Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2017


Ειρήνη

Recommended Posts

Just now, ravT είπε:

Άνοιξε τα θέματά σου στο Facebook, ως κρυφές ομάδες και ενημέρωσέ μας με προσωπικό μήνυμα για τα λινκ. Όταν υπάρχουν τόσες και τόσες επιλογές, γιατί να στεναχωριόμαστε, να ταλαιπωρούμαστε και να χαλάμε τη διάθεσή μας;

Ευχαριστώ πολύ, Ραβτάκι μου για τη συμβουλή. Υπέροχη ιδέα σου.
Μόλις το δημιούργησα, ακριβώς όπως μου είπες. Στο facebook, σαν ΚΡΥΦΗ ομάδα και βλέπουμε. Αν μας βολέψει, καλώς.
Οποια συμμετέχουσα θέλει να την προσθέσω, παρακαλώ ας μου στείλει με προσωπικό μήνυμα το όνομα που συνδέεται στο facebook.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 382
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κρίμα! είναι το πιο χαρούμενο και όμορφο θέμα εδώ μέσα!  :? σε άλλο φόρουμ με ίδια πλατφόρμα δεν υπάρχει θέμα ανεβαίνουν φωτό αβέρτα! εδώ γιατί έτσι!  :confused:

  • Ευχαριστώ 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας @Ειρήνη Parents

όπως έχουμε ενημερώσει εσάς κ άλλα μέλη και μέσω πμ,  είναι θέμα χρόνου να τακτοποιηθεί αυτό το τεχνικό θέμα.

 Φυσικά και γίνεται προσπάθεια να μην υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Κάποιες φορές τα τεχνικά προβλήματα χρειάζονται περισσότερες μέρες να λυθούν. Όπως ανακοινώσαμε και πριν από κάποιες ημέρες δεν είναι στην πρόθεση της διαχείρισης να μην επιτρέπονται οι φωτογραφίες....!

Είναι κρίμα να δημιουργείται η εντύπωση ότι αυτό γίνεται επίτηδες ή με αδιαφορία , με δημόσιες ανακοινώσεις σχετικά με τις παρεμβάσεις που κάνουμε μέσω πμ.. (;) Ο καθένας μπορεί να πάει σε όποιο μέσο επιθυμεί να δημιουργήσει ότι θέματα θέλει.

 Το πόσα χρόνια συμμετέχει κάποιος σε ένα forum δεν έχει καμία σχέση με τεχνικά προβλήματα που μπορεί να προκύψουν. Είναι κάτι εντελώς άσχετο το ένα με το άλλο. Ίδιες απαντήσεις δίνουμε σε μέλη που γράφουν μισό μήνα και ήδη και ίδιες απαντήσεις σε μέλη που γράφουν για χρόνια -δεν ισχύει κάτι διαφορετικό. Και σαφέστατα όταν υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα δεν μπορεί να λυθεί πιο γρήγορα απλώς επειδή κάποιος αναφέρει ότι συμμετέχει πόσα χρόνια.. Δεν υπάρχει μαγικός τρόπος να επισπεύσουμε κάτι και δεν εξαρτάται από μας. Η εταιρεία που διαχειρίζεται το λογισμικό προσπαθεί να λύσει το πρόβλημα. 

Τέλος θα θυμίσουμε ξανά ότι δεν υπάρχουν «κρυφές» ομάδες εφόσον αυτές ανακοινώνονται δημόσια και μοιράζονται μέσω ανωνύμων λογαριασμών που τελικώς επίσης μοιράζονται με άλλους ανώνυμους λογαριασμούς - οποιοσδήποτε θα μπορούσε να γραφτεί να ζητήσει να μπει σε αυτή την κρυφή ομάδα και να δει τους λογαριασμούς των μελών οι οποίοι είναι συνεδεμένοι με facebook λογαριασμούς. 

