Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μήπως είμαι έγκυος?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Πείτε μου τι καταλαβαίνετε εσεις γιατί θα τρελαθώ! Ειναι δυνατόν να ειναι θετικό? Προσπαθουμε πανω απο δυο χρονια και ειπαμε να σταματησουμε τώρα το καλοκαιρι και εχουμε κανονισει να κανουμε εξωσωματικη τον Σεπτεμβριο! 

Απαντηστε μου σας παρακαλώ!!!

 

https://ibb.co/ijfivQ

https://ibb.co/nrQSN5

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσι μου!! καταρχην εχεις καθυστερησει κι αν ναι ποσες μερες και δευτερον ποτε εκανες το τεστ;; η αληθεια ειναι οτι κατι αχνοφαινεται κι ετσι συνηθως ειναι στην πολυ αρχη της εγκυμοσυνης!! σου ευχομαι ολα να πανε τελεια!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Καντι said:

Μετα απο ποσα λεπτά που ούρησες τραβήχτηκε η φωτογραφία?

Καλησπέρα!!!

το τεστ ελεγε στα 5 λεπτα να δω το αποτελεσμα. Το ειδα και ηταν αρνητικο. Το αφησα στο μπανιο και μετα απο 5

λεπτα που ξαναμπηκα προσεξα σαν  να αχνοφαινεται κατι. Τοτε τραβηξα την φωτο στα 10 λεπτα. Και απο τοτε μεχρι τωρα γινεται ολο και πιο σκουρα και ξεκαθαρη η γραμμη.

τι λες να κανω; αλλο ενα τεστ αυριο το πρωι; χοριακη;

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω κανενα συμπτωμα περιοδου ή εγκυμοσυνης. Ουτε στηθος ουτε κοιλια ουτε μεση. Δεν αισθανομαι οτι θα μου ερθει περιοδος δηλαδη αλλα δυσκολευομαι να πιστεψω οτι θα μπορουσα να ειμαι εγκυος γιατι δεν αισθανομαι εγκυος!

18 minutes ago, Myrtoulita said:

Καλησπερα κοριτσι μου!! καταρχην εχεις καθυστερησει κι αν ναι ποσες μερες και δευτερον ποτε εκανες το τεστ;; η αληθεια ειναι οτι κατι αχνοφαινεται κι ετσι συνηθως ειναι στην πολυ αρχη της εγκυμοσυνης!! σου ευχομαι ολα να πανε τελεια!!!

Καλησπερα μυρτουλιτα!!

εχω 15 μερες καθυστερηση νομιζω αλλα δεν ειμαι

και απολυτα σταθερη στους κυκλους μου. Αρα παιζει να ειχα ωορηξια αργοτερα και αρα να ειμαι λιγοτερες μερες. Παντως πριν καμια 5αρια μερες ειχα ξανακανει τεστ και ηταν αρνητικο. Το τεστ αυτο το εκανα τωρα το βραδυ. Αρχικα βγηκε αρνητικο και σιγα σιγα αρχησε να γινεται πιο εντονη η γραμμη του θετικου.

πραγματικα δεν πιστευω οτι ειναι θετικο ομως. Αν το επαναλαβω θα βγει αρνητικο. Ειμαι σιγουρη. Αλλα μου εκανε εντυπωση και ηθελα τη γνωμη σας!

 

σε ευχαριστω παρα πολυ που μου απαντησες! Να εισαι καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω κανει αμέτρητα (χωρις υπερβολή) τεστ, μοιάζει πολυ με την γραμμη εξάτμισης η οποία στην αρχη δεν φαίνεται και μετα απο 15 λεπτά γινεται πιο έντονη. Επίσης εχω αποδομήσει  και καποια για να ξερω απο μεσα πως χρωματίζονται.

Αυριο το πρωί εννοειται οτι θα κανεις χοριακη για να εχεις στα χέρια σου αποτέλεσμα ακρίβειας.

Σου ευχομαι ολόψυχα να πάρεις ένα μεγάλο αριθμό αυριο πριν προλάβεις να μπεις στον χορό της εξωσωματικής.

Θα ειναι δύσκολο το αποψινό βράδυ, αλλα θα περάσουν οι ωρες....


