Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Σ-1994 είπε:

Μακάρι ευχαριστω πολύ είναι και η πρώτη μου φορά και επειδή είμαστε και με βιοψία όρχεων αν αρχίσω να σκέφτομαι αρνητικά πάει μακρυά το πράγμα … στεναχωριέμαι και για άντρα μου να μην χρειαστεί να κάνει επέμβαση ποτε ξανά έχουμε και για άλλη προσπάθεια αλλά αυτές ήταν οι καλύτερες . Κορίτσια σε περίπτωση αποτυχίας το συντομότερο για επόμενη προσπάθεια ποτε είναι ;

Εννοεις να κάνεις διέγερση? ειναι 3-4 μηνες απόσταση απο την προηγούμενη
αν είναι για εμβρυομεταφορά δεν υπάρχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 minutes ago, silvy22 said:

Εννοεις να κάνεις διέγερση? ειναι 3-4 μηνες απόσταση απο την προηγούμενη
αν είναι για εμβρυομεταφορά δεν υπάρχει πρόβλημα...

Για εμβρυομεταφορα λέω , γίνεται απευθείας στον επόμενο κύκλο ;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι όσες ειχαν αρνητική χοριακη: πώς αισθάνεστε μετά την λήξη των 14 ημερών ετ κ αρνητικής χοριακης? Εγώ έκανα χοριακη με 0.1 στις 8/3 και παρολο που έκοψα τα φάρμακα (οπως ειπε ο γιατρός - επαιρνα Cycklacur, prolutex, vasclor) είχα πρησμενο στήθος συνέχεια 8 ημέρες. Παίρνω τα καφέ Cycklacur 8 ημέρες κ ακόμα δεν έχω αδιαθετησει.

Όταν είχα ξαναπάρει Cycklacur τον Νοέμβριο (μόνο τα άσπρα) είχα καθυστέρηση 14 μέρες.. Τωρα, επειδή το συζητήσαμε με το γιατρό παιρνω 1 καφέ την ημέρα από την επόμενη της αρνητικής χοριακης, αλλά περίοδος δεν ήρθε ακόμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Σ-1994 είπε:

Ευχαριστω πολύ όσο και να τα διαβάζουμε όσο και να μας τα λένε μάλλον είναι δύσκολο να το πάρουμε απόφαση θα προσπαθήσω να φτιάξω την διάθεση μου , τα καλύτερα σου εύχομαι !

Κορίτσι μου πότε έκανες εμβρυομεταφορα? Εγώ 10/3.Κι εγώ το ίδιο με εσένα νιώθω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

34 minutes ago, Irene14 said:

Κορίτσι μου πότε έκανες εμβρυομεταφορα? Εγώ 10/3.Κι εγώ το ίδιο με εσένα νιώθω. 

Καλησπέρα ! Εγώ έκανα στις 12/3 είμαστε πολύ κοντά δύσκολη η αναμονή πολύς ο ελεύθερος χρόνος για σκέψεις ! Εμένα με βλαστοκυστες 5ης μέρας μου είπαν να κάνω χοριακη σε δυο εβδομάδες εσένα ποτε σου είπαν ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι όσες ειχαν αρνητική χοριακη: πώς αισθάνεστε μετά την λήξη των 14 ημερών ετ κ αρνητικής χοριακης? Εγώ έκανα χοριακη με 0.1 στις 8/3 και παρολο που έκοψα τα φάρμακα (οπως ειπε ο γιατρός - επαιρνα Cycklacur, prolutex, vasclor) είχα πρησμενο στήθος συνέχεια 8 ημέρες. Παίρνω τα καφέ Cycklacur 8 ημέρες κ ακόμα δεν έχω αδιαθετησει.

Όταν είχα ξαναπάρει Cycklacur τον Νοέμβριο (μόνο τα άσπρα) είχα καθυστέρηση 14 μέρες.. Τωρα, επειδή το συζητήσαμε με το γιατρό παιρνω 1 καφέ την ημέρα από την επόμενη της αρνητικής χοριακης, αλλά περίοδος δεν ήρθε ακόμα. 

