Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Σ-1994 είπε:

Δηλαδή όσο παίρνεις φάρμακα δεν αδιαθετείς ; Άσχετα αν έμεινες έγκυος ή όχι ;

Αν αδιαθετήσεις πριν τη χοριακη παίρνοντας φαρμακα σημαινει οτι η προσπαθεια σου απέτυχε τελειως ..ετσι μου ειχε πει εμενα ο γιατρος .κανονικα οταν κοψεις τα φαρμακα αδιαθετείς σε 4-6 μερες οπως ειπε κ η σιλβι 

2 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Κοριτσια καλημερα ..βλαστοκυστη 4AA και 4ΑΒ θεωρουνται καλες σωστα ;

Πολυ καλες! Εξαιρετικες ! 

2 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Ναι εχθες κ μου πε να μεταφερουμε αυτες τις 2 που εχω γτ οι αλλες σε σχεση με αυτες ηταν πολυ μετριες .. τωρα τι να πω .. ειπε οτι ειναι αριστα κ ηθελα να μου πειτε κ σεις

Κοριτσια κ κατι ακομα μετα απο ποσες μερες αδιαθετησατε οταν κοψατε τα φαρμακα;

Και γιατι δε σου εβαλε μια εξαιρετικη με μια μετρια;; Να τον ρωτησεις !!

Εμενα μετα απο 5 μερες ερχοταν περιοδος .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Nikipa said:

Κορίτσια εγώ με τη κλινική που μίλησα σήμερα μου είπαν για την εμβρυομεταφορα 1500 ευρώ συν ότι πληρώνω τους υπερήχους στον γιατρό.πολλά δεν είναι;είχα την ελπίδα ότι έστω 1000 με 1200 άντε.έχω ψιλό φρικάρει 

Και μένα 1500€ μου είπε μόνο η ετ. Υπερήχους δεν πληρώνω ποτέ. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Nephele78 είπε:

Αν αδιαθετήσεις πριν τη χοριακη παίρνοντας φαρμακα σημαινει οτι η προσπαθεια σου απέτυχε τελειως ..ετσι μου ειχε πει εμενα ο γιατρος .κανονικα οταν κοψεις τα φαρμακα αδιαθετείς σε 4-6 μερες οπως ειπε κ η σιλβι 

Πολυ καλες! Εξαιρετικες ! 

Και γιατι δε σου εβαλε μια εξαιρετικη με μια μετρια;; Να τον ρωτησεις !!

Εμενα μετα απο 5 μερες ερχοταν περιοδος .

Γιατι λογο γονιδιακης μεταλλαξης ο προεμφυτευτικος εδειξε 98% υγιης τις μετριες και 93% τις πολυ καλες οποτε ειπε να βαζαμε πρωτα τις πιο υγιης .. αυτες π εβαλα ηταν μια 3ΒΒ και μια 4ΒΑ αλλα μου πε οτι αυτες που χουμε τωρα ειναι πολυ καλυτερες .. ειναι ετσι Νεφελακι μ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Και μένα 1500€ μου είπε μόνο η ετ. Υπερήχους δεν πληρώνω ποτέ. 

Παίζει ρόλο ότι ο γιατρος μου συνεργάζεται με τη κλινική;δηλαδή εγώ στον γιατρό μου απευθύνθηκα για την εξωσωματική..

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Depy81 said:

Από το πρωί ψάχνομαι για κέντρα κ γιατρούς με δανεικα για αρχή εδω Θεσσαλονίκη κ βλέπουμε. Αλλά πολύ μπερδεμένη κατάσταση. Θα κλεισω ραντεβού κ για το συζυγο να δούμε πως ειναι τώρα το σπέρμα. Περιμένω να κανω τη χοριακη την Πέμπτη να δω οτι μηδενισε κ μετα να κλεισω ραντεβού κ με το κεντρο που ημουν να δω τι θα μας πουν κ να μου κανουν εναν υπερηχο να δουν οτι καθάρισα. Γενικά ανασυγκρότηση κ ψάξιμο. Πολυ ψάξιμο. Σ'ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον.

