Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , Marimarv είπε:

Τα ίδια και εγώ από διατροφή εκτός του καφέ.. εμένα μου είπαν όχι καφέ καθόλου και περίμενα πως κ πως να γεννήσω και να πιω καφέ όσο θέλω αλλάααα όχι πφφφ.. Επίσης κ εμένα μου είπαν να προσέχω την σοκολάτα αλλά έχω φάει όχι πολύ βέβαια τώρα δεν ξέρω γενικά δεν πρέπει να τρώμε γλυκά η ότι έχει σοκολάτα..??? Κατά τα άλλα κ εγώ τα τρώω όλα.. Ααα και μανιτάρια μου είπαν με προσοχή.. Άσε ρε συ αυτό με τον θηλασμο είναι το καθημερινό μου άγχος εάν έχει φάει η κοιμάται νηστικη.. Πολλές φορές την παίρνει ο ύπνος στ στήθος ενώ έχει φάει πολύ λίγο κανένα 10 λεπτό.. Δίνεις μόνο δικό σου ή και συμπλήρωμα.?? Πόσο γεννήθηκε ο μικρός σου?? Εμένα 3200 όταν έφυγα από το νοσοκομείο δεν την μέτρησαν ήρθε γιατρός στ σπίτι μετά από 3 μέρες και ήταν 3140 και μετά από μια βδομάδα ακριβώς ήταν 3460... Η γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ καλά όπως και τρώει καλά μου είπε γτ έχω πολλές λερωμεβες πάνες κ με τσισα και με κακάκια... Εσεις πως πάτε με τις πάνες?? Εμένα να σου πω την αλήθεια δεν μου έχουν πει για τα αντιγριπικα αλλά δεν ξέρω κ εγώ πραγματικά ρε με αυτά τι είναι τελικά καλύτερο.. 

δίνω μόνο δικό μου.. αλλά αν δω ότι δε βάζει βάρος θα δώσω συμπλήρωμα.. από πάνες καλά πάμε κ μεις! δεν έχω παράπονο! εμένα γεννήθηκε 3030 και πριν τρεις μέρες ήταν 2830, 200γρ κάτω..  και από τότε με έχει πιάσει άγχος..μήπως κάνω κάτι λάθος,  μήπως δεν έχω πολύ γάλα..  ουφ.. 

μια χαρά είστε εσείς στα κιλά! μόνο δικό σ δινεις; για ζάχαρη μου είπαν σε λογικά πλαίσια! και γλυκάκια μπορώ να φάω! μόνο για σοκολάτα μου είπαν ένα μικρό κομμάτι..αλλά δεν ξέρω γτ δεν κάνει!! εγώ πάντως τρώω ένα μικρό κομματάκι ανα 2 μέρες! 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 5 λεπτά , bella32 είπε:

δίνω μόνο δικό μου.. αλλά αν δω ότι δε βάζει βάρος θα δώσω συμπλήρωμα.. από πάνες καλά πάμε κ μεις! δεν έχω παράπονο! εμένα γεννήθηκε 3030 και πριν τρεις μέρες ήταν 2830, 200γρ κάτω..  και από τότε με έχει πιάσει άγχος..μήπως κάνω κάτι λάθος,  μήπως δεν έχω πολύ γάλα..  ουφ.. 

μια χαρά είστε εσείς στα κιλά! μόνο δικό σ δινεις; για ζάχαρη μου είπαν σε λογικά πλαίσια! και γλυκάκια μπορώ να φάω! μόνο για σοκολάτα μου είπαν ένα μικρό κομμάτι..αλλά δεν ξέρω γτ δεν κάνει!! εγώ πάντως τρώω ένα μικρό κομματάκι ανα 2 μέρες! 

Εγω έχει χρειαστεί να δώσω κάποιες φορές και συμπλήρωμα γτ έχω περάσει και 3 ώρες προσπαθώντας να φάει και να κοιμηθεί κ μόλις την άφηνα έκλαιγε και μασουλουσε τα χεράκια της έψαχνε για στήθος οπότε μετά από τόσες ώρες λέω μάλλον δεν έχει φάει καλα και έχω δώσει συμπλήρωμα.. Πολύ άγχος ο θηλασμός ρε συ μέχρι να μάθουμε πως λειτουργεί.. Πάντως από ότι μου έχουν πει κ εμένα οι πάνες είναι ένα πολύ καλό δείγμα για το ότι τρώνε σωστά οπότε αφού είστε καλά εκεί μην αγχώνεσαι θα δεις μέχρι να ξανά έρθει ο παιδιατρος θα τα έχει πάρει τα κιλά του το αγοράκι σου.. Σου ξυπνάει μόνος του για να φάει η τον ξυπνάς??? 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα!κ εγω Αυτό το πρόβλημα έχω με τα κακα του. Ζοριζεται πολύ ο καημένος.να σε  ρωτήσω μήπως παίρνεις σίδηρο; γ τ εγώ παίρνω κ σκέφτομαι μήπως είναι από αυτό. Τα χαρτιά για το επίδομα λοχείας τα έκανες;

