Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 6η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορα κι έχω αρχίσει να αγχώνομαι παρα πολύ. Το στήθος μου αν και πονάει στο άγγιγμα αρκετά δεν είναι πρησμένο. Διαβάζω ότι πολλές έχουν πρησμένο στήθος. Ούτε καφέ υγρά έχω δει. Ούτε τίποτα... Οι υπόλοιπες πώς είστε με συμπτώματα;

@Marina21 @LakyΜην αγχώνεστε,εγώ είχα μόνο πρησμένο στηθος και πόνους από την έβδομη μέρα και έπειτα. Άλλες γυναίκες δεν νιώθουν τίποτα απολύτως,έτσι και αλλιώς με τόσα φάρμακα που παίρνουμε είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις αν είναι παρενέργειες των φαρμάκων η συμπτώματα εγκυμοσύνης. Καλά αποτελέσματα ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Blue Velvet είπε:

@Marina21 @LakyΜην αγχώνεστε,εγώ είχα μόνο πρησμένο στηθος και πόνους από την έβδομη μέρα και έπειτα. Άλλες γυναίκες δεν νιώθουν τίποτα απολύτως,έτσι και αλλιώς με τόσα φάρμακα που παίρνουμε είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις αν είναι παρενέργειες των φαρμάκων η συμπτώματα εγκυμοσύνης. Καλά αποτελέσματα ❤️

Πως είσαι εσύ κορίτσι μου; Καλύτερα σήμερα; 

Πόνους περιόδου εννοείς; Γιατί εγώ πόνους περιόδου έχω απ' την αρχή. Οπότε είναι σίγουρα απ' τα φάρμακα. Το στήθος μου πάλι μόνο πονάει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 6η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορα κι έχω αρχίσει να αγχώνομαι παρα πολύ. Το στήθος μου αν και πονάει στο άγγιγμα αρκετά δεν είναι πρησμένο. Διαβάζω ότι πολλές έχουν πρησμένο στήθος. Ούτε καφέ υγρά έχω δει. Ούτε τίποτα... Οι υπόλοιπες πώς είστε με συμπτώματα;

Καλησπέρα .. 6η μέρα και εγώ μετά από ΕΤ και έχω τον ίδιο πόνο στο στήθος απο την πρώτη μέρα ήδη που πήρα προγεστερόνη. Ούτε πόνους περιόδου έχω, ούτε κράμπες, ούτε περίεργες εκκρίσεις .. δεν βλέπω φως στο τούνελ. Την Δευτέρα άλλωστε θα λυθεί το μυστήριο. Υπομονή σε όλες μας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Πως είσαι εσύ κορίτσι μου; Καλύτερα σήμερα; 

Πόνους περιόδου εννοείς; Γιατί εγώ πόνους περιόδου έχω απ' την αρχή. Οπότε είναι σίγουρα απ' τα φάρμακα. Το στήθος μου πάλι μόνο πονάει. 

Είμαι καλύτερα, ευτυχώς δεν έχω καθόλου αίμα και όλα κυλούν ομαλά. Αγχώθηκα τόσο πολύ,που σήμερα έκανα τεστ εγκυμοσύνης από το φαρμακείο για να σιγουρευτώ ότι είμαι ακόμα έγκυος.

Κοίταξε,πονακια και πρήξιμο στην κοιλιά και στο στήθος είχα από τις πρώτες μέρες της εμβρυομεταφορας,αλλά από την έβδομη μέρα και έπειτα είχα δυσφορία,πιο έντονο πόνο στο στήθος και δυνατούς πόνους κάτω στην κοιλιά,οι οποίο θυμίζουν κολικούς του εντέρου (το έχω περάσει και πονάει αρκετά).  Πάντως πολλές γυναίκες δεν νιωθουν σχεδόν τίποτα,οπότε μην αγχώνεσαι.Στην προηγούμενη εμβρυομεταφορα " ένιωθα εγκυος" και τελικά η χοριακη μου ήταν 0.1 ενώ τώρα που ήμουν απαισιόδοξη και αρνητική,βγήκε 368.Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Είμαι καλύτερα, ευτυχώς δεν έχω καθόλου αίμα και όλα κυλούν ομαλά. Αγχώθηκα τόσο πολύ,που σήμερα έκανα τεστ εγκυμοσύνης από το φαρμακείο για να σιγουρευτώ ότι είμαι ακόμα έγκυος.

