Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , Agusta είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!

@Nefeli2014 πολύ όμορφα τα νεα σου! Μένει μόνο να έρθει με το καλό η μπεμπούλα!! Εγώ είχα βγάλει κοκκινιλα στην κοιλιά στον 4ο μήνα μάλλον από αντίδραση στον σίδηρο.. Για να φύγει με βοήθησε πολύ η anticort της fre...erm. Από την αρχή της εγκυμοσύνης βάζω κάθε βράδυ και κεραλοιφη εγώ.. Πίνε πολλά νερά για ενυδάτωση και μίλα με τοντο γιατρό σου!

@modena προεδρίνα μου συγκινούμαι που βλέπω το πινακάκι μας! Με το καλό να έρθουν όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα οοοοοόλα τα μωράκια μας! Εγώ λέω να μην τις σβήσεις, ίσως κάποια στιγμή να μπουν να μας ανακοινώσουν τα ευχάριστα! Το βλέπουμε μετά το τέλος του Αυγούστου!

Συμφωνώ με την Agusta κα Πρόεδρε για το πινακακι!

Όσον αφορά στις κρέμες,κι εγώ έχω τρελη φαγούρα κάθε βράδυ κυρίως. Το χειρότερο όμως είναι ότι από τον έβδομο μήνα είχα βγάλει κάτω από το στήθος ακριβώς εξάνθημα ή δεν ξέρω τι ήταν,το οποίο προήλθε από τον ιδρώτα ,καθώς το στήθος ακουμπούσε στην κοιλιά που είχε μεγαλώσει τότε και ήταν και αρκετά ψηλά.Τελικα έβαλα dactodor για καμιά δέκα μέρες και προσπαθούσα τη μέρα να βάζω συνεχώς πούδρα για να μην ιδρώνει.Εδω και μερικές μέρες είναι καλύτερα,αλλά έχω το φόβο συνεχώς ότι θα βγει.Ελπιζω με την κοιλιά που θα φύγει να μας φύγουν και όλα αυτά τα άσχημα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εντάξει το πινακακι παραμένει!! Θα ρθει κ ανανεωμένο αφού γεννάνε τα κορίτσια μας σήμερα!! 

Ερεθισμό είχα βγάλει κ εγώ κάτω από το στήθος κ είχα φαγούρα. Έβαλα πάλι την ίδια κρεμα της frezy για τις ραγαδες κ μου πέρασε. Ουσιαστικά αυτή η κρέμα είναι σούπερ ενυδατικη. Οπότε ίσως για αυτό να έχουμε φαγούρα, όλο φουσκώνουμε κ ζοριζεται το δέρμα. Τώρα αν είναι κάτι παθολογικο δεν ξέρω.. Εγώ θα το έδειχνα στο γιατρό.

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, modena είπε:

Εντάξει το πινακακι παραμένει!! Θα ρθει κ ανανεωμένο αφού γεννάνε τα κορίτσια μας σήμερα!! 

Ερεθισμό είχα βγάλει κ εγώ κάτω από το στήθος κ είχα φαγούρα. Έβαλα πάλι την ίδια κρεμα της frezy για τις ραγαδες κ μου πέρασε. Ουσιαστικά αυτή η κρέμα είναι σούπερ ενυδατικη. Οπότε ίσως για αυτό να έχουμε φαγούρα, όλο φουσκώνουμε κ ζοριζεται το δέρμα. Τώρα αν είναι κάτι παθολογικο δεν ξέρω.. Εγώ θα το έδειχνα στο γιατρό.

Αυτή της frezy που έβαζες είναι για τις ραγαδες?Έτσι να τη ζητήσω δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια, τελικά αγόρασα fusicort και σήμερα δεν έχω φαγούρα, έχει ηρεμήσει. Αλλά βούλωσε το ένα μου αυτί. Άσχετο. Να δω τι άλλο κουλό θα χω. :D

Να σας ρωτήσω, ισχύει πως δεν ειναι τόσο καλό να γενναμε προγραμματισμένα πριν την 39 εβδομάδα? Εκτός αν συντρέχει λόγος? Μου το είπε μια φίλη που της το είπε ο γιατρός, συνέδεσα και τα λόγια του γιατρού μου να περιμένουμε ως 39, διάβασα κι ένα άρθρο περί πρόωρης τελειομηνης κύησης - κάπως έτσι - κι αναρωτιέμαι αν σας έχουν πει εσάς κάτι τέτοιο οι γιατροί. Σίγουρα όσο πιο πολύ κρατηθεί το μωρό στην κοιλιά τόσο καλύτερα, αλλά αν ισχύει το παραπάνω τότε ποιο το νόημα να μιλάμε για τον  "μήνα" μας; με βάση το παραπάνω ο μήνας μας - η ώρα μας μάλλον-έρχεται 39 η εβδομάδα κι όχι 36η...

