειμαστε κ πλουσιοι να εχουμε στην ακρη ενα τσουβαλι.. εχω ραντεβου στο Ελενα στις 24 .. ισως βοηθηθω καπως κ απο κει .. φαντασου το χα κλεισει για παν ενδεχομενο και να που τελικα εκανα καλα❤️

Μην το προδικάζεις πάντως. Τα συμπτώματα λένε τόσα κορίτσια ότι δεν σημαίνουν τίποτα. Εύχομαι να μην το χρειαστείς το ραντεβού στο Έλενα και να το δώσεις σε μένα να πάω και λίγο νωρίτερα :P

  • Μου αρέσει 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Natassou85 said:

Δε ξερω Κατερινακι μου περα απο το τεστ σ ειπα κιολας οτι δε νιωθω να εχει αλλαξει κατι .. επισης εβγαλα σπυρακια ξεπρηστηκε το στηθος μ κ εχω ολα τα συμπτωματα οπως οταν μου κατεβαινει περιοδος.. δε θελω να δινω ψευτικες ελπιδες στον εαυτο μου .. οσο για τα λεφτα ποιος εχει ;; Δουλευουμε κ ολα πανε εκει οσο αντεχουμε βεβαια .. δεν ειμαστε κ πλουσιοι να εχουμε στην ακρη ενα τσουβαλι.. εχω ραντεβου στο Ελενα στις 24 .. ισως βοηθηθω καπως κ απο κει .. φαντασου το χα κλεισει για παν ενδεχομενο και να που τελικα εκανα καλα❤️

Mην το ψάχνεις με τα συμπτώματα. Εγώ είμαι 6w4d και πέρα απο το στήθος, που κυρίως πονάει, δεν είναι οτι έχει πρηστεί ιδιαίτερα, δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα.

Και πριν πάρω την θετική χωριακή, είχα και εγώ τα πονάκια της περιόδου, και είχα βγάλει μάλιστα και ένα απο εκείνα τα "χαριτωμένα" σπυριά που βγάζουμε πολλές εκείνες τις μέρες...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, kateriiina25 said:

Ναι 35 είμαι. Έχω πράγματι χρόνο μπροστά μου, λεφτά δεν έχω χαχαχα 

Μα γιατί να κλαις από τώρα? Απόλαυσε αυτό το διάστημα της ελπίδας. Εγώ όταν έμαθα το αρνητικό ήθελα να κλείσω τα μάτια και να γυρίσω μία μέρα πριν που ήταν όλα χαρούμενα και ήλπιζα σε μία εγκυμοσύνη. Αφού είχα μετανιώσει που το έκανα νωρίτερα και δεν πέρασα άλλες 2 όμορφες μέρες. Προσπάθησε να χαλαρώσεις. Μην κάνεις σήμερα τεστ. Κάνε ξανά την 8η μέρα, όχι νωρίτερα.

Πόσο δίκιο έχεις για τις 2 επιπλέον όμορφες ημέρες!!!! Τι πηγα κι εγώ και την έκανα? 

Όταν πήγαινα για τη χοριακή τα είχα βάψει μαύρα, και σκεφτόμουν ότι το "όνειρο" είτε θα έσκαγε σαν μπαλόνι είτε θα απογειωνοταν σαν αερόστατο! 

Το δικό μου ήταν μπαλονι, κορίτσια. Πάμε τώρα όλες να δουμε αερόστατα από τα κορίτσια που περιμενουν χοριακες, και όσες δεν απογειωθηκαμε τώρα, να φτιάξουμε καινούργια! 

  • Μου αρέσει 4
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nephele78 said:

42 πέτυχα διδυμα αλλα με φυσικους μαζευα καθως με διεγερση που εκανα  κατεβασα 3 ωαρια κ ηταν ακαταλληλα λογω χαμηλής αμη με 0,3 κ fsh 17 δε μου ειχε αναφερει ποτε για δανεικα ,ισα ισα μου ειχε πει αν αντεχω να μαζεψω με φυσικους κ θα παω καλά.να σου πω την αληθεια νομιζα οτι με κοροιδευε καθως δεν ειχα ιδεα απο ολα αυτα κ δεν ηξερα καν τοτε τι ηταν οι φυσικοι.εσυ τι τιμες εχεις;Το οτι ειχες μια παλινδρομη ειναι τυχαιο γεγονος κ το οτι δεν πηρες θετικη χοριακη τωρα δε λεει κατι πιστεψε με..κ εγω στη 3η πετυχα αλλα μου ειχε πει οτι εχω τελεια μητρα.επισης σπερμα καλό !

ΑΜΥ: 1,2, FSH: 5.4 LH: 4,35, PRL: 11 σπέρμα καλό είπαν. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Iraki2022 είπε:

ΑΜΥ: 1,2, FSH: 5.4 LH: 4,35, PRL: 11 σπέρμα καλό είπαν. 

Νομιζω ειναι οκ δε πας με δοτρια με αυτες δηλαδη κ ε2 να δεις.. ειναι σιγουρα καλύτερες απο τις δικες μου.αλλα ειναι πολλοι παραγοντες για τη επιτυχια οπως κ να χει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. 6η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορα κι έχω αρχίσει να αγχώνομαι παρα πολύ. Το στήθος μου αν και πονάει στο άγγιγμα αρκετά δεν είναι πρησμένο. Διαβάζω ότι πολλές έχουν πρησμένο στήθος. Ούτε καφέ υγρά έχω δει. Ούτε τίποτα... Οι υπόλοιπες πώς είστε με συμπτώματα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 6η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορα κι έχω αρχίσει να αγχώνομαι παρα πολύ. Το στήθος μου αν και πονάει στο άγγιγμα αρκετά δεν είναι πρησμένο. Διαβάζω ότι πολλές έχουν πρησμένο στήθος. Ούτε καφέ υγρά έχω δει. Ούτε τίποτα... Οι υπόλοιπες πώς είστε με συμπτώματα;

Ούτε εγώ τίποτα δεν έχω. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε τίποτα. Να μην αγχώνεσαι θεωρώ πως όλα αυτά είναι από τα φάρμακα. Λίγο υπομονή θα κάνουμε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...