Καλησπέρα κορίτσι! Εγω προσωπικά δεν αισθάνομαι τιποτα. Έχω κοψει μαχαίρι ολα τα φάρμακα απο 11/3 οπως μου είπε ο γιατρος μετα το αρνητικό αποτέλεσμα. Περίοδος δεν εχει έρθει ακομα , παρα μόνο κάτι καφετιά. Εδώ τα κορίτσια λενε μπορεί να αργήσει μεχρι και 10 μερες. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Σ-1994 είπε:

Καλησπέρα ! Εγώ έκανα στις 12/3 είμαστε πολύ κοντά δύσκολη η αναμονή πολύς ο ελεύθερος χρόνος για σκέψεις ! Εμένα με βλαστοκυστες 5ης μέρας μου είπαν να κάνω χοριακη σε δυο εβδομάδες εσένα ποτε σου είπαν ; 

Σε 10 μερες.... Κι εγώ μια 5ης μέρας. Άρα 20/3.Γτ τόσο πολύ εσένα??? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι όσες ειχαν αρνητική χοριακη: πώς αισθάνεστε μετά την λήξη των 14 ημερών ετ κ αρνητικής χοριακης? Εγώ έκανα χοριακη με 0.1 στις 8/3 και παρολο που έκοψα τα φάρμακα (οπως ειπε ο γιατρός - επαιρνα Cycklacur, prolutex, vasclor) είχα πρησμενο στήθος συνέχεια 8 ημέρες. Παίρνω τα καφέ Cycklacur 8 ημέρες κ ακόμα δεν έχω αδιαθετησει.

Όταν είχα ξαναπάρει Cycklacur τον Νοέμβριο (μόνο τα άσπρα) είχα καθυστέρηση 14 μέρες.. Τωρα, επειδή το συζητήσαμε με το γιατρό παιρνω 1 καφέ την ημέρα από την επόμενη της αρνητικής χοριακης, αλλά περίοδος δεν ήρθε ακόμα. 

Μετά από 3-4 ημέρες που έκοψα τα φάρμακα μου ήρθε περίοδος.πρησμένη δεν ήμουν πάντως καθόλου ούτε καν από τα φάρμακα.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , mominthemaking είπε:

αγάπη μου πήγες γιατρό;σου στελνω ολη μου την αγαπη

Πήγα πήγα το πρωί δεν άλλαξε κάτι Παρασκευή κανονίσαμε την απόξεση και ξανά προς τη δόξα τραβά ….μου είπε απο θέμα πιθανοτήτων ότι μέσο Όρο μπορεί να συμβεί 2 φορές σε μια γυναίκα , πάει η μια ελπιζω η επόμενη να είναι η τυχερή μας ❤️❤️❤️ Να είμαστε κοιλιτσα κοιλιτσα όλες !

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Irene14 said:

Καλή επιτυχία και σε εσένα. Πρώτη σου φορά? Τι φάρμακα παίρνεις? 

Ναι πρώτη, παίρνω:                                       
 

5 cyclacur  
1 vasclor

1 utrogestan 

2 medrol

1 filicine 

1 salospir

εσυ παρόμοια ;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , silvy22 είπε:

Πήγα πήγα το πρωί δεν άλλαξε κάτι Παρασκευή κανονίσαμε την απόξεση και ξανά προς τη δόξα τραβά ….μου είπε απο θέμα πιθανοτήτων ότι μέσο Όρο μπορεί να συμβεί 2 φορές σε μια γυναίκα , πάει η μια ελπιζω η επόμενη να είναι η τυχερή μας ❤️❤️❤️ Να είμαστε κοιλιτσα κοιλιτσα όλες !

Εντωμεταξύ όλα τα στραβά σε εμάς που παιδευόμαστε γίνονται…καλή δύναμη Σιλβη μου ευχομαι η επόμενη να σου φέρει δυο υγιέστατα μωράκια χωρίς άλλες δυσκολιες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...