 

 

Αυτό ειναι το άρθρο. 

Πατήστε προωρη τελειομηνος κύηση και σας βγάζει άρθρο από παιδίατρους στη θεσσαλονικη


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια έχω καιρό να γράψω εδώ. Ευτυχώς δεν έχω θέμα στην κοιλίτσα. Απο τον 2ο με 3ο μηνα είχα θέμα στην πλάτη και πιο πολύ εκεί που έδενε το σουτιέν πολλά σπυράκια με πύον.. Από τον 7ο σταμάτησαν έχω λίγα σημαδακια αλλά παρατηρώ ότι φεύγουν και αυτά σιγά σιγά. Λογικά κάποιο από τα φάρμακα που έπαιρνα με ενοχλούσε. Στην κοιλίτσα εχω ένα λαδάκι του κορρε, αμυγδαλελαιο και bio oil. Έχω ποικιλία για να μην βαριέμαι.:-P

  • Μου αρέσει 3

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Δε βλέπω κινηση στο φορουμ πια! Στο μεταξύ μου ήταν αδύνατο να γράψω έχουν γίνει πολλά γύρω μου ελπίζω να πάνε όλα καλα. Πιστεύω να είστε όλες καλά και πανέτοιμες! Εγώ είμαι 37κ3 και αύριο θα κάνω πρώτη φορά nst στο μαιευτήριο. Έπειτα ραντεβού με το γιατρό να μου μετρήσει τον τράχηλο. Δεν ξέρω πώς είναι μου έχουν πει ότι πονάει αρκετά. Θα πήγαινα νωρίτερα αλλά ο γιατρός μου μένει στο νέο βουτζα που εκτυλίχθηκαν πυρκαγιές, ευτυχώς λίγες ζημιές στο σπίτι του τι κρίμα όλη αυτή η κατάσταση, εγώ μένω πολύ κοντά πάλι ανατολική Αττική και τα είδαμε όλα μια ανάσα. Μια πολύ άσχημη κατάσταση μια ατμόσφαιρα τρομαχτική. Ελπίζω να σταματήσει εδώ αυτό με το που φυσάει λίγο φωτιές.. Δε θέλω να σας ρίξω ψυχολογικά εύχομαι με ένα πόνο όλες οι κοπέλες και υγιή μωράκια!! Φιλακια πολλα πολλα 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια. Δε βλέπω κινηση στο φορουμ πια! Στο μεταξύ μου ήταν αδύνατο να γράψω έχουν γίνει πολλά γύρω μου ελπίζω να πάνε όλα καλα. Πιστεύω να είστε όλες καλά και πανέτοιμες! Εγώ είμαι 37κ3 και αύριο θα κάνω πρώτη φορά nst στο μαιευτήριο. Έπειτα ραντεβού με το γιατρό να μου μετρήσει τον τράχηλο. Δεν ξέρω πώς είναι μου έχουν πει ότι πονάει αρκετά. Θα πήγαινα νωρίτερα αλλά ο γιατρός μου μένει στο νέο βουτζα που εκτυλίχθηκαν πυρκαγιές, ευτυχώς λίγες ζημιές στο σπίτι του τι κρίμα όλη αυτή η κατάσταση, εγώ μένω πολύ κοντά πάλι ανατολική Αττική και τα είδαμε όλα μια ανάσα. Μια πολύ άσχημη κατάσταση μια ατμόσφαιρα τρομαχτική. Ελπίζω να σταματήσει εδώ αυτό με το που φυσάει λίγο φωτιές.. Δε θέλω να σας ρίξω ψυχολογικά εύχομαι με ένα πόνο όλες οι κοπέλες και υγιή μωράκια!! Φιλακια πολλα πολλα 

Καλώς το κορίτσι! Καλά αποτελέσματα!! Κ εγώ φοβόμουν πολύ την εξέταση του τραχήλου αλλά κυριολεκτικά δεν κατάλαβα τίποτα από πόνο. Αν είσαι χαλαρή δεν θα ναι τπτ. 

Αν έχεις fb στείλε μου το όνομα σου να προσθέσω στην ομάδα μας εκεί που γίνεται χαμός.. :)

Για τις φωτιές δεν έχω άλλα λόγια πια.. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι. 

Περιμένουμε νέα σου από το γιατρό! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ!!!