Κοίταξε,πονακια και πρήξιμο στην κοιλιά και στο στήθος είχα από τις πρώτες μέρες της εμβρυομεταφορας,αλλά από την έβδομη μέρα και έπειτα είχα δυσφορία,πιο έντονο πόνο στο στήθος και δυνατούς πόνους κάτω στην κοιλιά,οι οποίο θυμίζουν κολικούς του εντέρου (το έχω περάσει και πονάει αρκετά).  Πάντως πολλές γυναίκες δεν νιωθουν σχεδόν τίποτα,οπότε μην αγχώνεσαι.Στην προηγούμενη εμβρυομεταφορα " ένιωθα εγκυος" και τελικά η χοριακη μου ήταν 0.1 ενώ τώρα που ήμουν απαισιόδοξη και αρνητική,βγήκε 368.Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη ❤️

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Χαίρομαι που είσαι καλά σήμερα και δεν έχεις αίμα. Λογικό το βρίσκω με τέστ. Γέλασα μόλις το διάβασα αλλά κι εγώ το ίδιο θα έκανα σίγουρα. Χαχαχαχα. Καλό βράδυ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Είμαι καλύτερα, ευτυχώς δεν έχω καθόλου αίμα και όλα κυλούν ομαλά. Αγχώθηκα τόσο πολύ,που σήμερα έκανα τεστ εγκυμοσύνης από το φαρμακείο για να σιγουρευτώ ότι είμαι ακόμα έγκυος.

Κοίταξε,πονακια και πρήξιμο στην κοιλιά και στο στήθος είχα από τις πρώτες μέρες της εμβρυομεταφορας,αλλά από την έβδομη μέρα και έπειτα είχα δυσφορία,πιο έντονο πόνο στο στήθος και δυνατούς πόνους κάτω στην κοιλιά,οι οποίο θυμίζουν κολικούς του εντέρου (το έχω περάσει και πονάει αρκετά).  Πάντως πολλές γυναίκες δεν νιωθουν σχεδόν τίποτα,οπότε μην αγχώνεσαι.Στην προηγούμενη εμβρυομεταφορα " ένιωθα εγκυος" και τελικά η χοριακη μου ήταν 0.1 ενώ τώρα που ήμουν απαισιόδοξη και αρνητική,βγήκε 368.Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη ❤️

Μια ερώτηση αναφορικά με την χοριακη, η πρώτη σου ήταν 368;ανάλογα τον αριθμό της μπορεί να «δει» κάποιος αν είναι δίδυμα ή όχι;όσο μεγαλύτερη χοριακη ίσως είναι πιο επίφοβο;εγώ είχα 560

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Alekos είπε:

Μια ερώτηση αναφορικά με την χοριακη, η πρώτη σου ήταν 368;ανάλογα τον αριθμό της μπορεί να «δει» κάποιος αν είναι δίδυμα ή όχι;όσο μεγαλύτερη χοριακη ίσως είναι πιο επίφοβο;εγώ είχα 560

Συνήθως έτσι πάει,λογικά δίδυμα διότι είναι αρκετά υψηλή χοριακη.Την έκανα δεκα μέρες μετά την εμβρυομεταφορα βλαστοκυστων πέντε ημερών. Εσύ ποτέ την έκανες?Στον υπέρηχο που έκανα δύο εβδομάδες μετά την εμβρυομεταφορα είδαμε τελικά δύο σάκους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Συνήθως έτσι πάει,λογικά δίδυμα διότι είναι αρκετά υψηλή χοριακη.Την έκανα δεκα μέρες μετά την εμβρυομεταφορα βλαστοκυστων πέντε ημερών. Εσύ ποτέ την έκανες?Στον υπέρηχο που έκανα δύο εβδομάδες μετά την εμβρυομεταφορα είδαμε τελικά δύο σάκους