Καλησπερα!!! Όχι δε παιρνω τιποτα και ουτε κανω καμια ειδικη διατροφη. Μαλιστα σκεφτομαι να αρχισω το σιδηρο γιατι ζαλιζομαι λιγο. Γενικα ο παιδιατρος μας πιστευει οτι πρεπει να τρωμε τα παντα και δη τις πιο συνηθισμενες τροφες για αλλεργιες για να συνηθιζει το παιδι απο το γαλα της μαμας. Τωρα αν ενταθει το προβλημα φανταζομαι θα αρχισουμε να αποκλειουμε φαγητα.

Βεβαια κι εγω μετα τη γεννα δεν παω ευκολα τουαλετα.... γι αυτο δεν εχω ξεκινησει ακομα το σιδηρο

Ναι τα εκανα τα χαρτια μου, ολα κομπλε. Μου εδωσαν μαλιστα και το χαρτι για τον ΟΑΕΔ. Εσυ;

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γέννησα κι εγώ... τελευταία κ καταιδρωμένη, στην κυριολεξία χαχα ήταν πολύ δύσκολη η γέννα κ κράτησε πολλές ώρες, στο τέλος πήγαν όλα καλά. το μωράκι το έχουν στην θερμοκοιτίδα επειδή έπεσε ο αιματοκρίτης της πολύ.είναι υπό παρακολούθηση. όλες οι εξετάσεις προς το παρόν είναι τέλειες!!δεν μας ανησυχεί κάτι απλά θα μείνει λίγες μέρες να την παρακολουθήσουν μας είπαν.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Ασία είπε:

κορίτσια γέννησα κι εγώ... τελευταία κ καταιδρωμένη, στην κυριολεξία χαχα ήταν πολύ δύσκολη η γέννα κ κράτησε πολλές ώρες, στο τέλος πήγαν όλα καλά. το μωράκι το έχουν στην θερμοκοιτίδα επειδή έπεσε ο αιματοκρίτης της πολύ.είναι υπό παρακολούθηση. όλες οι εξετάσεις προς το παρόν είναι τέλειες!!δεν μας ανησυχεί κάτι απλά θα μείνει λίγες μέρες να την παρακολουθήσουν μας είπαν.

Να σου ζησει κοριτσι μ!! Οταν προλάβεις περιμένουμε λεπτομέρειες!!! 

Κορίτσια μου, συγγνώμη που εχω χαθει, αλλα έχουμε τρεχαματα, ευτυχώς οχι με εμας, αλλα με κοντινους συγγενείς! Ελπίζω αύριο μεθαύριο να μπορέσω να μπω να σας τα πω! 

Σας φιλω! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Είναι 9 ημερών.  μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό να μωράκια να χάνουν βάρος  και ότι μέσα σε 2 βδομάδες φτάνουν στα γραμμάρια που γεννήθηκαν.  εγώ ωστόσο,  αγχώνομαι γτ δε ξέρω πόσο τρώει.. σκέφτομαι μήπως νοικιάσω ηλεκτρονική ζυγαριά να δω που βρισκόμαστε.. από  την άλλη δε θέλω να μπω σε αυτό το τρυπάκι..

εμενα γεννηθηκε 3410 κ τον πηρα 7 ημερων 3400 . ολα τα μωρακια χανουν βαρος . κ εγω επειδη δν ξερω ποσο τρωει αγχωνομαι κ του δινω συμπληρωμα το βραδυ. εγω στην θεση σου δεν θα αγοραζα ζυγαρια γτ πιστευω προκαλει περισσοτερο αγχος.

1 hour ago, Alekk είπε:

Καλησπερα!!! Όχι δε παιρνω τιποτα και ουτε κανω καμια ειδικη διατροφη. Μαλιστα σκεφτομαι να αρχισω το σιδηρο γιατι ζαλιζομαι λιγο. Γενικα ο παιδιατρος μας πιστευει οτι πρεπει να τρωμε τα παντα και δη τις πιο συνηθισμενες τροφες για αλλεργιες για να συνηθιζει το παιδι απο το γαλα της μαμας. Τωρα αν ενταθει το προβλημα φανταζομαι θα αρχισουμε να αποκλειουμε φαγητα.