Παράλληλα να διευκρινίσουμε ότι το parents πρωτοανέβηκε online το έτος 2005 συγκεκριμένα τον Οκτώβριο 05, άρα υπάρχει 12 χρόνια online, ενώ το parentscafe.gr από το 2009, δηλαδή 8 χρόνια.

@λουκουμαδακι γειά σας, εάν ήταν τόσο απλό και έχει να κάνει απλώς με την πλατφόρμα,  θα το είχαμε λύσει από μόνοι μας :-)

Επίσης οι πλατφόρμες έχουν διάφορες εκδόσεις οι οποίες εκδόσεις μπορεί να είναι συμβατές ή όχι με άλλα λειτουργικά που τρέχουν παράλληλα.

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για την κατανόησή σας !


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

Αντιπαρέρχομαι όλα τα σχόλια, τα οποία πάντα είναι ελαφρώς ειρωνικά και να ρωτήσω το εξής απλό...

Πόσος χρόνος χρειάζεται από έναν τεχνικό να αφήσει "ελεύθερους" τους συνδέσμους με κατάληξη .jpg που αφορά στις φωτογραφίες;

Όταν κάνεις μια αναβάθμιση, οφείλεις να είσαι βέβαιος ότι θα λειτουργήσει όπως πριν. Αυτό για την εταιρία με την οποία συνεργάζεστε. 

Και εμείς την ευκολία μας θέλουμε, και αυτή είναι εδώ. Παραμείναμε μετά την αλλαγή του φόρουμ γιατί απλά είχαμε να μάθουμε 2 πράγματα. Εδώ εξηγούμε 2 πράγματα στη διαχείριση επί έναν μήνα, έχουμε καταστεί τεχνικοί χωρίς να είμαστε και λύση δεν υπάρχει.

Και προφανώς όταν μέλος δε μπορεί να συνδεθεί με τον λογαριασμό του, είναι ΑΚΟΜΑ ένα πρόβλημα. 

 

  • Μου αρέσει 1

YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χαλαρωστε γενικως....

Θα βρεθει λυση, μην χαλαμε την ατμοσφαιρα, ειδικα απο την στιγμη που ηδη ειναι καπως..αλλα δεν το βαζουμε κατω.

Ενα ζεστο ροφημα ειναι οτι πρεπει,  χαλαρωτικο!

Gingerbread+Man+Gimme+Some+Sugar+Christm

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή το προηγούμενο μήνυμά μου {που γνωστοποιώ πως αποχωρώ  από το φόρουμ διεγράφη ή δεν το βλέπω εγώ), να διορθώσω πως συμμετείχα στο parents εδώ και 12 χρόνια λοιπόν. Οχι 15 που έγραψα. 12. Ευχαριστώ πολύ για τη διόρθωση, κυρία administrator.

Ο λόγος που το ανέφερα, δεν ήταν φυσικά αυτός που αναφέρεται από την κυρία administrator, αλλά για να δείξω πως είμαι μία συνεπής συμμετέχουσα, που δεν έχω δημιουργήσει προβλήματα στην ροή του φόρουμ ή/και ουδέποτε έχω ανεβάσει άσεμνες ή προσβλητικές φωτογραφίες ή/και άλλου τύπου μηνύματα. Γιατί, πιστευω, άλλο ένα μέλος με παραβατική συμπεριφορά, στους κανονισμούς ενος φόρουμ και άλλο ένα μέλος που δεν έχει απασχολήσει ποτέ, οπως και τα 2 θέματα που συμμετείχα, μαζί με τις άλλες κυρίες που συμμετείχαν φυσικά.

Επίσης, αυθαίρετα μας έβγαλαν το θέμα από το parents και το τοποθέτησαν εδώ. Το δέχτηκα και συνεχισα εδώ.

Τέλος, να θυμίσω μόνο {γιατί η κυρία adminitrator, απάντησε για το συγκεκριμένο πρόβλημα με τις φωτογραφίες}, πως εδώ πλέον δεν μιλάμε μόνο για φωτογραφίες. Μιλάμε για βασικά, τεχνικά ζητήματα {π.χ. ακόμα και όταν παραθέτουμε links και πάλι μπλοκάρεται απο το σύστημά σας, η απάντηση μας και βρίσκεται για ώρες σε αναμονή από διαχειριστή}.

