Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!!! Ειμαι μια χαρα δοξα το Θεο!! Καποια ελαχιστα ψιλομουδιασματα αλλα τιποτε σημαντικο

ευτυχως.Λιβελουλα δεν ειναι τιποτε και εγω με μια παρακκεντηση αρνητικη και μια με υποψια

οδηγηθηκα στο χειρουργιο και τελικα ο θυρεοειδης ηταν καθαρος. Κολλητος μου φιλος χειρουργηθηκε την προηγουμενη Τριτη για οζο με υποπτη παρακκεντηση και την Παρασκευη η βιοψια του ηταν επισης καθαρη.Οποτε πηγαινε βημα βημα και μην σκεφτεσαι το μετα. Το χειρουργειο μου κρατησε απο την ωρα που με πηραν μεχρι που με ανεβασαν στο δωματιο 3 ωρες. Μιλησα αμεσως και πολυ και ειχα πολυ εντονο πονολαιμο μετα αλλα οκ τιποτε το μη ανεκτο.Το πρωτο βραδυ δεν μπορεσα να κοιμηθω απο την ενοχληση αλλα την επομενη ημουν μια χαρα ,ταξιδεψα με το αεροπλανο και θηλασα κανονικα το μωρακι μου.Εχε θετικες σκεψεις και μην φοβασαι για το χειρουργειο γιατι δεν αξιζει τον κοπο πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σε ολους!!! Ειμαι μια χαρα δοξα το Θεο!! Καποια ελαχιστα ψιλομουδιασματα αλλα τιποτε σημαντικο

ευτυχως.Λιβελουλα δεν ειναι τιποτε και εγω με μια παρακκεντηση αρνητικη και μια με υποψια

οδηγηθηκα στο χειρουργιο και τελικα ο θυρεοειδης ηταν καθαρος. Κολλητος μου φιλος χειρουργηθηκε την προηγουμενη Τριτη για οζο με υποπτη παρακκεντηση και την Παρασκευη η βιοψια του ηταν επισης καθαρη.Οποτε πηγαινε βημα βημα και μην σκεφτεσαι το μετα. Το χειρουργειο μου κρατησε απο την ωρα που με πηραν μεχρι που με ανεβασαν στο δωματιο 3 ωρες. Μιλησα αμεσως και πολυ και ειχα πολυ εντονο πονολαιμο μετα αλλα οκ τιποτε το μη ανεκτο.Το πρωτο βραδυ δεν μπορεσα να κοιμηθω απο την ενοχληση αλλα την επομενη ημουν μια χαρα ,ταξιδεψα με το αεροπλανο και θηλασα κανονικα το μωρακι μου.Εχε θετικες σκεψεις και μην φοβασαι για το χειρουργειο γιατι δεν αξιζει τον κοπο πραγματικα.

Μπράβο κοπέλα μου! Ευτυχώς όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

barbie γιατι γραφεις οτι η αναρρωση εχει τα πανω και τα κατω της ?

Ποση ωρα κρατησε η επεμβαση ?

Εγω προετοιμαζομαι ψυχολογικα ......

Τι εξετασεις κανεις πριν το χειρουργειο μολις γινει η εισαγωγη ?

Ξερει κανενα κοριτσακι?

Εfi1987 καλως ηρθες καλη ανρρωση σου ευχομαι ,ποσες ωρες κρατησε το χειρουργειο σου ?εκανες και τους λεμφαδενες ?

Μην αγχωνεσαι καθολου για το παιδακι η ξαδερφη μου εκανε ιωδιο και μετα απο ενα χρονο ηταν εγκυος ,πριν την επεμβαση ειχε δυο αποβολες λογω του προβληματος της με τον θυρεοειδη ....

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ! Μαζί με την ανάνηψη κράτησε 3 ώρες. Μου αφαίρεσαν 3 λεμφαδένες μαζί με τον θυρεοειδή.. Η μόνη ταλαιπωρία είναι οτι μου έπεσε το ασβέστιο επειδή είχα έναν παραθυρεοειδή αδένα μέσα στον θυρεοειδή και αφαιρέθηκε.. Ελπίζω να φτιάξει.. και γω πιστεύω οτι στο χρόνο πάνω είναι καλά να μείνω έγκυος..

Link to comment
Share on other sites

liveloula καλη επυτιχια για αυριο. Χαλαρωσε και μην σκεφτεσαι τιποτα. Ολα καλα θα πανε. Να εχεις θετικες σκεψεις. Οταν τελειωσεις με το καλο και μπορεις φυςικα θα περιμενουμε νεα σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Liveloula, καλη επιτυχια στο χειρουργειο. Οταν μπορεσεις γραψε εδω ή στειλε μου μηνυμα..... Θα περιμενω νεα σου.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάρρωση σε όσους αναρρώνουν και καλή επιτυχία σε όσους μπαίνουν χειρουργείο...Ερώτηση-πως γίνεται η παρακέντηση να δείχνει υποπτο όζο και ο θυροειδής στην επέμβαση να ειναι καθαρος? ??αρχίζω να ανησυχω.......

Link to comment
Share on other sites

Χθές στον Αγ. Σάββα εκανα παρακεντηση όζου 21 χιλ. και το αποτέλεσμα θυλώδεις CA οπότε μου συνέστησαν ολική αφαίρεση θυροειδή. Μου πρότειναν το χειρούργο εκέι στον Αγ. Σάββα κ. Σακοράφα Γεώργιο. Σας παρακαλώ αν έχετε εμπειρια απο το συγκεκριμένο γιατρό πές τε μου γιατι πραγματικα τα έχω χαμένα!!Ξέρω ότι η σωστη σπιλογή χειρούργου είναι το πιο σημαντικό.Ευχαριστώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kittyme, ψυχραιμια. Δε χρειαζεται πανικος. Για ποια πολη μιλας????Για Θεσ/νικη???

Δεν εχω ακουσει κατι γι αυτον. Εμενα με χειρουργησε ο Γκουτζαμανης στο ΑΧΕΠΑ και ειμαι ευχαριστημενη. και σημερα χειρουργηθηκε η Liveloula απο την οποια περιμενουμε νεα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

kittyme, ψυχραιμια. Δε χρειαζεται πανικος. Για ποια πολη μιλας????Για Θεσ/νικη???

Δεν εχω ακουσει κατι γι αυτον. Εμενα με χειρουργησε ο Γκουτζαμανης στο ΑΧΕΠΑ και ειμαι ευχαριστημενη. και σημερα χειρουργηθηκε η Liveloula απο την οποια περιμενουμε νεα.

georgiamami η liveloula σημερα εκανε τον προεγχειρητικο ελεγχο και αυριο με το καλο χειρουργειται...


fmGhp2.png

A8ojp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...