Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      α ίσως αλλάζω μήνα γι αυτό τα ειχα! ειμαι καλύτερα με έπιασε το ντεπόν! μου είπε η μαια βέβαια πως αν νιώσω πάλι κάτι διαφορετικό από δω κ πέρα να τους πάρω τηλ ! και με ρώτησε πόσες φορες μέσα στη μέρα τα νιώθω αυτά τα πονάκια !

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Georgkat καλη αναρρωση και καλα αποτελεσματα!!!Παντα θα το γραφω απο δω ,οτι δεν καταλαβαινουμε καθολου την εγχειρηση!!Ξυπναμε και ειμαστε μια χαρα!!!Ολα αυτα ισως γιατι εξελισσεται η ιατρικη!!

Γρηγορα να πας στο σπιτακι σου και ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Διαβαζω στο κ@λ& Internet οτι ο καρκινος του θυρεοειδη δινει μεταστασεις ..

Εμενα μου ειπαν ειναι ιασιμο 100% εχω αγχωθει ...

Τι γινεται ?εχει τυχει σε καμια κοπελα να κανει μετασταση ?

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω στο κ@λ& Internet οτι ο καρκινος του θυρεοειδη δινει μεταστασεις ..

Εμενα μου ειπαν ειναι ιασιμο 100% εχω αγχωθει ...

Τι γινεται ?εχει τυχει σε καμια κοπελα να κανει μετασταση ?

liveloula μου ηρέμησε, είναι όντως 100% ιάσιμος. Οι μεταστάσεις συνήθως είναι εκεί τριγύρω, σε λεμφαδένες πχ, όπως σε εμένα, αλλά ΑΝ υπάρχει κάτι θα καεί με το ιώδιο. Έκανα το χειρουργείο πριν ενάμιση χρόνο, έκανα το ιώδιο ένα μήνα μετά και είμαι μια χαρά! Το καταλαβαίνω ότι φοβάσαι αλλά μην το αφήσεις να σε καταβάλει. Δεν θα έχεις πρόβλημα αλλού, είναι σίγουρο. Οι περισσότερες εδώ μέσα είχαμε ακριβώς αυτό. Και δόξα το Θεό, βλέπεις ότι είμαστε ακόμα εδώ και τα συζητάμε. Μην το παρακάνεις με το ίντερνετ γιατί θα πελαγώσεις και θα πανικοβληθείς κι ο πανικός είναι το τελευταίο που σου χρειάζεται αυτή τη στιγμή. Ρώτα τη Νάγια που είναι πολύ πρόσφατη η περιπέτεια του αδερφού της. Και ότι χρειαστείς εδώ θα είμαστε όλες να στο εξηγήσουμε. Είπες ότι θα έφευγες να πας στο γιατρό... τι σου είπε;

Link to comment
Share on other sites

Χρυσα μου καταρχην σε ευχαριστω παρα πολυ που μου απαντησες σας εχω μεγαλη αναγκη.. Πηρα τον ενδοκρινολογο μου και του ειπα οτι βγηκε υποπτο για κακοηθεια

μου λεει μην ανυσηχεις απο αυτο δεν θα πεθανεις σου το υπογραφω

Μετα μιλησα με τον Γκουτζαμανη και μου ειπε να παω την Τριτη με τις εξετασεις μου για να δει τι αλλες εξετασεις χρειαζομαστε και να κανονισουμε ποτε υπαρχει κενο για το χειρουργιο

Το οποιο δεν σας κρυβω οτι ανυπομονω να γινει !

Ερωτηση οταν κανεις ιωδιο μπορεις να εχεις μαζι σου αυτες τις 20 μερες η/υ ?

Βλακεια ρωτησα αλλα δεν μπορω χωρις την δουλεια μου ειναι η ψυχοθεραπεια μου..

