Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Αλεξ.! είπε:

Καλησπέρα Αγγελική! Καταλαβαίνω, και μένα νοσεί η μητέρα μου με πολύ σοβαρό καρκίνο. Το σκέφτομαι πολύ γιατι στη δίκη μου περίπτωση οι απόψεις των γιατρών διιστανται. Είναι μεν μεγάλος ο όζος αλλά είναι οριακή κακοήθεια μη διηθητικού τύπου, ένας τύπος που λέγεται niftp σε εδαφος graves. Όποτε είμαι στο risk - benefits analysis για πολλούς λόγους (υπάρχει κίνδυνος λόγω του graves να πάθω εξόφθαλμο). Το θέμα είναι ότι δεν έχω αποφασίσει μέσα μου σίγουρα ότι αυτο θα με ωφελήσει και κοντεύω για το ιώδιο. Μήπως ξέρεις με ποιο τρόπο θα μπορούσα να το καθυστερήσω; Θα πρέπει να μπω σε αγωγή με Τ4 και Τ3;

Ευχομαι τα καλύτερα για τη μητέρα σου και να ξεπεράσει κάθε δυσκολία!! Το NIFTP απο ότι ξέρω δεν είναι καρκίνος φέρει βέβαια κάποια χαρακτηριστικά αν αφεθεί να γίνει αλλά η θεραπεία του είναι το χειρουργείο και μετα παρακολούθηση, τώρα χρονικά εξαρτάται απο το πρωτόκολλο δεν το ξέρω. Οταν υπάρχει και graves που μπορεί να οδηγήσει σε εξοφθαλμο, σε αρχικό στάδιο συνήθως το αντιμετωπιζουν φαρμακευτικα. Επίσης ιώδιο δεν ξανουν μόνο για τον καρκίνο, αλλά για να καψουν μέρος θηροειδη που συνήθως μπορεί να αφεθεί απο τον χειρουργό για να μην πειράξει πχ φωνητικές χορδές αν ηταν πάνω ο θηροειδης. Γιατι σου ειπαν να κάνεις 100;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mπορει να που πει κάποιος αν το tirads 5 είναι πάντα κακοήθεια. Έχω διαβάσει ότι έτσι είναι παρόλο που η παρακέντηση είναι bethesda 3. Λέγετε πως στην χρόνια θυροειδιτιδα η παρακέντηση πολλές φορές δεν βγαίνει σωστά παρόλο κακοήθειας. Εσείς τι νομιζετε; Έχει κάποιος αντίστοιχη περιπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

δείτε και εδώ 

https://parents.org.gr/forum/search/?q=θυρεοειδίτιδα

https://parents.org.gr/forum/search/?&q=θυρεοειδής&search_and_or=or&sortby=relevancy

στην περίπτωση που υπάρχει κάποιο θέμα που σας ενδιαφέρει επίσης!

 

  • Μου αρέσει 1

Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2022 at 11:27 ΜΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Ευχομαι τα καλύτερα για τη μητέρα σου και να ξεπεράσει κάθε δυσκολία!! Το NIFTP απο ότι ξέρω δεν είναι καρκίνος φέρει βέβαια κάποια χαρακτηριστικά αν αφεθεί να γίνει αλλά η θεραπεία του είναι το χειρουργείο και μετα παρακολούθηση, τώρα χρονικά εξαρτάται απο το πρωτόκολλο δεν το ξέρω. Οταν υπάρχει και graves που μπορεί να οδηγήσει σε εξοφθαλμο, σε αρχικό στάδιο συνήθως το αντιμετωπιζουν φαρμακευτικα. Επίσης ιώδιο δεν ξανουν μόνο για τον καρκίνο, αλλά για να καψουν μέρος θηροειδη που συνήθως μπορεί να αφεθεί απο τον χειρουργό για να μην πειράξει πχ φωνητικές χορδές αν ηταν πάνω ο θηροειδης. Γιατι σου ειπαν να κάνεις 100;