Βεβαια κι εγω μετα τη γεννα δεν παω ευκολα τουαλετα.... γι αυτο δεν εχω ξεκινησει ακομα το σιδηρο

Ναι τα εκανα τα χαρτια μου, ολα κομπλε. Μου εδωσαν μαλιστα και το χαρτι για τον ΟΑΕΔ. Εσυ;

κ εγω τρωω τα παντα προς το παρον αλλα το λυπαμαι το καημενουλη μου γτ ζοριζεται πολυ . τα εκανα κ εγω τα χαρτια κ μου εδωσαν κ την βεβαιωση του οαεδ. στις 7.11 περιμενω να μπουν τα λεφτα κ να κανω για το συμπληρωματικες παροχες του οαεδ. να τα κανεις κ εσυ . κ μετα το για το εξαμηνο πρεπει να τα κανω τον δεκεμβριο.

πρίν από 46 λεπτά , Ασία είπε:

κορίτσια γέννησα κι εγώ... τελευταία κ καταιδρωμένη, στην κυριολεξία χαχα ήταν πολύ δύσκολη η γέννα κ κράτησε πολλές ώρες, στο τέλος πήγαν όλα καλά. το μωράκι το έχουν στην θερμοκοιτίδα επειδή έπεσε ο αιματοκρίτης της πολύ.είναι υπό παρακολούθηση. όλες οι εξετάσεις προς το παρόν είναι τέλειες!!δεν μας ανησυχεί κάτι απλά θα μείνει λίγες μέρες να την παρακολουθήσουν μας είπαν.

να σου ζησει !! γερο κ καλοτυχο να ειναι !μη στενοχωριεσαι κ εμενα προληπτικα μου το κρατησαν . τελικα φυσιολογικα γεννησες? 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , ada32 είπε:

εμενα γεννηθηκε 3410 κ τον πηρα 7 ημερων 3400 . ολα τα μωρακια χανουν βαρος . κ εγω επειδη δν ξερω ποσο τρωει αγχωνομαι κ του δινω συμπληρωμα το βραδυ. εγω στην θεση σου δεν θα αγοραζα ζυγαρια γτ πιστευω προκαλει περισσοτερο αγχος.

κ εγω τρωω τα παντα προς το παρον αλλα το λυπαμαι το καημενουλη μου γτ ζοριζεται πολυ . τα εκανα κ εγω τα χαρτια κ μου εδωσαν κ την βεβαιωση του οαεδ. στις 7.11 περιμενω να μπουν τα λεφτα κ να κανω για το συμπληρωματικες παροχες του οαεδ. να τα κανεις κ εσυ . κ μετα το για το εξαμηνο πρεπει να τα κανω τον δεκεμβριο.

να σου ζησει !! γερο κ καλοτυχο να ειναι !μη στενοχωριεσαι κ εμενα προληπτικα μου το κρατησαν . τελικα φυσιολογικα γεννησες? 

Να σε ρωτησω κατι: 7/11 μπαινουν γενικα του ΙΚΑ ή το λεει καπου στα χαρτια μας ποτε θα πληρωθουμε; Κι επισης: τι ακριβως ειναι οι συμπληρωματικες παροχες οαεδ; Θα στειλω βεβαια αυριο τον αντρα μ να τα κανει. Σε ευχαριστω πολυ που μου το ειπες, δεν το ηξερα ή τουλαχιστον δεν το θυμομουν απο τον μεγαλο.

@Ασία να σου ζησει κοπελα μ! Καλους θηλασμους τωρα και υπομονηηηηηηηη! Παντα καλοτυχο και γερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Εγω έχει χρειαστεί να δώσω κάποιες φορές και συμπλήρωμα γτ έχω περάσει και 3 ώρες προσπαθώντας να φάει και να κοιμηθεί κ μόλις την άφηνα έκλαιγε και μασουλουσε τα χεράκια της έψαχνε για στήθος οπότε μετά από τόσες ώρες λέω μάλλον δεν έχει φάει καλα και έχω δώσει συμπλήρωμα.. Πολύ άγχος ο θηλασμός ρε συ μέχρι να μάθουμε πως λειτουργεί.. Πάντως από ότι μου έχουν πει κ εμένα οι πάνες είναι ένα πολύ καλό δείγμα για το ότι τρώνε σωστά οπότε αφού είστε καλά εκεί μην αγχώνεσαι θα δεις μέχρι να ξανά έρθει ο παιδιατρος θα τα έχει πάρει τα κιλά του το αγοράκι σου.. Σου ξυπνάει μόνος του για να φάει η τον ξυπνάς??? 

