Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Χωρισμός πριν το γάμο..κ ένα μωρο


Recommended Posts

Γεία σας κορίτσια,θέλω να μοιραστώ το πρόβλημα μου γιατί νομίζω θα τρελαθώ..χώρισα πριν λίγες μέρες ενώ ετοίμαζα τον γάμο μου.Μας χώρισε η πεθερά!!! Με τον Ψ ήμασταν 1.5χρν μαζί. και 4 χρόνια φίλοι, υπήρχε απο την αρχή μια έλξη απο την πρώτη στιγμή θέλαμε ο ένας τον άλλον αλλά λόγο απόστασης δεν μπορούσαμε να μασταν μαζί..νόμιζα ηταν ο άντρας της ζωής μου οτι ηταν οτι πιο όμορφο είχα. Το καλοκαίρι χωρίσαμε λόγο βλακείας του,και με ανάγκασε να κάνω έκτρωση και το έκανα γιατί τον έβαλα πάνω απ ολα δεν σκέφτηκα ούτε λίγο εμένα..αργότερα τα ξανα βρήκαμε και είπε πως μετάνιωσε για οτι είχε γίνει και εγω τον δέχτηκα πίσω..Πριν λίγες μέρες οι γονείς του έβαλαν άνθρωπο να με 'ψάξει' για να δουν τι παρελθόν έχω (λες και είμαι κανας κακοποιός η φαίνομαι για εγκληματίας) δεν με βρήκαν όμως διότι είχα 2 ονόματα (πράγμα που δεν θυμοντουσαν) ετσι είπαν στον γιο τους να βρει μια πρόφαση να με πάει στο τμήμα για να μου κάνουν εξακρίβωση στοιχείων!!!!!!!!!! Αν είναι δυνατόν, εγώ μόλις είδα την όλη κατάσταση μάζεψα τα πράγματα μου κ έφυγα, έχω μια τιμή και αξιοπρέπεια δεν είμαι καμία τελειωμένη για να με τρέχουν σε τμήματα βραδιάτικα..να έρθουν σπίτι να δουν ότι χαρτί θέλουν!!! Οι γονείς του με είχαν δει πάρα πολλές φορές κάναμε και διακοπές μαζί και με είχαν συμπαθήσει πάρα πολύ (που να μην με συμπαθούσαν κιόλας) μιλούσαμε κάθε μέρα στο τηλέφωνο και με έλεγαν παιδί τους, τους είπα να έρθουν όλοι μαζί στους γονείς μου και να λυθεί το θέμα εκεί να δούν ότι χαρτιά θέλουν..το θέμα είναι πως δεν θέλουν καμιά επαφή γιατί λένε πως αν δεν έκρυβα κάτι θα πήγαινα στο τμήμα...μα δεν κρύβω!!!!!Το έκανα για την αξιοπρέπεια μου..το θέμα είναι πως υπάρχει και ένα νινί στην μέση και νιώθω χάλια...τον αγαπάω ακόμα και τον θέλω πίσω, μάλλον πίστεψα τα μεγάλα του λόγια και κόλλησα γιαυτό το λόγο..και απο πράξεις τπτ... :-(

ΥΓ. όλα αυτα έγιναν επειδή ήθελαν νύφη απο την περιοχή τους(Μυτιληνη) ενώ εγώ είμαι απο Αλεξ.πολη Ελληνίδα. {ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΛ}

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Τωρα διαβασα την ιστορια σου! 

Τι εχει συμβει;

Εσυ πως εμαθες οτι ηθελαν να μαθουν τα στοιχεια σου; Πολυ περιεργη ιστορια βρε κοριτσι! Κι αντε τα πεθερικα σου ειναι τοσο παραξενοι ανθρωποι που θελανε εξακριβωση στοιχειων, ο μελλοντας συζυγος σου δεν χειριστηκε καθολου το ζητημα;

Τι να πω... 

Και για το θεμα της εκτρωσης... τι να πρωτοσχολιασει κανεις. Γενικως, σοβαροτητα-υπευθυνοτητα μηδεν. Απο ολους. 

  • Μου αρέσει 1

2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τι ολο θεμα ειναι παιδιαστικο απο όπου κ να το πιάσει κανείς...

1ον Ο "άντρας" σου στην όλη υπόθεση τι λέει;

2ον Για ποιον λόγο να μπεις στη διαδικασία να τους δείξεις χαρτιά;;;Αν θέλει κάποιος να δει κάτι είναι ο Ψ (όπως τον αναφέρεις)

3ον Και εσύ δε φαίνεται δείχνεις την ανάλογη ωριμότητα στην αντιμετώπιση του θέματος

Μένετε ο καθένας με τους γονείς του;Δουλειά έχεις;Είσαι πάλι έγκυος,έχεις γεννήσει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2018 at 1:52 ΜΜ, maroulitaki1990 είπε:

Γεία σας κορίτσια,θέλω να μοιραστώ το πρόβλημα μου γιατί νομίζω θα τρελαθώ..χώρισα πριν λίγες μέρες ενώ ετοίμαζα τον γάμο μου.Μας χώρισε η πεθερά!!! Με τον Ψ ήμασταν 1.5χρν μαζί. και 4 χρόνια φίλοι, υπήρχε απο την αρχή μια έλξη απο την πρώτη στιγμή θέλαμε ο ένας τον άλλον αλλά λόγο απόστασης δεν μπορούσαμε να μασταν μαζί..νόμιζα ηταν ο άντρας της ζωής μου οτι ηταν οτι πιο όμορφο είχα. Το καλοκαίρι χωρίσαμε λόγο βλακείας του,και με ανάγκασε να κάνω έκτρωση και το έκανα γιατί τον έβαλα πάνω απ ολα δεν σκέφτηκα ούτε λίγο εμένα..αργότερα τα ξανα βρήκαμε και είπε πως μετάνιωσε για οτι είχε γίνει και εγω τον δέχτηκα πίσω..Πριν λίγες μέρες οι γονείς του έβαλαν άνθρωπο να με 'ψάξει' για να δουν τι παρελθόν έχω (λες και είμαι κανας κακοποιός η φαίνομαι για εγκληματίας) δεν με βρήκαν όμως διότι είχα 2 ονόματα (πράγμα που δεν θυμοντουσαν) ετσι είπαν στον γιο τους να βρει μια πρόφαση να με πάει στο τμήμα για να μου κάνουν εξακρίβωση στοιχείων!!!!!!!!!! Αν είναι δυνατόν, εγώ μόλις είδα την όλη κατάσταση μάζεψα τα πράγματα μου κ έφυγα, έχω μια τιμή και αξιοπρέπεια δεν είμαι καμία τελειωμένη για να με τρέχουν σε τμήματα βραδιάτικα..να έρθουν σπίτι να δουν ότι χαρτί θέλουν!!! Οι γονείς του με είχαν δει πάρα πολλές φορές κάναμε και διακοπές μαζί και με είχαν συμπαθήσει πάρα πολύ (που να μην με συμπαθούσαν κιόλας) μιλούσαμε κάθε μέρα στο τηλέφωνο και με έλεγαν παιδί τους, τους είπα να έρθουν όλοι μαζί στους γονείς μου και να λυθεί το θέμα εκεί να δούν ότι χαρτιά θέλουν..το θέμα είναι πως δεν θέλουν καμιά επαφή γιατί λένε πως αν δεν έκρυβα κάτι θα πήγαινα στο τμήμα...μα δεν κρύβω!!!!!Το έκανα για την αξιοπρέπεια μου..το θέμα είναι πως υπάρχει και ένα νινί στην μέση και νιώθω χάλια...τον αγαπάω ακόμα και τον θέλω πίσω, μάλλον πίστεψα τα μεγάλα του λόγια και κόλλησα γιαυτό το λόγο..και απο πράξεις τπτ... :-(

ΥΓ. όλα αυτα έγιναν επειδή ήθελαν νύφη απο την περιοχή τους(Μυτιληνη) ενώ εγώ είμαι απο Αλεξ.πολη Ελληνίδα. {ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΛ}

Το δεν είναι τρολ ας το αφήσουμε ασχολίαστο...τελικά υπάρχει "νινι" ή όχι? Ποιο τμήμα? Ποια χαρτιά? Νιώθω ότι θα βγουν κάρβουνα από το μυαλό μου,με κάθε καλή πρόθεση και χωρίς παρεξήγηση. Βρε κορίτσι μου ενήλικη γυναίκα είσαι και ζεις στο 2018 ...τι πράγματα είναι αυτά; Τι να σε συμβουλεύσουμε; Τα αυτονόητα;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παντως εχω ετοιμα ηδη καρβουνα για μαγκαλι... για να ευθυμησουμε λιγο. 

Παρολα αυτα, οσο απιστευτο κι αν ακουγεται αυτα τα πραγματα συμβαινουν. 

Αγαπητη θεματοθετρια, ποσο χρονων εισαι; Πιστευω οτι εισαι μικρη και αυτο δικαιολογει ισως καπως το πως βλεπεις τα πραγματα. Με καλη διαθεση και καθολου ειρωνια, θα σου πω πρωτον για το θεμα της εκτρωσης- η ζωη δεν εχει ουτε pause, ουτε back. Να κανεις πραγματα για τα οποια θα εισαι περηφανη, εσυ φερεις και τις συνεπειες και τις ευθυνες των πραξεων σου. Το 2018 δε μπορει να σε εξαναγκασει κανεις και για τιποτα. Υπαρχει ελευθερια! Οτι δε σου αρεσει το αλλαζεις. Ομως υπαρχουν ενα σωρο μετρα προφυλαξης τη σημερον ημερα. Αν δε θελεις παιδι βαλε προφυλακτικο. #ελεος

Ειναι εξοργιστικο εκτος απο περα για περα ανευθυνο ο ερχομος μιας νεας ζωης στον κοσμο να κρεμεται σε μια κλωστη και τελικα να κοβεται γιατι ενα παιδαρελι λεει στην κοπελα του δε γουσταρω αλλο και το κοριτσακι λεει αχ δε μπορω θα το ριξω αφου ο πριγκιπας με το αλογο εφυγε. Και οταν ο πριγκιπας του πειραια ξαναγυρνα το κοριτσακι πεταει την σκουφια του και ειναι ετοιμο να γεννοβολησει απο τη χαρα του. Ερμαιο εσυ, ερμαιο και καθε τυχον μωρο που θα προκυψει αναλογα με τις ορεξεις του καβαλαρη του μεταξουργειου. Λιγη υπευθυνοτητα ρε παιδια. 

Σκεφτομαι ισως ποσα να εχουν τραβηξει και οι γονεις αυτου του γιου για να θελουν να δουν ταυτοτητα σου. Το νομισμα εχει 2 πλευρες. Εγω επιφυλασσομαι για την αλλη πλευρα του νομισματος. 

Ο τονος μου μπορει να ειναι αυστηρος και εντονος αλλα με το χαιδεμα στα αυτια δεν υπαρχει σωστηρια. 

 

  • Μου αρέσει 1

2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...