Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλησπέρα

Μην ανησυχείς.Η πρόσληψη από την παρωτίδα δεν σημαίνει με κανένα τρόπο παθολογική πρόσληψη.Πιθανότατα είναι λιθίαση της παρωτίδας,συνηθισμένη παρενέργεια του ιωδίου.

Αρα λοιπόν αρνητικό το σπινθηρογράφημα.

Εγκυμοσύνη μετά απο 6 μήνες επιτρέπεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

flo αυτές είναι οι ορμόνες που μου έγραψαν:

Η μία ομάδα είναι: FSH, LH, E2

Και η άλλη είναι: Testo, DHEA-S, SHBG

Ars καλησπερα τις εχω κανει τις συγκεκριμένες εξετάσεις στην αρχη (14/1/14)που μ παρουσιάστηκε το πρόβλημα κ ειναι αυτές:

FSH 5,2. Φυσιολογικες τιμές. 1,8-12

LH 4,9. 0,5-12

E2 70. 30-100

DHEAS-S 3,93. 1,80-5,00

SHBG 77. 20-100

F-TESTO 1,8. 1,1-3,0

TESTO ολική 0,36. 0,1-0,95

Δ4 1,5. 1,0-3,8

Ε2 70. 30-100

PRL 6,1. 2-20

Πως τις βλέπεται εσείς ;


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα ,

Να μπώ και εγώ στην παρέα σας ;

Είμαι 29 ετών και πριν απο λίγες ημέρες έκανα παρακέντηση η οποία βγήκε θετική - θηλώδες καρκίνωμα . Θα ακολουθήσει σε λίγες ημέρες θυροειδεκτομή και ριζικός λεμφαδενικός καθαρισμός μιας και έχουν επηρεαστεί και κάποιοι λεμφαδένες . Έχω χάσει την γή κάτω απο τα πόδια μου...έχω απίστευτο άγχος με μόνιμο κόμπο στο στομάχι και ενα βάρος στο στήθος φοβάμαι να σκεφτώ το μέλλον ¨( . .. Σκέφτομαι εαν θα πάει καλα η επέμβαση ...πως θα είμαι μετεγχειριτικά ..ποτε θα ξανανιώσω υγιής κλπ . Θα είμαι συνεχώς με το αγχος της υποτροπής ; και όλα αυτα ενω ακόμη να ανέβω στον Γολγοθά που με περιμένει . θα πρέπει να συνεχίσω κανονικά την λήψη θυροξίνης μετα την επέμβαση και ακολούθως thyrogen λιγο πριν το ιώδιο ; (εαν ακολουθήσατε αυτη την μέθοδο παρακαλώ θα ήθελα να με ενημερώσετε)

Ξέρω οτι κάποιοι έχετε περάσει απο αυτή την εμπειρία ..και αυτός είναι ο λόγος που γράφω σήμερα εδώ μιας και θέλω να αντλήσω λίγη δύναμη απο κάποιους που το έχουν περάσει .

Link to comment
Share on other sites

Loveme καλως ορισες στην παρεα μας. Ξερω οτι το άκουσμα και μονο προκαλεί πανικο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τετοιο καιρο πέρσι μπηκα και εγω σ αυτη τη ν διαδικασία. Ακριβώς ετσι με επιρεασμενους λεμφαδενες. Αν θες τρεξε λιγο πισω να διαβασεις τα ποστ μου. Να ηρεμησεις γιατι αλήθεια σου λέω δεν υπαρχει κανενας λογος να αγχώνεσαι. Ειναι απλα μια διαδικασία που θα ακολουθήσεις (επεμβαση ιωδιο) και μετα τελος. Πιστεψε με το μονο που θα χαλας θα είναι οι μερες σου, τιποτα αλλο. Και ειλικρινά νοιώθω πολυ καλύτερα απο πριν. Υπομονη μονο και θα περασει.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με την elleg.τον φεβρουαριο εγινε η διαγνωση και τον ιδιο μηνα αμεσως η επεμβαση. δεν ειχα επιρεασμενους λεμφαδενες, ωστοσο οπως θα διαβάσεις και απο άλλους αυτο δεν κανει την υποθεση πιο σοβαρη..η διαδικασια απλη, επεμβαση κ ιωδιο( εγω το εκανα τον ιουνιο 1μησι μηνα πριν το γαμο μου). αυτη τη στιγμη η ζωη μου συνεχιζεται οπως και πριν τη διαγνωση, μερικες φορες το ξεχνω εντελως. αιματολογικες αρχικα τακτικα κ μετα καθε εξαμηνο.τι αλλαξε στη ζωη μου; ΜΟΝΟ η πρωινη καθημερινη ληψη του χαπιου.Η επεμβαση καθολου επωδινη και στο λεει αυτο καποια που ειχε επιπλοκες με τη φωνη της, (δυο μηνες να μιλησω σαν ανθρωπος, ηταν σαν να ειχα πιει ηλιον:D).παρολα αυτα βγηκα απο το νοσοκομειο μια μερα μετα, ηπια τον καφε μου, εφαγα κανονικα και την επομενη μερα εκανα και τη φασινα του σπιτιου...!!θα παρεις τη διαδικασια βημα βημα και δεν θα προτρεχεις. αυτο με βοηθησε και εμενα, γιατι στην αρχη, ετσι ξαφνικα που γινανε τα πραγματα, ειχα πελαγωσει. τωρα περιμενω τον φεβ να γινει το ολοσωμο με thyrogen και απο κει και περα αναλογως του αποτελεσματος πραττουμε. μακαρι να ειναι ολα καλα και να βαλω μπρος για παιδακι το καλοκαιρακι:)...οποτε, δεν θελει αγχος, θετικη σκεψη και να εχεις στο μυαλο σου πως ειναι ο καλυτερος καρκινος που μπορει να σου τυχει!!!

Link to comment
Share on other sites

love me να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα περάσουν. Κι εγώ ήμουν πολύ αγχωμένη για το χειρουργείο και στον ένα μήνα τα είχα ξεχάσει όλα. Σαν να μην το έζησα εγώ. Περνάει γρήγορα ο καιρός. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να μην σε παίρνει από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και όλες καλή δύναμη και περαστικά μας. Βρίσκομαι στην αναζήτηση χειρουργού, αρκετά έχω διαβάσει στο φόρουμ, με αρκετά ονόματα να ακούγοντα. Ωστόσο δε γνωρίζω πόσοι από αυτούς είναι ενεργοί. Αν κάποιος έχει άποψη και εμπειρία από χειρουργούς θα μπορύσε να δώσει κάποια πληροφορία στο φόρουν ή να μου στείθλει pm.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα ,

Σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας . Το χειρουργίο έγινε και ευτυχώς όλα πήγαν καλά ! Τώρα αγχώθηκα για το επόμενο βήμα...το ιώδιο!!!αχχ!!! Μακάρι όλα να πάνε καλα και να το αφήσω πίσω μου όλο αυτο! Να το θυμάμαι σαν μια κακία ανάμνηση ! Με έριξε πολυ ψυχολογικά η αλήθεια είναι . Ευτυχώς είχα και εχω την οικογένεια μου δίπλα μου που με στηρίζει .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά!!! Ξαναβρήκα τους κωδικούς μου!! Ελπίζω να είστε όλες (και όλοι) καλά στην υγεία σας και να έχει γίνει η κοινή μας περιπέτεια απλά μια ανάμνηση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...