Στις αρχές τον ξυπνούσα με το ζόρι! τώρα ξυπνάει μόνος στο 2ωρο ( εδώ και 2, 3 μέρες δλδ) . μακάρι να τα έχει πάρει.  γτ και για συμπλήρωμα δεν μου είπε τπτ. ούτε ποιο να πάρω αν χρειαστεί, ούτε πόσα ml πρέπει να δινω σε αυτή τη φάση..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Στις αρχές τον ξυπνούσα με το ζόρι! τώρα ξυπνάει μόνος στο 2ωρο ( εδώ και 2, 3 μέρες δλδ) . μακάρι να τα έχει πάρει.  γτ και για συμπλήρωμα δεν μου είπε τπτ. ούτε ποιο να πάρω αν χρειαστεί, ούτε πόσα ml πρέπει να δινω σε αυτή τη φάση..

Ναι και εμάς δεν μας είχε πει στην αρχη.. Εντωμεταξύ ένα βράδυ 4η μέρα στ σπίτι ξυπνάει η μικρή και 3 ώρες πραγματικά 3 ώρες την είχα στ στήθος την έπαιρνε ο ύπνος την άφηνα έκλαιγε και μασουλουσε χέρια την έπαιρνα αγκαλιά έψαχνε με το στόμα ανοιχτό στήθος δεν είχα γάλα δεν είχε πιάσει καλά το στήθος δεν ξέρω.. και ήταν αργα το βράδυ 4 οπότε στέλνω τον άντρα μου άρον άρον να πάει στ νοσοκομείο που γεννησα να ρωτήσει ποιο γάλα της έδιναν εκεί για συμπλήρωμα κάποιες φορές που δεν μπορούσα να θήλασω και τς αναλογίες και έτσι μας είπαν από εκεί οι μαίες ποιο να πάρουμε και της έδωσα εκείνο το βράδυ και ηρέμησε.. Σίγουρα θα τα έχει πάρει  και εγώ το ίδιο άγχος είχα..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

κορίτσια γέννησα κι εγώ... τελευταία κ καταιδρωμένη, στην κυριολεξία χαχα ήταν πολύ δύσκολη η γέννα κ κράτησε πολλές ώρες, στο τέλος πήγαν όλα καλά. το μωράκι το έχουν στην θερμοκοιτίδα επειδή έπεσε ο αιματοκρίτης της πολύ.είναι υπό παρακολούθηση. όλες οι εξετάσεις προς το παρόν είναι τέλειες!!δεν μας ανησυχεί κάτι απλά θα μείνει λίγες μέρες να την παρακολουθήσουν μας είπαν.

Να σου ζήσει το μπέμπακι σου κοπέλα μου και με το καλό να βγητε!! Μπράβο αφού πήγαν όλα καλά δεν πειράζει οι ώρες χαλάλι το αξίζει το μπεμπε! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

εμενα γεννηθηκε 3410 κ τον πηρα 7 ημερων 3400 . ολα τα μωρακια χανουν βαρος . κ εγω επειδη δν ξερω ποσο τρωει αγχωνομαι κ του δινω συμπληρωμα το βραδυ. εγω στην θεση σου δεν θα αγοραζα ζυγαρια γτ πιστευω προκαλει περισσοτερο αγχος.

κ εγω τρωω τα παντα προς το παρον αλλα το λυπαμαι το καημενουλη μου γτ ζοριζεται πολυ . τα εκανα κ εγω τα χαρτια κ μου εδωσαν κ την βεβαιωση του οαεδ. στις 7.11 περιμενω να μπουν τα λεφτα κ να κανω για το συμπληρωματικες παροχες του οαεδ. να τα κανεις κ εσυ . κ μετα το για το εξαμηνο πρεπει να τα κανω τον δεκεμβριο.

να σου ζησει !! γερο κ καλοτυχο να ειναι !μη στενοχωριεσαι κ εμενα προληπτικα μου το κρατησαν . τελικα φυσιολογικα γεννησες? 

Κορίτσι μου το ακριβώς ειναξ αυτό που λες για τις συμπληρωματικες παροχές του οαεδ? 