Πλέον δε, από χθες το μεσημέρι, δεν μπορώ καν να συνδεθώ με τον προσωπικό μου λογαριασμό και βάζω ένα σωρό κωδικούς, νιώθοντας πως έχω χάσει την μνήμη μου, χωρίς να έχω ενημερωθεί γιατί συμβαίνει αυτό.

Σας ευχαριστώ λοιπόν, για τα 12 χρόνια συνεργασίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι.

Με π.μ. μπορειτε να ενημερωσετε αν επιθυμειτε να γινετε μελη και σε αλλη ομαδα εκτος parents, εφοσον διαθετετε λογ/σμο στο φατσοβιβλιο και εφοσον το τονιζω το επιθυμειτε.

Φιλια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Kρίμα κορίτσια, λυπάμαι πραγματικά για την κατάληξη που είχαν τα  δύο θέματα που μας ενέπνεαν πραγματικά, και μας έδιναν κουράγιο συχνά όταν η ζωή μας και το σπίτι μας κινδύνευαν να περιέλθουν σε κατάσταση χάους  και είμαι σίγουρη ότι τα συναισθήματά μου εκφράζουν και άλλες φίλες που σας παρακολουθούσαν και ας μην συμμετείχαν. Κατανοώ όμως την πίκρα και την απογοήτευσή σας και τους λόγους που σας οδηγούν να αναζητήσετε πιο φιλόξενα "μονοπάτια" . Λυπάμαι επίσης που δεν είμαι φίλη του facebook για να σας αναζητήσω εκεί :).

Καλή τύχη στο νέο εγχείρημα

 

  

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , mamagi είπε:

Kρίμα κορίτσια, λυπάμαι πραγματικά για την κατάληξη που είχαν τα  δύο θέματα που μας ενέπνεαν πραγματικά, και μας έδιναν κουράγιο συχνά όταν η ζωή μας και το σπίτι μας κινδύνευαν να περιέλθουν σε κατάσταση χάους  και είμαι σίγουρη ότι τα συναισθήματά μου εκφράζουν και άλλες φίλες που σας παρακολουθούσαν και ας μην συμμετείχαν. Κατανοώ όμως την πίκρα και την απογοήτευσή σας και τους λόγους που σας οδηγούν να αναζητήσετε πιο φιλόξενα "μονοπάτια" . Λυπάμαι επίσης που δεν είμαι φίλη του facebook για να σας αναζητήσω εκεί :).

Καλή τύχη στο νέο εγχείρημα

 

  

Δεν θα σταματησουν να υπαρχουν τα θεματα, θελω να πιστευω....και να ελπιζω.

Ειναι θεσμος, πως να το κανουμε!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mamagi είπε:

Kρίμα κορίτσια, λυπάμαι πραγματικά για την κατάληξη που είχαν τα  δύο θέματα που μας ενέπνεαν πραγματικά, και μας έδιναν κουράγιο συχνά όταν η ζωή μας και το σπίτι μας κινδύνευαν να περιέλθουν σε κατάσταση χάους  και είμαι σίγουρη ότι τα συναισθήματά μου εκφράζουν και άλλες φίλες που σας παρακολουθούσαν και ας μην συμμετείχαν. Κατανοώ όμως την πίκρα και την απογοήτευσή σας και τους λόγους που σας οδηγούν να αναζητήσετε πιο φιλόξενα "μονοπάτια" . Λυπάμαι επίσης που δεν είμαι φίλη του facebook για να σας αναζητήσω εκεί :).

Καλή τύχη στο νέο εγχείρημα 

MAMAGI,

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για όσα έγραψες.

