Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Και ευω ήθελα δυο για μεγαλύτερες πιθανότητες αλλά μ είπαν όχι … δεν πειραζει !!!! Δ ξέρω είμαι ένα βήμα να πάω φαρμακειο ένα περναω απέξω κ δ κοιτάω καν μέσα …. Μόνο μην βγει αρνητικό κ μ Παει όλη η εβδομάδα χάλια τίποτα άλλο δ με κρατάει …

      15 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Η χοριακη μ είναι την Παρασκευή της εβδομάδας που μας έρχεται ….

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

@2angels και @Sofaki91 συγχαρητήρια, να χαιρόμαστε τα μπεμπακια μας. Περάσαμε όλη την εγκυμοσύνη μαζί  ,κυριως τις  δύσκολες  στιγμές και  γενησαμε και μαζί σχεδόν. Ελπίζω να μη χαθούμε από δω και πέρα. Σήμερα δεν το βλέπω να κοιμάμαι ,μάλλον προβλέπει ολονυχτία θηλασμού. 

Καλημέρα κοριτσακι! Βγήκατε; Πώς πάει ο θηλασμός; Ανά πόσες ώρες τρώει; Είναι δύσκολο;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@2angels @λιλιτο @Sofaki91

Νέες μανούλες πως είστε σήμερα;;; Τα μωράκια σας;;; Πως πάει η ανάρρωση;;;; Σας σκεφτόμαστε κ σας στέλνουμε την αγάπη μας κ καλή ενέργεια!!! Σίγουρα ζείτε τις πιο όμορφες στιγμές σας!!! Κ με χαρά περιμένουμε να μάθουμε νέα σας!!!! 

Καλη δύναμη!!! Κ στα δικά μας :)))))))

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Πώς είστε κορίτσια μου; @sweet mommy πώς νιώθεις που αύριο είναι η μεγάλη μέρα;

Γεια σας κορίτσια! @Sofaki91 να σας ζήσει η κουκλίτσα σας! 

Τιμου λέτε για ζουλήγματα στην κοιλιά?? Γιατί τα κάνουν αυτά?  Εγώ ξέρω ότι σε ζουλάνε όσο έχεις την αναισθησία.. για να πάνε τα όργανα στη θέση τους και να ενεργοποιηθούν τα έντερα πιο γρήγορα. Δεν πήρα χαμπάρι στην 1η μου καισαρική! Ελπίζω κι αύριο να συμβεί το ίδιο!

Δεν μπορώ να πω για συναισθήματα ( δεν το χω συνειδητοποιήσει ακόμα)..ίσως είναι καλύτερα που θα μπω 1-2 ώρες πριν την καισαρική και όχι από απόψε!

Θα ρθει η μάνα με την αδερφή μου το κοντόβραδο να κρατήσουν τον μικρό για να κάνω ένα μπανάκι περιποιημένο... Τώρα μαγειρεύω ψητό κατσαρόλας για να χουν φαί έστω 2-3 μέρες που θα μαι μέσα. Ανησυχώ για τον μπόμπιρα που θα φησω πίσω πιο  πολύ...

Γι αύριο δε σκέφτομαι τη διαδικασία ακόμα (α! και γω συνδυασμένη ραχιαία με επισκληρίδιο θα κάνω). Πιστεύω θα μου ρθει το άγχος το πολύ όταν με ετοιμάζουν..και θα μου φύγει μόλις βγει η μικρή!

Κουράγιο λέω στον εαυτό μου..μια ώρα είναι - θα περάσει!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια! @Sofaki91 να σας ζήσει η κουκλίτσα σας! 

Τιμου λέτε για ζουλήγματα στην κοιλιά?? Γιατί τα κάνουν αυτά?  Εγώ ξέρω ότι σε ζουλάνε όσο έχεις την αναισθησία.. για να πάνε τα όργανα στη θέση τους και να ενεργοποιηθούν τα έντερα πιο γρήγορα. Δεν πήρα χαμπάρι στην 1η μου καισαρική! Ελπίζω κι αύριο να συμβεί το ίδιο!

Δεν μπορώ να πω για συναισθήματα ( δεν το χω συνειδητοποιήσει ακόμα)..ίσως είναι καλύτερα που θα μπω 1-2 ώρες πριν την καισαρική και όχι από απόψε!