πρίν από 2 λεπτά , Alekos είπε:
πρίν από 17 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Συνήθως έτσι πάει,λογικά δίδυμα διότι είναι αρκετά υψηλή χοριακη.Την έκανα δεκα μέρες μετά την εμβρυομεταφορα βλαστοκυστων πέντε ημερών. Εσύ ποτέ την έκανες?Στον υπέρηχο που έκανα δύο εβδομάδες μετά την εμβρυομεταφορα είδαμε τελικά δύο σάκους

Read more  

Εγώ στην 9η μέρα και αύριο πάω για την δεύτερη ελπίζω να αυξηθεί στα φυσιολογικά όρια 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alekos said:

Μια ερώτηση αναφορικά με την χοριακη, η πρώτη σου ήταν 368;ανάλογα τον αριθμό της μπορεί να «δει» κάποιος αν είναι δίδυμα ή όχι;όσο μεγαλύτερη χοριακη ίσως είναι πιο επίφοβο;εγώ είχα 560

Συγχαρητήρια για την χοριακή σου κοπέλα μου! Ίσως να έχεις και διδυμάκια γιατί πράγματι είναι πολύ υψηλή :)  Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Συγχαρητήρια για την χοριακή σου κοπέλα μου! Ίσως να έχεις και διδυμάκια γιατί πράγματι είναι πολύ υψηλή :)  Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

Ευχαριστώ πολύ αλλά είναι ακόμα πολυυυυυ νωρίς , ειχα πολλές αναποδιές και είμαι επιφυλακτική.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alekos είπε:

Ευχαριστώ πολύ αλλά είναι ακόμα πολυυυυυ νωρίς , ειχα πολλές αναποδιές και είμαι επιφυλακτική.

H Παναγία που είναι πονετική στις δυσκολίες του ανθρώπου, να σε βοηθήσει κοπέλα μου να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου και να σου φέρει το παιδάκι ή τα παιδάκια σου!!! Δεν έχω κάνει ακόμη εμβρυομεταφορά εγώ, αλλά είμαι στις ωοληψίες. Μπήκα απλά να διαβάσω το φόρουμ σήμερα και είδα το μήνυμα σου..Αναποδιές πέρασα κι εγώ και φοβάμαι κι εγώ, αλλά έχει ο Θεός για όλους!Με το καλό όλα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Effie99 είπε:

H Παναγία που είναι πονετική στις δυσκολίες του ανθρώπου, να σε βοηθήσει κοπέλα μου να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου και να σου φέρει το παιδάκι ή τα παιδάκια σου!!! Δεν έχω κάνει ακόμη εμβρυομεταφορά εγώ, αλλά είμαι στις ωοληψίες. Μπήκα απλά να διαβάσω το φόρουμ σήμερα και είδα το μήνυμα σου..Αναποδιές πέρασα κι εγώ και φοβάμαι κι εγώ, αλλά έχει ο Θεός για όλους!Με το καλό όλα!

Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά. Εύχομαι όσο πιο γρήγορα με ένα παιδακι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,πήγα πριν στην τουαλέτα και είχα αίμα κανονικό,περισσότερο από προχθές..Έχω και στο σκούπισμα,κάτι το οποίο δεν είχα τις προάλλες. Στις πεντέμισι θα πάω στο γυναικολόγο να με δει,αλλά έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά για τα χειρότερα....Μάλλον κάπου εδώ τελείωσε το όνειρο

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,πήγα πριν στην τουαλέτα και είχα αίμα κανονικό,περισσότερο από προχθές..Έχω και στο σκούπισμα,κάτι το οποίο δεν είχα τις προάλλες. Στις πεντέμισι θα πάω στο γυναικολόγο να με δει,αλλά έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά για τα χειρότερα....Μάλλον κάπου εδώ τελείωσε το όνειρο

Μην σκέφτεσαι αρνητικά. Μία φίλη μου ειχε αιμάτωμα στο ενδομήτριο και ειχε κανονικότατο αίμα αρκετές μερες μην σου πω και μήνα και απλά ήταν ξαπλωμένη συνεχώς … Κάτσε ήσυχα στον καναπέ και υπομονή μέχρι το απόγευμα που θα σε δει ο γιατρός σου.. σου εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...