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

κορίτσια γέννησα κι εγώ... τελευταία κ καταιδρωμένη, στην κυριολεξία χαχα ήταν πολύ δύσκολη η γέννα κ κράτησε πολλές ώρες, στο τέλος πήγαν όλα καλά. το μωράκι το έχουν στην θερμοκοιτίδα επειδή έπεσε ο αιματοκρίτης της πολύ.είναι υπό παρακολούθηση. όλες οι εξετάσεις προς το παρόν είναι τέλειες!!δεν μας ανησυχεί κάτι απλά θα μείνει λίγες μέρες να την παρακολουθήσουν μας είπαν.

Άντε μπράβο ρε κοριτσι μου να σου ζήσει.. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι.. Τώρα νομίζω γεννησαμε ολες.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Να σε ρωτησω κατι: 7/11 μπαινουν γενικα του ΙΚΑ ή το λεει καπου στα χαρτια μας ποτε θα πληρωθουμε; Κι επισης: τι ακριβως ειναι οι συμπληρωματικες παροχες οαεδ; Θα στειλω βεβαια αυριο τον αντρα μ να τα κανει. Σε ευχαριστω πολυ που μου το ειπες, δεν το ηξερα ή τουλαχιστον δεν το θυμομουν απο τον μεγαλο.

@Ασία να σου ζησει κοπελα μ! Καλους θηλασμους τωρα και υπομονηηηηηηηη! Παντα καλοτυχο και γερο!

Εμένα μου το έγραψε πσνω στο χαρτί ότι  μπαίνουν στης 7. Δεν ξέρω Μήπως οι πληρωμές είναι ανάλογα με το κατάστημα του ικα. Οι συμπληρωματικες παροχες του οαεδ είναι ένα μικρό ποσο που σ δίνει ο οαεδ για να καλύψει την τυχόν δίαφορα που προκύπτει αν από το πόσο που πήρες από το ικα κ εργοδοτη δεν συμοληρωθηκε ο μισθός που θα έπαιρνες αν δούλευε ς. @Marimarv


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

Εμένα μου το έγραψε πσνω στο χαρτί ότι  μπαίνουν στης 7. Δεν ξέρω Μήπως οι πληρωμές είναι ανάλογα με το κατάστημα του ικα. Οι συμπληρωματικες παροχες του οαεδ είναι ένα μικρό ποσο που σ δίνει ο οαεδ για να καλύψει την τυχόν δίαφορα που προκύπτει αν από το πόσο που πήρες από το ικα κ εργοδοτη δεν συμοληρωθηκε ο μισθός που θα έπαιρνες αν δούλευε ς. @Marimarv

Αααα οκ δεν έχει να κάνει με το 6μηνο..?? Αυτό το χαρτί το παίρνεις από ικα η οαεδ? 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Εμένα μου το έγραψε πσνω στο χαρτί ότι  μπαίνουν στης 7. Δεν ξέρω Μήπως οι πληρωμές είναι ανάλογα με το κατάστημα του ικα. Οι συμπληρωματικες παροχες του οαεδ είναι ένα μικρόφωνο ποσο που σ δίνει ο οαεδ για να καλύψει την τυχόν δίαφορα που προκύπτει αν από το πόσο που πήρες από το ικα κ εργοδοτη δεν συμοληρωθηκε ο μισθός που θα έπαιρνες αν δούλευε ς. @Marimarv

Οι πληρωμές είναι παντού ίδιες απλά έχει να κάνει με την ημερομηνία που καταθέτεις τα χαρτιά. Το γράφουν πάνω στο χαρτί που σου δίνουν για τη συμπληρωματική. Πρέπει να περάσει αυτή η ημερομηνία για να πας στον ΟΑΕΔ. Η συμπληρωματική δεν είναι κάτι λίγα κοριτσια μου, εμένα μου βγήκαν 759€ . Βέβαια έχει να κάνει και με τον βασικό που παίρνουμε...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές κι εσείς ότι επιθυμείτε για τα μωράκια σας!! @ada32 μια μέρα πριν κάνω εισαγωγή για την πρόκληση τοκετού μου έσπασαν τα νερά. οπότε την γλύτωσα την πρόκληση. φυσιολογικά γέννησα κ μου έκαναν πάρα πολλά ράμματα, δεν ρώτησα πόσα. τα μωράκια σας πόσο γάλα πίνουν? θυμάστε την πρώτη εβδομάδα πόσα ml έπιναν?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...