Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

      Άντε όλα μια χαρά ! Τα βλέπεις φαγωθηκες τόσο καιρό οτι δεν προλαβαίνεις . 

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,πήγα πριν στην τουαλέτα και είχα αίμα κανονικό,περισσότερο από προχθές..Έχω και στο σκούπισμα,κάτι το οποίο δεν είχα τις προάλλες. Στις πεντέμισι θα πάω στο γυναικολόγο να με δει,αλλά έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά για τα χειρότερα....Μάλλον κάπου εδώ τελείωσε το όνειρο

Σ έχει πιάσει πανικός , σε καταλαβαινω!

Μπορει να είναι αποκόλληση όμως! 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , amelie77 είπε:

Μην σκέφτεσαι αρνητικά. Μία φίλη μου ειχε αιμάτωμα στο ενδομήτριο και ειχε κανονικότατο αίμα αρκετές μερες μην σου πω και μήνα και απλά ήταν ξαπλωμένη συνεχώς … Κάτσε ήσυχα στον καναπέ και υπομονή μέχρι το απόγευμα που θα σε δει ο γιατρός σου.. σου εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Το κακό είναι ότι έχω και πόνους περιόδου,κατι το οποίο σε συνδυασμό με το αίμα δείχνει αποβολή..

πρίν από 16 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Σ έχει πιάσει πανικός , σε καταλαβαινω!

Μπορει να είναι αποκόλληση όμως! 

Ευχαριστώ κοπέλα μου..Πονάω αρκετά κατι το οποίο δείχνει αποβολή...τι να πω,αυτή τη στιγμή νιώθω απαίσια και θέλω να κλάψω με όλη μου τη δύναμη,αλλά φοβάμαι μην κάνω χειρότερη την κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Το κακό είναι ότι έχω και πόνους περιόδου,κατι το οποίο σε συνδυασμό με το αίμα δείχνει αποβολή..

Ευχαριστώ κοπέλα μου..Πονάω αρκετά κατι το οποίο δείχνει αποβολή...τι να πω,αυτή τη στιγμή νιώθω απαίσια και θέλω να κλάψω με όλη μου τη δύναμη,αλλά φοβάμαι μην κάνω χειρότερη την κατάσταση

μιλησες με τον γιατρο σου; μηπως να παρεις κατι για τις συσπασεις της μητρας μεχρι να σε δει;

σκεψου θετικα <3 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Το κακό είναι ότι έχω και πόνους περιόδου,κατι το οποίο σε συνδυασμό με το αίμα δείχνει αποβολή..

Ευχαριστώ κοπέλα μου..Πονάω αρκετά κατι το οποίο δείχνει αποβολή...τι να πω,αυτή τη στιγμή νιώθω απαίσια και θέλω να κλάψω με όλη μου τη δύναμη,αλλά φοβάμαι μην κάνω χειρότερη την κατάσταση

Ο γιατρός δεν μπορούσε να σε δει νωρίτερα ε; Καταλαβαινω πως νιώθεις . Δυστυχώς για εμας που δεν μένουμε εύκολα έγκυες η πιθανότητα να πάει στραβά μας σοκάρει. 

Μίλησες έστω τηλεφωνικά με τον γιατρό να σε καθησυχάσει;

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

@nina21 @νικηαντωνια81μιλήσαμε πριν και μου είπε να πάω στις πεντέμισι που ανοίγει το ιατρείο.Πηρα utrogestan ενδοκολπικα όπως κάθε μέρα καθώς και trisequens. Προσπαθώ να σκεφτω θετικά,αλλά νομίζω πως με περιμένουν δύσκολες μέρες. Με πιάνει το παράπονο και λέω δε φτάνει τόση ταλαιπωρία με την εξωσωματική,έπρεπε να γίνει και αυτό? Δεν αξίζω δηλαδή τίποτα? Όπως καταλαβαίνετε έχουν μαυρίσει όλα κορίτσια..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Το κακό είναι ότι έχω και πόνους περιόδου,κατι το οποίο σε συνδυασμό με το αίμα δείχνει αποβολή..

