Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Andro_meda είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. όταν λέμε ότι κάνουμε τεστ την 10η μέρα, ως πρώτη μετράμε την επόμενη της ετ, σωστά; 

 

Sorry @amelie77 για το tag, δεν ξέρω πως να το σβήσω

No worries 

ναι μετράς την επόμενη της ΕΤ ως πρώτη. 
συνηθως με βλαστοκυστες μπορείς να μετρήσεις και χοριακή απο την 9η!;) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Η αλήθεια είναι ότι το στήθος μου έχει ξεπρηστει  και οι ρώγες μου δεν πονάνε όπως πριν,οπότε αυτό μόνο καλό δεν είναι..οι πόνοι στην κοιλιά συνεχίζονται και το αίμα όπως πριν..Σε λίγο θα πάω και δυστυχώς είμαι σίγουρη για το τι θα ακούσω..

Παρακολουθώ με αγωνία και περιμένω να ακούσω και γω και όλα τα κορίτσια καλά νεα

3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

@nina21 @νικηαντωνια81μιλήσαμε πριν και μου είπε να πάω στις πεντέμισι που ανοίγει το ιατρείο.Πηρα utrogestan ενδοκολπικα όπως κάθε μέρα καθώς και trisequens. Προσπαθώ να σκεφτω θετικά,αλλά νομίζω πως με περιμένουν δύσκολες μέρες. Με πιάνει το παράπονο και λέω δε φτάνει τόση ταλαιπωρία με την εξωσωματική,έπρεπε να γίνει και αυτό? Δεν αξίζω δηλαδή τίποτα? Όπως καταλαβαίνετε έχουν μαυρίσει όλα κορίτσια..

Ετσι ακριβώς αισθάνομαι και γω

Σήμερα πήρα μια 3η πολύ καλή χοριακη και ο φόβος δεν με αφήνει να ησυχάσω ή να χαρώ ή δεν ξέρω και γω τι

Γράψε μας μολις γυρίσεις από το γιατρό κορίτσι μου

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Blue Velvet said:

Κορίτσια μου γλυκά,μόλις γύρισα από το γιατρό. Το έχασα το ένα το έμβρυακι τελικά...Όμως το άλλο φαίνεται καλά στον υπέρηχο,οπότε προσπαθώ να παραμεινω όσο πιο ψύχραιμη γίνεται. Έκλαψα τόσο πολύ που δεν πάει αλλο...Έκανα και χοριακη για να δούμε αν μεγαλώνει σωστά το σποράκι που μου έμεινε και περιμένω τα αποτελέσματα. Σας ευχαριστώ όλες σας τόσο πολύ,είστε η παρηγορια μου❤️ Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας και να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωρακια μας. Το αξίζουμε❤️

Εύχομαι αυτό το ένα να παραμείνει γαντζωμένο πάνω σου γερά, για 8 μήνες ακόμα κοπέλα μου. Κλάψε σήμερα για το μικρουλάκι που χάθηκε αλλά από αύριο πρέπει να είσαι χαρούμενη και αισιόδοξη για το άλλο που έρχεται :) 

  • Μου αρέσει 4

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσια μου γλυκά,μόλις γύρισα από το γιατρό. Το έχασα το ένα το έμβρυακι τελικά...Όμως το άλλο φαίνεται καλά στον υπέρηχο,οπότε προσπαθώ να παραμεινω όσο πιο ψύχραιμη γίνεται. Έκλαψα τόσο πολύ που δεν πάει αλλο...Έκανα και χοριακη για να δούμε αν μεγαλώνει σωστά το σποράκι που μου έμεινε και περιμένω τα αποτελέσματα. Σας ευχαριστώ όλες σας τόσο πολύ,είστε η παρηγορια μου❤️ Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας και να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωρακια μας. Το αξίζουμε❤️