Summer G.   16/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Maraki2018  24/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

gogouli88      24/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Sunshine18    30/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

angeliki1979   30/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Mariloux       31/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

anastella      31/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

 

Caty               ΠΗΤ 02/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Agusta              ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg      ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

katia2018       ΠΗΤ 10/08/2018 

Katerina.84    ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

rapounzel_rapounzel     ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Melissoula27  ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Nefeli2014  ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

samiam        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

vaclia               ΠΗΤ 25/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Filisia87       ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

elenistam     ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove    ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset               ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

linaa                 ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Elfs                  ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

λιλιτο           ΠΗΤ 11/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια. Δε βλέπω κινηση στο φορουμ πια! Στο μεταξύ μου ήταν αδύνατο να γράψω έχουν γίνει πολλά γύρω μου ελπίζω να πάνε όλα καλα. Πιστεύω να είστε όλες καλά και πανέτοιμες! Εγώ είμαι 37κ3 και αύριο θα κάνω πρώτη φορά nst στο μαιευτήριο. Έπειτα ραντεβού με το γιατρό να μου μετρήσει τον τράχηλο. Δεν ξέρω πώς είναι μου έχουν πει ότι πονάει αρκετά. Θα πήγαινα νωρίτερα αλλά ο γιατρός μου μένει στο νέο βουτζα που εκτυλίχθηκαν πυρκαγιές, ευτυχώς λίγες ζημιές στο σπίτι του τι κρίμα όλη αυτή η κατάσταση, εγώ μένω πολύ κοντά πάλι ανατολική Αττική και τα είδαμε όλα μια ανάσα. Μια πολύ άσχημη κατάσταση μια ατμόσφαιρα τρομαχτική. Ελπίζω να σταματήσει εδώ αυτό με το που φυσάει λίγο φωτιές.. Δε θέλω να σας ρίξω ψυχολογικά εύχομαι με ένα πόνο όλες οι κοπέλες και υγιή μωράκια!! Φιλακια πολλα πολλα 

Μπράβο Μελισσουλα,έχεις προχωρήσει κι εσύ πολύ καλά!!Να μη φοβάσαι καθόλου τον τράχηλο,εμείς εδώ μετρούσαμε κάθε εβδομαδα,δεν είναι τίποτα.

Λυπουμαστε όλοι πάρα πολύ για ο,τι έγινε εκεί στην Αττική, μακάρι να μην ξανασυμβεί κάτι τέτοιο!!

Σε περιμένουμε στο fb αν έχεις!!!

Καλή συνέχεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2018 at 4:41 ΜΜ, katia2018 είπε:

Αυτή της frezy που έβαζες είναι για τις ραγαδες?Έτσι να τη ζητήσω δηλαδή?

Κατερινακι και εγω της frezyderm βάζω από τον 4ο μήνα και ευτυχώς δεν εχω κάνει ούτε μία!βαζω κάθε μέρα όμως!

  • Ευχαριστώ 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια τέλος της επόμενης εβδομαδας γενναω, κανονιστηκε. Εκτος αν έρθει μόνο του μέχρι τότε. Θα ειμαι 39η εβδομαδα. Ο γιατρός είδε μόνη περιτυλιξη αλλά με καθησυχάσει ότι ειναι συχνο κ δεν υπάρχει κίνδυνος. Εγώ ομως είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. Ίσως δε θα πρεπε να μου το πει εφόσον ειναι ακίνδυνο. Διότι μέχρι τον επόμενο υπέρηχο εγώ τιθα κάνω? 

 

  • Μου αρέσει 1

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!εχω πολυ καιρο να γραψω αλλα ειμαι συνεχεια στο τρεξιμο...λοιπον εμενα ο μπεμπης μου ηταν βιαστικος γεννησα εχθες με φτ στις 38 εβδομαδες 3280κιλα σπασαν τα τα νερα ταλαιπωρηθηκα αρκετα μπορω να πωαλλα ευτυχως ολα καλα.. ευχομαι με το καλο κ σε σας τις υπολοιπες με εναν πονο κ γερα μωρακια!!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katerina.84 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!!εχω πολυ καιρο να γραψω αλλα ειμαι συνεχεια στο τρεξιμο...λοιπον εμενα ο μπεμπης μου ηταν βιαστικος γεννησα εχθες με φτ στις 38 εβδομαδες 3280κιλα σπασαν τα τα νερα ταλαιπωρηθηκα αρκετα μπορω να πωαλλα ευτυχως ολα καλα.. ευχομαι με το καλο κ σε σας τις υπολοιπες με εναν πονο κ γερα μωρακια!!!!

Πολύ χαίρομαι Κατερίνα μου!!! Να σας ζήσει το μωρουλι!!! Μια μια μπαίνουμε στο κλαμπ των μαμάδων!!!!

7 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Γειά σας κορίτσια τέλος της επόμενης εβδομαδας γενναω, κανονιστηκε. Εκτος αν έρθει μόνο του μέχρι τότε. Θα ειμαι 39η εβδομαδα. Ο γιατρός είδε μόνη περιτυλιξη αλλά με καθησυχάσει ότι ειναι συχνο κ δεν υπάρχει κίνδυνος. Εγώ ομως είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. Ίσως δε θα πρεπε να μου το πει εφόσον ειναι ακίνδυνο. Διότι μέχρι τον επόμενο υπέρηχο εγώ τιθα κάνω? 