Το είχες ξανά αναφέρει στο παρελθον ίσως αλλά δεν το βρίσκω... γιατί με δανεικά? Μικρή είσαι 41. Σου είπαν κάτι συγκεκριμένο? Μήπως να ρωτήσεις και αλλού? Εγώ για να καταλάβεις είμαι 43 κ περυσι έμεινα τυχαία έγκυος (αλλά το χασαμε στην 8η ) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Natassou85 είπε:

Γιατι λογο γονιδιακης μεταλλαξης ο προεμφυτευτικος εδειξε 98% υγιης τις μετριες και 93% τις πολυ καλες οποτε ειπε να βαζαμε πρωτα τις πιο υγιης .. αυτες π εβαλα ηταν μια 3ΒΒ και μια 4ΒΑ αλλα μου πε οτι αυτες που χουμε τωρα ειναι πολυ καλυτερες .. ειναι ετσι Νεφελακι μ;

Το ξερω οτι μετεφερες αυτες ..για αυτο σου ειπα γιατι δεν εβαζε μια μετρια με μια εξαιρετικη μαζι;;ναι δεν εχουνε καμια σχεση με τις προηγουμενες .ειναι απλα τελειες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nikipa είπε:

Κορίτσια εγώ με τη κλινική που μίλησα σήμερα μου είπαν για την εμβρυομεταφορα 1500 ευρώ συν ότι πληρώνω τους υπερήχους στον γιατρό.πολλά δεν είναι;είχα την ελπίδα ότι έστω 1000 με 1200 άντε.έχω ψιλό φρικάρει 

Μόνο για την εμβρυομεταφορα 1500? Φαρμακείο η κλινική 

Εγώ 400 έδωσα στο γιατρό (για τους υπερηχους δεν εδωσα κάτι επιπλέον) και στην κλινική τίποτα γιατί υπήρχε μια έκπτωση λόγω του γιατρού που την πρόλαβα 

Αλλά επειδή είχα ρωτήσει το νοσοκομείο ήθελε 400 ευρώ επίσης για την εμβρυομεταφορα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nephele78 είπε:

Το ξερω οτι μετεφερες αυτες ..για αυτο σου ειπα γιατι δεν εβαζε μια μετρια με μια εξαιρετικη μαζι;;ναι δεν εχουνε καμια σχεση με τις προηγουμενες .ειναι απλα τελειες! 

Κυρια Νεφελη σας εστειλα ενα προσωπικο μνμ αν μπορειτε να με συμβουλευσετε σε κατι .. Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Iraki2022 είπε:

Το είχες ξανά αναφέρει στο παρελθον ίσως αλλά δεν το βρίσκω... γιατί με δανεικά? Μικρή είσαι 41. Σου είπαν κάτι συγκεκριμένο? Μήπως να ρωτήσεις και αλλού? Εγώ για να καταλάβεις είμαι 43 κ περυσι έμεινα τυχαία έγκυος (αλλά το χασαμε στην 8η ) 

Εχω προβλημα με τον καρυοτυπο μου. Εχω ισοζυγισμενη μεταθεση σε 2 χρωμοσ. Ειχα κανει κ προεμφυτευτικο απο τα 8 το 1 ηταν καλο. Γι αυτο παω με δανεικα. Αλλα κ εκει τζιφος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikipa said:

Παίζει ρόλο ότι ο γιατρος μου συνεργάζεται με τη κλινική;δηλαδή εγώ στον γιατρό μου απευθύνθηκα για την εξωσωματική..

Με ποια κλινική συνεργάζεται ο γιατρός σου; Φαντάζομαι κάθε κλινική ζητάει όσα θέλει. Απ’οτι καταλαβαίνω το γεν που είμαι εγώ είναι λίγο ακριβό στις ετ σε σχέση με άλλα κέντρα. Αν και στο σύνολο εξωσωματικής είναι νορμάλ το κόστος.