Κοπέλες σαν και σένα, είναι ο λόγος, το κίνητρό μου, που συνεχίζω τόσα χρόνια, μαζί με τα κορίτσια που γράφουν. Γιατί, οπως πολύ σωστά γράφεις και χαίρομαι γι αυτό, ειναι και πολλές κοπέλες που δεν συμμετέχουν {μιλαω με κάποιες, με πριβέ μηνύματα} και έχουν μόνο ανάγκη να μας διαβάζουν.

Σου εύχομαι, μόνο τα καλύτερα!

Φιλικά

Ειρήνη

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τελικά καταλήξαμε σε αυτό που εξαρχής πρότεινα! Ας είναι! Κάλλιο αργά ....

On 4/10/2017 at 11:41 ΠΜ, Ειρήνη είπε:

... αγαπώ ελαφάκια!

Μία φίλη, πριν λίγες μέρες, μου έδειξε ακριβώς σαν της φωτογραφίας, 2 ελαφάκια, τα οποία αγορασε από το jumbo. Τα έβαψε, μονη της, χρυσά και τώρα την "περιμένουν" για τον χριστουγεννιάτικο στολισμό της!

Ονειρο!

... εννοείται το θυμάμαι Ραβτάκι μου και όταν βλέπω ανάλογες φωτογραφίες, σκεφτομαι εσένα!

Υπέροχες οι φωτογραφίες!

Το θυμάμαι, πως ήσουν άπιστο ξωτικό!!!! χιχιχιχι!
Καλώς ήρθες αγαπημένο μου!!!!

Και τώρα έγινες πιστό ξωτικό, όπως είμαστε και εμείς και δεν βλέπεις την ώρα να γιορτάσεις, μαζί με τις κορούλες σου! Μα 3 μικρή μου ηρωίδα?! Να τις χαίρεσαι και να τις καμαρώνεις ΓΕΡΕΣ!

Να σου ζήσει και η 3η αγγελίνα σου!

Μείνε μαζί μας, ταξίδεψε μεσα από τις γλυκές εικονες και συζητήσεις και γράφε μου όπου εχεις όρεξη! Σε περιμένω!

Σε φιλω γλυκά γλυκά!

 

πρίν από 3 λεπτά , Ειρήνη Parents είπε:

MAMAGI,

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για όσα έγραψες.

Κοπέλες σαν και σένα, είναι ο λόγος, το κίνητρό μου, που συνεχίζω τόσα χρόνια, μαζί με τα κορίτσια που γράφουν. Γιατί, οπως πολύ σωστά γράφεις και χαίρομαι γι αυτό, ειναι και πολλές κοπέλες που δεν συμμετέχουν {μιλαω με κάποιες, με πριβέ μηνύματα} και έχουν μόνο ανάγκη να μας διαβάζουν.

Σου εύχομαι, μόνο τα καλύτερα!

Φιλικά

Ειρήνη

Μία από αυτές είμαι κ εγώ που σας διαβάζω ανελλιπώς αλλά γράφω σπανίως! Οπότε θα γράφετε κ εδώ ή μόνο φεις; να σας στείλω όνομα για να με προσθέσετε; 

  • Ευχαριστώ 1

vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Just now, marmin είπε:

τελικά καταλήξαμε σε αυτό που εξαρχής πρότεινα! Ας είναι! Κάλλιο αργά ....

 

Μία από αυτές είμαι κ εγώ που σας διαβάζω ανελλιπώς αλλά γράφω σπανίως! Οπότε θα γράφετε κ εδώ ή μόνο φεις; να σας στείλω όνομα για να με προσθέσετε; 

Αλήθεια, κορίτσι μου; Δεν το θυμάμαι οτι το ειχες προτείνει!

Φυσικά να στείλεις να σε προσθέσουμε κορίτσι μου!
Σε όποια θέλεις. Εμένα, Αφροδιτούλα, Ραβτάκι :)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ειρήνη Parents είπε:

Επειδή το προηγούμενο μήνυμά μου {που γνωστοποιώ πως αποχωρώ  από το φόρουμ διεγράφη ή δεν το βλέπω εγώ), να διορθώσω πως συμμετείχα στο parents εδώ και 12 χρόνια λοιπόν. Οχι 15 που έγραψα. 12. Ευχαριστώ πολύ για τη διόρθωση, κυρία administrator.