Καλησπέρα! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, παρομοίως εύχομαι τα καλύτερα και για σένα! Ο ενδοκρινολόγος μου μου πρότεινε να κάνω το ιώδιο λόγω του μεγέθους του όζου και μόνο (4.8 εκ) και να κάνω 100 mlc ως adjuvant θεραπεία και να μην χρειαστώ επανάληψη. Με παρέπεμψε στο ιατρόπολις που εκεί από ότι κατάλαβα τα 100 είναι κάτι σαν πρωτόκολλο. Με άλλους γιατρούς που έχω μιλήσει μου είπαν πως το χειρουργείο αρκεί και μετά παρακολούθηση. Έχω διαβάσει παρα πολύ βιβλιογραφία σχετικά με αυτό, στο εξωτερικό κάνουν μέχρι και απλή λοβεκτομη. Εν τελεί, ο ενδοκρινολόγος μου με παρέπεμψε σε μια πολύ καλή κυτταρολογο ωστε να επιβεβαιώσουμε τη διάγνωση. Όποτε σε 2-3 μέρες θα ξέρω για το αν θα κάνω το ιώδιο τελικά η όχι. Δεν ξέρω γιατί το ψάχνω τόσο πολύ και αμφισβητώ τους γιατρούς αλλά κάτι μου λέει πως δεν χρειάζεται τόσο «επιθετική» αντιμετώπιση. Επίσης, φροντίζω παράλληλα και τη μητέρα μου και δουλεύω πολύ όποτε δεν θέλω να μπω σε μια τέτοια διαδικασία αν δεν υπάρχει πραγματικός λόγος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Αλεξ.! είπε:

Καλησπέρα! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, παρομοίως εύχομαι τα καλύτερα και για σένα! Ο ενδοκρινολόγος μου μου πρότεινε να κάνω το ιώδιο λόγω του μεγέθους του όζου και μόνο (4.8 εκ) και να κάνω 100 mlc ως adjuvant θεραπεία και να μην χρειαστώ επανάληψη. Με παρέπεμψε στο ιατρόπολις που εκεί από ότι κατάλαβα τα 100 είναι κάτι σαν πρωτόκολλο. Με άλλους γιατρούς που έχω μιλήσει μου είπαν πως το χειρουργείο αρκεί και μετά παρακολούθηση. Έχω διαβάσει παρα πολύ βιβλιογραφία σχετικά με αυτό, στο εξωτερικό κάνουν μέχρι και απλή λοβεκτομη. Εν τελεί, ο ενδοκρινολόγος μου με παρέπεμψε σε μια πολύ καλή κυτταρολογο ωστε να επιβεβαιώσουμε τη διάγνωση. Όποτε σε 2-3 μέρες θα ξέρω για το αν θα κάνω το ιώδιο τελικά η όχι. Δεν ξέρω γιατί το ψάχνω τόσο πολύ και αμφισβητώ τους γιατρούς αλλά κάτι μου λέει πως δεν χρειάζεται τόσο «επιθετική» αντιμετώπιση. Επίσης, φροντίζω παράλληλα και τη μητέρα μου και δουλεύω πολύ όποτε δεν θέλω να μπω σε μια τέτοια διαδικασία αν δεν υπάρχει πραγματικός λόγος.