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Με ποια κλινική συνεργάζεται ο γιατρός σου; Φαντάζομαι κάθε κλινική ζητάει όσα θέλει. Απ’οτι καταλαβαίνω το γεν που είμαι εγώ είναι λίγο ακριβό στις ετ σε σχέση με άλλα κέντρα. Αν και στο σύνολο εξωσωματικής είναι νορμάλ το κόστος.

Με το ass.Nat. Και το γεν που εκεί είχα κάνει τις σπερματεγχυσεις που και πάλι είχα πληρώσει και εκεί πολλά.εσυ πηγές απευθείας εκεί η πηγές με το γιατρό σου;μήπως τελικά καλύτερα να πας σε κλινική με τους γιατρούς που έχει εκεί;απορία το είχα από την αρχή.

πρίν από 2 λεπτά , Nikipa είπε:

Με το ass.Nat. Και το γεν που εκεί είχα κάνει τις σπερματεγχυσεις που και πάλι είχα πληρώσει και εκεί πολλά.εσυ πηγές απευθείας εκεί η πηγές με το γιατρό σου;μήπως τελικά καλύτερα να πας σε κλινική με τους γιατρούς που έχει εκεί;απορία το είχα από την αρχή.

Γιατί στο γεν. Αν επιτρέπετε ποσό κοστίζει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Depy81 said:

Εχω προβλημα με τον καρυοτυπο μου. Εχω ισοζυγισμενη μεταθεση σε 2 χρωμοσ. Ειχα κανει κ προεμφυτευτικο απο τα 8 το 1 ηταν καλο. Γι αυτο παω με δανεικα. Αλλα κ εκει τζιφος.

Δεν γνωρίζω τόσα από αυτά. Αν στο έχουν αποκλείσει όλοι οι γιατροί οκ. Αλλά στη θέση σου θα ρωτουσα κ άλλου, εκτός αν πιστευεις οτι τους έχεις δει ολους, ακόμα κ τους top στο αντικείμενο τους. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nikipa said:

Με το ass.Nat. Και το γεν που εκεί είχα κάνει τις σπερματεγχυσεις που και πάλι είχα πληρώσει και εκεί πολλά.εσυ πηγές απευθείας εκεί η πηγές με το γιατρό σου;μήπως τελικά καλύτερα να πας σε κλινική με τους γιατρούς που έχει εκεί;απορία το είχα από την αρχή.

Γιατί στο γεν. Αν επιτρέπετε ποσό κοστίζει;

Ο γιατρός μου είναι αποκλειστικά στο Γεν, δεν δουλεύει με άλλη κλινική. Έχει 1500€ η ετ μόνη της. Ολόκληρη η εξωσωματική με 4 ωοληψίες και ετ μου πήγε 3200€


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ο γιατρός μου είναι αποκλειστικά στο Γεν, δεν δουλεύει με άλλη κλινική. Έχει 1500€ η ετ μόνη της. Ολόκληρη η εξωσωματική με 4 ωοληψίες και ετ μου πήγε 3200€

Όταν λες τέσσερις ωοληψιες; Σε φυσικό κύκλο εννοείς;τα ίδια δώσαμε σχεδόν και εμενα 3200 μπυ κάναν μείωση τα 200 λόγω γιατρού μπυ ειπαν:huh:συν 500 για καταψυξη που έδωσα συν υπερήχους φάρμακα εξετάσεις το 4000 φτάσαμε σχεδόν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nikipa είπε:

Όταν λες τέσσερις ωοληψιες; Σε φυσικό κύκλο εννοείς;τα ίδια δώσαμε σχεδόν και εμενα 3200 μπυ κάναν μείωση τα 200 λόγω γιατρού μπυ ειπαν:huh:συν 500 για καταψυξη που έδωσα συν υπερήχους φάρμακα εξετάσεις το 4000 φτάσαμε σχεδόν 

Στο γεν παντως είναι δωρεάν η κατάψυξη για 9 μήνες κ μετά είναι νομιζω 20€ το μήνα , μεγάλη διαφορά 

σου χρεώνει έξτρα τους υπερυχους ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...