Επισης οσες ειχατε καρκινο τι τυπου ηταν ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρυσα μου καταρχην σε ευχαριστω παρα πολυ που μου απαντησες σας εχω μεγαλη αναγκη.. Πηρα τον ενδοκρινολογο μου και του ειπα οτι βγηκε υποπτο για κακοηθεια

μου λεει μην ανυσηχεις απο αυτο δεν θα πεθανεις σου το υπογραφω

Μετα μιλησα με τον Γκουτζαμανη και μου ειπε να παω την Τριτη με τις εξετασεις μου για να δει τι αλλες εξετασεις χρειαζομαστε και να κανονισουμε ποτε υπαρχει κενο για το χειρουργιο

Το οποιο δεν σας κρυβω οτι ανυπομονω να γινει !

Ερωτηση οταν κανεις ιωδιο μπορεις να εχεις μαζι σου αυτες τις 20 μερες η/υ ?

Βλακεια ρωτησα αλλα δεν μπορω χωρις την δουλεια μου ειναι η ψυχοθεραπεια μου..

Επισης οσες ειχατε καρκινο τι τυπου ηταν ?

Φυσικά και μπορείς να έχεις, απλά καλό είναι να τον τυλίξεις με σελοφάν στο πληκτρολόγιο για να μην τον κάψεις με την ακτινοβολία σου. Εγώ είχα και θηλώδες και θυλακιώδες.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να έχεις, απλά καλό είναι να τον τυλίξεις με σελοφάν στο πληκτρολόγιο για να μην τον κάψεις με την ακτινοβολία σου. Εγώ είχα και θηλώδες και θυλακιώδες.

Πλακα μου κανεις μπορει να τον καψω ???

Καλα που μου το ειπες ..Γινεται να εχεις θηλωδες και θυλακιωδες μαζι?

Ποσο καιρο σου πηρε να το ξεπερασεις?

Εισαι οπως πριν την εγχειρηση ?

Συγνωμη για τις τοοοοσες ερωτησεις ..Ειναι το πρωτο σοκ..

Link to comment
Share on other sites

liveloula, don't panic. Δε βλεπεις τοσα ατομα εδω μεσα που υπαρχουμε και καταθετουμε τις προσωπικες εμπειριες μας???? Νομιζεις οτι λεμε ψεματα???? Οπως "υπογραφει" και ο γιατρος σου, ετσι κι εμεις σε διαβεβαιωνουμε πως ο καρκινος του θυροειδη ειναι 100% ιασιμος. Μεταστασεις μπορει να κανει αλλα ολα αντιμετωπιζονται οταν ο ασθενης ειναι υπο παρακολουθηση. Οταν η διαγνωση του καρκινου γινεται σε αρχικο σταδιο, οι πιθανοτητες να προλαβει να κανει μετασταση μειωνονται οπως και σε ολους τους καρκινους. Παντως μεχρι τωρα δεν ακουσα να εχει καποιος μετασταση σε αλλα ζωτικα οργανα, εκτος απο μια περιπτωση -τα παλιοτερα μελη μπορει να θυμουνται την περιπτωση- ενος κυριου εκ μερους του οποιου εγραφε η συζυγος του και ειχε 3 μεταστασεις και δεν εχουμε μαθει την εξελιξη του.

Οποια απορια εχεις να ρωτας και φυσικα και εμεις εδω θα σου δινουμε οποιαδηποτε πληροφορια μπορουμε παντα βεβαια συμφωνα με τις προσωπικες μας εμπειριες γιατι οπως εχουμε ξαναπει, εμεις ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΡΟΙ αλλα ασθενεις.

Μεινε ησυχη θα σε καθοδηγησουμε κι εμεις βημα βημα για ολα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


liveloula είμαι μια χαρά, δεν χρειάστηκα πολύ χρόνο να το ξεπεράσω, από ψυχολογικής άποψης, γιατί απλά δεν επέτρεψα στον εαυτό μου να πανικοβληθεί ούτε να αρχίσει να κλαίει τη μοίρα του. Προτίμησα να πεισμώσω και να πω ότι δε θα με βάλει κάτω αυτό. Και οφείλω να πω ότι έπιασε. Σωματικά μόλις σου βρει ο γιατρός την κατάλληλη δόση του χαπιού και σταθεροποιηθείς θα είσαι μια χαρά. Η ταλαιπωρία είναι μόνο αυτό το πέρα δώθε για εξετάσεις για κάποιο διάστημα. Όλα τα υπόλοιπα φτιάχνονται, να έχεις θετική σκέψη και αποφασιστικότητα να νικήσεις! Η Γεωργία πριν τα είπε μια χαρά, δεν είμαστε γιατροί, είμαστε όμως ασθενείς που το περάσανε και βγήκαν νικητές. Και είμαστε πολλοί!:D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ ...