Κοιτα να δεις ιώδιο δεν κάνεις γιατί είναι μεγαλος ο οζος, βασίζεται αρχικά στην βιοψία τη θέση που είχε ο οζος, αν ηταν πολυεστιακος, αν είχε διηθηση, αν είχε εξωθηροιδικη επέκταση, τι τύπος καρκίνου είναι, τι υποτυπος κυττάρων υπηρχε, αν υπάρχει υπολλειματικος ιστός που θα φανεί με το up take, αν δεν υπάρχει καρκίνος υπάρχει graves και κάνεις ιώδιο για να καεί ο υπολλειματικος ιστός. Ο οζος που είχες ήταν μεν μεγάλος βρηκαν το NIFTP, αλλά θέλει παρισσοτερο έλεγχο για επιβεβαίωση. Και το 100αρι δεν είναι καραμέλα ουτε φιξ δόση, η δόση που προτείνεται σε κάποιον ασθενή έχει κριτήρια που πρέπει να πληρεί. Δηλαδή πχ εγω με 6 θηλωδη μικροκαρκινωματα με θηλακιωδη πρότυπο ανάπτυξη και το ένα είχε εξωθηροιδικη επέκταση τα άλλα 5 μέσα στο θηροειδη χωρίς λεμφαδένες και κάποια άλλα τύπου κύτταρα που τα χαρακτηρισαν παιδικό τυπο καρκίνο πηρα 70 μιλικιουρι. Το θέμα είναι να ξεκαθαριστεί γιατί πρέπει να το κάνεις, για το NIFTP, για την graves κη δόση την λέει ο πυρινικος όχι η ενδοκρινολογος. Σωστή που σε έστειλε κσι σε άλλη κυταρολογο, αλλα θεωρώ ότι εν έχει ολοκλήρωσει ακομα την γνωμάτευση της. Καλά κάνεις και το ψάχνεις και εγω αυτής της άποψης ειμαι. Επίσης η λοβοεκτομη πιυ κάνουν στο εξωτερικό σε επιβεβαιομενο καρκίνο απι τη βιοψία με βρίσκει αντίθετη, γιατί όπως θα είδες στην πλειοψηφία  τους μέρες αργότερα μπαίνουν για 2 χειρουργείο. Γνώμη μου βέβαια. Τέλος πάντων πρέπει ακομα να σου σπαντησουν σε πολλά πράγματα, κάνε διευκρινιστικες ερωτήσεις που να αιτιολογεί το λογο που θα το κάνεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Αλεξ.! τη δόση ιωδίου την αποφασίζει ο πυρηνικός μετά το uptake και φυσικά αξιολογώντας όλους τους υπόλοιπους παράγοντες. Στην δική μου περίπτωση (θηλώδης σε όζο 4cm  που είχε σπάσει τη κάψα και είχε επεκταθεί σε 7 από 19 λεμφαδένες ) ο ενδοκρινολόγος πρότεινε ιώδιο 100mci, ο πυρηνικός στο Ιατρόπολις (και είναι πολύ καλό κέντρο το συγκεκριμένο) κατέληξε στο 120mci αν και το uptake μου ήταν απειροελάχιστο. Είμαι >40 ετών, δεν επιθυμώ να κάνω άλλο παιδί, οπότε τυχόν παρενέργειες σε αυτό το κομμάτι (π.χ. προώρη εμμηνόπαυση) δεν θα είχαν μεγάλη επίπτωση. Μιλώντας με ερευνήτρια του Παστερ που έχει ειδίκευση στο ιώδιο που επιβεβαίωσε ότι πρόβλημα μπορεί να υπάρξει σε επαναλαμβανόμενες δόσεις και όταν ξεπερνάν στο σύνολο τα 600mci

@gkri το tirad είναι κατάταξη από υπερηχογραφικό έλεγχο και είναι το πρώτο βήμα για να δεις πως προχωράς. Δεν είναι διάγνωση, είναι ένδειξη. Το TIRAD5 λέει ότι βάσει ενδείξεων υπάρχει αυξημένη πιθανότητα για κακοήθεια (highly suspicious). Το bethesda από την άλλη αφορά αποτέλεσμα βιοψίας, είναι διάγνωση, η οποία όμως και πάλι αφορά μόνο το τμήμα που πήρε η βελόνα. Υπάρχουν άπειρες περιπτώσεις που η FNA έδειξε καθαρή ή inconclusive αλλά τελικά στο χειρουργείο βρέθηκε κακοήθεια. Πραγματική απάντηση δίνει μόνο η παθολογοανατομική έκθεση μετά από το χειρουργείο. Τ3 δίνεται μετά το χειρουργείο, όταν γνωρίζουμε από το αποτέλεσμα ότι υπάρχει κακοήθεια και θα χρειαστεί θεραπεία με ραδιενεργό ιώδιο. Και αυτό γιατί το Τ3, για σύντομο χρονικό διάστημα δρα αποτελεσματικά ως αντικατάσταση αλλά επειδή άμεσα απορροφάται από τον οργανισμό, όταν το σταματήσεις γίνεσαι πολύ γρήγορα υποθυρεοειδικός (που το θέλουμε για το ιώδιο).


