Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Giwta A. είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

      Κορίτσι μου όλα αυτά τα συναισθήματα είναι φυσιολογικά ! Όμως να σκέφτεσε θετικά Κ ότι πάνω από όλα πρέπει εσύ να είσαι υγιής γερή Κ χαρούμενη. Όλα τα υπόλοιπα έρχονται ακόμα Κ τώρα να μην έρθουν θα έρθουν σίγουρα .

      πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

      Τους βρηκα μου είπαν είναι πολύ καλή η τιμή! Και να επαναλάβω ξανά την Τρίτη 

      Πολύ καλή τιμή ! Έχεις Κ πιθανότητες Κ για δύο !! Όλα καλά να ξεκουράζεσε άπειρα πλέον ! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια

9/3 έκανα ετ με 3 εμβρυάκια 3ων ημερών! Από την αρχή είχα πονακια κατω λογικό απο τα φάρμακα! Σήμερα ο πόνος όμως έγινε πολύ δυνατός σα να έχω περίοδο! Τι λέτε να συμβαίνει; Χοριακή είναι να κάνω 21/3! 
Κοντεύω να τρελαθώ απο την ανησυχία μου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

9/3 έκανα ετ με 3 εμβρυάκια 3ων ημερών! Από την αρχή είχα πονακια κατω λογικό απο τα φάρμακα! Σήμερα ο πόνος όμως έγινε πολύ δυνατός σα να έχω περίοδο! Τι λέτε να συμβαίνει; Χοριακή είναι να κάνω 21/3! 
Κοντεύω να τρελαθώ απο την ανησυχία μου!! 

Καλησπέρα,οι πόνοι είναι κάτι το φυσιολογικό στην εμβρυομεταφορα. Εγω από την όγδοη μέρα και μετά είχα πολύ έντονους πόνους και τελικά είχα θετική χοριακη. Κάποιες φορές οι πόνοι είναι από τα φάρμακα,κάποιες από το έμβρυο,θεωρω πως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Αν οι πόνοι είναι φριχτοι και δεν περνάνε ούτε με παναντολ,πάρε τηλ το γιατρό σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Natassou85 είπε:

Κοριτσια απο την απογοητευση του αρνητικου κ το κλαμα παραγγειλα σκυλακι κ το περιμενω την αλλη Κυριακη Δευτερα .. 50 ημερων 

Έχω κι εγώ μια κούκλα 14 ετών και πάντα λέω πως το πρώτο μου παιδάκι είναι αυτή!!!:wub:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Η ημέρα της ετ μετράει; Η μετράμε απ' την επόμενη για τη χοριακη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Laky είπε:

Έχω κι εγώ μια κούκλα 14 ετών και πάντα λέω πως το πρώτο μου παιδάκι είναι αυτή!!!:wub:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Η ημέρα της ετ μετράει; Η μετράμε απ' την επόμενη για τη χοριακη;

Εμενα μου μετραγε απο την επομενη … εισαι σε αναμονη χοριακης ;; Καλη επιτυχια με ενα τεραστιο νουμερο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Natassou85 said:

Κοριτσια απο την απογοητευση του αρνητικου κ το κλαμα παραγγειλα σκυλακι κ το περιμενω την αλλη Κυριακη Δευτερα .. 50 ημερων 

Πολύ όμορφη η σκέψη σου. Είναι μεγάλη παρηγοριά. Εγώ είχα δύο σκυλάκια αλλά έχασα το ένα πριν 2 χρόνια. Τώρα έχω έναν, τον Παμπλάκο μου και μία γατούλα, την Τρούφα μου :wub:

  • Μου αρέσει 6

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Κοριτσια απο την απογοητευση του αρνητικου κ το κλαμα παραγγειλα σκυλακι κ το περιμενω την αλλη Κυριακη Δευτερα .. 50 ημερων 

Αχ μπραβοοοο!!!! ειναι ψυχοθεραπεία τα σκυλάκια! ❤️

Εγω κορίτσια να ρωτήσω κατι αλλο;  

Μετα την αρνητική χοριακη, περιμενω περιοδο σημερα /αυριο, αλλα δεν εχω κανενα σημαδι. Παιζει να αργησει λόγω φαρμάκων; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Εvaa είπε:

Αχ μπραβοοοο!!!! ειναι ψυχοθεραπεία τα σκυλάκια! ❤️

Εγω κορίτσια να ρωτήσω κατι αλλο;  

Μετα την αρνητική χοριακη, περιμενω περιοδο σημερα /αυριο, αλλα δεν εχω κανενα σημαδι. Παιζει να αργησει λόγω φαρμάκων; 

Μεχρι κ μια βδομαδα μετα ερχεται .. τον γιατρο μας τον βρηκες τελικα;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Εvaa said:

Αχ μπραβοοοο!!!! ειναι ψυχοθεραπεία τα σκυλάκια! ❤️

Εγω κορίτσια να ρωτήσω κατι αλλο;  

Μετα την αρνητική χοριακη, περιμενω περιοδο σημερα /αυριο, αλλα δεν εχω κανενα σημαδι. Παιζει να αργησει λόγω φαρμάκων; 

Ναι κοπέλα μου, μέχρι και 10 μέρες μου είπαν μπορεί να καθυστερήσει. Εμένα μου ήρθε 3 μέρες μετά που σταμάτησα τα χάπια. 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Natassou85 είπε:

Μεχρι κ μια βδομαδα μετα ερχεται .. τον γιατρο μας τον βρηκες τελικα;

ΟΧΙ!!!! τους εχω πάρει 100 φορές τηλ και απο την Παρασκευή το πρωι ακόμα με παίρνει! μα να θέλω να ενημερωθώ και να μην μπορώ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Εvaa είπε:

ΟΧΙ!!!! τους εχω πάρει 100 φορές τηλ και απο την Παρασκευή το πρωι ακόμα με παίρνει! μα να θέλω να ενημερωθώ και να μην μπορώ! 

Και σιγα μην παρει απο οτι βλεπω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Εvaa είπε:

Εσυ έχεις μιλήσει; ή θα κανεις κατευθειαν ραντεβου; 

Εγω θα παω 24 στο Ελενα θα μου κανουν εξετασεις θα παρω τα αποτελεσματα θα ξαναπαω στην ενδοκρινολογο μου κ υστερα με τα αποτελεσματα ραντεβου .. αλλωστε αν κανω ετ λεω για Μαιο καπου εκει .. εσυ;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Κοριτσια απο την απογοητευση του αρνητικου κ το κλαμα παραγγειλα σκυλακι κ το περιμενω την αλλη Κυριακη Δευτερα .. 50 ημερων 

Αχ τι ωραία, είναι μωράκι! Κι εγώ έχω την κουνελίτσα μου, τη Σταχτούλα, είναι 10 χρονών και μου έχει δώσει άπειρη αγάπη μέσα από τα μαύρα της ματάκια, που τώρα έχουν καταρράκτη λόγω ηλικίας:wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...