Πολυ ομορφο μηνυμα ...

Μου αρκει αυτο "δεν επέτρεψα στον εαυτό μου να πανικοβληθεί ούτε να αρχίσει να κλαίει τη μοίρα του

" θελω να προσπαθησω να κανω το ιδιο ..Αφου το εκανες εσυ ,ισως βρω κι εγω τον τροπο ...

Link to comment
Share on other sites

liveloula μου μην στεναχωριεσαι καλη μου... ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο που νοιωθεις γιατι απλά εισαι ανθρωπος και ερχεσαι αντιμετωπη με μια ασθενεια.... Σκέψου πως αυτό που έχεις γιατρευεται πλήρως και πως εισαι πολύ τυχερή που το εντόπισες νωρίς ώστε να μπορείς να το αφαιρέσεις και να εισαι πολύ καλύτερα χωρίς αυτό! Η διαδικασία που θα ακολουθησεις ειναι πολύ συγκεκριμένη και νομίζω πως μετα απο λίγο καιρό όλο αυτό θα ειναι ένα κακό όνειρο το οποιο δεν θα θυμάσαι καθόλου και δεν θα σε επηρεάζει στην ζωή σου. Οτι έχει γίνει έχει γίνει.... θα κάνεις το χειρουργείο σου και θα "ελευθερωθείς" απο τον θυρεοειδή σου.... στο υπογραφω πως θα νοιωσεις καλύτερα απο το πρώτο δευτερολεπτο που θα ανοιξεις τα μάτια σου...όλα τα υπολοιπα θα κυλισουν τόσο γρήγορα που θα εχεις τόσα άλλα όμορφα πραγματα να χαρεις στην ζωή σου που δεν θα ξανασχοληθεις ποτε με τον θυρεοειδη σου... Κράτησε την ψυχραιμία σου, ανέκτησε τις δυνάμεις σου και σκέψου πως σε αυτόν τον πόλεμο ΜΟΝΟ εσυ θα εισαι η νικήτρια...δεν υπάρχουν άλλες επιλογές....Κάνε γρήγορα το χειρουργείο σου για να μην βασανίζεσαι ουτε σωματικά ουτε ψυχολογικά και όλα θα πανε πολύ καλα!!!!!! Εχεις τις προσευχες μου και την θετικη μου ενεργεια!!!!


fmGhp2.png

A8ojp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους....

Κάθε μέρα μετα το χειρουργειο ειναι διαφορετική.... Χθες ειχα λίγα πονάκια στον αυχενα... πηρα ενα παυσιπονο και ολα μια χαρα... Λϊγη κουραση νοιωθω μόνο και χαλαρωνω στο κρεβατι... επισης μου εχει κοπει η όρεξη.... λέτε να χασω κανενα κιλάκι? Μακάρι....


fmGhp2.png

A8ojp2.png

Link to comment
Share on other sites

Georkat σε ευχαριστω για την απαντηση

Ο δρομος μου δειχνει μονοδρομος ,δεν φενεται να εχω επιλογες

μονο να περπατησω μεχρι το τελος με παιρνει ..τιποτα αλλο

Εγω κανω απο τωρα διαιτα ετσι ωστε να δικαιολογηθουν αυτα που θα βαλω ..

Ελπιζω μονο να μην ειναι πολλα...

Περαστικα σου ...αληθεια ποτε βγαινεις απο το νοσοκομειο

και ποτε θα παρεις τα αποτελεσματα της βιοψιας ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...