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλο θα ηταν αυριο το πρωι να εκανες αλλο ενα τεστακι και ισως και μια χοριακη για να εισαι σιγουρη!! αν δεν εχεις σταθερο κυκλο και δεν γνωριζεις ποτε κανεις ωορηξια ισως και να εισαι εγκυος κι απλα να ειναι νωρις ακομα γι αυτο και το τεστακι να ειναι τοσο αχνο!! παιρνεις καποιο φαρμακο που θα μπορουσε να επηρεασει το τεστ;;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Προσπαθουμε με τον αντρα μου για 2ο παιδακι και τον τελευταιο μηνα πετυχαμε επαφες ολες τις γονιμες και ωορρηξία.2 μέρες λοιπόν πριν αδιαθετησω και έχοντας  πολλούς  πονους περιοδου πολλες μερες πριν,ειπα να κανω το predictor (η αγωνια βλεπετε)οπου βγηκε αρνητικο.20 Ιουλίου περίμενα περίοδο και ακόμα άφαντη.την Παρασκευή έκανα χοριακή και 2 ώρα σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα.Μετα απο ένα αρνητικό τεστ και με λευκά υγρά,ζαλάδες αλλα και πολλούς πόνους περιόδου υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης???η καρδιά μου θα σπάσει από το άγχος μέχρι της 2 ώρα.Σας ευχαριστώ πολύ.(κύκλος 30 ημερων)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.η χοριακη βγήκε στο όριο 5 δλδ.μου ειπε να ξανακάνω επαναληπτική την Πέμπτη.ιστορικο πρώτης εγκυμοσύνης 57 χοριακη με 7 μέρες καθυστέρηση ενώ τώρα έκανα την ημέρα που περιμενα περίοδο.συμφωνα.με την ημέρα επαφών η σύλληψη έγινε πριν 2 εβδομάδες μου ειπε οποτ ε θα ξανακάνω.πφφφφφφ.θα σκάσω αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marakimou είπε:

Καλησπέρα.η χοριακη βγήκε στο όριο 5 δλδ.μου ειπε να ξανακάνω επαναληπτική την Πέμπτη.ιστορικο πρώτης εγκυμοσύνης 57 χοριακη με 7 μέρες καθυστέρηση ενώ τώρα έκανα την ημέρα που περιμενα περίοδο.συμφωνα.με την ημέρα επαφών η σύλληψη έγινε πριν 2 εβδομάδες μου ειπε οποτ ε θα ξανακάνω.πφφφφφφ.θα σκάσω αληθεια

Μεγάλη αγωνία.Και τα τεστάκια την ανιχνεύουν μετά τις 25 μονάδες.Σου εύχομαι να υπερδιπλασιαστεί!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας. Ειναι η πρωτη μου φορα που γραφω και ελπιζω να μου δωσετε τα φωτα σας γιατι ειμαι λιγο αγχωμενη. Ειχα τελευταια περιοδο απο 1/7 μεχρι 7/7. Ελευθερες επαφες στις 7/7και 18/7 και τωρα περιμενω περιοδο στις 28. Εχω εδω και 2 βδομαδες λιγο πονο χαμηλα στη κοιλια ειχα στις 18 .19.20 πολλα υγρα τα οποια σταματησαν και τωρα πια πονο στη κοιλια μεση και πρησμενο στηθος. Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?? Ευχαριστω εκ των προτερων!!:oops:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , kaitoula. είπε:

Γεια σας. Ειναι η πρωτη μου φορα που γραφω και ελπιζω να μου δωσετε τα φωτα σας γιατι ειμαι λιγο αγχωμενη. Ειχα τελευταια περιοδο απο 1/7 μεχρι 7/7. Ελευθερες επαφες στις 7/7και 18/7 και τωρα περιμενω περιοδο στις 28. Εχω εδω και 2 βδομαδες λιγο πονο χαμηλα στη κοιλια ειχα στις 18 .19.20 πολλα υγρα τα οποια σταματησαν και τωρα πια πονο στη κοιλια μεση και πρησμενο στηθος. Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?? Ευχαριστω εκ των προτερων!!:oops:

καλησπερα!σε σταθερο κυκλο συνηθως οι γονιμες μερες ειναι 12-16 περιπου...παντα υπαρχει η περίπτωση εγκυμοσυνης σε επαφες χωρις προφυλαξη!τα υγρα που ειχες  18 19 20 μπορει να εδειξαν οτι εκανες ωορρηξια αργοτερα...αυτο θα φανει αργοτερα...αν ο κυκλος σου ειναι σταθερός με ωορρηξια 14 η 15 μερα τοτε δεν εχεις πολλες πιθανοτητες εως δυσκολο θα ελεγα...αλλα αν τελικα αυτο το μηνα εκανες αργοτερα 18 19 20 τοτε με επαφη 18η μερα υπαρχει πιθανοτητα...θυμασαι αν ειχες υγρα η πονο 14 15 μερα που να σου εδειξαν οτι ειχες τοτε ωορρηξια?καταλαβαινεις γενικα ποτε κανεις ωορρηξια?

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση.. Την ωορρηξία συνηθως την καταλαβαινω γιατι εχω πονους και καποιους μηνες εντονους αρκετα.. Αυτο το μηνα τις ημερες που παρατηρησα τα υγρα ειχα και πονο!:confused:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , kaitoula. είπε:

Καταρχην σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση.. Την ωορρηξία συνηθως την καταλαβαινω γιατι εχω πονους και καποιους μηνες εντονους αρκετα.. Αυτο το μηνα τις ημερες που παρατηρησα τα υγρα ειχα και πονο!:confused:

απο οτι καταλαβα 14 15 δεν ειχες ουτε υγρα ουτε πονους σωστα?συνηθως σε ποια μερα του κυκλου εχεις υγρα κ πονους? Υπάρχει περιπτωση να εκανες ωορρηξια αργοτερα αλλα αυτο σε μπορει να στο πει κανεις με σιγουριά...θα πρεπει να περιμενεις να περασουν οι μερες..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...