Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

      Συνήθως δεν τις σταματάνε εξαρτάτε κ η ηλικία της γυναίκας . Γενικά εγώ που είχα ρωτήσει αιματολογο αν Κ μπορεί να μην είναι πάντα απαραίτητες μετά τα 35 τις δίνουν γιατί υπάρχουν Κ τα αναπάντεχα γεγονότα οπότε βοηθάνε γενικότερα κακό δεν κάνουν. 

      Στην εγκυμοσυνη που ειχα και τελικα εχασα το μωρο στις 30 εβδομαδες μου ειπε η γενετιστρια οτι δεν αιματωνοταν καλα το μωρο γιατι επαθα καποιου ειδους θρομβωση σε καποιο αγγειο. ενω εκανα αντιπηκτικες απο την αρχη, μετα πηγα σε αιματολογο και μου ειπε να τις σταματησω και τισ σταματησα κάπου στον 3ο μηνα και μετα ξαναπήγα γιατι εκανα την εξεταση d dimmers και βγηκε οριακη και τις ξεκινησα ξανα νομιζω 5ο μηνα. στην ερωτηση αν θα το ειχα γλιτωσει κανοντας αντιπηκτικες, μου απαντησε πως οχι, 

       

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, silvy22 είπε:
1 hour ago, Nikipa είπε:

Ευχαριστώ πολύ 

εσυ έχεις οργανώσει τα επόμενα βήματα σου ;

Ναι ξεκίνησα τα σικλακουρ για να κάνω την εμβρυομεταφορα λογικα τέλος του μήνα.δε ξέρω αυτή τη φορά πάντως δεν έχω σκοπό να κάτσω σπιτι και να με φάει η αγωνια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nikipa είπε:

Ναι ξεκίνησα τα σικλακουρ για να κάνω την εμβρυομεταφορα λογικα τέλος του μήνα.δε ξέρω αυτή τη φορά πάντως δεν έχω σκοπό να κάτσω σπιτι και να με φάει η αγωνια.

Η αλήθεια είναι ότι τις δεύτερες τρίτες φορές πια το βλέπουμε αλλιώς 

Με το καλό !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , silvy22 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι τις δεύτερες τρίτες φορές πια το βλέπουμε αλλιώς 

Με το καλό !!!

Να σου πω και στη πρώτη απαισιόδοξα το έβλεπα εξαιτίας των σπερματεγχυσεων που είχα κάνει .τι να πω ελπίζω να το δω λίγο πιο θετικά για να περνάν και οι μερες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Σ-1994 είπε:

Γεια σας μόλις βάλαμε δυο βλαστοκυστες 5 ημερών και μου είπαν να κάνω χοριακη σε 14 μέρες γιατί έτσι ;;

Και εμενα ετσι μου ειχε πει ο γιατρος ασχετα αν πηγα 12η! Καποιοι γιατροι συστήνουν πιο αργα για να δειξει με σιγουρια γιατι πχ αν πας 9η που οκ παλι θα φανει θα ειναι μικρη ισως κ θα αγχωθεις..καλή επιτυχια ευχομαι ολοψυχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! είχα καιρό να γράψω στο φόρουμ.. Δυστυχώς χθες πήρα μια ωραιότατη αρνητική 0.100 χοριακη. Μετα απο εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκύστεων 5ης μερας κατεψυγμένες. Πραγματικά δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω! Πίστευα έστω να πιάσει η μια...Έχει καμίαανάλογη εμπειρία; Κανένας δεν μου λέει τι μπορεί να έφταιξε! 


 

 
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Εvaa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! είχα καιρό να γράψω στο φόρουμ.. Δυστυχώς χθες πήρα μια ωραιότατη αρνητική 0.100 χοριακη. Μετα απο εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκύστεων 5ης μερας κατεψυγμένες. Πραγματικά δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω! Πίστευα έστω να πιάσει η μια...Έχει καμίαανάλογη εμπειρία; Κανένας δεν μου λέει τι μπορεί να έφταιξε! 