Θα ρθει η μάνα με την αδερφή μου το κοντόβραδο να κρατήσουν τον μικρό για να κάνω ένα μπανάκι περιποιημένο... Τώρα μαγειρεύω ψητό κατσαρόλας για να χουν φαί έστω 2-3 μέρες που θα μαι μέσα. Ανησυχώ για τον μπόμπιρα που θα φησω πίσω πιο  πολύ...

Γι αύριο δε σκέφτομαι τη διαδικασία ακόμα (α! και γω συνδυασμένη ραχιαία με επισκληρίδιο θα κάνω). Πιστεύω θα μου ρθει το άγχος το πολύ όταν με ετοιμάζουν..και θα μου φύγει μόλις βγει η μικρή!

Κουράγιο λέω στον εαυτό μου..μια ώρα είναι - θα περάσει!

 

Πωπω!!! Πιστευω αυτη η αναμονη ειναι μαρτυριο να ξερεις οτι αυριο μπαινεις!!!. Αλλα απο την αλλη μπορεις να οργανωθεις κ λιγο καλυτερα.... τουλαχιστον δν θα κανεις ολικη θα το ζησεις καπως!!!!! Με το καλο κοριτσι μου αυριο τετοια ωρα ολα θα εχουν γινει μια γλυκια αναμνηση κ θα εχεις στην αγκαλια σου το παιδακι σου. Ολα καλα σου ευχομαι !!!!! Περιμενουμε νεα σου!!!

  • Μου αρέσει 2

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια! @Sofaki91 να σας ζήσει η κουκλίτσα σας! 

Τιμου λέτε για ζουλήγματα στην κοιλιά?? Γιατί τα κάνουν αυτά?  Εγώ ξέρω ότι σε ζουλάνε όσο έχεις την αναισθησία.. για να πάνε τα όργανα στη θέση τους και να ενεργοποιηθούν τα έντερα πιο γρήγορα. Δεν πήρα χαμπάρι στην 1η μου καισαρική! Ελπίζω κι αύριο να συμβεί το ίδιο!

Δεν μπορώ να πω για συναισθήματα ( δεν το χω συνειδητοποιήσει ακόμα)..ίσως είναι καλύτερα που θα μπω 1-2 ώρες πριν την καισαρική και όχι από απόψε!

Θα ρθει η μάνα με την αδερφή μου το κοντόβραδο να κρατήσουν τον μικρό για να κάνω ένα μπανάκι περιποιημένο... Τώρα μαγειρεύω ψητό κατσαρόλας για να χουν φαί έστω 2-3 μέρες που θα μαι μέσα. Ανησυχώ για τον μπόμπιρα που θα φησω πίσω πιο  πολύ...

Γι αύριο δε σκέφτομαι τη διαδικασία ακόμα (α! και γω συνδυασμένη ραχιαία με επισκληρίδιο θα κάνω). Πιστεύω θα μου ρθει το άγχος το πολύ όταν με ετοιμάζουν..και θα μου φύγει μόλις βγει η μικρή!

Κουράγιο λέω στον εαυτό μου..μια ώρα είναι - θα περάσει!

 

Σου πατανε την κοιλιά για να κατέβουν τα λόχια και να παλινδρομισει η μητρα... Ίσως στο έκαναν όσο είχες την επισκληριδιο και δεν κατάλαβες! Και εγώ το μυαλό μου στον μικρό το έχω αλλά θα μου τον φέρνει ο άντρας μου να τον βλέπω! Για φαγητό δεν κάνω κάτι γιατί θα είναι η μαμά μου εδώ, θα μαγειρεύει για να παίρνει ο μικρός και στο σχολείο...

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Πωπω!!! Πιστευω αυτη η αναμονη ειναι μαρτυριο να ξερεις οτι αυριο μπαινεις!!!. Αλλα απο την αλλη μπορεις να οργανωθεις κ λιγο καλυτερα.... τουλαχιστον δν θα κανεις ολικη θα το ζησεις καπως!!!!! Με το καλο κοριτσι μου αυριο τετοια ωρα ολα θα εχουν γινει μια γλυκια αναμνηση κ θα εχεις στην αγκαλια σου το παιδακι σου. Ολα καλα σου ευχομαι !!!!! Περιμενουμε νεα σου!!!

Σ ευχαριστώ πολύ! Και σεις όλες να γεννήσετε μ έναν πόνο.  Δε νομίζω να μπορώ να μπω στο ιντερνετ από το νοσοκομείο..

Να πάνε όλα καλά και θα χετε νέα μου από βδομάδα! 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια! @Sofaki91 να σας ζήσει η κουκλίτσα σας! 