Ευχαριστώ κοπέλα μου..Πονάω αρκετά κατι το οποίο δείχνει αποβολή...τι να πω,αυτή τη στιγμή νιώθω απαίσια και θέλω να κλάψω με όλη μου τη δύναμη,αλλά φοβάμαι μην κάνω χειρότερη την κατάσταση

Καλησπερα κορίτσι μου. Μην φοβάσαι δεν είναι τίποτα και σίγουρα δεν είναι αποβολή. Αν ήταν πίστεψε με θα το είχες καταλάβει γιατί δεν μιλάμε για πόνους περιόδου και για λίγο αίμα. Μιλάμε για άλλο πράγμα που εύχομαι καμία να μην το ζήσει. Τίποτα κάποια μικρή αποκόλληση μπορεί να είναι. Κάτσε ξαπλωμενη και ήρεμη και θα δεις ότι όλα καλά είναι με τα μωράκια σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Blue Velvet είπε:

@nina21 @νικηαντωνια81μιλήσαμε πριν και μου είπε να πάω στις πεντέμισι που ανοίγει το ιατρείο.Πηρα utrogestan ενδοκολπικα όπως κάθε μέρα καθώς και trisequens. Προσπαθώ να σκεφτω θετικά,αλλά νομίζω πως με περιμένουν δύσκολες μέρες. Με πιάνει το παράπονο και λέω δε φτάνει τόση ταλαιπωρία με την εξωσωματική,έπρεπε να γίνει και αυτό? Δεν αξίζω δηλαδή τίποτα? Όπως καταλαβαίνετε έχουν μαυρίσει όλα κορίτσια..

μην σκεφτεσαι αρνητικα! σκεψου θετικα...λιγο πολυ ολες στην εγκυμοσυνη εχουμε πονακια! μπορει να ταλαιπωρηθηκες και να επαθες αποκολληση! κρατα μας ενημερες <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Blue Velvet said:

@nina21 @νικηαντωνια81μιλήσαμε πριν και μου είπε να πάω στις πεντέμισι που ανοίγει το ιατρείο.Πηρα utrogestan ενδοκολπικα όπως κάθε μέρα καθώς και trisequens. Προσπαθώ να σκεφτω θετικά,αλλά νομίζω πως με περιμένουν δύσκολες μέρες. Με πιάνει το παράπονο και λέω δε φτάνει τόση ταλαιπωρία με την εξωσωματική,έπρεπε να γίνει και αυτό? Δεν αξίζω δηλαδή τίποτα? Όπως καταλαβαίνετε έχουν μαυρίσει όλα κορίτσια..

Μην σκεφτεσαι αρνητικά, μπορεί να πρόκειται για καμια μικρή αποκόλληση ή μικρό αιματωματάκι.

Ολα θα πάνε καλά , θα δεις !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου. Μην φοβάσαι δεν είναι τίποτα και σίγουρα δεν είναι αποβολή. Αν ήταν πίστεψε με θα το είχες καταλάβει γιατί δεν μιλάμε για πόνους περιόδου και για λίγο αίμα. Μιλάμε για άλλο πράγμα που εύχομαι καμία να μην το ζήσει. Τίποτα κάποια μικρή αποκόλληση μπορεί να είναι. Κάτσε ξαπλωμενη και ήρεμη και θα δεις ότι όλα καλά είναι με τα μωράκια σου 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,μακάρι να είναι όλα όπως τα λες..Το έπαθα πριν λίγο στον ύπνο μου,σηκώθηκα με πόνους,πάω τουαλέτα και βλέπω αίμα στο σερβιετακι και στο σκούπισμα. Πάγωσα από το φόβο,ακόμα παγωμένη είμαι,τα δάχτυλα μου δεν τα νιώθω καλά.. Σε λίγη ώρα θα ξέρω τι έχει συμβεί,ελπίζω να έχει σωθεί έστω το ενα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,μακάρι να είναι όλα όπως τα λες..Το έπαθα πριν λίγο στον ύπνο μου,σηκώθηκα με πόνους,πάω τουαλέτα και βλέπω αίμα στο σερβιετακι και στο σκούπισμα. Πάγωσα από το φόβο,ακόμα παγωμένη είμαι,τα δάχτυλα μου δεν τα νιώθω καλά.. Σε λίγη ώρα θα ξέρω τι έχει συμβεί,ελπίζω να έχει σωθεί έστω το ενα