Λυπαμαι κοριτσι μου για το εμβρυακι που χαθηκε.. και ευχομαι να πανε ολα τελεια με το εμβρυακι που εμεινε..! Φυσικα κ το αξιζουμε!❤❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσια μου γλυκά,μόλις γύρισα από το γιατρό. Το έχασα το ένα το έμβρυακι τελικά...Όμως το άλλο φαίνεται καλά στον υπέρηχο,οπότε προσπαθώ να παραμεινω όσο πιο ψύχραιμη γίνεται. Έκλαψα τόσο πολύ που δεν πάει αλλο...Έκανα και χοριακη για να δούμε αν μεγαλώνει σωστά το σποράκι που μου έμεινε και περιμένω τα αποτελέσματα. Σας ευχαριστώ όλες σας τόσο πολύ,είστε η παρηγορια μου❤️ Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας και να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωρακια μας. Το αξίζουμε❤️

Κρίμα για το ένα έμβρυο αλλά η φύση αποφασίζει! Προφανώς δεν ήταν υγιές. Δεν το από την θετική πλευρά. Καλύτερα τώρα παρά αργότερα. Επίσης αυτό που θελουμε όλες είναι ένα γερό μωρό.

Να σας προσεχείς.

  • Μου αρέσει 7

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με τρομάζει πιο πολύ είναι το τι θα γίνει με το άλλο και αν αυτή η αποβολη επηρεάζει την εξέλιξη της εγκυμοσύνης....Φοβάμαι παρά πολύ,δεν ξέρω τι να σκεφτώ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Αυτό που με τρομάζει πιο πολύ είναι το τι θα γίνει με το άλλο και αν αυτή η αποβολη επηρεάζει την εξέλιξη της εγκυμοσύνης....Φοβάμαι παρά πολύ,δεν ξέρω τι να σκεφτώ..

Μην φοβάσαι κορίτσι μου δεν θα πάθει τίποτα το άλλο μωράκι σου. Και εγώ έχασα το ένα εμβρυακι μου. Όλα καλά θα πάνε. Ξεκούραση και λίγο προσοχή αυτές τις μέρες. Να είσαι όσο γίνετε ήρεμη 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Κορίτσια μου γλυκά,μόλις γύρισα από το γιατρό. Το έχασα το ένα το έμβρυακι τελικά...Όμως το άλλο φαίνεται καλά στον υπέρηχο,οπότε προσπαθώ να παραμεινω όσο πιο ψύχραιμη γίνεται. Έκλαψα τόσο πολύ που δεν πάει αλλο...Έκανα και χοριακη για να δούμε αν μεγαλώνει σωστά το σποράκι που μου έμεινε και περιμένω τα αποτελέσματα. Σας ευχαριστώ όλες σας τόσο πολύ,είστε η παρηγορια μου❤️ Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας και να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωρακια μας. Το αξίζουμε❤️

Κορίτσι μου, παρακολουθούσα σιωπηλή τα νέα σου και σε είχα στο νου μου. Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου... Κουράγιο... Κλάψε να ξεσπάσεις, να το βγάλεις από μέσα σου. Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά για το εμβρυάκι που μεγαλώνει στην κοιλίτσα σου! Και το πιστεύω! Δε νομίζω ότι έχεις λόγο να ανησυχείς γι' αυτό, δεν έχω ξανακούσει να επηρεάζεται το ένα έμβρυο αν χάνεται το άλλο. Φρόντισε τον εαυτό σου και το μικρούλι σου! Είστε μαζί σ' αυτό το ταξίδι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , happiness79 είπε:

Κορίτσι μου, παρακολουθούσα σιωπηλή τα νέα σου και σε είχα στο νου μου. Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου... Κουράγιο... Κλάψε να ξεσπάσεις, να το βγάλεις από μέσα σου. Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά για το εμβρυάκι που μεγαλώνει στην κοιλίτσα σου! Και το πιστεύω! Δε νομίζω ότι έχεις λόγο να ανησυχείς γι' αυτό, δεν έχω ξανακούσει να επηρεάζεται το ένα έμβρυο αν χάνεται το άλλο. Φρόντισε τον εαυτό σου και το μικρούλι σου! Είστε μαζί σ' αυτό το ταξίδι!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό ❤️ Βγήκε καλή η χοριακη και ο γιατρός είναι αισιόδοξος,αλλά έκανα το λάθος να διαβάσω ένα άρθρο στο ίντερνετ το οποίο έγραφε τα χειρότερα για την περίπτωση της αποβολής σε δίδυμη κύηση και τρόμαξα ακόμα περισσότερο. Θα συνέλθω που θα πάει,ακόμα είμαι παγωμένη,τα άκρα μου ακόμα κρύα και κλαίω συνέχεια...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 32 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό ❤️ Βγήκε καλή η χοριακη και ο γιατρός είναι αισιόδοξος,αλλά έκανα το λάθος να διαβάσω ένα άρθρο στο ίντερνετ το οποίο έγραφε τα χειρότερα για την περίπτωση της αποβολής σε δίδυμη κύηση και τρόμαξα ακόμα περισσότερο. Θα συνέλθω που θα πάει,ακόμα είμαι παγωμένη,τα άκρα μου ακόμα κρύα και κλαίω συνέχεια...

Λυπάμαι πολύ για το εμβρυάκι που δεν τα κατάφερε. Όμως, στα καλά νέα έχεις ένα δυνατό έμβρυο που αναπτύσσεται με γοργούς ρυθμούς. Μια συμβουλή: μην ψάχνεις στο internet... Μόνο άγχος και πανικό θα σου προκαλέσει.

Εμείς χάσαμε το ένα από τα δυο έμβρυα την 14η βδομάδα. Δεν ήταν εύκολο, ίσως να ήταν και επικίνδυνο μάλιστα (για τη βδομάδα που ήμουν), αλλά πλέον όλα πηγαίνουν καλά. Πριν μια βδομάδα κάναμε και β επιπέδου και το κορίτσι μας είναι καλά κι αναπτύσσεται μια χαρά. Είσαι σε μικρότερη βδομάδα, άρα σίγουρα όλα θα πάνε μια χαρά. 

Αισιοδοξία και ψυχραιμία. Δυστυχώς, δεν περνάνε όλα από το χέρι μας. Υπομονή βδομάδα τη βδομάδα κι όλα θα πάνε καλά. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Αυτό που με τρομάζει πιο πολύ είναι το τι θα γίνει με το άλλο και αν αυτή η αποβολη επηρεάζει την εξέλιξη της εγκυμοσύνης....Φοβάμαι παρά πολύ,δεν ξέρω τι να σκεφτώ..

Ο γιατρός τι είπε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Vk79 είπε:

Ο γιατρός τι είπε?

@Vk79ο γιατρός είναι αισιόδοξος και είπε να ηρεμήσω. Αλλά και την προηγούμενη εβδομάδα αισιόδοξος ήταν,τι να πω... @*Μυρτώτα λόγια σου μου δινουν ελπίδα και σ ευχαριστώ πολύ ❤️ Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη και μακάρι να κρατήσω και εγώ στην αγκαλιά μου το μωρό μου σε οκτώ μήνες  ❤️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό ❤️ Βγήκε καλή η χοριακη και ο γιατρός είναι αισιόδοξος,αλλά έκανα το λάθος να διαβάσω ένα άρθρο στο ίντερνετ το οποίο έγραφε τα χειρότερα για την περίπτωση της αποβολής σε δίδυμη κύηση και τρόμαξα ακόμα περισσότερο. Θα συνέλθω που θα πάει,ακόμα είμαι παγωμένη,τα άκρα μου ακόμα κρύα και κλαίω συνέχεια...

Ναι γλυκιά μου, έχεις δίκιο, είσαι σε πόνο τώρα και μπήκες σε μεγάλη αγωνία. Η ευκολία πρόσβασης σε πληροφορίες μέσω ίντερνετ μερικές φορές όπως αυτή, λειτουργεί σαν παγίδα. Άκουσε το γιατρό σου που ξέρει τη δική σου περίπτωση και όχι τις γενικολογίες που βρήκες στο ίντερνετ, που αφορούν μία άλλη περίπτωση, διαφορετική από τη δική σου. Απόδειξη και η απάντηση της χοριακής που βγήκε καλή! Το μωράκι σου έχει βολευτεί μια χαρά στην κοιλίτσα σου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...