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , gkri είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Άρα είναι σίγουρο όταν δίνουν t3 ότι είναι κακοήθεια. Αυτό πίστευα παρόλο που οι γιατροί δεν λένε τίποτα.

Δεν το ξέρω αυτό. Δεν ξέρω καν για τι περίπτωση μιλάς. Μιλάς για χορήγηση μέτα από χειρουργείο ή για άλλη περίπτωση; Ολική ή μερική θυρεοειδεκτομή; Αν έχει γίνει χειρουργείο, με ποιο σκεπτικό έγινε; Στην ταχεία βιοψία που γίνεται την ώρα του χειρουργείου τι ευρήματα είχαν; Εμένα για παράδειγμα 5 από τους αρχικούς 12 λεμφαδένες που αφαίρεσαν και πήγαν ταχεία βιοψία έδειξαν διηθημένοι, οπότε δε χρειάστηκα την αναλυτική έκθεση για να ξέρω (εμένα βέβαια και η FNA είχε δείξει Bethesda VI οπότε ήταν σίγουρο ότι θα έβρισκαν κακοήθεια και ο χειρουργός μου είχε πει εξαρχής ότι μετά το χειρουργείο θα πάρω T3). Αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις κακοήθειας που μετά το χειρουργείο παίρνουν Τ4 ακόμα και αν κάνουν ιώδιο μετά. Εξαρτάται την περίπτωση και την προσέγγιση του γιατρού.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , gkri είπε:

Εμένα βγάλανε όλο το θυροειδη και  μερικές λεμφαδένες. Μου είπε ο βοηθός χειρουργού ότι δεν κάνανε ταχεία. Τι να πω. Μου δώσανε το t3 μετα το χειρουργιο.

Ταχεία βιοψία ούτε σε εμένα έκαναν η εικόνα πριν το χειρουργείο ήταν ένας κακοήθης οζος 7 χιλιοστά τα άλλα 5 δεν τα είχαν δει. Με λίγα λόγια χωρίς τη βιοψία συμπεράσματά δεν μπορούμε να βγάλουμε. Σε αυτά που σου είπε η vtgian συμφωνώ απόλυτα. Απο ότι διάβασα στο προφίλ σου την επέμβαση την έκανες 11/10 λογικά παίρνει 10 μέρες η βιοψία κάνε λίγο υπομονή. Ουσιαστικά ούτε η ενδοκρινολογος ξέρει ακόμα την βιοψια περιμένει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επίσης να πούμε ότι ειδικά η κακοήθεια πολλές φορές είναι όρατη στο μάτι του χειρουργού, τόσο στον θυρεοειδή όσο και στους λεμφαδένες. Στις φωτογραφίες που μου έδειξαν από το χειρουργείο (είναι λίγο μακάβριο βέβαια, δεν το αντέχουν όλοι) οι διηθημένοι διακρίνονταν καθαρά ότι δεν ήταν σαν τους άλλους.

Θέλω να πω δηλαδή, ότι σε κάποιες περιπτώσεις πιθανόν να μην είναι αναγκαία καν η ταχεία βιοψία.