Εντάξει αν είδες αίμα στο σερβιετακι μην φοβάσαι τίποτα. Το ξέρω ότι ταραχτηκες αλλά μην φοβάσαι. Θα δεις σε λίγο ότι όλα καλά είναι. Περιμένουμε τα νέα σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,μακάρι να είναι όλα όπως τα λες..Το έπαθα πριν λίγο στον ύπνο μου,σηκώθηκα με πόνους,πάω τουαλέτα και βλέπω αίμα στο σερβιετακι και στο σκούπισμα. Πάγωσα από το φόβο,ακόμα παγωμένη είμαι,τα δάχτυλα μου δεν τα νιώθω καλά.. Σε λίγη ώρα θα ξέρω τι έχει συμβεί,ελπίζω να έχει σωθεί έστω το ενα

Το είχα πάθει κι εγω όταν ήμουν έγκυος και πήγα έντρομη στον γιατρό για υπέρηχο και ξαφνικά άκουσα τις καρδούλες ενώ ήμουν σίγουρη ότι και για εμένα είχα τελειώσει αλλά δεν ήταν τίποτα τλκα.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Blue Velvet said:

Καλησπέρα κορίτσια,πήγα πριν στην τουαλέτα και είχα αίμα κανονικό,περισσότερο από προχθές..Έχω και στο σκούπισμα,κάτι το οποίο δεν είχα τις προάλλες. Στις πεντέμισι θα πάω στο γυναικολόγο να με δει,αλλά έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά για τα χειρότερα....Μάλλον κάπου εδώ τελείωσε το όνειρο

Κατ αρχήν δεν χάνονται έτσι γρήγορα τα μωράκια. Υπάρχει περιπτωση να είναι μια μικρή αποκόλληση. Μην κάνεις άδικα τεστακια φαρμακείου δεν δείχνουν κάτι σε αυτή τη φάση. Δεν αλλάζει το αποτέλεσμα σε αυτό στην άλλη μην αγχώνεσαι. 

Το στήθος να κοιτάζεις πως είναι. Όσο είναι πρησμενο κ ποναει μη φοβάσαι τίποτα. Μια μικρή αποκολλησουλα θα είναι που διορθώνεται με μια ενεσουλα, θα σου πει κι ο γιατρός. Το άγχος δε βοηθαει. Σκέψου θετικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Κατ αρχήν δεν χάνονται έτσι γρήγορα τα μωράκια. Υπάρχει περιπτωση να είναι μια μικρή αποκόλληση. Μην κάνεις άδικα τεστακια φαρμακείου δεν δείχνουν κάτι σε αυτή τη φάση. Δεν αλλάζει το αποτέλεσμα σε αυτό στην άλλη μην αγχώνεσαι. 

Το στήθος να κοιτάζεις πως είναι. Όσο είναι πρησμενο κ ποναει μη φοβάσαι τίποτα. Μια μικρή αποκολλησουλα θα είναι που διορθώνεται με μια ενεσουλα, θα σου πει κι ο γιατρός. Το άγχος δε βοηθαει. Σκέψου θετικά. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Η αλήθεια είναι ότι το στήθος μου έχει ξεπρηστει  και οι ρώγες μου δεν πονάνε όπως πριν,οπότε αυτό μόνο καλό δεν είναι..οι πόνοι στην κοιλιά συνεχίζονται και το αίμα όπως πριν..Σε λίγο θα πάω και δυστυχώς είμαι σίγουρη για το τι θα ακούσω..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,μακάρι να είναι όλα όπως τα λες..Το έπαθα πριν λίγο στον ύπνο μου,σηκώθηκα με πόνους,πάω τουαλέτα και βλέπω αίμα στο σερβιετακι και στο σκούπισμα. Πάγωσα από το φόβο,ακόμα παγωμένη είμαι,τα δάχτυλα μου δεν τα νιώθω καλά.. Σε λίγη ώρα θα ξέρω τι έχει συμβεί,ελπίζω να έχει σωθεί έστω το ενα

Σε νιώθω πολύ κοπέλα μου! Ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ 2 εβδομαδες πριν και τελικα ηταν αποκόλληση και το εμβρυακι ειναι μια χαρα και μεγαλώνει. Ξεκουρασου μεχρι να πας στον γιατρο και να δεις τι εχει γίνει. Ευχομαι να μην ειναι τιποτα και να ησυχασεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2022 at 7:42 PM, amelie77 said:

K

Κορίτσια καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. όταν λέμε ότι κάνουμε τεστ την 10η μέρα, ως πρώτη μετράμε την επόμενη της ετ, σωστά; 

 

Sorry @amelie77 για το tag, δεν ξέρω πως να το σβήσω

Επεξεργάστηκαν by Andro_meda
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...