 

 
  •  

Μολις σημερα πηρα το αρνητικο μου .. πρωτη μου ετ .. σε νιωθω απολυτα

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Natassou85 είπε:

Μολις σημερα πηρα το αρνητικο μου .. πρωτη μου ετ .. σε νιωθω απολυτα

Αχ μαζι δεν μιλουσαμε πριν ενα μηνα; οτι ειμαστε στο ιδιο κεντρο και τον ιδιο γιατρο; με τις βιοψιες; τι λες να κανεις τωρα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Εvaa είπε:

Αχ μαζι δεν μιλουσαμε πριν ενα μηνα; οτι ειμαστε στο ιδιο κεντρο και τον ιδιο γιατρο; με τις βιοψιες; τι λες να κανεις τωρα; 

Ναι μαζι μιλουσαμε … να σε ρωτησω σου ειπαν τι ποιοτητα ηταν οι βλαστοκυστες σου ; Εμενα ο γιατρος μ ειναι ο μαστρ…ας αλλα τη μερα της ετ ειχε κοβιντ κ μου την εκανε αλλος .. εσενα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Natassou85 είπε:

Ναι μαζι μιλουσαμε … να σε ρωτησω σου ειπαν τι ποιοτητα ηταν οι βλαστοκυστες σου ; Εμενα ο γιατρος μ ειναι ο μαστρ…ας αλλα τη μερα της ετ ειχε κοβιντ κ μου την εκανε αλλος .. εσενα;

Ναι και μενα τα ιδια . 2 Μαρτη πηγα και ειχε κοβιντ μου την εκανε αλλος. Εγραφε το χαρτι αν θυμαμαι καλα η μια 3ΒΒ αλλη 3ΒC. Δεν μου φανηκε καλο το νουμερο και τον ρωτησα, η απαντηση που πηρα ηταν : Τα εμβρυα ειναι πολυ καλα , επειδη εχουν και πανω απο 100 κυτταρα. Τελοσπαντων μετα που διαβασα νομιζω αριστες ειναι οι 4ΑΑ κατι τετοιο. Δεν ξερω αν μου χαιδεύουν τα αυτιά ή αν οντως ηταν καλες οι βλαστοκυστες. Το μονο που σκέφτομαι ειναι οτι δεν εχω τιποτα στην καταψυξη και πρεπει να το κανω ολοοο απο την αρχη!...μου φαινεται βουνο παλι. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Εvaa είπε:

Ναι και μενα τα ιδια . 2 Μαρτη πηγα και ειχε κοβιντ μου την εκανε αλλος. Εγραφε το χαρτι αν θυμαμαι καλα η μια 3ΒΒ αλλη 3ΒC. Δεν μου φανηκε καλο το νουμερο και τον ρωτησα, η απαντηση που πηρα ηταν : Τα εμβρυα ειναι πολυ καλα , επειδη εχουν και πανω απο 100 κυτταρα. Τελοσπαντων μετα που διαβασα νομιζω αριστες ειναι οι 4ΑΑ κατι τετοιο. Δεν ξερω αν μου χαιδεύουν τα αυτιά ή αν οντως ηταν καλες οι βλαστοκυστες. Το μονο που σκέφτομαι ειναι οτι δεν εχω τιποτα στην καταψυξη και πρεπει να το κανω ολοοο απο την αρχη!...μου φαινεται βουνο παλι. 

Και γω εβαλα μια 3ββ και μια 4βα .. αστα να πανε εγω το πηρα κ πολυ βαρια απο το πρωι ολο κλαιω 

πρίν από 8 λεπτά , Εvaa είπε:

Ναι και μενα τα ιδια . 2 Μαρτη πηγα και ειχε κοβιντ μου την εκανε αλλος. Εγραφε το χαρτι αν θυμαμαι καλα η μια 3ΒΒ αλλη 3ΒC. Δεν μου φανηκε καλο το νουμερο και τον ρωτησα, η απαντηση που πηρα ηταν : Τα εμβρυα ειναι πολυ καλα , επειδη εχουν και πανω απο 100 κυτταρα. Τελοσπαντων μετα που διαβασα νομιζω αριστες ειναι οι 4ΑΑ κατι τετοιο. Δεν ξερω αν μου χαιδεύουν τα αυτιά ή αν οντως ηταν καλες οι βλαστοκυστες. Το μονο που σκέφτομαι ειναι οτι δεν εχω τιποτα στην καταψυξη και πρεπει να το κανω ολοοο απο την αρχη!...μου φαινεται βουνο παλι. 

Σε ποια μερα του κυκλου σ εκανε την ετ;

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Natassou85 είπε:

Και γω εβαλα μια 3ββ και μια 4βα .. αστα να πανε εγω το πηρα κ πολυ βαρια απο το πρωι ολο κλαιω 

Ας σε καταλαβαινω και γω χθες εκλαιγα , εφυγα και απο την δουλεια δεν ημουν σε θεση να συνεχισω και πραγματικα δεν ξερω πως θα αντεξω να το ξανακανω... Εντωμεταξυ με τον Μας...να δεν μπορεσα να μιλησω ακομα. Απο χθες λεει θα με παρει. Τους εχω παρει 3 φορες να του αφησουν μυνημα.Εσυ μιλησες με τον ιδιο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...