Τιμου λέτε για ζουλήγματα στην κοιλιά?? Γιατί τα κάνουν αυτά?  Εγώ ξέρω ότι σε ζουλάνε όσο έχεις την αναισθησία.. για να πάνε τα όργανα στη θέση τους και να ενεργοποιηθούν τα έντερα πιο γρήγορα. Δεν πήρα χαμπάρι στην 1η μου καισαρική! Ελπίζω κι αύριο να συμβεί το ίδιο!

Δεν μπορώ να πω για συναισθήματα ( δεν το χω συνειδητοποιήσει ακόμα)..ίσως είναι καλύτερα που θα μπω 1-2 ώρες πριν την καισαρική και όχι από απόψε!

Θα ρθει η μάνα με την αδερφή μου το κοντόβραδο να κρατήσουν τον μικρό για να κάνω ένα μπανάκι περιποιημένο... Τώρα μαγειρεύω ψητό κατσαρόλας για να χουν φαί έστω 2-3 μέρες που θα μαι μέσα. Ανησυχώ για τον μπόμπιρα που θα φησω πίσω πιο  πολύ...

Γι αύριο δε σκέφτομαι τη διαδικασία ακόμα (α! και γω συνδυασμένη ραχιαία με επισκληρίδιο θα κάνω). Πιστεύω θα μου ρθει το άγχος το πολύ όταν με ετοιμάζουν..και θα μου φύγει μόλις βγει η μικρή!

Κουράγιο λέω στον εαυτό μου..μια ώρα είναι - θα περάσει!

 

@sweet mommy

Σου εύχομαι να μη καταλαβεις τίποτα από την κτ!! Όλα να πάνε καλά και να είσαι δυνατή ηρεμη και γερή να αγκαλιάσεις κ να γεμίσεις αγάπη το μωρο σου!!! Το άγχος πάει κ έρχεται σε όλες μας.. τουλάχιστον το μοιραζόμαστε εδώ.. Ο,τι καλύτερο!!! Κ να έχεις γλυκά όνειρα ώστε να σαι ξεκούραστη για αύριο!!! Με το καλό!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2018 at 4:25 ΠΜ, λιλιτο είπε:

@2angels και @Sofaki91 συγχαρητήρια, να χαιρόμαστε τα μπεμπακια μας. Περάσαμε όλη την εγκυμοσύνη μαζί  ,κυριως τις  δύσκολες  στιγμές και  γενησαμε και μαζί σχεδόν. Ελπίζω να μη χαθούμε από δω και πέρα. Σήμερα δεν το βλέπω να κοιμάμαι ,μάλλον προβλέπει ολονυχτία θηλασμού. 

Να τα χαιρόμαστε κοριτσάρα μου..όντως μαζί σχεδόν.. Όχι να είμαστε εδώ και να τα λέμε..Και εμένα η μικρή μου το βράδυ δεν με άφησε σχεδόν καθόλου..Όλα καλά με τον θηλασμό??

 

23 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Καλημέρα κοριτσακι! Βγήκατε; Πώς πάει ο θηλασμός; Ανά πόσες ώρες τρώει; Είναι δύσκολο;

Καλά πάει ο θηλασμος τρώει ανά 2 ώρες το πολύ η μικρούλα μου..Και κάθεται πολύ ώρα στο στήθος μάλιστα μπορεί και 2.. είναι λίγο επίπονο παρόλο που βάζω λανολινη

19 ώρες πρίν, Metaxi είπε:

@2angels @λιλιτο @Sofaki91

Νέες μανούλες πως είστε σήμερα;;; Τα μωράκια σας;;; Πως πάει η ανάρρωση;;;; Σας σκεφτόμαστε κ σας στέλνουμε την αγάπη μας κ καλή ενέργεια!!! Σίγουρα ζείτε τις πιο όμορφες στιγμές σας!!! Κ με χαρά περιμένουμε να μάθουμε νέα σας!!!! 

Καλη δύναμη!!! Κ στα δικά μας :)))))))

Σήμερα κορίτσια νιώθω καλύτερα αλλά χθες μου βγάλανε τις γάζες και μου αφαίρεσαν τις κόλλες με βενζίνη αλλά με ερεθισαν... στο σήκωμα έχω λίγο θέμα .. πότε ήσασταν εσείς καλά ρε κορίτσια μετά από καισαρική??