@gkri θα κάνεις λίγο υπομονή να βγουν τα αποτελέσματα της βιοψίας και τότε θα ξέρεις σίγουρα τι και πως. Γενικά πως νιώθεις; Εμένα το Τ3 μου έκανε ταχυπαλμία και μου έφερε γενικότερη ένταση ακόμα και στην ελάχιστη δόση.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νιωθα καλά. Όταν ρώτησα το γιατρό τι είδε με πρώτη ματιά είπε είναι δύσκολο να πει.Υπυρχε πολύ φλεγμονη.Κάτω από το θυροειδη ήτανε λιπομα η κάτι τέτοιο και μετά διάβασα στο εξιτήριο ότι βγάλανε και μερικές λεμφαδένες. Πριν από 8 χρόνια η δίδυμη αδελφή μου έκανε χειρουργιο θυροειδη για ένα οζο κακοήθειας 8χιλ και ειχε braf mutation. Τότε τους είχα πει να αφαιρέσουμε και το δικό μου γιατί και έγω είχα οζους που είχα παρακέντηση αλλά βγήκαν καλοηθεις.  Αυτοί αρνήθηκαν και μου έδωσε ο ενδοκρινολογος euthrox 100. Έβλεπα στους υπέρηχος κάθε χρόνο ότι μου μικρενανε οι οζοι και μου λέγανε αυτό είναι καλό. Φέτος μου μεγάλωσε ξαφνικά και παρόλο μου είπα την ανησυχία μου στην ενδοκρινολογο και πρώτο ακτινολόγο αυτοί είπανε να μην ανησυχώ και να μην κάνω fna ακόμα. Εγώ όμως έκανα και ο δεύτερος ακτινολόγος  που έκανα την παρακέντηση μου βρήκε δύο υπόπτους οζους και μου είπε οι λεμφαδένες είναι εντάξει.  Του είπα είναι απίστευτο πως ο συνάδελφος του πριν 4 ημερες που έκανα χαρτογράφηση δεν ανέφερε τίποτα για δεύτερο οζο. Δεν καταλαβαίνω πως δύο υποτίθεται έμπειροι ακτινολόγοι βγάζουν αλλά συμπερασματα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , gkri είπε:

Νιωθα καλά. Όταν ρώτησα το γιατρό τι είδε με πρώτη ματιά είπε είναι δύσκολο να πει.Υπυρχε πολύ φλεγμονη.Κάτω από το θυροειδη ήτανε λιπομα η κάτι τέτοιο και μετά διάβασα στο εξιτήριο ότι βγάλανε και μερικές λεμφαδένες. Πριν από 8 χρόνια η δίδυμη αδελφή μου έκανε χειρουργιο θυροειδη για ένα οζο κακοήθειας 8χιλ και ειχε braf mutation. Τότε τους είχα πει να αφαιρέσουμε και το δικό μου γιατί και έγω είχα οζους που είχα παρακέντηση αλλά βγήκαν καλοηθεις.  Αυτοί αρνήθηκαν και μου έδωσε ο ενδοκρινολογος euthrox 100. Έβλεπα στους υπέρηχος κάθε χρόνο ότι μου μικρενανε οι οζοι και μου λέγανε αυτό είναι καλό. Φέτος μου μεγάλωσε ξαφνικά και παρόλο μου είπα την ανησυχία μου στην ενδοκρινολογο και πρώτο ακτινολόγο αυτοί είπανε να μην ανησυχώ και να μην κάνω fna ακόμα. Εγώ όμως έκανα και ο δεύτερος ακτινολόγος  που έκανα την παρακέντηση μου βρήκε δύο υπόπτους οζους και μου είπε οι λεμφαδένες είναι εντάξει.  Του είπα είναι απίστευτο πως ο συνάδελφος του πριν 4 ημερες που έκανα χαρτογράφηση δεν ανέφερε τίποτα για δεύτερο οζο. Δεν καταλαβαίνω πως δύο υποτίθεται έμπειροι ακτινολόγοι βγάζουν αλλά συμπερασματα; 

Είναι ίσως λίγο ιδιαίτερη η περίπτωσή σου. Για ποιο λόγο έπαιρνες θυροξίνη έχοντας θυρεοειδή; είχες χασιμότο ή άλλη διαταραχή του θυρεοειδή αδένα και ήσουν σε αγωγή; 

Γενικά, αν δεν υπάρχει λόγος, δεν βγάζουμε τον αδένα, είναι πολύ σημαντική η λειτουργία του και κανείς δεν μπορεί να εξασφαλίσει ότι η αγωγή αντικατάστασης θα μας φέρει σε ισορροπία.