 

Δεν είναι κάτι το επικίνδυνο η περιτύλιξη. Τα πιο πολλά έχουν. Μην αγχώνεσαι καθόλου Νεφέλη μου. Μια χαρά θα είναι η μπουμπου μέχρι κ την επόμενη εβδομάδα. Με το καλό!!!!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ!!!

Summer G.   16/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Maraki2018  24/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

gogouli88      24/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Sunshine18    30/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

angeliki1979   30/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Mariloux       31/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

anastella      31/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

samiam        01/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Heidelberg    01/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Katerina.84   01/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

 

Caty               ΠΗΤ 02/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Agusta              ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

katia2018       ΠΗΤ 10/08/2018 

rapounzel_rapounzel     ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Melissoula27  ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Nefeli2014  ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

vaclia               ΠΗΤ 25/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Filisia87       ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

elenistam     ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove    ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset               ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

linaa                 ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Elfs                  ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

λιλιτο           ΠΗΤ 11/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

9 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Κατερινακι και εγω της frezyderm βάζω από τον 4ο μήνα και ευτυχώς δεν εχω κάνει ούτε μία!βαζω κάθε μέρα όμως!

Και εγω να μην με ματιασω καμία μέχρι τώρα! Εγώ βάζω ανά δύο τρείς μέρες, όποτε το θυμηθώ..

  • Μου αρέσει 3

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Γειά σας κορίτσια τέλος της επόμενης εβδομαδας γενναω, κανονιστηκε. Εκτος αν έρθει μόνο του μέχρι τότε. Θα ειμαι 39η εβδομαδα. Ο γιατρός είδε μόνη περιτυλιξη αλλά με καθησυχάσει ότι ειναι συχνο κ δεν υπάρχει κίνδυνος. Εγώ ομως είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. Ίσως δε θα πρεπε να μου το πει εφόσον ειναι ακίνδυνο. Διότι μέχρι τον επόμενο υπέρηχο εγώ τιθα κάνω? 

 

Νεφέλη μου μην ανησυχεις, τα περισσότερα μωρακια έχουν περιτυλιξη και είναι φυσιολογικό αφού κάνουν τρέλες!τις περισσότερες φορές δεν φαίνεται καν στον υπέρυχο!

Πότε σου είπε οτι θα μπεις;εγω μπαίνω στις 10 αν δεν εχω γεννήσει μέχρι τότε!

3 ώρες πρίν, Katerina.84 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!!εχω πολυ καιρο να γραψω αλλα ειμαι συνεχεια στο τρεξιμο...λοιπον εμενα ο μπεμπης μου ηταν βιαστικος γεννησα εχθες με φτ στις 38 εβδομαδες 3280κιλα σπασαν τα τα νερα ταλαιπωρηθηκα αρκετα μπορω να πωαλλα ευτυχως ολα καλα.. ευχομαι με το καλο κ σε σας τις υπολοιπες με εναν πονο κ γερα μωρακια!!!!

Να σου ζήσει Κατερίνα μου!!!γερός και καλοτυχος!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Katerina.84 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!!εχω πολυ καιρο να γραψω αλλα ειμαι συνεχεια στο τρεξιμο...λοιπον εμενα ο μπεμπης μου ηταν βιαστικος γεννησα εχθες με φτ στις 38 εβδομαδες 3280κιλα σπασαν τα τα νερα ταλαιπωρηθηκα αρκετα μπορω να πωαλλα ευτυχως ολα καλα.. ευχομαι με το καλο κ σε σας τις υπολοιπες με εναν πονο κ γερα μωρακια!!

Να σου ζήσει Κατερινάκι!!!Γέρος και καλοφωτισμενος να είναι ο μπεμπουλης!!Γράψε μας μερικές λεπτομέρειες για τον τοκετό αν βρεις χρόνο!!

15 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Γειά σας κορίτσια τέλος της επόμενης εβδομαδας γενναω, κανονιστηκε. Εκτος αν έρθει μόνο του μέχρι τότε. Θα ειμαι 39η εβδομαδα. Ο γιατρός είδε μόνη περιτυλιξη αλλά με καθησυχάσει ότι ειναι συχνο κ δεν υπάρχει κίνδυνος. Εγώ ομως είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. Ίσως δε θα πρεπε να μου το πει εφόσον ειναι ακίνδυνο. Διότι μέχρι τον επόμενο υπέρηχο εγώ τιθα κάνω? 

 

Με το καλό Νεφέλη μου!!Μας βλέπω πολλές να γεννάμε την άλλη εβδομάδα!!rapounzel για εμάς χτυπάει η καμπάνα!!

Όλα θα πάνε καλά,να είσαι ήρεμη!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...