Ο λόγος που το ανέφερα, δεν ήταν φυσικά αυτός που αναφέρεται από την κυρία administrator, αλλά για να δείξω πως είμαι μία συνεπής συμμετέχουσα, που δεν έχω δημιουργήσει προβλήματα στην ροή του φόρουμ ή/και ουδέποτε έχω ανεβάσει άσεμνες ή προσβλητικές φωτογραφίες ή/και άλλου τύπου μηνύματα. Γιατί, πιστευω, άλλο ένα μέλος με παραβατική συμπεριφορά, στους κανονισμούς ενος φόρουμ και άλλο ένα μέλος που δεν έχει απασχολήσει ποτέ, οπως και τα 2 θέματα που συμμετείχα, μαζί με τις άλλες κυρίες που συμμετείχαν φυσικά.

Επίσης, αυθαίρετα μας έβγαλαν το θέμα από το parents και το τοποθέτησαν εδώ. Το δέχτηκα και συνεχισα εδώ.

Τέλος, να θυμίσω μόνο {γιατί η κυρία adminitrator, απάντησε για το συγκεκριμένο πρόβλημα με τις φωτογραφίες}, πως εδώ πλέον δεν μιλάμε μόνο για φωτογραφίες. Μιλάμε για βασικά, τεχνικά ζητήματα {π.χ. ακόμα και όταν παραθέτουμε links και πάλι μπλοκάρεται απο το σύστημά σας, η απάντηση μας και βρίσκεται για ώρες σε αναμονή από διαχειριστή}.

Πλέον δε, από χθες το μεσημέρι, δεν μπορώ καν να συνδεθώ με τον προσωπικό μου λογαριασμό και βάζω ένα σωρό κωδικούς, νιώθοντας πως έχω χάσει την μνήμη μου, χωρίς να έχω ενημερωθεί γιατί συμβαίνει αυτό.

Σας ευχαριστώ λοιπόν, για τα 12 χρόνια συνεργασίας.

Ούτε εγώ το είδα το μνμ σου Ειρήνη είδα κατευθείαν το μήνυμα του adminitrator κ απόρησα ολίγο

Just now, Ειρήνη Parents είπε:

Αλήθεια, κορίτσι μου; Δεν το θυμάμαι οτι το ειχες προτείνει!

Φυσικά να στείλεις να σε προσθέσουμε κορίτσι μου!
Σε όποια θέλεις. Εμένα, Αφροδιτούλα, Ραβτάκι :)

Βασικά απορρίφθηκε δικαίως γιατί το θέμα εδώ ήταν παράδοση χρόνων κ ομολογώ πως θα μου λείψει να μην μπαίνω και εδώ παρόλο που ήταν η πρωταρχική μου σκέψη το φεις! Ας είναι όμως! Σου στέλνω μνμ

  • Ευχαριστώ 1

vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη γύρνα πίσω... το Χριστουγεννιάτικο θέμα σου ανήκει χρόνια τώρα...
Πανω που μπηκα και είπα να οργανωθώ εγκαταλείπετε όλες;;; :shock:

Χαζεύω τις φωτογραφίες και τις κατασκευές σας... και τα θέλω όλα... και ακόμα δεν εχω κάνει τίποτα.
Περισυ υιοθετήσαμε μία νέα παράδοση... το ξωτικό που έρχεται 1/12, παρακολουθεί την ημερα, δίνει αναφορά στον Αγιο Βασίλη το βράδυ και την επόμενη μέρα εμφανιζεται σε κάποιο αλλο μερος του σπιτιού, συνήθως κάνοντας μία ζαβολιά. Τα πιτσιρίκια το λατρεύουν και ξυπνάνε χωρίς γκρίνια και νωρίτερα προκειμένου να το βρουν πριν πανε στο σχολείο.

Αυτά για την ώρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...