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Sofaki91 ειναι πολύ νωρίς ακόμη βρε κορίτσι μου! Όσο και να το εχουμε κάνει εμείς απλό στο μυαλό μας επειδή θέλουμε να φροντίζουμε τα παιδάκια μας είναι πολύ σοβαρό χειρουργείο η καισαρική! Μετά από 10 μέρες θα νιώθεις καλά! Και πάλι είναι θέμα ανθρώπου! Υπάρχουν κορίτσια που σηκώνονται από το κρεβάτι μετά από 3 μέρες πρώτη φορά και άλλες την ίδια μέρα...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια! @Sofaki91 να σας ζήσει η κουκλίτσα σας! 

Τιμου λέτε για ζουλήγματα στην κοιλιά?? Γιατί τα κάνουν αυτά?  Εγώ ξέρω ότι σε ζουλάνε όσο έχεις την αναισθησία.. για να πάνε τα όργανα στη θέση τους και να ενεργοποιηθούν τα έντερα πιο γρήγορα. Δεν πήρα χαμπάρι στην 1η μου καισαρική! Ελπίζω κι αύριο να συμβεί το ίδιο!

Δεν μπορώ να πω για συναισθήματα ( δεν το χω συνειδητοποιήσει ακόμα)..ίσως είναι καλύτερα που θα μπω 1-2 ώρες πριν την καισαρική και όχι από απόψε!

Θα ρθει η μάνα με την αδερφή μου το κοντόβραδο να κρατήσουν τον μικρό για να κάνω ένα μπανάκι περιποιημένο... Τώρα μαγειρεύω ψητό κατσαρόλας για να χουν φαί έστω 2-3 μέρες που θα μαι μέσα. Ανησυχώ για τον μπόμπιρα που θα φησω πίσω πιο  πολύ...

Γι αύριο δε σκέφτομαι τη διαδικασία ακόμα (α! και γω συνδυασμένη ραχιαία με επισκληρίδιο θα κάνω). Πιστεύω θα μου ρθει το άγχος το πολύ όταν με ετοιμάζουν..και θα μου φύγει μόλις βγει η μικρή!

Κουράγιο λέω στον εαυτό μου..μια ώρα είναι - θα περάσει!

 

Πωπω!!! Πιστευω αυτη η αναμονη ειναι μαρτυριο να ξερεις οτι αυριο μπαινεις!!!. Αλλα απο την αλλη μπορεις να οργανωθεις κ λιγο καλυτερα.... τουλαχιστον δν θα κανεις ολικη θα το ζησεις καπως!!!!! Με το καλο κοριτσι μου αυριο τετοια ωρα ολα θα εχουν γινει μια γλυκια αναμνηση κ θα εχεις στην αγκαλια σου το παιδακι σου. Ολα καλα σου ευχομαι !!!!! Περιμενουμε νεα σου!!!

Καλημερα κοριτσια 38η εβδομαδα σημερα κ δν μπορω να περπατησω εχει μαγκωσει το ισχυο μου.... εσεις πως ειστε;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ναντια δε είπε:

Πωπω!!! Πιστευω αυτη η αναμονη ειναι μαρτυριο να ξερεις οτι αυριο μπαινεις!!!. Αλλα απο την αλλη μπορεις να οργανωθεις κ λιγο καλυτερα.... τουλαχιστον δν θα κανεις ολικη θα το ζησεις καπως!!!!! Με το καλο κοριτσι μου αυριο τετοια ωρα ολα θα εχουν γινει μια γλυκια αναμνηση κ θα εχεις στην αγκαλια σου το παιδακι σου. Ολα καλα σου ευχομαι !!!!! Περιμενουμε νεα σου!!!

Καλημερα κοριτσια 38η εβδομαδα σημερα κ δν μπορω να περπατησω εχει μαγκωσει το ισχυο μου.... εσεις πως ειστε;

Εμείς οι δυο έχουμε τα ίδια συμπτώματα συνέχεια! Εχθές το βράδυ δεν μπορούσα ούτε να γυρίσω πλευρό από τον πόνο στο αριστερό ισχίο και κουτσαινω! 3 και σήμερα!!! Θα περάσουν!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ναντια δε είπε:

Χαχαχαχ!! Εμενα παλι το δεξι ετσι για να κανουμε διαφορα!!

Βάσανο και ο ύπνος και το περπατημα πλέον! Τα έχω παίξει!!!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια ευχομαι στα κοριτσια που γεννησανε να σας ζησουν τα μωρακια σας γερα κ καλοτυχα κ σε οσες περιμενουν με το καλο κ με εναν πονο!!!!!εγω ειμαι απ τις μανουλες αυγουστου σαραντισαμε εχθες!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...