Τώρα, σχετικά με αυτό που λες για ακτινολόγους, τι να σου πω... Παίζει ρόλο και η εμπειρία και το πόσο σύγχρονα και καλά μηχανήματα έχει ο κάθε ένας. Την πρώτη φορά που πήγα για υπερηχογραφικό έλεγχο σε ένα τυχαίο διαγνωστικό κέντρο (όχι χαρτογράφηση, για καρωτίδες) η ακτινολόγος κοίταξε και παρα πέρα και μου είπε για πρόβλημα με όζο στον δεξί λοβό, ενώ στον αριστερό έβλεπε καλύτερα τα πράγματα (ήταν τελείως λάθος, αλλά τουλάχιστον ήταν το έναυσμα να το κοιτάξω παραπέρα). Τον όζο των 4cm τον είχα στον αριστερο λοβό (πως τον έχασε δεν ξέρω), στον δεξί ήταν πολύ μικρότερος (χιλιοστά) και στη τελική βιοψία βγήκε καθαρός. Τον υπερηχογραφικό έλεγχο θυρεοειδούς τον έκανα μετά σε Βιοιατρική και εκεί ακτινολόγος ήταν ξεκάθαρη ότι ο ενδοκρινολόγος θα ζητήσει βιοψία. Όπως και έγινε. Η βιοψία (FNA) πάλι στην Βιοιατρική, άλλη γιατρός αυτή τη φορά, έδειξε ξεκάθαρα κακοήθεια σε τρεις όζους που πήρε δείγμα, όλοι στον αριστερό λοβό. Μου είπε ότι και ο δεξιά λοβός έχει ύποπτο όζο αλλά πολύ μικρότερο - πως τον έβλεπε η άλλη μεγαλύτερο έλα και πες μου! 

Πριν το χειρουργείο πήγα στον Κουρέα (που νομίζω μαζί με τον Καλοβιδούρη θεωρούνται από τους καλύτερους) για χαρτογράφηση θυρεοειδούς και λεμφαδένων. Είδε την ίδια εικόνα απλά σε πολύ καλύτερη λεπτομέρεια, συν εντοπισε πιθανή βλάβη σε λεμφαδένες και έπεσε 100% μέσα.

Όπως και να έχει, πλέον θα ξέρεις ακριβώς τι είδαν, αν υπάρχει κακοήθεια και τι μετάλλαξη, σε λίγες ημέρες. Είναι μια περιπέτεια όλο αυτό, αναστάτωση, άγχος, σου εύχομαι γρήγορα να βρεις την ισορροπία σου και να το αφήσεις πίσω.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , gkri είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Θα σας ενημερώσω και εύχομαι τα καλύτερα και σας. Μήπως μπορείτε να μου πείτε και για καλούς ενδοκρινολογους;

Σε ποια πόλη είστε; 

Για Αθήνα έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την Αλεβιζάκη, δεν έχω όμως προσωπική εμπειρία.

Εγώ είμαι ευχαριστημένη από τον δικό μου ενδοκρινολόγο τον κο Τσιαβό (περιοχή Αργυρούπολης). Δίνει χρόνο να σου εξηγήσει, κρατάει αναλυτικό ηλεκτρονικό αρχείο και δε χρειάζεται κάθε φορά να του θυμίζεις, στην περίπτωσή μου ήταν εξαιρετικά υποστηρικτικός, απαντούσε πάντα σε τηλέφωνο και γενικά την όλη διαδικασία εξετάσεων, χειρουργείου, ιωδίου κλπ την έβγαλα πολύ ομαλά. 


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...